MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prasa rolnicza wciągnęła i wyrwała rękę mężczyźnie. To kolejne nieszczęście przy pracach polowych w Lubuskiem.

(sndr)
W Lubuskiem doszło do kolejnego wypadku podczas prac polowych.
W Lubuskiem doszło do kolejnego wypadku podczas prac polowych. Lubuska Policja
W poniedziałek 8 lipca w Głęboczu w powiecie strzelecko-drezdeneckim doszło do nieszczęśliwego wypadku podczas prac polowych. Prasa rolnicza do rolowania słomy wciągnęła, a następnie wyrwała rękę mężczyźnie.

Wakacje to czas prac polowych, a przy tych wystarczy chwila nieuwagi, by doszło do nieszczęścia.

Do poważnego wypadku na polu doszło w poniedziałek w powiecie strzelecko - drezdeneckim. Miejscowe służby zostały zaalarmowane, że w miejscowości Głębocz prasa rolnicza wciągnęła i wyrwała rękę mężczyźnie.

- Najszybciej na ten sygnał zareagowali policjanci ze strzeleckiej komendy, którzy założyli mężczyźnie opaskę uciskową, zapobiegając jego wykrwawieniu się. Mężczyzna w stanie ciężkim został przetransportowany Lotniczym Pogotowiem Ratunkowym do szpitala - informuje podinsp. Marcin Maludy z Komendy Wojewódzkiej Policji w Gorzowie Wielkopolskim.

To już kolejna tragedia na polu w Lubuskiem

Do niewyobrażalnego dramatu doszło 16 czerwca w miejscowości Białobłocie. Tam, podczas koszenia łąki z wykorzystaniem ciągnika rolniczego wyposażonego w zestaw kosiarek, czterolatek dostał się pod maszynę. Pomimo wysiłku medyków życia dziecka nie udało się uratować.

Dbajcie o bezpieczeństwo swoje i dzieci

Te sytuacje pokazują, że chwila nieuwagi może doprowadzić do tragedii.

- W szczególności trzeba zwrócić uwagę dzieci i młodzież, która często pomaga przy pracach polowych. Szczególną uwagę należy zwrócić na najmłodsze dzieci, które często bawią się na podwórku przy znajdujących się tam maszynach rolniczych. Pamiętajmy, aby urządzenia były odpowiednio zabezpieczone i unieruchomione. Nigdy nie zostawiajmy małych dzieci bez opieki! To na dorosłych spoczywa odpowiedzialność za bezpieczeństwo najmłodszych! - podkreśla rzecznik lubuskich policjantów.

Mundurowi przypominają o kilku ważnych zasadach:

  • Nigdy nie pracuj w gospodarstwie pod działaniem alkoholu, nie kieruj pojazdami i maszynami rolniczymi po alkoholu i nie pozwól też, aby czynili to inni!
  • Nie dopuszczaj do kierowania maszynami lub pojazdami osób, które nie posiadają odpowiednich uprawnień!
  • Zawsze zwracaj uwagę czy w pobliżu nie ma osób postronnych
  • Nie przewoź nikogo na załadowanych wozach i przyczepach! Przewożony materiał jest zazwyczaj sypki albo bardzo niestabilny i ruchomy. Upadek z załadowanej przyczepy może nieść za sobą tragiczne skutki.
  • Nie naprawiaj i nie operuj przy włączonych maszynach rolniczych. Ruchome części maszyn mogą wciągnąć twoją rękę lub nogę!
  • Ubieraj się odpowiednio do pogody i warunków, w jakich pracujesz! Ważne jest obuwie – bezpieczne i ochronne. Do wielu dotkliwych kontuzji dochodzi podczas pracy w butach, które nie usztywniają stawu skokowego oraz nie posiadają antypoślizgowej podeszwy.
emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ubezpieczenie maszyn rolniczych. Kiedy jest obowiązkowe?

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska