Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Powstaje lubuski rejestr zachorowań na raka

(kurz)
Umowę o współpracy podpisują ze strony polskiej Waldemar Taborski, dyr. szpitala w Zielonej Górze, ze strony niemieckiej: Stefan Koch i Rolf Nowak
Umowę o współpracy podpisują ze strony polskiej Waldemar Taborski, dyr. szpitala w Zielonej Górze, ze strony niemieckiej: Stefan Koch i Rolf Nowak fot. Eugeniusz Kurzawa
Szpital wojewódzki w Zielonej Górze podpisał dziś w południe umowę z niemiecką kliniką w Bad Saarow o transgranicznej współpracy w tworzeniu klinicznego rejestru raka w woj. lubuskim. To ważne dla chorych.

Szpital wojewódzki w Zielonej Górze podpisał dziś w południe umowę z niemiecką kliniką w Bad Saarow o transgranicznej współpracy w tworzeniu klinicznego rejestru raka w woj. lubuskim.

Dlaczego zdecydowano się na tego rodzaju współpracę skoro w szpitalu wojewódzkim w Gorzowie Wlkp. istnieje Lubuski Regionalny Rejestr nowotworów złośliwych?

- Nasz rejestr zawiera podobne dane, jakie wykorzystują Niemcy, czyli mówi o ilości zachorowań i zgonów na raka, tyle że oni uzupełniają swój o istotne informacje dotyczącą leczenia - tłumaczy prof. Andrzej Roszak, lubuski konsultant ginekologii onkologicznej z Wielkopolskiego Centrum Onkologii.

- Skorzystaliśmy z 20-letnich doświadczeń naszych sąsiadów i będziemy chcieli wciągnąć do tego projektu także inne lubuskie szpitale - przekazał Waldemar Taborski, dyrektor zielonogórskiego szpitala.

Ośrodek monitorowania jakości leczenia raka będzie się mieścił przy oddziale onkologii szpitala wojewódzkiego w Zielonej Górze.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska