Poznaj Lubuskie Smaki podczas Winobrania 2014 (program)

    Poznaj Lubuskie Smaki podczas Winobrania 2014 (program)

    Zdjęcie autora materiału

    Aktualizacja:

    Gazeta Lubuska

    Poznaj Lubuskie Smaki podczas Winobrania 2014 (program)

    ©123rf

    Winobranie 2014 rozpoczyna się 6 września i potrwa do 14 września br. Wtedy również rusza po raz pierwszy strefa Lubuskie Smaki. - Jest to inicjatywa mająca na celu promocję produktów regionalnych i tradycyjnych z województwa lubuskiego - zapowiadają organizatorzy. Sprawdźcie, co będzie się działo!
    Poznaj Lubuskie Smaki podczas Winobrania 2014 (program)

    ©123rf

    Wszystkie informacje o Winobraniu 2014: Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo

    Lubuskie Smaki to wydarzenie, które realizowane jest po raz pierwszy w historii Winobrania. Każdego dnia podczas jarmarku w godzinach od 10:00 do 19:00 będą wystawiać się inni regionalni producenci oraz rękodzielnicy z województwa lubuskiego.
    Promować swój region będą: powiat wschowski, gmina Zielona Góra, Dom Kultury z Czerwieńska, Dom Kultury z Sulechowa, gmina Babimost, gmina Zbąszynek, miasto Lubsko, gmina Szprotawa, Święto Mięs Polski z Lubuską Izbą Rolniczą oraz sadownicy, którzy zapewnią atrakcje artystyczne na scenie Lubuskich Smaków. Jak zapowiadają organizatorzy -Zielonogórski Rynek Rolno - Towarowy S.A, każdy z wystawców na dzień swojej promocji zapewnia program artystyczny na scenie muzycznej pokazujący walory danego regionu.

    WINOBRANIE 2014: PROGRAM LUBUSKICH SMAKÓW

    SOBOTA 6 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje artystyczne powiatu wschowskiego
    godz. 12.00 - 12.20 Zespół Mażoretek "Finezja" ze Wschowy
    godz. 12.30 - 12.50 "Zaślubiny Kazimierza Wielkiego z Jadwigą Żagańską" prezentacje Stowarzyszenia Przyjaciół Gimnazjum nr 1 we Wschowie
    godz. 13.00 - 13.30 Prezentacje Muzeum Ziemi Wschowskiej
    godz. 13.30 - 14.00 "Akademia Dorosłego Człowieka" Klub Piosenki Biesiadnej "Sławianie" ze Wschowy
    godz. 14.00 - 14.30 Prezentacje koła teatralnego "W ZANadrzu" działającego przy I Liceum Ogólnokształcącym im. Tomasza Zana we Wschowie
    godz. 14.40 - 15.00 Prezentacje Urzędu Miasta i Gminy Sława
    godz. 15.00 - 15.20 "Country Szlichtyngowa" pokaz tańca
    godz. 15.30 - 15.50 Koncert Klubu Piosenki "Solo" ze Wschowy
    godz. 16.00 - 16.20 Zespół Mażoretek "Finezja" ze Wschowy
    godz. 16.30 - 17.00 Koncert Państwowej Szkoły Muzycznej I stopnia ze Wschowy
    godz. 17.00 - 17.30 Prezentacje Muzeum Ziemi Wschowskiej
    godz. 17.30 - 18.00 Zakończenie prezentacji powiatu wschowskiego, rozwiązanie konkursów, losowanie nagród

    NIEDZIELA 7 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje artystyczne Gminy Zielona Góra
    godz. 14.00 - 14.30 Koncert zespołu "Osoria" ze Szczańca
    godz. 14.30 - 15.00 Konkursy z Nordisem i Hortusem
    godz. 15.00 - 16.00 Koncert Orkiestry Dętej Zespołu Szkół Budowlanych w Zielonej Górze
    godz. 16.00 - 16.30 Występ Zespołu Śpiewaczego "Bolero"
    godz. 16.30 - 17.00 Występ Zespołu "Nasza Łężyca"
    godz. 17.00 -17.45 "Śpiewnik Uniwersytecki" UTW
    godz. 17.45 - 19.00 Konkursy z Nordisem

    PONIEDZIAŁEK 8 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Nordis smakuje
    godz. 11.00 -13.00 "Od ziarenka do bochenka" warsztaty dla dzieci zorganizowane przez Lubuską Izbę Rolniczą
    godz. 13.00 - 13.30 Konkursy z Nordisem
    godz. 13.30 - 15.00 Występy zespołów folklorystycznych
    godz. 15.30 - 15.30 Konkursy z Browarem Witnica
    godz. 15.30 - 18.30 Potańcówka z zespołem Bajer

    WTOREK 9 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje Miejskiego Domu Kultury w Czerwieńsku
    godz. 14.00 - 19.00 Wykonanie: zespoły: "Kanon" z Nietkowa; "Rezonans" z Nietkowa; "Gama" z Leśniowa Małego; "Melodia" z Płotów;; zespól śpiewaczy "Nietkowianki" z Nietkowa; "Trzy plus Dwa" z Czerwieńska; "Cantilena" z Czerwieńska; "Rapsodia" z Lasek; "Sześciopak" z Czerwieńska; solistki: Klaudia Bodora,
    Klaudia Frątczak, Aleksandra Kozłowska oraz duet: Sandra Jadczak i Monika Rzeszutek

    ŚRODA 10 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje Miejskiego Domu Kultury Sulechów
    godz. 15.00 - 15.30 Konkursy
    godz. 15.30 - 16.00 Występ zespołu śpiewaczego "Bolero"
    godz. 16.00 - 16.30 Recital Anny Gmiąt solistki Chóru "Cantabile"
    godz. 16.30 - 17.15 Koncert zespołu Z Natury Hałaśliwi
    godz. 17.15 - 18.00 Koncert zespołu Mono Squad
    godz. 18.00 - 18.30 Konkursy

    CZWARTEK 11 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje artystyczne gminy Zbąszynek
    godz. 13.30 - 15.30 Prezentacje: Grupa Taneczna "Tęcza", Studio Piosenki Zbąszyńskiego Ośrodka Kultury, grupa dziecięcych muzyków ludowych, Zespół Śpiewaczy "Dąbrowszczanka"
    godz. 15.30 - 16.15 Zbąszyńska Młodzieżowa Orkiestra "Szałamaje"
    Prezentacje artystyczne gminy Babimost
    godz. 16.15 - 18.30 Prezentacje: Grupa Taneczna "Happy Dance", Studio Piosenki Gminnego Ośrodka Kultury w Babimoście, Żeńska Kapela Koźlarska, Zespół Śpiewaczy "Wiwat", Orkiestra Dęta Ochotniczej Straży Pożarnej Babimost

    PIĄTEK 12 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje artystyczne Miasta Lubsko
    godz. 12.00 - 12.15 Uroczyste powitanie
    godz. 12.15 - 12.50 Prezentacje Stowarzyszenia Ludzi Aktywnych "Mrowisko"
    godz. 12.50 - 13.20 Koncert młodzieżowego zespołu wokalnego "Fuks" z Lubskiego Domu Kultury
    godz. 13.20 - 14.00 Koncert Klubu Piosenki "Konsonans" z Lubskiego Domu Kultury
    godz. 14.00 - 14.15 Pokaz Studia Tańca "Free Mind"
    godz. 14.15 - 14.50 Kabaret "Zośka" Związku Nauczycielstwa Polskiego z Lubska
    godz. 14.50 - 15.30 Koncert Zespołu Śpiewaczego "Modry Len" z Górzyna
    godz. 15.30 - 16.00 Koncert zespołu "Osieczanie" z Osieka
    godz. 16.00 - 17.00 Koncert zespołu "Belfry Blues Band"
    godz. 17.00 - 17.20 Pokaz Lubuskiego Klubu Sportowego "Oyama karate"
    godz. 17.20 - 18.00 Koncert zespoły "To My"

    SOBOTA 13 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Prezentacje artystyczne Gminy Szprotawa
    godz. 14.30 -15.15 Koncert zespołu Nadija
    godz. 15.15 - 15.30 Konkursy
    godz. 15.30 - 16.00 Prezentacje Zespołu Ludowego Pieśni i Tańca "Osiny"
    godz. 16.00 - 16.45 Koncert Szprotawskiej Orkiestry Dętej
    godz. 16.45 - 17.00 Konkursy
    godz. 17.00 - 17.15 Wyszywanka
    godz. 17.15 - 17.30 Konkursy
    godz. 17.30 - 17.50 Koncert zespołu Odeon
    godz. 17.50 - 18.05 Konkursy
    godz. 18.05 - 18.30 Koncert zespołu De Włoders

    NIEDZIELA 14 września

    SCENA "LUBUSKIE SMAKI" (Plac Powstańców Wielkopolskich)
    Lubuska Izba Rolnicza - Święto Mięs Polski
    godz. 10.00 - 10.30 Uroczyste otwarcie - powitanie uczestników
    godz. 10.30 - 12.00 Koncerty zespołu Horyzont
    godz. 11.00 - 17.00 Działania w Strefach Tematycznych:
    "Wszechnica Mięsnej Areny": prezentacje popularno-naukowe i konsultacje dietetyków, technologów żywienia, lekarzy, specjalistów ds. bezpieczeństwa mięsa i systemów jakości "Arena Sportowa": pokazy sportów siłowych, animacje rekreacyjne, ćwiczenia fitness "Arena Smaków": warsztaty kulinarne z udziałem Mistrzów Sztuki i zawodowych kucharzy, prezentacje i degustacje "Wiejskie Smaki Areny": porady i prezentacje Kół Gospodyń Wiejskich (we współpracy z Lubuską Izbą Rolniczą) "Arena dla dzieci": animacje plastyczne dla dzieci, zabawy ruchowe, ćwiczenia kulinarne "Kocioł Arena": strawa drobiowo-wieprzowa gotowana, poczęstunek "Patelnia Arena": strawa drobiowo-wieprzowa smażona, poczęstunek"Grill Arena": kiełbaski na grillu, poczęstunek
    godz. 11.00 - 17.00 "Mięsna Parada Areny" z udziałem zespołu Poznań Brass i Teatru "Z Głową w Chmurach" - akcje happeningowe
    godz. 12.00 - 13.00 "Mała Kuchnia Artystyczna" program dla dzieci
    godz. 13.00 - 13.30 Oficjalna ceremonia z udziałem zespołu Poznań Brass i Teatru "Z Głową w Chmurach"
    godz. 13.30 - 14.30 "Arena Folkloru" (przy współpracy z Lubuską Izbą Rolniczą): koncerty zespołów "Kryniczenka", "Stypułowianie", "Wierzbniczanki", "Luna Rosa"
    godz. 14.30 - 15.00 Blok konkursowy
    godz. 15.00 - 16.00 Koncert zespołu SOS Abba Cover
    godz. 16.00 - 16.30 Blok konkursowy
    godz. 17.00 - 18.30 "Gwiazda Areny": koncert Krzysztofa Krawczyka z zespołem
    godz. 18.30 - 19.00 Koncert zespołu Horyzont

    Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

    Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

    Komentarze

    Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

    lubuskie smaki
    lubuskie smaki
    lubuskie smaki

    Najnowsze wiadomości

    Zobacz więcej

    Najczęściej czytane