Poznajcie Kobiety Przedsiębiorcze 2018 roku wybrane przez Czytelników "Gazety Lubuskiej". Kogo nagrodzi Kapituła?

red
Kobiety Przedsiębiorcze 2018 wybrane głosami Czytelników i Kapituły otrzymają piękną statuetkę w kształcie szpilki. Anna Wańczko
W piątek,12 października zakończyło się głosowanie w plebiscycie "Gazety Lubuskiej" Kobieta Przedsiębiorcza 2018. Czytelnicy wybrali trzy panie, którym przyznali tytuły wojewódzkie. Poznajcie zwyciężczynie. Werdykt Kapituły zostanie ogłoszony podczas Kongresu Kobiet, w piątek 19 października.

Ostatnie godziny trwania naszej akcji upłynęły pod znakiem ogromnych emocji i niepokoju. Przez długi czas na pierwszym miejscu utrzymywała się Żaneta Robak, która ostatecznie udział w akcji zakończyła na miejscu drugim. Wyprzedziła ją Kornelia Drzewiecka-Wilusz z Żar. Laureatkom serdecznie gratulujemy!

Kornelia Drzewiecka-Wilusz, właścicielka firmy Nel-Art, współwłaścicielka spółki Wilusz Trans, Żary. Pani Kornelia zdobyła w naszej akcji 1542 głosy, zajmując I miejsce.

Kornelia Drzewiecka-Wilusz

Spytaliśmy naszą zwyciężczynię, jakie są jej wrażenia po plebiscycie. - Sam plebiscyt dodał mi jeszcze więcej wiary w siebie i zmotywował do dalszej pracy. Bycie nominowaną wśród tak ciekawych i różnorodnych kobiet jest ogromnym zaszczytem. Utwierdził mnie również w przekonaniu, że my, kobiety również możemy być dobrymi przedsiębiorcami - mówi. I dodaje, że najważniejsze w założeniu własnego biznesu to mieć cel i konsekwentnie do niego dążyć. - Należy przestać się bać, bo strach nas ogranicza. Osoby, które chciałyby osiągnąć sukces, a nie do końca wierzą w swoje możliwości, zapraszam do kontaktu ze mną - dodaje. Pani Kornelia, poza bizneswoman, jest też pasjonatką i kierowcą samochodów w rajdach off-roadowych. Po nieszczęsnej kontuzji zamierza wrócić do formy i cieszyć się przygodami z tym związanymi.

Żaneta Robak, właścicielka firmy Folwark Pszczew, wiceprezes Fundacji Na Rzecz Polsko-Niemieckiego Sąsiedztwa, Pszczew. Pani Żaneta zajęła II miejsce (1432 głosy).

Żaneta Robak

- Jestem zadowolona z udziału w tym plebiscycie – mówi Żaneta Robak, która zajęła drugie miejsce. I dodaje, że wiele osób, znajomych z całej Polski odezwało się do niej i otrzymała od nich bardzo duże wsparcie. Jakie są jej plany zawodowe na przyszłość? - Razem z mężem chcemy rozwijać nasz Folwark Pszczew. Chcemy działać i nie przestawać – zaznacza. I dzieli się również radą dla kobiet, które chciałyby zacząć swoją działalność. - Przede wszystkim: nie bójcie się. Małymi kroczkami można osiągnąć swoje cele.
Paulina Pawełkiewicz, fotograf, właścicielka firmy „Zaczarowane w kadrze”, Zielona Góra. Pani Paulina zajęła w naszej akcji III miejsce zdobywając 1155 głosów.

Paulina Pawełkiewicz

Paulina Pawełkiewicz z Zielonej Góry, laureatka trzeciego miejsca, dzięki plebiscytowi przeżyła niesamowity czas. - To było dla mnie wspaniałe doświadczenie – mówi. Zgłoszenie do plebiscytu nie było z nią konsultowane, dzięki czemu było to dla niej tym większe wyróżnienie. – Cieszę się, że ludzie wokół mnie widzą we mnie kobietę przedsiębiorczą. Człowiek zaczyna dostrzegać, że wszystko, co robi ma sens – zaznacza laureatka. Jej marzeniem jest, by prowadzona przez nią firma „Zaczarowane w kadrze” była rozpoznawalna również poza granicami naszego województwa. I z całego serca Jej tego życzymy!

Przed nami wielka gala wręczenia nagród, która odbędzie się już w najbliższy piątek, 19 października, podczas 10. Lubuskiego Kongresu Kobiet. Miejsce spotkania: Urząd Marszałkowski, start godz. 11.30. Podczas spotkania wręczymy nagrody laureatkom powiatowym, wojewódzkim oraz zostanie ogłoszony werdykt Kapituły. Panie wybrane głosami Czytelników i Kapituły otrzymają piękną statuetkę - szpileczkę oraz dyplom. Wszystkie zwyciężczynie etapu powiatowego otrzymają pióro marki Parker z wygrawerowanym napisem "Kobieta Przedsiębiorcza 2018".

Zobacz wyniki głosowania wojewódzkiego

RANKING WOJEWÓDZKI

Partnerami akcji KOBIETA PRZEDSIĘBIORCZA 2018 są:

Wideo

Dodaj ogłoszenie