Prasówka 5.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 4.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Te produkty spożywcze prowadzą do największej utraty wagi. One pomogą najszybciej schudnąć [5.12.21 r.]”?

Prasówka 5.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Te produkty spożywcze prowadzą do największej utraty wagi. One pomogą najszybciej schudnąć [5.12.21 r.]

Zdaniem ekspertów istnieje 12 produktów spożywczych, które prowadzą do największej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że to niezawodna lista produktów spalających tłuszcz. Które produkty prowadzą do największej utraty wagi? One pomogą najszybciej schudnąć - zobacz w galerii.

Nie przegap promocji!

📢 Nowe zakażenia koronawirusem 4.12.2021 w woj. lubuskim. Sprawdź, jakie są liczby

W woj. lubuskim odnotowano 660 nowych zakażeń. Zobacz aktualne dane na dzień 4.12.2021. W którym powiecie jest największa liczba zarażonych koronawirusem? W Zielonej Górze przybyło 71 nowych osób zakażonych, w Gorzowie Wielkopolskim 89, w powiecie żarskim 54. Sprawdź liczbę nowych zachorowań we wszystkich powiatach. W woj. lubuskim od początku pandemii wykryto 89 451 osób z pozytywnym wynikiem testu na koronawirusa, z kolei liczba zgonów związanych z COVID-19 do teraz sięga 2 224.

📢 W Filharmonii Zielonogórskiej zabrzmiało Requiem. Sala była wypełniona prawie do ostatniego miejsca

Requiem KV 626 w tonacji d-moll zabrzmiało w sobotni wieczór, 4 grudnia w zielonogórskiej filharmonii. Orkiestrę i Chór Teatru Wielkiego w Poznaniu poprowadził Jarosław Szemet, zaś solowe partie wokalne wykonali: Justyna Khil – sopran, Jakub Foltak – kontratenor, Mykhailo Kushlyk – tenor oraz Paweł Horodyski – bas.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 5.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Marek Konwa najszybszy w wyścigu przełajowym "Lubuskie Warte Zachodu" w Drzonkowie. Ponad 270 kolarzy na trudnej, wymagającej trasie

Marek Konwa wygrał w sobotę (4 grudnia) wyścig elity w kolarstwie przełajowym "Lubuskie Warte Zachodu" w Drzonkowie. Wśród pań najlepsza była Czeszka Tereza Vaníčková. W niższych kategoriach wiekowych na podium stanęło troje Lubuszan.

📢 Rząd szykuje dodatek osłonowy. Niektórzy otrzymają nawet 1150 zł

W związku z panującą inflacją premier Mateusz Morawiecki przedstawił założenia tzw. tarczy antyinflacyjnej. To pakiet rozwiązań, które mają pomóc w walce z drożyzną. Jednym z punktów jest dodatek osłonowy w kwocie maksymalnej 1150 zł. Poznajcie szczegóły!

📢 Potrącenie pieszego na drodze S3 koło Gorzowa, kolizja w pobliżu Sulechowa

Do dramatycznie wyglądającego wypadku doszło w sobotę, 4 grudnia po zmroku. Pod koła samochodu jadącego drogą ekspresową S3 dostał się mężczyzna. Świadkowie zdarzenia byli przekonani, że zginął na miejscu.

📢 Zielona Góra. Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego wydaje płyty, robi niespodzianki, promuje region. Brawo!

Big Band Uniwersytetu Zielonogórskiego wydał szóstą już płytę. Tym razem okazja była szczególna, bo 20-lecie największej lubuskiej uczelni. Nowy krążek zespół pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka nazwał „Polskie piosenki”.

📢 Byliśmy przy granicy jako jedni z pierwszych. Po koczowisku migrantów pod Usnarzem został jeden wielki bałagan

Ponad trzy godziny trwała wizytacja dziennikarzy wdłuż polsko- białoruskiej granicy na terenie odpowiedzialności placówki Straży Granicznej w Szudziałowie w pow. sokólskim. Wzięliśmy w niej udział jako pierwsi wspólnie z przedstawicielami trzech innych mediów. Byliśmy też pierwszą grupą dziennikarzy, która na własne oczy zobaczyła słynne opuszczone już koczowisko migrantów w Usnarzu Górnym.

📢 Zielona Góra. Tak w Krzywym Kominie wyglądały Fantastyczne Mikołajki z Ad Astrą!

W sobotę, 4 grudnia, w Krzywym Kominie odbyły się Fantastyczne Mikołajki z Ad Astrą. Zielonogórski Klub Fantastyki zaprosił do swojej siedziby wszystkich chętnych zielonogórzan, którzy chcieli spędzić czas w oryginalny sposób. - Zazwyczaj organizujemy spotkania planszówkowe - twierdzi Mamert Janion, koordynator wydarzenia. - Tym razem było nieco inaczej. Z okazji zbliżających się Mikołajek przeróżne gry i konkursy przygotowały wszystkie sekcje naszego klubu, m.in. literacka, bitewniakowa, rpgowa czy mangowa - tłumaczy nasz rozmówca. Na miejscu zielonogórzanie mogli wziąć udział w sesjach gier fabularnych, pomalować modele czy też stworzyć własne ozdoby świąteczne w ramach prowadzonych warsztatów. Chętnych nie brakowało!

📢 TOP 10 najlepszych atrakcji w Lubuskiem. To po prostu trzeba zobaczyć! Internauci wskazują, gdzie warto się wybrać

W Lubuskiem jest wiele zakątków, które zachwycają nie tylko przyjezdnych z innych województw, ale również samych Lubuszan. To przede wszystkim niesamowite pałace i dworki, przepiękne parki i jeziora, a także ciekawe pod względem historycznym miejsc. Internauci postanowili wyróżnić kilka z nich na portalu Tripadvisor. Przejdźcie do galerii i zobaczcie TOP 10 najlepszych atrakcji w województwie lubuskim. Tam po prostu trzeba się wybrać!

📢 Tak wygląda Focus Mall w świątecznej odsłonie. Zrobiło się bajkowo!

Galeria Focus Mall jest już gotowa na święta. Choinki, świetlne kurtyny, niezliczona ilość ozdób i lampek tworzą magiczną atmosferę.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 3.12.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 W Lubuskiem sypnęło śniegiem. Jak długo poleży?

W nocy z piątku na sobotę w Lubuskiem spadło trochę śniegu. Mimo że mamy grudzień, zimowa sceneria jest prawdziwym zaskoczeniem. Czy biała kołderka poleży dłużej?

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Spadła średnia zakażeń! |4 GRUDNIA

W sobotę 4 grudnia w Lubuskiem potwierdzono 660 przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń w regionie spadł do poziomu 61,96 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Pracowników czekają zmiany w 2022 roku! Podwyżka płacy minimalnej, nowa kwota wolna od podatku, zmiany w skali podatkowej

Rok 2022 przyniesie istotne zmiany dla pracowników. W życie wejdą zmiany przepisów powiązanych z Polskim Ładem oraz nowelizacje ustaw o systemie ubezpieczeń społecznych. Powodów zmian jest kilka: potrzeba implementacji przepisów unijnych do prawa państw członkowskich oraz zmiany w krajowym ustawodawstwie. Zobacz, co się zmieni, czy na tym skorzystasz, a na czym stracisz.

📢 Zielona Góra. Najnowsze ceny na targowisku przy ul. Owocowej. Ile zapłacimy za świeże warzywa i owoce?

Rynek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze otwarty jest trzy razy w tygodniu - w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Na zakupy przychodzą tu nie tylko zielonogórzanie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości. I nic w tym dziwnego, bowiem na popularnym targowisku można znaleźć świeże warzywa i owoce w dobrej cenie. W sobotę, 4 grudnia, odwiedziliśmy ryneczek, aby sprawdzić najnowsze ceny. Jest tanio czy drogo? To sprawdzicie przeglądając naszą galerię!

📢 Zielona Góra. Mikołaj w kąpielówkach, ale w czerwonej czapce, rozda nam w niedzielę prezenty. Gdzie? Na Dzikiej Ochli

Święty Mikołaj w kąpielówkach? Dlaczego nie? W długim czerwonym płaszczu w wodzie na Dzikiej Ochli byłoby mu niewygodnie. A to właśnie tam w niedzielę, 5 grudnia, odbędzie się nietypowa impreza, na którą zapraszają wszystkich zielonogórskie morsy.

📢 Zielona Góra. To nie kosmos. To część projektu za 62 mln zł wykonanego przez wodociągi w oczyszczalni ścieków

Wodociągi zaprosiły w piątek, 3 grudnia, media, by pochwalić się zakończeniem blisko 63-milionowej inwestycji, a właściwie kilku zadań. Co się zmieniło dzięki tym zmianom? Zyskała nie tylko firma, ale my wszyscy. Bo Zielona Góra musi być zielona jeszcze bardziej... Zobacz, ile udało się zrobić!

📢 Co zmieniła i zmieni pandemia, czyli Gorzowskie Forum Gospodarcze w czasach koronawirusa

Czy relacje z pracownikiem przez internet sprawdzą się na dłuższą metę? Jakie są teraz reguły gry w gospodarce? I czy wiemy co będzie po pandemii? O tym, jak zmienia się świat na naszych oczach rozmawiano na III Gorzowskim Forum Gospodarczym.

📢 Najlepsze porodówki w Lubuskiem. Te szpitale polecają młode mamy z naszego regionu

Gdzie rodzić w Lubuskiem? To pytanie zadaje sobie wiele przyszłych mam. O dobre i sprawdzone porodówki w naszym regionie zapytaliśmy nasze Czytelniczki na profilu facebookowym. Panie podawały miejsca, gdzie rodziły i które śmiało mogą polecić przyszłym mamom. Ze wszystkich zgromadzonych wypowiedzi stworzyliśmy ranking. Zobaczcie, które porodówki w Lubuskiem Czytelniczki "GL" polecały najczęściej. Zdradzimy wam od razu, że... możecie być zaskoczeni!

📢 Nowy Ład: Zarobki po zmianach brutto i netto! Kalkulator wynagrodzeń do 17 tysięcy złotych Ile zyskasz lub stracisz? 4.12.2021

Zarobki netto i brutto po wprowadzeniu nowego Ładu. sprawdź kto zyska, a kto straci po wprowadzeniu zmian przepisów. Poniżej prezentujemy przelicznik płacy brutto i netto, oraz zysku, straty. Zestawienie dotyczy osób pracujących na umowę o pracę na etacie. Na zmianach podatkowych zapisanych w "Polskim Ładzie" najwięcej zyskają pracujący na etatach, którzy zarabiają 3000-3500 zł. brutto. Obliczenia opieramy na dotychczasowych informacjach odnośnie Nowego Ładu zakomunikowanych przez rząd. Kalkulator wynagrodzeń możecie sprawdzić na kolejnych slajdach.

📢 Papier toaletowy za cienki, koszyki sklepowe za głębokie. Oto najbardziej komiczne reklamacje

  • Ludzie zadziwiają mnie każdego dnia, każdego dnia coraz bardziej - opowiada pracownica handlu. Gdy poznacie przykłady najbardziej komicznych reklamacji klientów różnych firm, zapewne też będziecie mocno zaskoczeni.

📢 Kulturalny lubuski rozkład jazdy na początek grudnia. Halina Mlynkova, jarmarki bożonarodzeniowe, Festiwal Bachowski, mikołajki i Requiem

W Lubuskiem trwają przygotowania do dnia św. Mikołaja i rozpoczynają się jarmarki świąteczne. Do Żar zawita Halina Mlynkova, znana powszechnie jako była solistka i twarz zespołu "Brathanki". W Zielonej Górze w Filharmonii Zielonogórskiej usłyszymy słynne "Requiem" W.A. Mozarta, a Zielonogórski Ośrodek Kultury zaprasza na Mikołajki. Z kolei w Filharmonii Gorzowskiej znakomity klarnetowy kwartet zagra muzykę klezmerską. Mimo przedświątecznego ruchu, naprawdę wiele się dzieje.

📢 Opuszczone miejsca w Lubuskiem. Kiedyś tętniło tu życie. A teraz? Zobaczcie sami!

Opuszczone bazy wojskowe, opustoszałe budynki przemysłowe, czy domy, w których niegdyś mieszkali ludzie. Takich miejsc w Lubuskiem jest dużo. Często wiążą się z nimi ciekawe, a nieraz tragiczne historie. Zobacz, gdzie w Lubuskiem czas się zatrzymał.

Niektóre z prezentowanych tutaj miejsc są ogólnodostępne i można je zwiedzać. Wstęp do innych jest wzbroniony. Stanowią własność prywatną, nie raz ich stan zagraża zdrowiu i życiu osób, które tam przebywają. Bezpieczniej opuszczone miejsce oglądać na zdjęciach. Prezentujemy je na kolejnych fotografiach w tej galerii.

📢 Pacjentka z demencją wymknęła się ze szpitala covidowego. Wracała pieszo w asyście policji

Ze szpitala tymczasowego w Pyrzowicach w środę popołudniu wymknęła się 73-letnia pacjentka z demencją. Wezwana policja odnalazła wyziębioną kobietę kilometr od lecznicy. Z powodu braku wolnej karetki pacjentka wracała w asyście ratowników i policji pieszo.

📢 Te samochody można śmiało kupować. Okazały się najmniej awaryjne według raportu ADAC

Wybór używanego samochodu nigdy nie jest lekki. Część osób kupujący auto kieruje się sympatią do danej marki. Inni zwracają uwagę na rankingi awaryjności poszczególnych modeli. Z pomocą kupującym przychodzi raport ADAC. Ten niemiecki automobilklub co roku przygotowuje raporty dotyczące samochodów. Tegoroczny powstał w oparciu o 3,38 mln zgłoszeń dokonywanych przez kierowców, których samochody uległy awarii na trasie w 2020 roku. Które samochody są najmniej awaryjne? Sprawdź!

📢 Gorzów. Leją asfalt koło Arsenału. Czy pojedziemy po nim już niebawem?

W centrum Gorzowa trwa układania asfaltu na przebudowywanej właśnie ul. Chrobrego. Nie oznacza to jednak, że na wysokości Arsenału samochody będą po nim jeździć lada moment.

📢 Dwa wypadki drogowe, do których doszło w czwartek w Nowej Soli i okolicy będą miały finał w sądzie. W obu zdarzeniach brał udział alkohol

Do wypadku na drodze pomiędzy Konotopem a miejscowością Mesze strażacy z OSP Kolsko dojechali jako pierwsi. Jednego z poszkodowanych musieli wyciągać z samochodu. Był zakleszczony w aucie. Do drugiego wypadku tego samego dnia doszło w Nowej Soli.

📢 Pechowy piątek skwierzyńskich strażaków. Interwencja za interwencją

Skwierzyńscy strażacy nie mieli dziś spokoju. Po porannym zdarzeniu, o godzinie 14.50 po raz drugi wyjechali do wypadku. Tym razem w Murzynowie. Doszło tam do zderzenia trzech pojazdów.

📢 Joanna Brodzik w dzieciństwie karmiła brata gołąbkami z piaskiem. Teraz wydała własną książkę kulinarną i promowała ją w Zielonej Górze

W czwartkowy wieczór (2 grudnia) w Zielonej Górze odbyło się spotkanie z Joanną Brodzik. Znana aktorka promowała w WiMBP im. C. Norwida swoją książkę "Umami. Opowieści i przepisy", zabierając słuchaczy w niezwykle sensualną podróż wspomnień i smaków.

📢 Góry śmieci pod pergolami na os. Morelowym w Zielonej Górze

Do redakcji przyszedł list, w którym jeden z mieszkańców ul. Morelowej informuje, że obok pergol, przy ulicy, gdzie znajduje się jego blok od bardzo dawna zalegają śmieci i nikt ich nie usuwa. Odpady pozostawiane pod pergolami to uciążliwy i niechciany problem, za który nikt nie chce wziąć odpowiedzialności. W efekcie zielonogórskie osiedla wyglądają jak małe wysypiska.

📢 W Lubuskiem brakuje lekarzy i karetek. Do pomocy coraz częściej jeżdżą strażacy

  • Dwie osoby nie są w stanie udźwignąć noszy z pacjentem i znieść ich z drugiego piętra bloku – mówi nam jeden ratownik medyczny. W karetkach brakuje lekarzy. Coraz częściej brakuje również karetek. Dlatego do pomocy wzywani są strażacy.

📢 W Bieszczadach zima jak z bajki. Zobaczcie piękne przyprószone śniegiem drzewa. Drogi też są białe [ZDJĘCIA INTERNAUTY]

W Bieszczadach zapanowała prawdziwa zima. Zobaczcie piękne przyprószone śniegiem drzewa. Drogi też są białe. Zdjęcia z Dwernika i Zatwarnicy w gminie Lutowiska otrzymaliśmy od pana Mirosława Pieli, dziękujemy!

📢 Zielona Góra. Już Jest! Na zielonogórskim deptaku stanęła 14 - metrowa żywa choinka. Takiej jeszcze nie było!

Na zielonogórskim deptaku stanęła już ogromna choinka. Żywy 14 - metrowy świerk przyjechał z Leśnictwa Bucze w Nadleśnictwie Świebodzin. Mieszkańcy czekają na 6 grudnia, kiedy to Święty Mikołaj w towarzystwie przedstawicieli Urzędu Miasta Zielona Góra i Lasów Państwowych rozświetlą Winny Gród tysiącami świątecznych lampek.

📢 Zielona Góra. Miejski Sylwester, Wigilia i Jarmark Bożonarodzeniowy – co już wiemy?

Jak informuje Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, w tym roku urząd miasta zorganizuje Miejskiego Sylwestra wraz z pokazem sztucznych ogni. W grudniu nie zabraknie również Jarmarku Bożonarodzeniowego na deptaku oraz Miejskiej Wigilii.

📢 Straż graniczna ujawnia zaskakujące szczegóły. Ochojska będzie miała problemy?

Europosłanka Janina Ochojska przyjechała pod granicę polsko-białoruską i domagała się przyjęcia przez Polskę trzech Syryjczyków. Straż Graniczna ujawnia fakty, które rzucają zupełne nowe światło na tę sprawę.

📢 Krosno Odrzańskie. Szkoła w Radnicy do zamknięcia. Do trzech razy sztuka?

Rada miejska w Krośnie Odrzańskim podjęła uchwałę o zamiarze likwidacji Szkoły Podstawowej w Radnicy. To już trzecie podejście do zamknięcia placówki. Czy tym razem się uda?

📢 Koronawirus w Lubuskiem. Tylu zakażeń jeszcze nie było! |3 GRUDNIA

W piątek 3 grudnia w Lubuskiem potwierdzono 879 nowych przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń wzrósł już do poziomu 63,48 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Wypadek na S3 niedaleko Międzyrzecza. Ford uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na bok

Do wypadku doszło na trasie S3 na wysokości jeziora Głębokiego. Osobowy ford uderzył w bariery energochłonne. Po uderzeniu pojazd przewrócił się na bok. Poszkodowany został kierowca.

Strażacy wezwanie na akcje otrzymali o godzinie 4.25. Na miejsce wysłano zastępy z OSP Skwierzyna oraz z jednostki zawodowej w Międzyrzeczu. Przyjechała też policja i pogotowie. Okazało się, że ford focus, którego kierowca jechał w kierunku Zielonej Góry, uderzył w bariery energochłonne i przewrócił się na lewy bok.

Kierowca forda jechał sam, ale po wypadku uskarżał się na złe samopoczucie i został zabrany do szpitala. Działania strażaków w miejscu zdarzenia trwały około godziny.

📢 Żużlowiec Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów ponownie w kalendarzu "Dżentelmeni" Oliviera Janiaka

Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów w tamtym roku był pierwszym żużlowcem, w tym jest jedynym sportowcem. Po raz drugi dwukrotny mistrz świata na żużlu pozował do zdjęć do prestiżowego kalendarza "Dżentelmeni".

📢 Adam Małysz kończy 44 lata! Jak się zmieniał Orzeł z Wisły?

Skoczek narciarski, kierowca rajdowy, człowiek instytucja w skokach narciarskich, wielka osobowość. Słowem - Adam Małysz. Legenda polskiego sportu w piątek 3 grudnia obchodzi 44. urodziny! Zobacz najlepsze zdjęcia czterokrotnego medalisty olimpijskiego.

📢 Sulechów. Zostań dla Bartka Świętym Mikołajem, weź udział niedzielnym w koncercie charytatywnym

W niedzielę 5 grudnia br. w godz. 16:00-19:00 na Placu Ratuszowym w Sulechowie odbędzie się Mikołajkowy Koncert Charytatywny, z którego dochód w całości zostanie przeznaczony na kontynuację leczenia sulechowianina-Bartka Najdka.

📢 Nowe znaki drogowe na polskich drogach. Zobacz jakie [ZDJĘCIA]

Nowe znaki pojawią się na polskich drogach. To znaki informujące o punktach ładowania pojazdów elektrycznych oraz tablice informacyjne i znaki zapowiadające zbliżający się pas wyłączenia na drodze ekspresowej.

📢 Tak lubuscy strażacy oddali hołd swojej koleżance i koledze, którzy zginęli w Czernikowie. Jechali do pożaru

Duże komendy i małe, lokalne remizy. Setki strażaków oddały hołd Ewelinie i Janowi, druhom z OSP Czernikowo, którzy jechali do pożaru. Ich wóz zderzył się z tirem. Dwoje strażaków ochotników zginęło na miejscu. Wieczorem w siedzibach straży pożarnych w całym kraju rozległ się dźwięk syren. Również w Lubuskiem.

📢 Kalendarz świąt nietypowych na grudzień. Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek? Dzień Serka Wiejskiego? Oto najdziwniejsze święta w grudniu

Słyszeliście o takim "święcie" jak Światowy Dzień Pozdrawiania Brunetek? Wiecie, że co roku obchodzony jest Dzień Serka Wiejskiego? Przygotowaliśmy dla Was kalendarz świąt nietypowych na grudzień. Sprawdźcie najciekawsze i najbardziej nietypowe święta w grudniu! Które z nich będziecie obchodzić?

📢 Gorzów. Czy Park Róż będzie gotowy do 24 grudnia? Tak idzie jego rewitalizacja

24 grudnia to nowy termin zakończenia rewitalizacji parku Wiosny Ludów. Przez miesiące robota szła tu niemrawo. Teraz co parę metrów można spotkać inną ekipę robotników.

📢 Więcej pociągów do Warszawy, ale mniej do Gdyni. Co zmienia się w rozkładzie jazdy na kolei?

12 grudnia wchodzi w życie nowy rozkład jazdy na kolei. Będą aż trzy pociągi z Gorzowa do Warszawy. Z północy Lubuskiego ponownie będzie można dojechać także do Lublina. Jakie zmiany czekają nas w „pośpiechach”?

📢 Diecezja będzie miała nowych księży. Święcenia kapłańskie jeszcze w grudniu!

Podtrzymana zostanie tradycja, iż każdego roku w diecezji zielonogórsko-gorzowskiej wyświęcani są nowi księża. 11 grudnia święcenia kapłańskie ma przyjąć dwóch diakonów.

📢 12 mieszkań na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Gdzie i za jaką cenę można je kupić?

Na licytacjach komorniczych w Lubuskiem jest obecnie 12 mieszkań. Komornicy prowadzą licytacje w różnych miejscach naszego województwa. Mieszkania z licytacji komorniczych mogą być interesującą propozycją dla osób, które szukają nowego lokum w atrakcyjnej cenie. Można też wykorzystać je jako inwestycję i kupienie mieszkania, które potem zostanie wystawione na wynajem.

Sprawdziliśmy oferty licytacji komorniczych w województwa lubuskiego. Trzeba tu zaznaczyć, że nie wszystkie mieszkania są w dobrym stanie. Część nadaje się do gruntownego remontu. Są jednak i takie, które nie wymagają tak dużego nakładu pracy i pieniędzy. Warto pochylić się nad wszystkimi ofertami i sprawdzić, jakie mieszkania na licytację wystawił komornik. Może się okazać, że znajdziesz wśród nich atrakcyjną ofertę. Wszystkie prezentowane na kolejnych slajdach oferty pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl.

Sprawdziliśmy najnowsze oferty z województwa lubuskiego. Zobacz na kolejnych slajdach - posługujcie się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Piłka ręczna - MŚ kobiet 2021. Oto najgorętsze zawodniczki mistrzostw świata piłkarek ręcznych [ZDJĘCIA]

Mistrzostwa świata w piłce ręcznej kobiet odbędą się w dniach 1-19 grudnia 2021. W Hiszpanii rywalizować będą 32 drużyny, w tym Polska. Zobacz, kogo będzie można podziwiać w akcji, oto najpiękniejsze, najgorętsze uczestniczki żeńskich MŚ 2021. Kliknij w przycisk "ZOBACZ GALERIĘ" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Zielona Góra. Są pieniądze na dwa nowe parkingi przy Parku Książęcym w Zatoniu. Co z dalszą rewitalizacją?

W ostatnim czasie informowaliśmy, że dzięki współpracy transgranicznej m.in. z niemieckim Cottbus minizoo w Ogrodzie Botanicznym w Zielonej Górze zostanie rozbudowane. Ale na tych działaniach zyska również Zatonie, gdzie dzięki środkom unijnym w kolejnych latach zostanie zrewitalizowana dalsza część Parku Książęcego a przy okazji obok powstaną dwa nowe parkingi.

📢 Zielona Góra w 1965 r. Na zielonogórskie ulice z tamtych lat zabiera nas paczka przyjaciół, poznajecie ich?

W 1965 r. Zielona Góra wyglądała zupełnie inaczej. Scena amfiteatru była dopiero w budowie, a ulice miały inne nazwy. Czytelnik, który jest widoczny na zdjęciach wspomina, że: "były wakacje i z grupą przyjaciół spacerowaliśmy po mieście mając aparat i "fotografa". Moja przygoda z fotografią zaczęła się od pierwszej komunii, gdy dostałem od matki chrzestnej aparat Smienę 2". Poznajecie ich? Obejrzyjcie zdjęcia i zwróćcie uwagę na to, jaka panowała wtedy moda!

📢 Te zabawki i rzeczy z PRL-u dziś są warte fortunę! Masz je w domu? Kolekcjonerzy wydają na nie gigantyczne pieniądze. Sprawdź ceny

Rzeczy z PRL-u są dziś warte fortunę. Coraz częściej widzi się stare stoliki, krzesła, regały czy komiksy pod śmietnikami. Tymczasem mogą być warte dużo pieniędzy. Trwa szał na meble i przedmioty rodem z PRL-u. Poszukują ich właściciele muzeów, a także prywatni kolekcjonerzy. Ceny niektórych z nich sięgają na popularnych portalach aukcyjnych nawet kilku tysięcy złotych. Przeszukajcie szuflady, piwnice i strychy - zarówno swoje, jak i babci. Być może znajdziecie tam prawdziwe perełki? Jeśli już ich nie używacie, warto je sprzedać. Można w ten sposób sporo zarobić! Sprawdźcie naszą galerię cennych przedmiotów z czasów PRL-u i nie tylko. Być może chcieliście je wyrzucić. Nie róbcie tego! Mogą być sporo warte. Fortuna czeka.

📢 Zielona Góra. Uwaga, ulica Bema na odcinku Staszica do ronda zostanie zamknięta. Będą objazdy

Od soboty, 4 grudnia, do niedzieli, 5 grudnia, firma Cons Control System planuje wykonać prace związane z renowacją bezwykopową kolektora w ulicy Bema. W związku z tym, występować będą utrudnienia w ruchu. Wyłączony będzie z ruchu odcinek ulicy Bema od ul. Staszica do ronda przy Centrum Przesiadkowego.

📢 Ksiądz po kolędzie? Będzie, ale tylko na zaproszenie

Już nie będzie chodzenia od drzwi do drzwi. W tym roku wierni, którzy chcą przyjąć księdza po kolędzie będą musieli wcześniej go do siebie zaprosić. Tak ma wyglądać wizyta duszpasterska w kilku gorzowskich parafiach.

📢 Niemcy wprowadzają obostrzenia dla Polski. Trzeba mieć szczepienie albo ważny test na covid

W piątek, 03 grudnia niemiecki rząd planuje ogłosić, że Polska od niedzieli, 05 grudnia 2021 znajdzie się na liście tzw. obszarów wysokiego ryzyka. Co to oznacza w praktyce dla przekraczających granicę polsko-niemiecką?

📢 Sulechów. Ewakuowano uczniów. Pożar w szkole podstawowej

Do wybuchu pożaru doszło późnym popołudniem. Uczniów na wszelki wypadek ewakuowano z budynku. Nikomu na szczęście nic się nie stało.

📢 Gorzów. Bombki, choinki czy pierniczki kupisz na kiermaszu w urzędzie

W urzędzie wojewódzkim odbywa się bożonarodzeniowy kiermasz. Kupić na nim można ozdoby i wyroby zrobione przez środowiskowe domy samopomocy i specjalne ośrodki szkolno-wychowawcze.

📢 Szukasz pracy? Oto najnowsze oferty pracy z województwa lubuskiego

Informacje na temat ofert pracy na stanowiska różnego szczebla pozyskiwane są z wielu źródeł. U nas znajdziesz te aktualne i ze sprawdzonych portali.

📢 Gorzów. Jest przetarg na rozbudowę cmentarza przy ulicy Żwirowej. Nekropolia powiększy się o dwa hektary

Miasto szykuje się do ważnej inwestycji. To rozbudowa cmentarza komunalnego przy ulicy Żwirowej w Gorzowie. Właśnie ogłoszono przetarg na to zadanie. Na oferty firm zainteresowanych jego realizacją magistrat czeka do połowy grudnia.

📢 Nietypowe objawy COVID-19 – sprawdź, czy to może być koronawirus! U kogo symptomy mogą różnić się od tych obserwowanych najczęściej?

Objawy koronawirusa to jeden z najważniejszych tematów pandemii. Na ich podstawie można rozpoznać wstępnie zakażenie, problem jednak w tym, że jego oznaki są tak zróżnicowane i występują w tak różnym czasie, że łatwo się pomylić. Wyjaśniamy, u kogo mogą wystąpić nietypowe symptomy infekcji, jak często ma to miejsce oraz w jaki sposób są odczuwane przez chorych. Sprawdź, czy też możesz mieć koronawirusa!

📢 Zielona Góra. Samochód uderzył w betonowy kosz. Ten przewrócił się na kobietę

Do niecodziennego zdarzenia na drodze doszło w czwartek, 2 grudnia w Zielonej Górze.

📢 Śmigłowiec LPR lądował przy ul. Klonowej w Kostrzynie. W akcji też pogotowie i straż pożarna. Co się wydarzyło?

Dramatyczna akcja miała miejsce w czwartek, 2 grudnia, przy ul. Klonowej w Kostrzynie nad Odrą. W godzinach porannych służby dostały zgłoszenie o kobiecie, która miała problemy z oddychaniem.

📢 Zarobki w straży pożarnej. Tyle w 2021 roku zarabiają strażacy. Od stażysty do komendanta [stawki, dodatki]

Pensja strażaka zależy przede wszystkim od jego stopnia i rangi.

📢 PKP sprzedaje mieszkania w Lubuskiem. Najtańsze kosztuje 30 tys. zł

Polskie Koleje Państwowe mają do sprzedania blisko 700 mieszkań w całej Polsce. Najwięcej w województwach śląskim, dolnośląskim i mazowieckim. Są też oferty z Lubuskiego.

📢 Celia Jaunat - zobacz gorące i odważne zdjęcia żony Grzegorza Krychowiaka

Grzegorz Krychowiak, piłkarz reprezentacji Polski, w 2011 roku, gdy był zawodnikiem Girondins Bordeaux, poznał francuską modelkę Celię Jaunat. Para dzieliła wspólne zainteresowania, m. in. modę i podróże. W 2019 roku zdecydowała się na ślub. Celia przyjęła nazwisko męża. Jako modelka świetnie czuje się przed aparatem fotograficznym. Nie boi się też odważnych zdjęć, które zamieszcza na Instagramie. Zobaczcie przykłady!

📢 Cyprian Poniedziałek z Cariny Gubin był na testach w Wiśle Płock. - Nie były to łatwe testy - mówi nam po powrocie. Jak wyglądały?

  • Uważam, że zaprezentowałem się z dobrej strony. Jestem zadowolony, że pojechałem, że dostałem taką szansę i pokazałem, co potrafię - mówi Cyprian Poniedziałek, piłkarz III-ligowej Cariny Gubin, który został zaproszony na testy do ekstraklasowej Wisły Płock.

📢 Szczepienia w Lubuskiem. Zobacz, ile osób zaszczepiło się w twojej gminie

W środę, 1 grudnia padł rekord liczby nowych i potwierdzonych zakażeń w czwartej fali. W ciągu ostatniej doby odnotowano 29 062 zakażenia w całym kraju. Zmarło 570 osób, z czego 427 było niezaszczepionych. W Lubuskiem potwierdzono 656 nowych przypadków koronawirusa, nie żyje 12 osób.

Lekarze podkreślają, że szczepionki mogą uchronić wiele osób przed ciężkim przebiegiem choroby i śmiercią. Sprawdziliśmy, ile osób zaszczepiło się w lubuskich gminach.

📢 Uwaga, kierowco! Nie dopilnowałeś tego? Policja cię skontroluje. Zimą możesz dostać nawet 5 tys. zł mandatu - lista

Od kilku dni poranki witają kierowców przymrozkiem i oszronionymi szybami w ich samochodach, więc dzień zaczynają od skrobania. W niektórych rejonach Polski spadł już śnieg.

Za co można dostać mandat w sezonie zimowym 2021-2022? Za niektóre błahe rzeczy można słono zapłacić! CZYTAJ DALEJ >>>

📢 Tylko spójrzcie na te zdjęcia: od razu chce się wskoczyć do wody! Morsy z Gorzowa i okolic zażywają lodowatych kąpieli do woli

Tylko spójrzcie na te zdjęcia: od razu chce się wskoczy do wody! Morsy z Gorzowa i okolic zażywają lodowatych kąpieli do woli, a takich śmiałków jak oni w regionie jest co nie miara. Kłodawa, Glinik, Karnin czy Pszczew czekają też na Ciebie!

📢 Tragiczny wypadek na drodze krajowej nr 29 między Słubicami a Cybinką. Nie żyje kierowca fiata

Do tragicznego wypadku doszło na drodze krajowej nr 29 między Słubicami a Cybinką. Kierowca fiata czołowo zderzył się z ciężarówką. Zginął na miejscu.

📢 Nowa Sól: naćpany 34-latek szalał na drodze. Rzucał kamieniami, groził innym śmiercią. Zatrzymał go pościg policjantów i oddane strzały

Zdecydowane działania nowosolskich policjantów doprowadziły do zatrzymania niebezpiecznego 34-latka.

📢 Tak zarabiają leśnicy. Oto stawki od gajowego do dyrektora Lasów Państwowych

Sowite wynagrodzenia i pokaźny socjal - tak zwykle postrzegani są etatowi pracownicy Lasów Państwowych. Ile w tym prawdy? Postanowiliśmy sprawdzić.

📢 Pamiętacie ceny sprzed 20 lat? Tyle kosztowały najpopularniejsze produkty

Wydatki na najpotrzebniejsze towary i usługi wzrastają nie tylko z miesiąca na miesiąc, ale wręcz z tygodnia na tydzień i nadal pną się w górę. Galopująca inflacja jest rekordowo wysoka. Na rynku spożywczym trudno dziś znaleźć produkty, których cena by nie wzrosła. Dla przykładu: olej rzepakowy sprzedawany w hurcie, tylko w ciągu minionego roku, zdrożał aż o 70 procent, a jego cena w minionym miesiącu wzrosła o kolejne 17 procent. Podobnie rosną ceny innych podstawowych produktów, jak np. chleba, czy masła, nie wspominając o cenach paliw.

A jak było 20 lat temu? Paczka papierosów za 4 zł a litr benzyny za 3 zł. Pamiętacie te czasy? Porównując dawne ceny warto jednak pamiętać, że w 2000 roku Polacy zarabiali średnio 1924 zł. Aktualne ceny porównaliśmy pod koniec listopada na podstawie oferty popularnych dyskontów spożywczych.

Do kolejnych zdjęć z cenami produktów można przejść również za pomocą strzałek, lub gestów.

📢 Mieszkanie mniejsze od więziennej celi i korytarz za ćwierć miliona, czyli patodeweloperka. Te absurdy trzeba zobaczyć

Czy Polakom można sprzedać wszystko? Tak zdaje się uważać część deweloperów. Oto najdziwniejsze mieszkania, jakie trafiły w ostatnim czasie na rynek. Jak się okazuje, patodeweloperka niejedno ma imię.

📢 Morsowe szaleństwo w Wilkowie pod Świebodzinem. Pływali w zimnej wodzie

W niedzielne popołudnie (28 listopada) kilkudziesięciu morsów zanurzyło się w zimnej wodzie jeziora Wilkowskiego. Zobacz, jak się bawili!

📢 Tajemniczy i zagadkowy cmentarz ukryty w żarskim lesie

Starego cmentarza górników szukałam od jakiegoś czasu. Niby w Zielonym Lesie nigdzie nie jest daleko i wszędzie można bez problemu trafić, to jakoś moje poszukiwania nie odnosiły skutku.

📢 Meble z PRL-u poszukiwane przez kolekcjonerów. Kosztują majątek! Ile są warte? Zobacz ceny popularnych modeli

Meble z czasów PRL-u robią prawdziwą furorę. Ile kosztują? Niektóre z nich kosztują więcej niż nowe produkty. Wśród tych najbardziej wartościowych warto wymienić fotele 366 Chierowskiego czy krzesła typu Lisek. Wśród miłośników designu czasów PRL-u uznanie zyskały także komody i ławy jamnik. Jeśli macie takie meble w swoim domu, na strychu albo w piwnicy, nie wyrzucajcie ich! Możecie sporo zarobić. Jeśli poddacie je renowacji, ich cena wzrośnie. Zobaczcie, jakie meble z PRL-u są obecnie poszukiwane przez kolekcjonerów. Niektóre z nich to prawdziwe perełki polskiego desginu. Ile są warte?

📢 ŚWIĄTECZNE GWIAZDECZKI Wybieramy dzieci na świąteczne okładki GŁOSOWANIE ROZPOCZĘTE, ale wciąż możesz przesłać zdjęcie swojej pociechy

Tworzymy wielką świąteczną galerię zdjęć dzieci z naszego województwa. Spośród maluszków, dziewczynek i chłopców nasi Czytelnicy wybiorą dzieci, które trafią na okładki świątecznego i noworocznego wydania gazety. 6 grudnia, w Mikołajki, wszystkie przesłane fotografie ukażą się w specjalnym dodatku do gazety, a na dzieci czeka mnóstwo nagród.

📢 8 najdroższych domów w Lubuskiem na sprzedaż. Zobacz, jak wyglądają

Olbrzymi metraż, duża działka pięknie zagospodarowana, luksusowe wnętrza, czasami basen lub staw – to wszystko sprawia, że za takie nieruchomości trzeba zapłacić kilka milionów. Na kolejnych slajdach pokazujemy, jak wyglądają jedne z najdroższych posiadłości w Lubuskiem, które czekają na nabywców.

📢 Bartosz Zmarzlik już po wakacjach. Zobacz, jak odpoczywał żużlowiec Stali Gorzów

Żużlowiec Moich Bermudów Stali Gorzów i aktualny indywidualny wicemistrz świata na żużlu Bartosz Zmarzlik wakacje spędził na Teneryfie, wraz m.in. ze swoją narzeczoną Sandrą Grochowską i ich synkiem Antkiem. Zobaczcie, jak odpoczywali w Hiszpanii.

📢 Będzie Jarmark Bożonarodzeniowy i Miejska Wigilia w Zielonej Górze. Jakie atrakcje przygotowano?

Po przerwie spowodowanej pandemią koronawirusa wracamy do świątecznej tradycji. Będzie więc Jarmark Bożonarodzeniowy oraz Wigilia Miejska na zielonogórskim deptaku. W programie wiele atrakcji np. warsztaty rzeźbienia w lodzie, porady kulinarne, koncert kolęd i pastorałek.

📢 Głosowanie w pierwszym powiatowym etapie plebiscytu edukacyjnego zakończone! W poniedziałek rozpocznie się wojewódzki finał.

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Tajemnicze i opuszczone miejsca w Lubuskiem. Fabryki, pałace, forty, jednostki wojskowe, kościoły... Tutaj nikt się nie zapuszcza!

Opuszczone miejsca w województwie lubuskim - mało kto by pomyślał, że jest ich w naszym regionie tak wiele! Owiane tajemnicą, już dawno przestały tętnić życiem. Teraz zaglądają tu tylko poszukiwacze mocnych wrażeń i osoby, które interesuje przeszłość tych miejsc. A często ich historia jest odrobinę przerażająca, ale za to bardzo ciekawa... Zobaczcie opuszczone pałace, fabryki, jednostki wojskowe, kościoły, gorzelnie i inne opuszczone miejsca w województwie lubuskim >>>

📢 Samochody wokół ratusza, smażalnia ryb, czyli Zielona Góra z lat 60. i 70. na wystawie. Warto ją zobaczyć

Pamiętacie dawny dworzec kolejowy, grzybka na deptaku czy samochody wokół ratusza? Jeśli tak, powspominajcie! Jeśli nie, zobaczycie na zdjęcia Zieloną Górę z lat 60. i 70. na wystawie ph. „Dawna Zielona Góra okiem Tomasza Czyżniewskiego”.

📢 Powróćmy jak za dawnych lat na zielonogórskie ulice. Warto powspominać

Zielona Góra po drugiej wojnie światowej była małym miastem, w 1946 roku liczyła zaledwie 15 tysięcy mieszkańców (przed wojną - 26 tys.), w latach 50. przekroczyła 40 tysięcy, a w 80. - 100 tysięcy mieszkańców. Powstawały one osiedla, zakłady pracy, wyższe uczelnie. Miasto się zmieniało i niektórych trudno wyobrazić sobie, jak wyglądało przed laty. Warto więc wrócić do tamtych lat...

📢 Jak ładować telefon? Myślisz, że to proste? Zobacz, co robisz źle i jak niszczysz baterię w smartfonie

Ładujesz telefon? Na pewno to robisz! Nie uwierzymy przecież, że go nie posiadasz. Założymy się też, że robisz to źle - bo mało kto robi to dobrze. W najlepszym wypadku doprowadzisz do tego, że twój telefon będzie się szybciej rozładowywał, ale w najgorszym - będziesz zmuszony do zakupu nowego. Z kolei dobre nawyki wydłużą żywotność baterii. Brzmi nieźle? W takim razie sprawdź, które nawyki związane z ładowaniem telefonu lepiej zmienić!

📢 Nie uwierzysz! Tak kiedyś wyglądały "Królowe Życia": Dagmara Kaźmierska, Sylwia Peretti, Izabela Macudzińska, Kasia Alexander [17.05.2021]

„Królowe życia” cieszą się niesłabnącą popularnością. Fanom tego programu nie trzeba przedstawiać barwnych bohaterek, które zdecydowały się zaprosić widzów do swoich domów i swojego życia. Jak przez lata zmieniały się niektóre gwiazdy telewizyjnego hitu: Dagmara Kaźmierska, Sylwia Peretti, Izabela Macudzińska-Borowiak i Katarzyna Alexander? Zobaczcie zdjęcia.

📢 Prawie każdy bierze te leki, ale mało kto zna możliwe skutki uboczne. Zobacz, co może powodować ibuprom, apap, aspiryna, gripex itp.

Wiele osób obawia się szczepionki na koronawirusa, słysząc o pojawiających się w niektórych przypadkach skutkach ubocznych. Mało kto zwraca jednak uwagę, że nawet popularne leki dostępne bez recepty zażywane przez niektórych regularnie, mogą powodować wiele znacznie gorszych działań niepożądanych takich jak krwiste wymioty, toksyczne martwicze oddzielanie się naskórka, omdlenia, zaburzenia rytmu serca, itp. Zobacz, jakie skutki uboczne mogą powodować przykładowe popularne leki na ból głowy, przeziębienie, zgagę, biegunkę czy erekcję.

📢 10 zdjęć Zielonej Góry, które po prostu trzeba zobaczyć. Ten klimat, historia, wspomnienia

Zielona Góra. Miasto, które codziennie zaskakuje mieszkańców. Klimatyczne uliczki, zabytkowe kamienice, urokliwe miejsca. Związane z ciekawymi historiami, wspomnieniami. Prawdą jest, że niektóre niestety niszczeją, a inne znikają na zawsze. Zielonogórska mapa zmienia się z roku na rok. I to nieuniknione. Ale zawsze pozostają zdjęcia. Fotografie, do których warto wracać. Dla jednych to powrót do dzieciństwa, dla innych odkrywanie Zielonej Góry na nowo. Przygotowaliśmy dla Was zestaw 10 zdjęć Zielonej Góry, które po prostu trzeba zobaczyć. Czy jest się mieszkańcem tego miasta, czy turystą planującym podróż właśnie do Winnego Wzgórza.
Zapraszamy na małą podróż w czasie.

📢 Zapomniane i opuszczone miejsca w Lubuskiem. Kiedyś tętniło tutaj życie, dziś te miejsca wyglądają przygnębiająco i... strasznie!

Trzeba mieć twardy charakter, żeby tu mieszkać. Nie każdy taki miał. Świadczą o tym opuszczone domy, budynki gospodarcze, pozostałości cmentarzy. Z drugiej strony obok nich prężnie działają gospodarstwa.

📢 Zwłoki w najwyższych górach świata. To koszmar! Sam Mount Everest pochłonął ponad 200 ofiar. Zwłok leżą na śniegu latami i nikt nie zabiera

Himalaiści mówią o tym niechętnie. Oglądanie ludzkich zwłok nie jest przecież niczym przyjemnym. Nie zmienia to jednak faktu, że ofiary najwyższych i najniebezpieczniejszych gór świata często zostają tam, gdzie zginęli. Kolejne wyprawy oglądają ich zastygłe ciała.

📢 W okazałym mauzoleum w Dankowie kiedyś chowano ludzi. Po wojnie piękna budowla zaczęła popadać w ruinę, dziś jest skryta w lesie

Niektórzy na widok tej tajemniczej, upiornej wręcz budowli, dostają gęsiej skórki. Choć swoim wyglądem faktycznie może niektórych wystraszyć, to wiąże się z nią ciekawa historia dawnych właścicieli tych ziem.

📢 Mężczyźni o tym imieniu są najlepszymi mężami! Lista na podstawie znaczenia imion

Na podstawie znaczenia imion przygotowaliśmy zestawienie panów, którzy mają cechy najlepszego męża. Zobaczcie, którzy mężczyźni najlepiej nadają się na partnera i dlaczego.

📢 Dziki Zachód w Lubuskiem. Opuszczone miasteczko westernowe w Kosinie [WIDEO, ZDJĘCIA]

Kosin, mała miejscowość pod Drezdenkiem, na granicy Lubuskiego i Wielkopolski. Kiedyś to miejsce tętniło życiem. Mieścił się tu Ośrodek Turystyki i Rekreacji Jeździeckiej, obok którego działało westernowe miasteczko. Dziś tutaj hula wiatr, a miejsce to przypomina wymarłe miasteczko na gdzieś Dzikim Zachodzie, które mieszkańcy dawno temu opuścili ratując życie przed grasującą bandą rzezimieszków, łupiącą i mordującą każdego, kto stanął na ich drodze.

Ośrodek w Kosinie został założony w sierpniu 2002 roku. Bliskość pięknych lasów, czystych rzek i jezior sprawiała, że było to atrakcyjne miejsce na spędzanie tu wolnego czasu. Podstawową ofertą ośrodka była turystyka jeździecka. Natomiast obok mieściło się miasteczko westernowe, gdzie można było się poczuć jak na dzikim zachodzie. Część obiektów miała charakter makiety, natomiast były i takie, które miały charakter użytkowy. Były tam m.in. bank, biuro szeryfa, saloon, hotel, kino, fryzjer, galeria, poczta, a także sklep z upominkami czy kawiarnia. Do każdego z tych miejsc można wejść. Jakby tego było mało, spotkać tam można było też prawdziwych kowali robiących podkowy.

Na terenie miasteczka organizowano imprezy z mnóstwem atrakcji. Wystąpiły m.in. gwiazdy country, natomiast dzieci mogły m.in. odwiedzić mini zoo, przejechać się koniem, kucykiem czy bryczką.

Dziś to miejsce jest wymarłe. Powybijane okna, dziurawe dachy, zniszczone wnętrza, spróchniałe podłogi, połamane krzesła i resztki gratów. A cały teraz zarośnięty wysoką trawą, który odwiedzają już tylko zbłąkane psy i koty. Czasem z ciekawości zajrzy tu przejeżdżający obok turysta. Smutny i przygnębiający widok miejsca, które jeszcze nie tak dawno tętniło życiem.

📢 Opuszczone i zapomniane miejsca na Ziemi Lubuskiej. Budzą grozę i ciekawość

Kiedyś piękne i zadbane, dziś zniszczone i zapomniane. Takich miejsc w województwie lubuskim nie brakuje. Rozsiane po miastach i malutkich miejscowościach popadają w ruinę. Niektóre z nich mają szansę odzyskać swój dawny blask dzięki nowym właścicielom. Jednak niestety wiele z nich nie da się już uratować. Dziś zapraszamy Was na część drugą wędrówki po ciekawych miejscach na Ziemi Lubuskiej.

📢 Kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Powie o tym twoja data urodzenia. Sprawdź, możesz się zaskoczyć

Zastanawiałaś się kiedyś, kim byłaś w poprzednim wcieleniu? Okazuje się, że wiele może powiedzieć o tym twoja data urodzenia. Podobno przemierzamy przestrzeń od tysięcy lat. Nasza dusza odradza się, szukając coraz to nowszego ciała, które posłużą jej za schronienie. Chcecie poznać swoją przeszłość? Możecie się naprawdę zaskoczyć.

📢 Jak na przestrzeni lat zmieniała się Ewa Minge? [ZDJĘCIA]

Ewa Minge urodziła się 23 maja 1967 w Szczecinku. Jest polską projektantką mody.

📢 Gadżety PRL-u, które chciałeś mieć. Pamiętasz wszystkie? [ZDJĘCIA]

Pamiętacie czasy PRL-u? Kolejki w sklepach, gdzie zamiast towarów widzieliśmy puste półki, telewizory bez pilotów, sprzęty gospodarstwa domowego, które okrzyknięte były niezawodnymi i gdyby nie wiek, służyłyby po dziś dzień.

Wówczas czas spędzało się na trzepaku, a nie przy komputerze, nie było internetu, a zamiast Facebooka znacznie częściej widywaliśmy przyjaciół. PRL, to również mnóstwo gadżetów, które w tamtych czasach pragnęli miecz wszyscy. Przygotowaliśmy dla was galerię najbardziej kultowych gadżetów tamtego okresu. Macie u siebie któreś?

ZOBACZ KONIECZNIE

Q&A z Robertem Kubicą

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie