MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Pracownik kultury, fotograf przyrody, a do tego ...łowca burz. Mowa o Przemysławie Mielczarku, który fotografuje i promuje całą gminę

Renata Hryniewicz
Renata Hryniewicz
- Kiedy tylko jest informacja o burzy, robię szybkie przepakowanie sprzętu i na łowy. Poza burzami fotografuje również nocne niebo, drogę mleczną – mówi Przemysław Mielczarek
- Kiedy tylko jest informacja o burzy, robię szybkie przepakowanie sprzętu i na łowy. Poza burzami fotografuje również nocne niebo, drogę mleczną – mówi Przemysław Mielczarek Burze - foto Przemysław Mielczarek
Analogowy aparat Kiev był „zapalnikiem” do jego pasji. Robi zdjęcia i dokumentuje wydarzenia z gminy. Mowa o Przemysławie Mielczarku, skromnym pracowniku Domu Kultury w Torzymiu, którego fotografie zachwycają wszystkich mieszkańców. I nie tylko.

Pochodzi z Torzymia. Z wykształcenia jest leśnikiem. - Zamiłowanie do fotografii tak naprawdę zaczęło się w szkole średniej, kiedy dostałem pierwszy analogowy aparat Kiev – mówi pan Przemek. - Zgłębianie podstaw fotografii i pierwsze próby uwieczniania świata na błonie filmowej… To było to, co chciałem robić już zawsze.

W czasie studiów był członkiem Studenckiej Agencji Fotograficznej, gdzie na początku studenci zajmowali się fotografią analogową, wywoływaniem negatywów oraz tworzeniem odbitek. - W późniejszym czasie przyszła pora na fotografię cyfrową, która do dzisiaj jest dla mnie głównym narzędziem mojego hobby, choć posiadam kilka analogowych aparatów.

Po powrocie do Torzymia postanowił swoją przyszłość związać z miastem rodzinnym. Czuję się częścią tego miejsca. Mam swoje miejsce na ziemi, które nazywa się Torzym. Czuję emocjonalne przywiązanie do rodzinnej ziemi, pięknej lokalnej przyrody- mówi.

- Kiedy tylko jest informacja o burzy, robię szybkie przepakowanie sprzętu i na łowy. Poza burzami fotografuje również nocne niebo, drogę mleczną – mówi Przemysław Mielczarek

Pracownik kultury, fotograf przyrody, a do tego ...łowca bur...

Najbardziej lubi fotografować przyrodę, każdy jej aspekt, zarówno część ożywioną,j ak i nieożywioną. - W życiu są okresy nasilonej fotografii w danej dziedzinie, obecnie bardziej skupiam się na fotografii lotniczej. Choć fotografowanie za pomocą drona otwiera nowe możliwości i pozwala pokazać świat z całkiem nowej perspektywy – opisuje pan Przemek.

Czytaj też:

https://gazetalubuska.pl/uczniowie-ze-slonska-chca-uratowac-swoj-zamek-od-zapomnienia/ar/c1-14696603

Istotną częścią jego fotografii jest fotografowanie burz. Jako członek Lubuskich Łowców Burz idealnie wpasowuje się w tę formację ze swoimi zdjęciami. - Kiedy tylko jest informacja o burzy, robię szybkie przepakowanie sprzętu i na łowy. Poza burzami fotografuje również nocne niebo, drogę mleczną – mówi pasjonat.

Od 2014 pan Przemek prowadzi funpage na Facebooku pod nazwą Foto Torzym, gdzie zamieszcza zdjęcia z życia i wydarzeń z gminy. -
Jestem swoistego rodzaju dokumentalistą - nie wiem, czy to dobre słowo - życia mieszkańców. Patrząc na wcześniejszą historię mojego miasta i niewielką wręcz szczątkową ilość zdjęć, chciałbym, by następne pokolenia miały większy pogląd na to, jak wyglądaliśmy oraz jak żyliśmy.

Pan Przemek od 2013 r. jest specjalista do spraw organizacji imprez w torzymskim domu kultury. – Dzięki jego zdjęciom mamy możliwość pokazywania swoich wydarzeń szerszej publiczności. Jego zdjęcia są też w albumach promocyjnych o Torzymiu, które wydaje gmina. Jego pasja do fotografii jest widoczna w całej gminie i poza nią. Cieszymy się, ze mamy w swojej ekipie takiego pracownika – mówi szef MDK Andrzej Kuchnio.

Zobacz wideo: Jesień w nadleśnictwie Rzepin. Film Janusza Duszkiewicza i Tomasza Kochanowskiego. Laureatów IX edycji prestiżowego konkursu „Lasy w obiektywach leśników”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Tragiczne zdarzenie na Majorce - są zabici i ranni

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska