Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Pracowite wakacje naszych tancerek

(dab)
Tancerki znanego w regionie i kraju zespołu Nowinka ze Skwierzyny i Przytocznej miały bardzo pracowite wakacje. Dzięki unijnej dotacji wzięły udział w międzynarodowym obozie szkoleniowym w Pogorzelicy nad Bałtykiem.
Tancerki znanego w regionie i kraju zespołu Nowinka ze Skwierzyny i Przytocznej miały bardzo pracowite wakacje. Dzięki unijnej dotacji wzięły udział w międzynarodowym obozie szkoleniowym w Pogorzelicy nad Bałtykiem. archiwum zespołu
Tancerki znanego w regionie i kraju zespołu Nowinka ze Skwierzyny i Przytocznej miały bardzo pracowite wakacje. Dzięki unijnej dotacji wzięły udział w międzynarodowym obozie szkoleniowym w Pogorzelicy nad Bałtykiem.

Tancerze Nowinki z Przytocznej i ze Skwierzyny wspólnie z grupą z Kulturne Centrum Activity ze Słowacji wzięli udział w międzynarodowym projekcie Art. Revolution. Przez dziesięć dni szlifowali swoje uzdolnienia w Pogorzelicy nad Bałtykiem. W międzynarodowej wymianie brało udział 61 uczestników z Przytocznej, Skwierzyny i słowackiego Trencina, Dubnicy oraz okolic. Hasło przewodnie wspólnego projektu brzmiało "Taniec to śpiew ciałem, proza ruchem i malarstwo emocjami..."

Celem międzynarodowego obozu szkoleniowego była m.in. promocja zdrowego stylu życia, ale także - jak zaznaczają organizatorzy - , stworzenie poczucia solidarności i zrozumienia, współodpowiedzialność za wspólne idee i tożsamość europejską oraz rozbudzanie zdolności artystycznych i samodzielnej twórczości.

Organizatorzy dostali na obóz unijną dotację. W ramach projektu Erasmus Komisja Europejska przyznała im ponad 25,1 tys. euro, czyli ponad 100 tys. zł. To kolejny projekt zrealizowany wspólnie przez młodych Polaków i Słowaków. Do tej pory uczestniczyli w takich projektach jak między innymi "Dance- Passion and Life", "Dance- My chance", "Danceship", które za każdym razem finansowała Komisja Europejska - zaznaczają.

- Naszych partnerów poznaliśmy podczas projektu finansowanego w ramach Programu "Młodzież w działaniu", odbywającego się w Sakarya w Turcji. Liderzy obu grup podczas tej wymiany nawiązali przyjacielskie relacje co przyczyniło się do powstania wspólnego projektu - zaznaczają.

Wszystkie informacje o Winobraniu 2014:**

Winobranie 2014 - program, koncerty, zdjęcia, wideo

**

Na samym początku uczestnicy zostali zapoznani z kadrą i organizatorami, otrzymali koszulki projektowe, identyfikatory oraz obejrzeli film z wymiany realizowanej przez organizatorów w poprzednim roku. Kolejne dni były porcją wspaniałej i świetnej zabawy nie tylko dla uczestników ale i również opiekunów. Codziennie trenowali rozmaite style taneczne: Disco, Rock "n" Roll, Hip- Hop, Jazz, Taniec współczesny Latino, a nawet klasyczny balet).

Tancerze uczestniczyli też w warsztatach z malowania oraz śpiewania. Każdy z nich mógł znaleźć coś dla siebie. Dodatkowo liderzy obu grup zadbali, aby młodzież uczestnicząca w wymianie zapamiętała projekt jako miłe wspomnienie i integracje dwóch narodów. Podczas projektu organizowane były gry i zabawy, konkurs na ekologiczne przebranie, dyskoteka, ognisko, bieg na orientację w terenie, wycieczka do Kołobrzegu i rejs statkiem czy zwiedzanie miasta.

Na koniec projektu każdy z uczestników otrzymał pamiątkowy medal oraz kubek z logo projektu jak również certyfikaty Youthpass z Komisji Europejskiej, które potwierdzają zdobyte umiejętności, kompetencje i oraz kwalifikacje podczas międzynarodowej wymiany.

Beneficjentem tegorocznego projektu jest Gminny Ośrodek Kultury w Przytocznej przy współpracy Zespołu Tanecznego "NOWINKA" po stronie polskiej, zaś po stronie słowackiej partnerem zostało Kulturne Centrum Aktivity w Trencinie oraz Studentska Rada Strednych Skol Slovenskej Republiky.
Autorami nagrodzonego grantem projektu po raz kolejny są przedstawiciele Nowinki - Przemysław Uss - manager zespołu oraz prezes stowarzyszenia New Dance, a także Manuela Mamys - kierownik artystyczny zespołu oraz instruktor GOK w Przytocznej. Dzięki ich uczestnictwu w szkoleniach i doświadczeniu zawodowemu w pisaniu wniosków do Komisji Europejskiej dzieci i młodzież z gminy Przytoczna oraz Skwierzyna mogą kolejne lata z rzędu uczestniczyć w międzynarodowych projektach.

- Dzięki realizowanym przez nas projektom młodzież może wymieniać się doświadczeniami nie tylko w kraju, ale i doskonalić swoje umiejętności na szczeblach międzynarodowych. Pomaga to przede wszystkim w rozwoju młodzieży - zaznaczają opiekunowie.

Zaplanuj wolny czas - koncerty, kluby, kino, wystawy, sport

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska