Prasówka 3.12.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 2.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia? ”?

Prasówka 3.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź, kto jest na liście. Jakie jest znaczenie twojego imienia?

Te osoby uchodzą za najbardziej złośliwe. Imiona nie zostają nam nadane przypadkowo. Dawniej wierzono, że nadawanie imienia ma właściwości magiczne. Kryje się za nimi wiele przypisanych cech i predyspozycji. Ezoteryków od dawna interesuje związek imion ludzi z ich predyspozycjami. Osoby o tych imionach są najbardziej złośliwe. Sprawdź listę!

Nie przegap promocji!

📢 Takie pamiątki z PRL-u. Niejeden kolekcjoner zapłaci za nie krocie! Ile są gotowi zaoferować za przedmioty z PRL-u? Zdjęcia z aukcji!

W wielu polskich domach możemy znaleźć wiele różnorodnych pamiątek, które pochodzą jeszcze z PRL-u. Mogą to być zarówno urządzenia, zabawki, jak i różnego rodzaju ozdoby. Każda z nich ma szansę na zwrócenie uwagi kolekcjonerów. Ile oferowali oni na aukcjach październikowych?

📢 Duży pożar hali magazynowej w Zielonej Górze. Na miejscu 20 jednostek straży!

W Zielonej Górze płonie hala magazynowa. Na miejscu jest 20 jednostek straży pożarnej.

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 3.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 500 plus dla małżeństw? Jak otrzymać dodatkowe pieniądze? Liczy się staż związku!

500 plus dla małżeństw? Masz długi staż małżeński? Możesz otrzymać dodatkowe świadczenie! Do Sejmu trafiła petycja z pomysłem, aby przyznawać małżeństwom świadczenie 500 plus. Nie otrzymałaby go jednak każda para po ślubie, jest jeden konieczny warunek. Jaki konkretnie? Sprawdź!

📢 Te używane samochody można śmiało kupować. Są najmniej awaryjne według rankingu ADAC. Oto lista!

Używane samochody i do tego jeszcze w miarę bezawaryjne są poszukiwane przez kierowców. Wielu chciałoby kupić samochód z drugiej ręki prawie jak nowy i do tego najmniej awaryjny. Nie jest to łatwe zwłaszcza dla osób zakochanych w konkretnych markach. Wtedy często argumenty nie mają znaczenia. Warto jednak się w nie słuchać, korzystając chociażby z rankingów awaryjności przygotowywanych przez ADAC. Sprawdźcie, które samochody są najmniej awaryjne. Zobacz szczegóły w galerii!

📢 Te samochody są godne polecenia. Są najmniej awaryjne według rankingu ADAC. Zobacz listę rankingową!

Używane samochody cieszą się dużą popularnością wśród kierowców. Wielu chciałoby za relatywnie małe pieniądze kupić auto z drugiej ręki. Jak wybrać te najmniej awaryjne? Nie jest to łatwe zwłaszcza dla osób zakochanych w konkretnych markach. Wtedy często argumenty nie mają znaczenia. Warto jednak się w nie słuchać, korzystając, chociażby z rankingów awaryjności przygotowywanych przez ADAC. Zobacz, które samochody są najmniej awaryjne. Oto pełna lista!

📢 Tych produktów nie jedz, gdy masz kłopoty z pamięcią. Emeryci muszą uważać na to szczególnie [3.12.2022]

Nasza pamięć zależy w dużej mierze od naszego trybu życia. To, że umieliśmy się nauczyć wiersza w podstawówce i nadal go pamiętamy nie znaczy, że nasza pamięć działa bez zarzutów. Ile razy zapomnieliście czy zamknęliście drzwi, albo telefonu z domu? Pamięć warto ćwiczyć całe życie. Zobaczcie przy okazji jakich produktów unikać, aby nie mieć kłopotów z pamięcią.

📢 Te znaki zodiaku odmienią swoje życie w 2023 roku. Oto horoskop dla wszystkich na nowy rok [3.12.2022]

Dla jednym horoskopy to drogowskaz i pewnego rodzaju ostrzeżenie przed czyhającym na nas niebezpieczeństwem, a dla innych bujda. Jeśli jednak należysz do grupy osób dla których horoskopy to wróżba na przyszłość, to sprawdźcie co Was czeka w 2023 roku.

📢 Te rośliny przynoszą pecha. Tych popularnych roślin lepiej nie trzymać w domu - one przyciągają nieszczęście [3.12.2022]

Kwiaty i inne rośliny to piękna dekoracja wnętrza. Wiele osób na całym świecie wierzy, że niektóre rośliny mają moc przynoszenia szczęścia, miłości i bogactwa. Jednak według wierzeń niektóre z nich sprowadzają na domowników duże nieszczęście. Jakich roślin zgodnie z przesądami lepiej nie przynosić do domu? Oto lista roślin domowych, które przynoszą pecha. Poznaj je teraz w naszej galerii.

📢 Takie imiona przyciągają pieniądze. Osoby o takich imionach mają szczęście w finansach [3.12.2022]

Imiona od dawna mają przypisywany szereg znaczeń. To tym można tłumaczyć, że jesteśmy nerwowi, wrażliwi, kochliwi czy podatni na wpływy. Ze znaczenia imion można wyczytać wiele. To właśnie na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie osób, których imiona przyciągają pieniądze. Sprawdźcie, kto jest na liście.

📢 Osoby o tych imionach tworzą małżeństwa idealne. Zobacz ranking na podstawie znaczenia imion [3.12.2022]

Od dawna zastanawiamy się co wpływa na charakter człowieka. Czy mają na to wpływ uwarunkowania genetyczne, środowisko, czy może wychowanie. Łatwo jest powiedzieć, że on/ona ma takie uwarunkowania genetyczne. A przecież mamy wpływ na to jacy jesteśmy. Nasi przodkowie pokładali wiarę także w znaczenie imienia, że to jakie dostaniemy ma wpływ na nasze życie. Które zatem imiona będą wróżyć nam stworzenie małżeństwa idealnego? Sprawdźmy.

📢 Na te aplikacje w telefonie musisz uważać. Należy samodzielnie usunąć je z telefonów Samsung, Xiaomi i innych [3.12.2022]

Google Play regularnie wycofuje aplikacje, które zostały zgłoszone jako niebezpieczne próbujące wyłudzić nasze dane czy atakujące nas natarczywymi reklamami. Sprawdzamy, które aplikacje zostały wycofane ze Sklepu Play i dla własnego bezpieczeństwa lepiej usunąć z telefonu.

📢 Dom Andrzeja Leppera wystawiony przez komornika. Stylowe meble i luksusowe wnętrza! Dlaczego nadal nie został sprzedany? Mamy zdjęcia

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory - położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Sprawdź, jak mieszkał!

📢 Lubelszczyzna. Tak mieszka jedyna w Polsce rodzina amiszów. Nie mają w domu ani telewizji, ani radia, Zobacz jak żyją [ZDJĘCIA]

Żyją zgodnie z Pismem Świętym. Jakub nigdy nie był pijany, a Anita ściąga chustkę z głowy tylko w nocy. Nie mają w domu telewizji ani radia, ale korzystają z samochodu i z 500 plus. Zobaczcie, jak mieszka jedyna w Polsce rodzina amiszów spod Janowa Lubelskiego.

📢 Wymieniona choinka na deptaku. Leśnicy przywieźli nowe drzewko po tym, jak prezydent Zielonej Góry skrytykował poprzednie. Jak wygląda?

Na starówce w Zielonej Górze pojawiła się nowa choinka. Lasy Państwowe wymieniły drzewko po tym, jak prezydent miasta umieścił na swoim Facebooku krytyczną opinię na temat poprzedniego. W internecie zawrzało od komentarzy mieszkańców. Czy obecny świerk tym razem się spodoba? Obejrzyjcie galerię i oceńcie sami!

📢 Po budynkach PKP już niemal nie ma śladu. Jaki jest teraz widok na dworzec w Gorzowie?

Trwa wyburzanie byłych budynków kolejowych między dworcem a ul. Jancarza. Rozebrano już większość z czternastu obiektów. Do widoku tej okolicy już bez nich trzeba się będzie przyzwyczaić.

📢 Ślub i moda ślubna w PRL. Sprawdź jak wyglądali państwo młodzi i jaka moda panowała. Gdzie odbywały się wesela? Sprawdźcie!

Ślub i wesele to dziś uroczystość organizowane z wielkim rozmachem. Przygotowania do uroczystości trwają miesiące, a nawet i lata. Jednak teraz rynek jest aż przesycony propozycjami i ofertami, w których pary mogą przebierać. Jak jednak wyglądały śluby kiedy ludzie byli mocno ograniczeni? Jak wyglądały panny młode? Co było wtedy na czasie? By się przekonać wystarczy, że zajrzycie do naszej galerii.

📢 Pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej do kupienia! Oto najdroższe apartamenty w Polsce. Ile kosztują luksusowe domy na sprzedaż?

Wspaniałe posiadłości z licznymi pokojami, wielkie ogrody, piękne okolice, a ponadto baseny, pomieszczenia fitness, a nawet sala teatralna. Na terenie całej Polski nie brakuje eleganckich rezydencji i pałaców. Co ciekawe, wiele z nich aktualnie można kupić, a dzięki temu poczuć się niczym członkowie rodziny królewskiej. Luksusowe domy na sprzedaż są dostępne dla swoich przyszłych mieszkańców już od kilkunastu milionów złotych. Choć cena wydaje się ogromna, to zdecydowanie warto zainwestować w takie ekskluzywne apartamenty. Jak wyglądają jedne z najdroższych domów na sprzedaż w kraju? Ile dokładnie trzeba wydać na ich zakup? Przedstawiamy zabytkowe i pełne przepychu nieruchomości dostępne do kupienia na stronie otodom.pl. Wśród nich pałac byłego prezydenta Rzeczpospolitej Polskiej!

📢 Opuszczone miejsca w Polsce. Co się tam wydarzyło? Poznaj historie najbardziej tajemniczych wsi i miast w Polsce. Wyglądają jak z horroru!

Od lat opuszczone kryją niejedną ciekawą historię. Na terenie całej Polski mieści się wiele miast i wsi, które od dawna nie są przez nikogo zamieszkałe. Ich historie są bardzo różnorodne, czasem na ich obecny wygląd wpłynęły większe historyczne wydarzenia, a czasem po prostu zniknęli z nich ludzie, a upływ czasu zmienił je w ruinę. Dzisiaj to prawdziwe punkty widmo na mapie kraju. Brak mieszkańców, zniszczone budynki, dzika roślinność. Co się tam wydarzyło? Jakie sekrety skrywają najbardziej tajemnicze miejsca w Polsce? Przedstawiamy kilka miast i wsi widmo z całej Polski, które wciąż można odwiedzić. Zobacz zdjęcia jak z horroru i dowiedz się, dlaczego nikt tam dzisiaj nie mieszka!

📢 Poszukiwani świadkowie potrącenia pieszego w Gorzowie!

Na krzyżowaniu ulic Matejki i Żeromskiego doszło do potrącenia pieszego, po którym kierowca odjechał z miejsca. Poszukiwani są świadkowie!

📢 Choinka z zielonogórskiego deptaka do wymiany. Prezydentowi Kubickiemu się nie spodobała. Lasy Państwowe odpowiadają na jego krytykę

Dopiero wczoraj przyjechała i już zniknie! Żywa choinka spod zielonogórskiego ratusza nie spodobała się prezydentowi Zielonej Góry, więc zostanie wymieniona na lepszy model. Świerk z Nadleśnictwa Zielona Góra jeszcze dzisiejszego popołudnia stanie na deptaku. A Wy co o tym myślicie? Wymiana drzewka na inne to dobry pomysł?

📢 5 tysięcy złotych przez 240 miesięcy! Padła główna wygrana w Ekstra Pensji

W czwartek, 1 grudnia padła główna wygrana w Ekstra Pensji. Posiadacz szczęśliwego kuponu będzie otrzymywał 5 tys. zł co miesiąc, przez 20 lat. W sumie na jego konto trafi 1,2 mln zł!

📢 Dawid Kubacki to dumny tata i szczęśliwy mąż. Tak mieszka i żyje [prywatne zdjęcia]

Tak mieszka i żyje na co dzień Dawid Kubacki. Początek nowego sezonu jest wyjątkowo udany dla Dawida Kubackiego. Polski skoczek w świetnym stylu wygrał oba konkursy Pucharu Świata w Wiśle i prowadzi w klasyfikacji generalnej cyklu. Wielu fachowców typuje, że nasz reprezentant może powalczyć o Kryształową Kulę. Na co dzień Kubacki to szczęśliwy mąż i tata. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i przekonaj się, jak żyje na co dzień.

📢 Pracownicy szpitala w Słubicach piszą list. „Życie mieszkańców powiatu słubickiego zostanie zagrożone”

„Jesteśmy przerażeni sytuacją w szpitalu powiatowym w Słubicach, do której doprowadził pan prezes oraz inni pracownicy kierownictwa. Jeżeli ktoś nie zareaguje, to może dojść do tego, że w nowym roku zdrowie i życie mieszkańców powiatu słubickiego zostanie zagrożone, poprzez brak obsady karetek i SOR” – tak rozpoczyna się list, który dziś w nocy trafił do mediów, Narodowego Funduszu Zdrowia oraz lubuskiego wojewody. Nie podpisani z imienia i nazwiska autorzy, podają szereg informacji, z których może wynikać, że jednostka nie jest zarządzana prawidłowo.

📢 Bądź CZŁOWIEKIEM Leśny savoir vivre to kwestia kultury osobistej, bezpieczeństwa i wspólnego jutra

Zapytaliśmy doświadczonego leśnika, który niejedno już w gęstwinie widział o najbardziej szkodliwe zachowania ludzi w lesie i możliwe konsekwencje, w tym takie, które kilka osób już spotkały. Niestety, nie tylko tych, którzy zawinili...

📢 Czy ty też dojeżdżasz do pracy szybciej dzięki leśnikom?

To miał być nudny temat. Lasy Państwowe. Samorządy. Drogi. Kilometry i kwoty. Trudno z tego coś wyłuskać.
Wyjdzie drętwa notka prasowa. Nie mogłam się bardziej mylić. Wyłonił się poruszający obraz ludzi, którzy swoją codzienną współpracą potrafią sprawić, że innym żyje się lepiej, a świat pozostaje pięknym.

📢 Ryneczek w Gorzowie. Ile kosztuje karp, choinki, a także warzywa i owoce? |2 GRUDNIA

Na ryneczku Jerzego w Gorzowie czuć już klimat zbliżającego się Bożego Narodzenia. Można już kupić choinki czy ozdoby świąteczne. Są też do kupienia karpie.

📢 Domy na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Zobacz ile kosztują i gdzie można je kupić

Komornicy z województwa lubuskiego wystawili na licytacje osiem domów. To mniej niż w poprzednich miesiącach. Sprawdziliśmy ceny i lokalizacje tych nieruchomości.

📢 Na trasie z Żar do Zielonej Góry, koło odpadło z ciężarówki i uderzyło w bus Poczty Polskiej

W piątek rano na trasie z Żar do Zielonej Góry, tuż za Dąbrowcem, doszło do kolizji. Z ciężarówki odpadło koło, które uderzyło w bus Poczty Polskiej. Na szczęście nikomu nic się nie stało.

📢 Nie żyje Barbara Zajbert. Dbała o gorzowskich nauczycieli

W piątek 2 grudnia zmarła Barbara Zajbert. Była szefową gorzowskiego Związku Nauczycielstwa Polskiego.

📢 Marznące opady w Lubuskiem. IMG wydało ostrzeżenie pierwszego stopnia. Na drogach może być niebezpiecznie

W piątek, 2 grudnia Instytut Meteorologii i Gospodarki Wodnej wydał komunikat z ostrzeżeniem pierwszego stopnia dla części województwa lubuskiego. Spodziewane są opady marznącego deszczu.

📢 Napad na pracownika kantoru w centrum Zielonej Góry. Napastnicy zrabowali pieniądze. Sprawcy nadal są nieuchwytni

Policja prowadzi działania zmierzające do zatrzymania sprawców napadu na pracownika kantoru, do którego doszło w czwartek, 1 grudnia. Łupem przestępców padły pieniądze.

📢 Czy Japonia słusznie wyrzuciła Niemcy z mundialu?! Burza wokół kontrowersyjnego gola

Reprezentacja Japonii pokonała drużynę Hiszpanii 2:1 w finałowej, trzeciej rundzie fazy grupowej i dzięki temu wuprzedziła ostatecznie zespół Niemiec i awansowała z pierwszego miejsca kwartetu E do 1/8 finału mistrzostw świata 2022 w Katarze. Drugi, zwycięski gol Japończyków wywołał wzmożone zainteresowanie i okazał się wielce kontrowersyjny. Zdaniem wielu fanów sędziowie nie powinni go uznać. Kaoru Mitoma, asystujący przy bramce Ao Tanaki, podawał piłkę, która mogła już przekroczyć linię końcową boiska. Południowoafrykański sędzia Victor Gomes po zapoznaniu się z systemem VAR uznał gola za prawidłowy. Jednocześnie powtórki wideo podczas transmisji nie przekonały do słusznośći podjętej decyzji.

📢 Zmiany w waloryzacji emerytur 2023 przyjęte przez Sejm. Takie będą zasady w przyszłym roku

Zmiany w waloryzacji emerytur 2023. Sejm przyjął nowelizacje ustawy w sprawie waloryzacji rent i emerytur. Zgodnie z nią wzrośnie emerytura minimalna, a waloryzacja w 2023 roku będzie kwotowo-procentowa. Co to oznacza dla wszystkich emerytów i rencistów? Sprawdź szczegóły.

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Mikołaj Roznerski. Gwiazdor "M jak Miłość" ma styl!

Popularność przyniosła mu rola zbuntowanego Marcina w serialu "M jak Miłość". Mikołaj Roznerski zaliczany jest do grona amantów polskiego kina. Gra w filmach, serialach, a także występuje na deskach teatru. Zobaczcie w naszej galerii, jak mieszka znany aktor.

📢 Te cechy świadczą o inteligencji. Te osoby lepiej radzą sobie w pracy i szkole

Inteligencja to coś z czym się rodzimy albo nie. Nie da się jej nauczyć, wyćwiczyć. Nie znaczy oczywiście, aby się poddać. Bo inteligencje można rozwijać, najlepiej od najmłodszych lat. Jest jednak szereg cech charakteru, które świadczą o naszej inteligencji. Sprawdźcie, jakie cechy świadczą o inteligencji.

📢 Te rasy kotów są najmądrzejsze. Oto najnowsze badania amerykańskich naukowców

Są samodzielne, bystre i oddane. Inteligencja kotów potrafi zadziwiać. Ci indywidualiści z czterema łapkami wiedzą, jak skraść twoje serce. Specjalnie dla miłośników mruczków postanowiliśmy sprawdzić, które czworonogi są najinteligentniejsze. Sprawdź w naszej galerii, które rasy kotów uznawane są za najmądrzejsze.

📢 Horoskop finansowy na grudzień 2022. Tym znakom zodiaku gwiazdor przyniesie dużo pieniędzy [lista]

Podwyżka, awans, niespodziewany spadek, a może wygrana na loterii? Ostatni miesiąc 2022 roku przyniesie wiele niespodzianek. Niektóre znaki zodiaku w grudniu mogą liczyć na duże pieniądze. Kto jest w gronie szczęśliwców? Sprawdź w naszej galerii horoskop finansowy na grudzień 2022. Na te znaki zodiaku czekają duże pieniądze.

📢 Czułe słówka senatora Dowhana. Wysyłał byłej żonie alimenty, obrażając ją w tytułach przelewów

Złodziej, sz…a, k…a, sekspodróże, sponsoring, sekswakacje. WON. Robert Dowhan wysyłał byłej żonie alimenty, obrażając ją w tytułach przelewów. Tych samych, o które, już jako senator Platformy Obywatelskiej, pytał zatroskany ministra sprawiedliwości i prokuratora generalnego…

📢 Dziesięciolatek zastrzelił matkę w USA. Będzie sądzony jak dorosły. Dlaczego zabił kobietę?

Przerażające zdarzenie w amerykańskim stanie Wisconsin. Dziesięciolatek zastrzelił matkę, bo nie chciała mu kupić gogli VR potrzebnych do grania w gry. Amerykański wymiar sprawiedliwości stwierdził, że będzie sądzony jak dorosły. Chłopcu grozi 60 lat więzienia.

📢 500 plus dla małżeństw, kto może się ubiegać o świadczenie Małżeństwo +. Jaki staż trzeba mieć, żeby dostać pieniądze. Zasady 2.12.2022

Do Sejmu trafiła obywatelska petycja, żeby w ramach programu Małżeństwo+ przyznawać małżeńskim parom świadczenie 500 plus. Ale nie ma to być kolejne wsparcie dla młodych rodziców na dzieci. Wręcz przeciwnie – dla małżeńskich par z odpowiednio długim stażem. Kto zatem dostanie 500 plus dla małżeństw? Sprawdź zasady ewentualnego wypłacania świadczenia.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji. Wyliczenie brutto i netto 2.12.2022

Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Takie mają być nowe zmiany dla wędkarzy! Co ulegnie zmianie? Zlikwidowana ma być karta wędkarska 2.12.2022

Duże zmiany dla wędkarzy. Nie będzie już karty wędkarskiej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wprowadza nowy program. Plany są ogromne. Jakie będą zmiany? Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury cały czas pracują nad uporządkowaniem systemu zarządzania obwodami rybackimi. Wędkowanie ma być przyjemnym hobby, a nie spełnianiem przestarzałych wymogów.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 2.12.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Cebula w skarpecie. Czy te choroby wyleczysz, gdy na całą noc włożysz cebulę do skarpet na stopach 2.12.2022

Terapia ta robi karierę. Niektórzy podejdą do niej sceptycznie, inni mogą nawet w nią nie uwierzyć. Jednak są osoby potwierdzające skuteczność cebulowej metody, bowiem same pozbyły się swych dolegliwości. Włóż cebulę do skarpet i odczekaj w nich do rana. Dlaczego akurat cebulę? Ponieważ ma ona szczególne właściwości lecznicze. Zawiera liczne zdrowotne składniki, m.in. związki siarki silnie działające przeciwzapalnie, antywirusowo i antybakteryjnie. Sposób ze skarpetą z powodzeniem stosowano już w XVI wieku, z tym że wtedy była to wełniana pończocha. Cebula w skarpecie – co konkretnie trzeba zrobić i jak to działa?

📢 Promocje doktorskie i habilitacyjne na uniwersytecie. Po trzech latach przerwy powrót do tradycji

Na Uniwersytecie Zielonogórskim odbyła się uroczystość promocji habilitacyjnych i doktorskich. To pierwsza tego typu uroczystość po 3 latach przerwy spowodowanej pandemią. W tym roku dyplomy stopnia naukowego doktora habilitowanego odebrało 11 osób, a stopnia naukowego doktora 80 osób.

📢 Zielonogórzanka Kamila Łuczka odebrała stypendium artystyczne ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego

Zielonogórzanka Kamila Łuczka, studiująca na Wydziale Instrumentalnym Akademii Sztuki w Szczecinie znalazła się w gronie 73 studentów uczelni artystycznych wyróżnionych przez ministra Kultury i Dziedzictwa Narodowego.

📢 RONDO obchodzi swoje siódme urodziny. Wciąż się rozwija, by pomagać nie tylko bezdomnym

Chrześcijańska Fundacja Rozwoju Osobistego RONDO obchodzi swoje siódme urodziny. Z tej okazji odbyła się we wtorkowy wieczór impreza, której głównym celem było – jak zawsze – pomoc osobom bezdomnym…

📢 Lubuszanie na mundialu w Katarze. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina byli świadkami historycznego awansu reprezentacji Polski

Lubuszanie na mundialu w Katarze byli świadkami historycznego awansu reprezentacji Polski do fazy pucharowej mistrzostw świata w piłce nożnej. Mieszkańcy Krosna Odrzańskiego i Gubina oglądali mecz z Argentyną i do ostatniej chwili nie wiedzieli czy Polska przeszła dalej. Co jeszcze widzieli w Katarze?

📢 Ukryty szyb na terenie poniemieckiego lotniska i poligonu w Słubicach. Odkrywcy tajemnic weszli do środka. Co tam znaleźli?

O tym, że przed laty w Słubicach było lotnisko, wie niewielu. Zdecydowanie więcej osób pamięta natomiast poligon, który przestał tu działać w latach 90. Obecnie są to tereny inwestycyjne. Powstają tu nowe zakłady, ale ziemia wciąż kryje dużo tajemnic.

📢 Najśmieszniejsze MEMY po meczu Polska - Argentyna: Internet nie śpi. Jest awans, ale fart! Wojciech Szczęsny znów obronił karnego!

W środę 30.11.2022 r. w meczu 3. kolejki fazy grupowej mundialu w Katarze Polska grała z Argentyną. Polacy przegrali 0:2, ale awansowali do 1/8 finału lepszym bilansem bramkowym dzięki wygranej Meksyku z Arabią Saudyjską tylko 2:1! Internauci jak zwykle nie zawiedli. Zobacz najlepsze MEMY po meczu mistrzostw świata Polska - Argentyna.

📢 Laureaci literackich nagród słowem przenoszą nas w nieznany świat. Kto w tym roku sięgnął po laury?

Podczas Gali Literackiej w Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze wręczono po raz trzynasty Nagrodę Literacką im. Andrzeja K. Waśkiewicza i po raz siódmy Zielonogórską Nagrodę Literacką „Winiarka”, przyznawane przez zielonogórski Oddział Związku Literatów Polskich i Towarzystwo Miłośników Zielonej Góry „Winnica”.

📢 Arka Gdynia postraszyła, ale to Enea Zastal BC Zielona Góra zgarnął dwa punkty

Szósta wygrana koszykarzy Enei Zastalu BC Zielona Góra w rozgrywkach Energa Basket Ligi. Zielonogórzanie wygrali nad morzem z Suzuki Arką Gdynia 90:78 i umocnili się w górnej polówce tabeli.

📢 Ukradli busa. Zostali zatrzymani, gdy rozkręcali auto na części

Policjanci z Międzyrzecza po kilkunastu godzinach od zgłoszenia zatrzymali dwóch mężczyzn podejrzanych o kradzież busa w tej gminie. Wpadli w tzw. „dziupli”, kiedy rozkręcali skradziony pojazd na części – poinformował rzecznik lubuskiej policji Marcin Maludy.

📢 Jazzowo-filmowe Andrzejki w Filharmonii Zielonogórskiej z owacjami na stojąco. Gwiazdą wieczoru był światowej sławy saksofonista Piotr Baron

James Bond, Evita, Koty i George Gershwin zdominowali pierwszą część niesamowitego koncertu andrzejkowego w Filharmonii Zielonogórskiej. Druga należała z kolei do Piotra Barona, znakomitego saksofonisty tenorowego, który wraz z perkusistą Łukaszem Żytą i dyrygentem Markiem Wroniszewskim, wprowadzili słuchaczy w znakomity nastrój. Nie obyło się bez owacji na stojąco, zwłaszcza po wykonaniu bisu przez Barona. Zagrał temat "Obój Gabriela" z filmu "Misja" Ennio Morricone.

📢 "Bandyto, stój!" Jest nagranie z wypadku z udziałem aktora Jerzego S. Zobaczcie! [FILM]

Jeden z najbardziej lubianych i popularnych polskich aktorów potrącił swoim samochodem motocyklistę. Jak ustaliła Polska Agencja Prasowa, tuż po zdarzeniu wydmuchał 0.7 promila. Jak doszło do wypadku i czy Jerzy S. rzeczywiście próbował uciekać? Zobaczcie poniżej nagranie z kamery na kasku motocyklisty.

📢 11 grudnia zmieni się rozkład jazdy pociągów. Jakie zmiany będą w Lubuskiem?

Nie będzie już „pociągu-widmo” z Gorzowa do Przemyśla, a pasażerowie z Zielonej Góry nie będą mieć połączenia do Hrubieszowa. Co zmieni się w nowym rozkładzie jazdy PKP?

📢 W Gorzowie będzie pierwszy Decathlon! Powstanie w nowym i ogromny parku handlowym

Gorzów staje się coraz bardziej atrakcyjnym terenem dla istotnych gospodarczo inwestycji. Jedną z najnowszych jest budowa Power Center Acteeum. Obiekt, który powstanie w północno-wschodniej części miasta stanie się siedzibą długo oczekiwanej w mieście sieci Decathlon. Ale nie tylko.

📢 Pogrzeb Tadeusza Goszczyńskiego. Powstańca warszawskiego pochowano w Gorzowie

W czwartek 1 grudnia na cmentarzu przy ul. Żwirowej w Gorzowie odbył się pogrzeb Tadeusza Goszczyńskiego. Był uczestnikiem Powstania Warszawskiego, miał pseudonim „Ksiądz”. Przeżył 97 lat.

📢 Napad na pracownika kantoru w Zielonej Górze. Trwa policyjna obława

Do napadu na pracownika kantoru doszło dzisiaj (1 grudnia 2022) w samo południe przy al. Niepodległości w Zielonej Górze.
Policja szuka sprawców. Zarządzono obławę

📢 Na zielonogórskim deptaku stanęła choinka. Światełka na drzewku miały zaświecić 4 grudnia. Prezydent Kubicki: "Takie drzewko to tragedia"

W czwartek, 1 grudnia na deptaku w Zielonej Górze stanął 25-letni świerk, który jednocześnie symbolizuje, że Boże Narodzenie coraz bliżej. Wraz z pojawieniem z drzewkiem na deptaku pojawiły się również kontrowersje. "Ja wiem ze kryzys, ale bez przesady. Jest decyzja o wymianie takie drzewko to tragedia" - napisał Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry.

📢 Mistrzowie Motoryzacji PLATINUM ORLEN OIL z województwa lubuskiego nagrodzeni w... kinie! [ZDJĘCIA]

Za nami głosowanie Czytelników, w którym poznaliśmy ulubiony warsztat samochodowy lubuszan, a także mechanika, którego warto rekomendować innym. Wiemy, który instruktor jazdy dobrze przygotuje do egzaminu i w której szkole jazdy warto zrobić kurs. Znamy polecany przez sklep motoryzacyjny i warsztat auto detailingu w regionie. Podczas czwartkowego spotkania w Cinema City wręczyliśmy im nagrody.

📢 Kto nie powinien jeść mandarynek? Jeśli cierpisz na te schorzenia, unikaj owoców cytrusowych. Komu mandarynki mogą szkodzić?

Mandarynki to najpopularniejsze owoce cytrusowe, które kojarzone są głównie ze Świętami Bożego Narodzenia i sylwestrem. Owoce te stanowią znakomite źródło witaminy C, a ich niski indeks glikemiczny sprawia, że mogą być spożywane przez osoby chore na cukrzycę i insulinooporność. Niestety, w niektórych przypadkach jedzenie mandarynek może zaszkodzić zdrowiu. Podpowiadamy, kto powinien unikać tych cytrusów.

📢 Najlepsi kardiolodzy w Lubuskiem. To ich cenicie najbardziej za profesjonalizm i podejście do pacjenta - lista

Dobry kardiolog w Lubuskiem - zastanawiasz się kto nim jest? Mamy dla Ciebie kilkanaście nazwisk kardiologów, którzy zdaniem Lubuszan są najlepsi w swoim fachu i zasługują na wyróżnienie. Pacjenci mówią, że są to wyjątkowi specjaliści, których cechuje wspaniałe podejście do chorego.

📢 Takich rzeczy nie można teraz sprzedawać na OLX. Oto lista "przedmiotów zabronionych" na OLX

W serwisie OLX.pl można kupować i sprzedawać różne przedmioty. Czasami można je nawet zdobyć za darmo. Niektóre ogłoszenia są naprawdę ciekawe. Zdarzają się prawdziwe perełki, ale także dziwne i niewiarygodne oferty, które wprawiają w osłupienie a także użytkownicy, którzy za bezcen próbują sprzedać najdziwniejsze rzeczy. Serwis OLX stworzył "listę przedmiotów zabronionych". To wykaz produktów, usług oraz ofert pracy, których nie akceptuje serwis OLX. Jakie ogłoszenie nie może się znaleźć na OLX? Czego nie można wystawić na OLX? Co się znalazło na liście "przedmiotów zabronionych"? Zobacz teraz w naszej galerii.

📢 Ich widok w łazience wcale nie budzi radości. Rybiki cukrowe pojawiają się też w kuchniach i piekarniach. Jak się ich pozbyć?

Rybiki cukrowe zwane są też srebrzykami ze względu na połyskujące łuski na powłoce. Prowadzą tryb nocny, rzadko da się je więc wyłapać w ciągu dnia. Uwielbiają miejsca ciepłe i wilgotne, żywią się m.in. cukrami. Nie są niebezpieczne dla człowieka, ale ich obecność bywa uciążliwa, zwłaszcza jeśli zauważymy je w kuchni. Jak się ich pozbyć?

📢 Uwaga! Niebezpieczny wypadek w Łęknicy. Zderzył się dwa auta, na miejscu są trzy karetki pogotowia i strażacy

Przy zjeździe z obwodnicy łęknickiej w czwartek rano doszło do poważnego wypadu. Zderzyły się dwa samochody osobowe.

📢 Enea wyłącza prąd w Lubuskiem - głównie na południu regionu. Sprawdź, czy ciebie też to dotyczy i czy nie zaopatrzyć się w świeczki |ADRESY

To nie są dobre informacje, bo brak prądu może nam skutecznie utrudnić życie. Dlatego najlepiej jest przygotować się na taką ewentualność. Dla mieszkańców Lubuskiego mamy szczegółowe informacje dotyczące wyłączeń prądu w grudniu w naszym regionie. Na przerwy w dostawie prądu skarżyć się mogą przede wszystkim mieszkańcy południa woj. lubuskiego.

📢 Takie są objawy raka. Nie lekceważ ich. Tak alarmuje nas nasze ciało, że coś niedobrego się dzieje

Nowotwory to po chorobach układy krążenia druga najczęstsza przyczyna zgonów. W Polsce rocznie diagnozuje się chorobę u 170.000 osób, umiera 100.000, z czego większość to mężczyźni. Sprawdźcie, jakie są najczęstsze objawy raka!

📢 To już 23 książka pisarza z Nowej Soli! Tym razem akcja toczy się w Zielonej Górze. Zbliża się spotkanie z okazji premiery

W Muzeum Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze odbędzie się spotkanie z Krzysztofem Koziołkiem. Właśnie wydał 23 książkę. - "A potem już tylko nic" to gra o wszystko: o życie, o miłość, o przyszłość jedynego dziecka i zarazem całego świata - opisuje autor.

📢 Gorzów stroi się na zdjęcia! Oprócz kokard i bombek, są... ptasie karmniki!

Ho, ho, ho! Święta coraz bliżej! Nic więc dziwnego, że miasto szykuje się na ten wyjątkowy, magiczny czas.

📢 Prognoza pogody na grudzień dla Lubuskiego. Czy będziemy mieć białe święta?

Jaki będzie początek zimy w naszym regionie? Czy dotrze do nas fala mrozu, czy też dominować będą jesienne temperatury? Jaka pogoda będzie w Boże Narodzenia i w ostatni dzień roku? Zobacz długoterminową prognozę na grudzień 2022 r. dla Lubuskiego.

📢 Już od niedzieli moc świątecznych atrakcji: Mikołajki, choinki, jarmark, wigilia... Sprawdź, kiedy zarezerwować sobie czas

Już wkrótce jeszcze bardziej poczujemy świąteczny klimat. W niedzielę, 4 grudnia odpalimy razem świąteczne choinki na deptaku i przeżyjemy mikołajki w ogrodzie botanicznym. 14 grudnia rozpocznie się Jarmark Bożonarodzeniowy, a miejska wigilia odbędzie się 18 grudnia. Atrakcji wiec przed świętami nie zabraknie.

📢 Nowa kawiarnia w Gorzowie. Kolejna znana sieć wkroczyła do naszego miasta. Jak wygląda?

Mamy kolejną dobrą wiadomość dla gorzowian. W naszym mieście otworzyła się kawiarnia znanej sieci. Jak wygląda? Jakie ma menu?

📢 Tak mieszka Wojciech Szczęsny z rodziną. Zobacz, gdzie odpoczywa bohater meczu z Argentyną. Zaglądamy do domu Wojciecha Szczęsnego

Wojciech Szczęsny to bohater polskiej kadry piłkarskiej, który już po raz drugi obronił rzut karny i tym razem zatrzymał Leo Messiego. Ten niesamowity wyczyn sprawił, że Polacy awansowali do 1/8 finału MŚ. Na co dzień nasz mistrzowski bramkarz z żoną Mariną i synkiem Liamem mieszkają we Włoszech, gdzie piłkarz gra w Juventusie Turyn. Zaglądamy do domów Wojciecha Szczęsnego i Mariny, żeby zobaczyć, w jakich wnętrza lubi odpoczywać polska gwiazda mundialu 2022.

📢 Jerzy Synowiec wraca do PO. Nie ma już więc klubu radnych Kocham Gorzów

Po ponad pięciu latach Jerzy Synowiec, najbardziej znany gorzowski mecenas, wraca do Platformy Obywatelskiej. W nowych-starych barwach uczestniczył już w sesji rady miasta 30 listopada.

📢 Magiczny autobus ze Świętym Mikołajem za kierownicą znów wyjedzie na ulice Zielonej Góry! Takiej okazji nie możesz przegapić!

Chcesz zobaczyć Mikołaja i jego magiczny autobus? Chciałbyś się nim przejechać? Taka okazja tylko w Zielonej Górze i tylko 6 grudnia. Na trasie znajdzie się osiem przystanków. A jeśli byłeś grzeczny lub wiesz, że w przyszłym roku na pewno będziesz grzeczniejszy możesz liczyć na drobny upominek od Świętego i pamiątkowe zdjęcie. Te informacje musisz sprawdzić koniecznie!

📢 McDonald's w Świebodzinie otwarty! Przed restauracją czekały tłumy. Zobacz, jak lokal wygląda wewnątrz

Otwarto McDonald's w Świebodzinie. To pierwsza restauracja tej sieci w mieście. Już godzinę przed otwarciem pierwsi klienci czekali przed drzwiami, by dostać się do środka.

📢 Dramat w Nowej Niedrzwicy. W domu wybuchła butla z gazem. Jedna osoba z poparzeniami trafiła do szpitala

O tym, jak groźna może być butla z gazem, przekonali się we wtorek, 30 listopada, mieszkańcy Nowej Niedrzwicy w gminie Przytoczna. W godzinach przedpołudniowych doszło ty do groźnego wybuchu. Poszkodowana została jedna osoba.

📢 Ślub od Pierwszego Wejrzenia. Małżeństwo Patryka ze Słubic i Marty nie przetrwało. Co u nich dziś słychać? Zdziwicie się!

W finałowym odcinku popularnego show "Ślub od Pierwszego Wejrzenia" widzowie dowiedzieli się, że Marta i Patryk postanowili pozostać w małżeństwie. Tak było w czasie trwania eksperymentu. Do dziś zmieniło się wiele...

📢 Uciekał przed policją z Krosna Odrzańskiego. Jego tłumaczenie było absurdalne!

Policjanci z Krosna Odrzańskiego zatrzymali po pościgu 26-letniego kierowcę samochodu osobowego marki KIA, który nie zatrzymał się do kontroli drogowej. Mężczyzna tłumaczył, że uciekał, bo nie miał prawa jazdy. Ile mu grozi?

📢 Nie siedzą w domu i nie narzekają na życie, ale czerpią z niego ile się da. Zobacz, jak seniorzy bawili się na balu andrzejkowym

W Zielonej Górze odbył się pierwszy Bal Seniora dla Klubów Seniora prowadzonych przez Parafialne Zespoły Caritas. Była radość, zabawa i pyszne jedzenie. Takiej energii i frajdy z życia rzekomym seniorom mogłaby pozazdrościć niejedna młoda osoba. Obejrzyj zdjęcia i dołącz do jednej z przyparafialnych grup!

📢 Podczas prac w parku Tysiąclecia odkryto grobowce. W środku szkielety, fragmenty trumien, biżuteria

W Zielonej Górze trwa rewitalizacja parku Tysiąclecia. Podczas prac znaleziono nienaruszone pochówki. Archeolodzy odkryli szkielety, fragmenty trumien, biżuterii… Nic dziwnego, przecież w tym miejscu dawniej był cmentarz Zielonego Krzyża. A ekshumacja – jak się okazuje – w latach 60. nie była pełna.

📢 Polska Miss - piękne dziewczyny na zgrupowaniu w Jakuszycach. Zobacz ZDJĘCIA!

Dolnośląskie Centrum Sportu - chociaż niedawno otwarte - już tętni życiem. Na zgrupowaniu przemywają tam właśnie finalistki konkursu Polska Miss, którego rozstrzygnięcie już 18. grudnia w warszawskim hotelu Arche Hotel Krakowska. Dziewczyny korzystają w pełni z uroków DCS-u i Dolnego Śląska. UWAGA! Więcej przeczytasz klikając w główne, pierwsze zdjęcie.

WAŻNE! Do kolejnych zdjęć przejdziesz za pomocą gestów na Twoim telefonie lub strzałek obok.

📢 Najdziwniejsze nazwy ulic w Polsce. Chcielibyście na nich zamieszkać?

Nazwy niektórych ulic w Polsce mogą wydawać się dosyć zabawne, a wręcz absurdalne - szczególnie osobom, które nie znają ich historii. Jak się jednak okazuje, za częścią groteskowych nazw stoją konkretne, historyczne uwarunkowania. Zanim więc uśmiejemy się do łez lub sfotografujemy z tablicą adresową, warto dowiedzieć się czegoś więcej na temat danego miejsca. Oczywiście niektóre ulice nazywają się, po prostu, zabawnie. Sprawdźcie, które z nich są zwyczajnie śmieszne, a które niosą w sobie ukryty przekaz.

📢 Czytelnik z Zielonej Góry zdębiał, jak o 7 rano usłyszał kosiarki przed blokiem. - To końcówka listopada! Po co teraz kosić? - zapytał

  • Skąd pomysł, aby na koniec listopada kosić trawę? - zastanawia się Czytelnik z Zielonej Góry, którego o siódmej rano obudziła wieloosobowa ekipa pracowników. Sprawę wyjaśnia wiceprezes Zielonogórskiej Spółdzielni Mieszkaniowej.

📢 Co się dzieje na Górce Pana Jurka w Nowej Soli? Miejsce miało być atrakcją

Górka Pana Jurka to nieformalna nazwa góry zbudowanej w ramach robót publicznych pod nadzorem Jerzego Ceglarka. Miała być kolejną atrakcją turystyczną w Nowej Soli. Trwają przy niej prace. Co się tam dzieje?

📢 Czy to są skrzynie z Festung Breslau? Odkryto je na Dolnym Śląsku w zamurowanej w 1945 r. piwnicy [ZDJĘCIA]

W Wałbrzychu na Dolnym Śląsku odkryto skarb! To dobytek jednej lub kilku rodzin, który był pieczołowicie schowany w zamurowanej w 1945 roku piwnicy. Odkrycia dokonano 17 listopada 2022 roku. Wtedy to robotnicy remontujący kamienicę przy ul. Kuracyjnej w Wałbrzychu natrafili na ukryte pomieszczenie. Pośród wielu worków i skrzyń natrafiono również na metalowe walizy, które były dokładnie zaspawane. Istnieje szansa, że pochodzą z "Festung Breslau". O szczegółach przeczytacie poniżej.

📢 Te meble z czasów PRL to kolekcjonerskie perełki. Zobacz, ile kosztują. Może masz w domu skarby?

Meble z czasów PRL wróciły do łask, a wzornictwo z tamtych czasów stało się inspiracja dla współczesnych producentów. Oryginalne krzesła i fotele to dziś obiekt pożądania wielu osób. Zobacz, ile mogą kosztować.

📢 Mieszkaniec Ursynowa pogrzebany za życia. "Ludzie myśleli, że nie żyję". Sąd musiał unieważnić akt zgonu

Mieszkaniec Ursynowa został uznany za zmarłego, podczas gdy w rzeczywistości przebywał w areszcie. W jego miejscu zamieszkania dwa miesiące wcześniej znaleziono rozkładające się zwłoki. Po powrocie mężczyzny, sąsiedzi osiedla myśleli, że zobaczyli ducha.

📢 Indie: Zgwałcona nastolatka podpaliła się. Dlaczego zdecydowała się na tak desperacki krok?

Tragedia zgwałconej dziewczyny przez dwóch braci w Indiach. Oprawcy grozili, że jeśli nie wycofa skargi, zabiją jej bliskich. Nastolatka podpaliła się, cudem uratowano jej życie.

📢 Tak kiedyś prezentowały się lubuskie pałace i zamki. Zobacz stare litografie

Jak w czasach swojej świetności wyglądały pałace i zamki położone w województwie lubuskim? Na to pytanie możemy znaleźć odpowiedź w Bibliotece Uniwersytetu Zielonogórskiego. W jej zbiorach znajdują się XIX-wieczne litografie przedstawiające reprezentacyjne wówczas budowle w pełnej krasie.

📢 W zimnej wodzie było gorąco od dobroci serc! To było morsowanie w szczytnym celu. Mieszkańcy Nowej Soli i Kożuchowa pomogli dzieciom

Morsowanie specjalnie dla dzieci z Przylądka Nadziei we Wrocławiu odbyło się w niedzielę na gliniankach w Kożuchowie. To policjanci z i wolontariusze Nowej Soli zaprosili do wspólnej akcji.

📢 Całe gospodarstwa jak za bezcen. Domy do 200 tys. złotych na sprzedaż w regionie

Takie okazje mogą się nie powtórzyć! Lubuszanie sprzedają swoje domy jak za bezcen. Ceny poniżej 200 tys. złotych. W naszej galerii znajdziecie najtańsze domy na sprzedaż w regionie. Możecie mieć własne gospodarstwo z ogródkiem za cenę niższą, niż mieszkanie!

📢 Tak wyglądają partnerki piłkarzy reprezentacji Polski. Zawodnicy mogą liczyć na ich wsparcie. Koniecznie je zobaczcie na zdjęciach

Polscy piłkarze mogą liczyć na wsparcie swoich pięknych partnerek. Zobaczcie zdjęcia partnerek naszych kadrowiczów na mistrzostwa świata w Katarze 2022. Zapraszamy do oglądania.

📢 Głosuj na ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI! Szukamy dzieci na okładkę świątecznego wydania gazety. Czeka mnóstwo nagród.

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. Wszystkie przesłane zdjęcia ukażą się w specjalnym dodatku z okazji Mikołajek. Na ponad 150 dzieci czekają wspaniałe nagrody - wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, a w finale wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosuj i zgłoś kandydatów do nagród dla sportowców, trenerów, drużyn i sportowych talentów

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego rozpoczęta! Po raz kolejny nagrody zostaną przyznane najpierw w każdym mieście i powiecie, później w skali województwa, a następnie w wielkim ogólnopolskim finale. W tym roku partnerem plebiscytu jest PKN ORLEN - największy sponsor polskiego sportu zawodowego i amatorskiego.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Wojewódzki finał rozpoczęty! Głosuj na nauczycieli, dyrektorów i placówki edukacyjne

Plebiscyt Edukacyjny zbliża się do wielkiego finału. W czwartek, 24 listopada poznaliśmy zdobywców tytułu Nauczyciel Roku oraz Przedszkole Roku i Szkoła Roku w miastach i powiatach naszego regionu. Laureaci awansowali do wojewódzkiego finału, w którym na zwycięzców czekają główne tytuły i nagrody finansowe. Trwa także głosowanie w wojewódzkich kategoriach Dyrektor Roku, Nauczyciel Akademicki Roku i Uczelnia Roku. Zwycięzców poznamy we wtorek, 13 grudnia o godz. 20:30.

📢 HIPOKRATES 2022 Za nami ogólnopolski finał akcji! Wybraliśmy pracowników roku ochrony zdrowia

Do wielkiego plebiscytu medycznego nasi Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych byli lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znaleźli się warci polecenia stomatolodzy, chirurdzy, fizjoterapeuci i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Doceniliście ich pracę i głosowaliście na nich w naszej akcji. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

📢 Wilki w Lubuskiem. Niesamowite! Takie sceny uchwycili nasi Czytelnicy. Jak widać, tych zwierząt u nas nie brakuje

Obecność wilków w Lubuskiem już nikogo nie dziwi. Te zwierzęta nagminnie są spotykane w naszym regionie. Sprzyja temu duża lesistość w tej części Polski. Przyrodnicy przekonują, że zwierzęta te są niezwykle pożyteczne w ekosystemie i nie powinniśmy się ich obawiać.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

iPolitycznie - Ireneusz Zyska - skrót

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie