Powstaje nowa partia polityczna. Tworzy ją lider AGROunii

Leszek Rudziński
Leszek Rudziński
Zaktualizowano 
brak
Lider AGROunii i przywódca protestów rolników Michał Kołodziejczak zakłada nową partię polityczną o nazwie Prawda – informuje Radio Zet. Nowe ugrupowanie ma być alternatywą dla PO i PSL.

Michał Kołodziejczak przekazał stacji, że chce walczyć o głosy „nie tylko rolników, ale przede wszystkim ludzi pracujących i zarabiających, często według niego pomijanych w polskiej polityce”.

Priorytetami nowego ruchu politycznego ma być wzmocnienie bezpieczeństwa żywności, budowa mieszkań socjalnych, likwidacja podatku dochodowego, a także pomoc ludziom, którzy znaleźli się „w pętli zadłużenia". - Jest to partia skierowana do wszystkich, a szczególnie do tych, którzy nie chcą wchodzić na statek z rozbitkami Schetyny czy Kosiniaka-Kamysza. My nie pozwolimy, żeby tacy ludzie nadawali ton polskiej polityce - mówił Radiu Zet Kołodziejczak.

Prawda zamierza stanąć w szranki z innymi partiami w najbliższych wyborach parlamentarnych.

Jak zapowiadają członkowie ruchu - AGROunia bazuje na potencjale uczestników projektu, jest niezależny od zewnętrznych wpływów, a finansowanie działań pochodzi z dobrowolnych wpłat osób zaangażowanych w projekt.

Michał Kołodziejczak to młody rolnik spod Błaszek w powiecie sieradzkim (gdzie był radnym). Jest liderem ruchu o charakterze społeczno-politycznym AGROunia oraz liderem Unii Warzywno-Ziemniaczanej, która zyskała medialny rozgłos za sprawą protestów przeciwko polityce dotyczącej m.in. walki z wirusem ASF.

W ostatnich miesiącach o Kołodziejczaku i AGROunii zrobiło się głośno za sprawą protestów m.in. w Warszawie. Podczas jednego z nich rolnicy wysypywali na drogę jabłka.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Materiał oryginalny: Powstaje nowa partia polityczna. Tworzy ją lider AGROunii - Polska Times

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze 16

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

G
Gość
2019-06-14T18:39:46 02:00, mela:

Ale to już było. Drugi Lepper?

2019-06-14T19:18:00 02:00, Włościanka:

Chłopstwo to wielka grupa społeczeństwa. Dziwne, że po Lepperze nie mieli swoich w sejmie. To świetna partia. Brakuje jeszcze biedoty; czyli partii dla 1,5 mln. nędzarzy zarabiających po 1600 zł. Dlaczego za nas mają decydować nachapane cwaniaki!

bo utrzymują ten cyrk

J
JaTolkoPytaju

czy Prawda bedzie finansowana przez prawdę ?

P
Pablo

A nie tak dawno mówił, że nie interesuje go polityka. Ehh ta chęć władzy...

G
Gość

To ma być tak : żeby było tak jak było i wszystko na ten temat.

G
Gość
2019-06-14T19:45:41 02:00, Gość:

gumofilcom ciągle mało

dopłaty do każdej czynności, przy wielomilionowych obrotach nie obowiązuje ich vat, płacą szczątkowe podatki, tańsze paliwo, państwo broni ich rynku pracy i zabrania kupowania ziemi.. a im ciągle mało.

2019-06-14T19:59:44 02:00, gospodarz:

A gdzie ty byłeś jak ziemię dawali piwo chlałeś a teraz juz nie masz plus i mordę drzesz .Mogłes wziąc jak inni ze 500 ha ziemi i dziś MILIONY DOPŁATY VATU nie ma .na paliwo dziesiątki tys zł .i mozno się ustawić a nie pod butką wyćććć

Argument na poziomie pięciolatka. TO odwracając ten absurd, gumofilce mogły się uczyć to by teraz nie jęczały, że im mało.

g
gospodarz
2019-06-14T19:45:41 02:00, Gość:

gumofilcom ciągle mało

dopłaty do każdej czynności, przy wielomilionowych obrotach nie obowiązuje ich vat, płacą szczątkowe podatki, tańsze paliwo, państwo broni ich rynku pracy i zabrania kupowania ziemi.. a im ciągle mało.

A gdzie ty byłeś jak ziemię dawali piwo chlałeś a teraz juz nie masz plus i mordę drzesz .Mogłes wziąc jak inni ze 500 ha ziemi i dziś MILIONY DOPŁATY VATU nie ma .na paliwo dziesiątki tys zł .i mozno się ustawić a nie pod butką wyćććć

G
Gość

gumofilcom ciągle mało

dopłaty do każdej czynności, przy wielomilionowych obrotach nie obowiązuje ich vat, płacą szczątkowe podatki, tańsze paliwo, państwo broni ich rynku pracy i zabrania kupowania ziemi.. a im ciągle mało.

G
Gość

Brawo! potrzeba nowych ludzi w polityce. Mam nadzieję, że będzie hałas!

W
Włościanka
2019-06-14T18:39:46 02:00, mela:

Ale to już było. Drugi Lepper?

Chłopstwo to wielka grupa społeczeństwa. Dziwne, że po Lepperze nie mieli swoich w sejmie. To świetna partia. Brakuje jeszcze biedoty; czyli partii dla 1,5 mln. nędzarzy zarabiających po 1600 zł. Dlaczego za nas mają decydować nachapane cwaniaki!

W
Wyborca

Kolejna przystawka dla Pisu , ale te chłopki są głupi.

Głosują za pisem , a potem protestują na autostradach .

Założę się o każde pieniądze, że po wyborach będą w koalicji ze skrótem z Żoliborza.

Żenada.

r
robol

wiejscy dotacyjni milionerzy pasożyty spekulanci truciciele SPADAĆ !

m
mela

Ale to już było. Drugi Lepper?

G
Gość
2019-06-14T17:49:48 02:00, Gość:

Kojarzy mi się z pewna komunistyczna ruską Gazetą.... Komsomolska Prawda

sdfg

G
Gość
2019-06-14T18:06:39 02:00, Gość:

A przeciwko PIS nie?

coraz więcej rozczarowanych?Pracownicy Poczty Polskie od miesięcy żądają 500 zł podwyżki. W piątek protestowali przed kancelarią premiera. Uważają, że poprzedni i obecny zarząd firmy doprowadził ją do poważnych problemów finansowych.

G
Gość

A przeciwko PIS nie?

Dodaj ogłoszenie