Prasówka 6.07.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 5.07. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są często najbardziej toksyczni [6.07.2022]”?

Prasówka 6.07: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Mężczyźni spod tych znaków zodiaku są często najbardziej toksyczni [6.07.2022]

Kłamią, manipulują i zawsze ukrywają swoje intencje. Toksyczni mężczyźni, bo o nich mowa, nie zawahają się przed niczym, aby osiągnąć zamierzone cele. Związek z nimi jest trudny, bolesny i czasami zostawia ślady w psychice ofiar na lata! Wróżka Roma przedstawia listę znaków, które mają największe skłonności do toksycznych zachowań w związku.

Nie przegap promocji!

📢 Najmodniejsze paznokcie na lato - lipiec 2022. Zobacz modne stylizacje, wzory i kolory manicure na początek lata [6.07.2022]

Paznokcie to wizytówka kobiety? Dla tych pań, które się z tym zgadzają, mamy propozycje manicure na lipiec 2022. Zobacz jakie paznokcie są najmodniejsze, jakie trendy pojawiły się na początek lata. Swoje prace pokazały stylistki paznokci i salony kosmetyczne z Golubia-Dobrzynia.

📢 Lidl, Biedronka, IKEA i inne sklepy wycofują ten towar. Tego nie kupuj - oto nowe ostrzeżenia GIS [6.07.2022]

Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 6.07: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. Oni są zwolnieni z płacenia [6.07.2022]

Tym osobom nie można naliczyć opłat za Abonament RTV. W 2022 roku stawki za abonament RTV pozostają na tym samym poziomie co w 2021 r. Niektórzy są jednak zwolnieni z tego obowiązku - podajemy długą listę osób zwolnionych z tej opłaty.

📢 W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Zobacz, kiedy dostaniesz pieniądze [6.07.2022]

W te dni zostanie wypłacona czternasta emerytura 2022. Czternasta emerytura zostanie wypłacona także w 2022 roku - zapowiedział premier Mateusz Morawiecki. Do seniorów po raz kolejny powędruje dodatkowe świadczenie. Wiemy, kiedy ruszą wypłaty nowych "czternastek".

📢 Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Zobacz, jakie będzie twoje świadczenie po zmianach [6.07.2022]

Oto tabela wypłat emerytur od lipca 2022. Reforma (PIT 12 proc.) ma wejść w życie od 1 lipca i od lipca niższa stawka będzie stosowana przez ZUS przy pobieraniu zaliczek na roczny podatek. Nadpłacone zaliczki za okres styczeń- czerwiec urząd skarbowy zwróci po zatwierdzeniu rocznego rozliczenia PIT. Zobacz wyliczenia emerytur od 1 lipca 2022.

📢 Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan urządzają się w nowym domu. Piękne wnętrza, ogród i basen [zdjęcia - 6.07.2022]

Małgorzata Rozenek i Radosław Majdan rozpoczynają właśnie przeprowadzili się do nowego domu. Wnętrza robią wrażenie!

📢 Lubuskie. To było straszne. Wielka woda zrywała asfalt, zalewała ulice, niszczyła domy. Ludzie tracili dobytek życia. Byli bezsilni...

Poprzerywane wały, zamknięte drogi, pozalewane ulice miast - tak wygląda sytuacja na południu Polski. Czy Lubuskiemu też grozi powódź? – pytaliśmy 19 maja 2010. I analizowaliśmy na bieżąco sytuację. Pewne było jedno. Wielka woda zmierzała w okolice Nowej Soli, Zielonej Góry. Tego, co się wydarzyło nikt nie mógł przewidzieć...

📢 Masz to w domu? Sklepy usuwają te produkty ze sprzedaży. Ostrzeżenie GIS! [02.07.22]

Na stronach rządowych Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia dotyczące produktów wycofanych ze sprzedaży. Wśród towarów, na które powinniśmy uważać, znajdują się produkty zanieczyszczone toksycznymi substancjami, kawałkami szkła oraz różnego rodzaju bakteriami. Co należy zrobić z danymi produktami? Sprawdź, jakie wycofane produkty spożywcze wskazuje GIS. Oto lista towarów, na które koniecznie powinieneś uważać!

📢 Znaczki pocztowe warte fortunę. Nie spodziewasz się, że mogą tyle kosztować. Zobacz, ile są warte stare znaczki

Stare znaczki pocztowe z czasów PRL-u, ale nie tylko, stają się coraz droższe. Filatelistyka to jedno ze starszych hobby z długą tradycją. Wśród młodych osób nie jest już tak popularne jak kiedyś. Sprawdź, ile mogą teraz kosztować. Ceny są zaskakujące. Kolekcjonerzy są w stanie zapłacić za nie sporą sumę pieniędzy. Stare znaczki warte fortunę. Zobacz, czy masz je w domu, mogą się okazać prawdziwym skarbem.

📢 Emerytury będą wyższe o 10 procent! Zobacz najnowsze wyliczenia! Przykładowe kwoty NETTO emerytury po podwyżce w 2022

Drożyzna w tym roku jak i w kolejnych miesiącach da nam popalić. W dokumentach, jakie rządzący muszą przekazać Komisji Europejskiej, ujawniono najnowsze prognozy. Średnioroczna inflacja może wynieść nawet 9,1 proc. To potwierdza, że czekają nas wzrosty cen. Z drugiej strony można również wyliczyć, jakich podwyżek świadczeń mogą spodziewać się w przyszłym roku emeryci i renciści. Oto szczegóły!

📢 Trzeci raz na "trójce". Ruch przywrócono w pełni we wtorek o 22

Kolizja samochodu ciężarowego z busem to trzecie zdarzenie, jakie miało wczoraj miejsce na drodze ekspresowej nr 3.

📢 Wspaniały dom Anny i Roberta Lewandowskich. Jasne wnętrza zachwycają! Tak mieszka najsłynniejsza polska para! [prywatne zdjęcia]

Anna i Robert Lewandowscy mieszkają we wspaniałej rezydencji w luksusowej dzielnicy Monachium. Słynna para doczekała się już dwójki dzieci i prowadzi szczęśliwe życie. Zarówno piłkarz, jak i jego żona, co pewien czas zapraszają kibiców do swojego domu poprzez publikowanie zdjęć pokazujących, jak mieszkają na co dzień. Kliknij w przycisk "Zobacz galerię" i obejrzyj prywatne zdjęcia Lewandowskich! Aby je przeglądać korzystaj ze strzałek na klawiaturze komputera lub ekranu dotykowego smartfona.

📢 Poszukiwani są w Lubuskiem m.in. za zabójstwo, branie zakładników. Nikt nie wie, gdzie się ukrywają. Rozpoznajesz kogo z tych zdjęć? | LISTA

Nikt nie wie, gdzie się ukrywają, ale są bardzo niebezpieczni. Publikujemy zdjęcia oraz rysopisy najgroźniejszych przestępców w Lubuskiem. Osoby te poszukiwane są m.in. za zabójstwo, przemoc, branie zakładników.

📢 Koniec utrudnień na węźle Jordanowo. Betonowe płyty przeładowano

Do kolejnego niebezpiecznego zdarzenia na drodze krajowej S3 doszło dziś około godziny 17:00.

📢 Gorzów. Koniec utrudnień na zjeździe z S3 od strony Zielonej Góry

Kolizja drogowa do której doszło przed godz. 17.00 na obwodnicy Gorzowa Wielkopolskiego była powodem zamknięcia zjazdu z krajowej "trójki".

📢 Koło Polskiego Związku Wędkarskiego Nr 1 w Świebodzinie obchodzi 75-lecie istnienia

W niedzielę (3 lipca) koło PZW nr 1 w Świebodzinie na Wapnach w Jordanowie zorganizowało zawody wędkarskie z okazji 75-lecia istnienia. W zawodach wzięło udział około 60 zawodników z powiatu świebodzińskiego.

📢 Zielona Góra. Miasto sprzedaje zabytkową willę po przedszkolu nr 19 przy ul. Batorego. Kto tu zamieszka?

Zabytkowa willa przy ulicy Batorego w Zielonej Górze jest wystawiona na sprzedaż. Dawniej mieściło się tu przedszkole nr 19. Przeniosło się ono jednak do nowego Zespołu Edukacyjnego nr 10. Dla terenu, na którym stoi budynek, nie ma planu zagospodarowania przestrzennego.

📢 Zmiana prezydenta Klubu Rotary Zielona Góra. W uroczystym bankiecie w Łagowie wzięły udział osobistości z regionu

Podczas uroczystego przekazania służy prezydenckiej Klubu Rotary Zielona Góra, które odbyło się w łagowskim Zamku Joannitów, z pełnienia dotychczasowej funkcji ustąpił wieloletni prezydent Dariusz Chabura. Zastąpił go Marcin Polakiewicz.

📢 5 funkcji komunikatora WhatsApp, których nie znałeś. Te triki pomogą ci w codziennym użytkowaniu komunikatora

WhatsApp jest obok Messengera jednym z popularniejszych darmowych komunikatorów. Codziennie jest używany przez miliony użytkowników na całym świecie. Główna funkcjonalność apki to wysyłanie wiadomości głosowych i tekstowych. Jednak została również wyposażona w niezwykłe, ukryte funkcje, których prawdopodobnie jeszcze nie znasz. Zapraszamy.

📢 Festiwal Polskich Win Musujących w Krośnie Odrzańskim w obiektywie Małgorzaty Kucikiewicz

Pod koniec czerwca w Krośnie Odrzańskim odbyła się impreza pod nazwą Weekend Wolnego Czasu, a wraz z nią wydarzenie "Muśnięci", czyli Festiwal Polskich Win Musujących. Zobaczcie jak wyglądało ono w obiektywie aparatu Małgorzaty Kucikiewicz.

📢 Były okrzyki radości i łzy rozczarowania. Maturzyści poznali wyniki egzaminów

Po kilku tygodniach oczekiwań część maturzystów odetchnęła z ulgą, a reszta zalała się łzami. Właśnie poznali swoje wyniki z egzaminu dojrzałości. W województwie lubuskim zdało go siedemdziesiąt siedem procent absolwentów szkół ponadgimnazjalnych. Ponad szesnastu procentom uczniów noga powinęła się na jednym z przedmiotów. Tych czeka sierpniowa poprawka.

📢 Kolejny przykład bezmyślności. Mężczyzna zostawił psa w rozgrzanym aucie na zielonogórskim osiedlu

Zielonogórscy dzielnicowi uwolnili psa zamkniętego w nagrzanym samochodzie. Szczeniak był mocno wycieńczony.

📢 Wakacje nad morzem z dziećmi: 27 najlepszych miejsc na rodzinny wypoczynek nad Bałtykiem. Hotele przyjazne dzieciom i najfajniejsze atrakcje

Wakacje nad morzem z dziećmi mogą być niezapomnianą przygodą lub stresującym wyzwaniem. To, jak nam się uda pobyt, zależy w dużej mierze od tego, które miejsce wybierzemy na wypoczynek, zwiedzanie i zabawę. Zebraliśmy dla Was 27 najlepszych miejsc na wakacje nad morzem z dziećmi. To zarówno mniej znane miejscowości, w których młodsze szkraby mogą bawić się i wypoczywać w spokoju, jak i większe kurorty, pełne atrakcji dla starszych dzieci. W artykule znajdziecie też wskazówki, jak wybrać przyjazny hotel dla dzieci, i kilka propozycji konkretnych ośrodków, w których rodzice mogą liczyć na udogodnienia. Zapraszamy do galerii najlepszych miejsc na wakacje nad morzem z dziećmi.

📢 Horoskop na lipiec 2022. W lipcu Wodnik, Lew i Waga muszą uważać. Wróżka o znakach zodiaku w horoskopie miesięcznym na lipiec 5.07.2022

Horoskop miesięczny 2022. Wodnik i Lew niech szykują się na niespodzianki. Horoskop miesięczny dla Skorpiona mówi, jakie będą najbliższe tygodnie. Dla tych znaków zodiaku lipiec będzie szczęśliwy. Zobacz, horoskop na lipiec dla wszystkich znaków zodiaku. Te osoby muszą zachować szczególną ostrożność w wakacje!

📢 Bocian w tarapatach. Wpadł do komina w Cybince. Uratowali go strażacy

Bocian miał pecha, bo utknął w kominie i dużo szczęścia, że zauważyli to mieszkańcy. Wezwani na pomoc strażacy okazali się niezawodni i uwolnili ptaka.

📢 Stal Gorzów na... rybach. Zobacz, jakie żużlowcy wędkarze złowili gigantyczne okazy!

Stal Gorzów na... rybach. Zobacz, jakie żużlowcy wędkarze złowili gigantyczne okazy! Prym w tym wiedzie Duńczyk Andres Thomsen, ale i Bartoszowi Zmarlikowi czy też już byłem dyrektorowi klubu Tomaszowi Michalskiemu sprawia to frajdę. Zresztą, nie ma co pisać, trzeba to obejrzeć.

📢 Komornicy z Lubuskiego wystawili na licytacje 24 domy. Sprawdź ich lokalizację i cenę

24 domy z województwa lubuskiego w najbliższym czasie będą sprzedawane na licytacjach komorniczych. Sprawdziliśmy, gdzie znajdują się poszczególne nieruchomości i jaka jest ich cena wywoławcza.

📢 Krótkie paznokcie 2022 - modne wzory i kolory. Delikatne, jasne, czerwone, wzory kwiatowe. Jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? 5.07

Zastanawiasz się jak pomalować bardzo krótkie paznokcie? Chcesz mieć modny manicure hybrydowy, ale nie wiesz jakie wzory i kolory są modne wiosną 2022 roku? Oto przegląd najmodniejszych stylizacji krótkich paznokci. Zobacz co jest modne wśród u użytkowniczek PINTEREST. Zainspiruj się!

📢 PAZNOKCIE na lato 2022. Najmodniejsze wzory paznokci hybrydowych: pastelowe, neonowe, ombre, french - zobacz inspiracje PINTEREST 5.07.22

Szukasz pomysłu na letni i kolorowy manicure? Przygotowaliśmy TOP 25 modnych wzorów na paznokcie hybrydowe idealnych na słoneczne dni. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek PINTERESTA.

📢 Pomysł na paznokcie 2022. Oto najnowsze trendy: hitem granat, gorąca czekolada i french manicure w nowej odsłonie 5.07.22

Sprawdzamy co będzie modne w stylizacji paznokci hybrydowych w 2022 roku. Jedno jest pewne, zarówno fanki minimalizmu jak i miłośniczki szaleństwa będą zadowolone. Najmodniejsze kolory paznokci w tym sezonie to granat i odcienie niebieskiego, słony karmel, gorąca czekolada, słodki róż i biel. Hitem będzie french manicure z kolorowymi końcówkami, color no color czyli transparentny manicure i kolorowe i psychodeliczne wzory w stylu lat '70 czyli swirl nails. Zobacz co jest modne wśród użytkowniczek Pinteresta. Zainspiruj się!

📢 Zielona Góra. Dawny akademik "Lech" przy ul. Ogrodowej sprzedany. Kto i za ile go kupił?

Przy ulicy Ogrodowej stoi pusty od 13 lat akademik „Lech”. Uniwersytet Zielonogórski starał się sprzedać obiekt. Nie udawało się to przez lata, teraz jednak umowa została podpisana i 10-piętrowy wieżowiec ma nowego właściciela.

📢 Wandale niszczą sprzęt w Krośnie Odrzańskim, a naprawy kosztują tysiące złotych

Urząd Miasta w Krośnie Odrzańskim przedstawił zestawienie zniszczonych przez wandali urządzeń na terenie miasta i gminy. Naprawy zniszczeń wyrządzonych przez wandali kosztują tysiące złotych.

📢 Zielona Góra. Mikrobusy będą jeździły po mieście? Jest taki pomysł

Oprócz autobusów elektrycznych po mieście jeździłyby mikrobusy. Taki jest plan. Chodzi o to, by jak najmniej samochodów wjeżdżało do centrum miasta. Nowe miejskie pojazdy kursowałyby z parkingu przy palmiarni do starówki.

📢 Takie emerytury od maja 2022. Tyle dostaną emeryci po majowej waloryzacji. Zobacz, jak wzrosną świadczenia dla emerytów 5.07.2022

Takie będą emerytury już od maja 2022. Sprawdź stawki brutto i netto. Zmiana wypłacanych pieniędzy wzrosła po marcowej waloryzacji, wiele emerytów zyskało dodatkowe fundusze na życie. Jak będą wyglądały emerytury w maju? Sprawdź najnowsze wyliczenia.

📢 Poważny wypadek pod Żaganiem. Zderzyły się dwie osobówki. Ranni trafili do szpitala

Do bardzo groźnego wypadku doszło w poniedziałek, 4 lipca na odcinku drogi między Lubieszowem a Koninem Żagańskim. Zderzyły się dwie osobówki.

📢 Zielona Góra. Z lotniska w Babimoście latamy do Turcji czy Chorwacji. A niedługo może i do Bułgarii...

Podczas tegorocznych wakacji Lubuszanie mogą lecieć na urlop z Babimostu do Turcji, a od niedzieli, 3 lipca, także do Chorwacji. Planowane są też loty do Bułgarii i do Gdańska.

📢 Po stawie w miejskim parku w Żarach można już pływać łódkami. Na chętnych czeka także prawdziwy saturator!

W parku miejskim przy alei Jana Pawła II w Żarach można już pływać łódkami po stawie. Chętni mogą skorzystać z atrakcji do końca wakacji.

📢 W Zielonej Górze mężczyzna zasłabł na chodniku. Mimo akcji ratowniczej służb medycznych senior zmarł

Do tragicznego w skutkach zdarzenia doszło dziś (4 lipca) w Zielonej Górze. Mieszkańcy powiadomili służby ratownicze, że na jednej z miejskich ulic leży starszy mężczyzna. Mimo szybkiej akcji ratunkowej jego życia nie udało się uratować.

📢 85,5 tony zamiast dopuszczalnych 40. Nielegalny kolos na "trójce"

Zespół pojazdów składający się z ciągnika siodłowego i dwóch naczep poruszał się nocą ekspresową „trójką”. Za długi oraz za wysoki pociąg drogowy ważył blisko 85,5 tony zamiast dopuszczalnych 40.

📢 Jedz to i chudnij! Najlepsze produkty na odchudzanie! Te produkty to prawdziwi pogromcy kalorii! 4.07.2022

Zobacz, co jeść na diecie, by chudnąć w oczach. Chcesz schudnąć, ale nie wiesz co powinnaś jeść, a jakich produktów unikać? Sprawdź pogromców tłuszczu. Spożywając te produkty zrzucisz zbędne kilogramy.

📢 Najlepsze lody w Lubuskiem? Te miejsca polecają internauci

Czekoladowe, waniliowe, owocowe, o smaku słonego karmelu albo pistacji. Lodziarnie kuszą wieloma smakami mrożonych przysmaków. Sprawdziliśmy, które miejsca w Lubuskiem polecają internauci i gdzie, ich zdaniem, lody mają wyjątkowy smak.

📢 Festyn w Kosobudzu. Tak pomagano chorej Lence

Ale się działo! Pyszne jedzenie, licytacje, loteria, zabawy dla dzieci i wiele innych, a to wszystko przy dźwiękach muzyki. Tak w ostatnią sobotę (2 lipca) pomagano w Kosobudzu (gmina Łagów) chorej Lence.

📢 Chirurdzy z zielonogórskiego szpitala nie przedłużyli kontraktów

Dziewięciu lekarzy specjalistów z zielonogórskiego szpitala uniwersyteckiego odmówiło podpisania nowych kontraktów. Poprzednie wygasły z końcem czerwca

📢 Tym możesz zarazić się na basenie i kąpielisku. Niektóre wirusy i bakterie mogą być szczególnie niebezpieczne. Sprawdź, jak pływać bez obaw

Bakterie, grzyby, wirusy i pasożyty – wszystkie te patogeny możemy spotkać w zbiornikach wodnych. Odpowiadają za infekcje, które mogą pojawiać się po kąpieli w niewystarczająco czystym basenie lub po wizycie na naturalnym kąpielisku. Jednak nie powinno nas to zniechęcać do pływania! Zachowując zasady higieny, możemy cieszyć zdrowotnymi korzyściami ruchu w wodzie i bezpiecznie chłodzić się w niej w upalne dni. Sprawdź, jakimi chorobami może skończyć się kąpiel oraz jak im zapobiegać.

📢 Zrobi napój musujący, polepszy smak kawy i zmiękcza mięso. Zobacz 12 użytecznych zastosowań sody oczyszczonej

Soda oczyszczona najczęściej używana jest do spulchniania ciast, gofrów czy racuchów. Jednak ma ona znacznie więcej zastosowań. Dodaj ją do gotującego się kalafiora, domowej lemoniady lub twardego mięsa, a wynik was przekroczy oczekiwania. Podpowiadamy 12 niecodziennych zastosowań sody oczyszczonej.

📢 Kolos na kołach zatrzymany na drodze S3 koło Międzyrzecza. Ciągnął o jedną naczepę za dużo

Ciągnik siodłowy z dwoma naczepami poruszał się w nocy z piątku na sobotę (1/2 lipca) ekspresową „trójką”. Za długi oraz za wysoki zespół pojazdów ważył blisko 85,5 tony zamiast dopuszczalnych 40. Kierowca jechał bez pojazdów pilotujących i zezwolenia.

📢 Prawdziwa inwazja szopów burzy spokój mieszkańców Dąbroszyna i okolic. Zwierzęta zaczynają atakować ludzi

Występują w kreskówkach i mają słodkie pyszczki. Ale w prawdziwym świecie przenoszą groźne choroby i są wielkimi szkodnikami. Szopy pracze, bo o nich mowa, nie tylko niszczą uprawy i zabijają mniejsze zwierzęta. - Ostatnio jeden z nich zaatakował moje córki – mówi mieszkaniec Dąbroszyna.

📢 Gorzów. Na sześciu metrach w centrum są... trzy różne chodniki

We francuskim Sèvres mają wzory miar i wag, Gorzów może mieć wzorce estetyki. Skrzyżowanie Chrobrego z Pocztową przebudowano tak, że teraz mamy... trzy różne chodniki.

📢 Bajkowy Łagów niedzielnym wieczorem. Tak prezentuje się z zamkowej wieży i nie tylko

Mnóstwo spacerowiczów, rowerzyści, dzieci bawiące się na placu zabaw przy amfiteatrze... W niedzielny, lipcowy, gorący wieczór czas toczy się tu leniwie, a turyści odpoczywają po dniu pełnym atrakcji. Zobacz, jak prezentuje się Perła Ziemi Lubuskiej w naszych kadrach.

📢 Wyszła wyrzucić śmieci i już nie wróciła. 16-latka poszukiwana

Policja poszukuje 16-latki, która wyszła z domu, żeby wyrzucić śmieci i już do niego nie wróciła. Nastolatka ostatni raz widziana była 3 lipca.

📢 Aż 44 mieszkania na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Sprawdź ich ceny i lokalizację

Jak co miesiąc sprawdzamy, gdzie w Lubuskiem odbywają się licytacje komornicze mieszkań. Od kilku lat w naszym regionie nie było tak wielu ofert. Obecnie na licytacjach wystawione są 44 mieszkania. Widać, że coraz więcej osób ma problem ze spłatą swoich zobowiązań. Ich mieszkania lądują na licytacjach. Sprawdź, gdzie znajdują się mieszkania i jakie są ich ceny wywoławcze.

📢 Najbardziej szalone sposoby na upały od internautów 2022. Co za memy! [śmieszne obrazki, demotywatory, zabawne zdjęcia] 04.07.2022

Upały 2022 na najlepszych memach. Witamy upały! Internauci traktują oczywiście sprawę z uśmiechem. Zobaczcie najlepsze memy związane z upałami. Zebraliśmy najlepsze memy z czerwca.

📢 11 sposobów na proste oszczędzanie. Co zrobić, aby portfel wytrzymał ciężkie czasy? Stwórz domowy budżet i wyeliminuj niepotrzebne wydatki

Inflacja czy rosnące stopy procentowe, to jedne z tematów, które w ostatnim czasie są na ustach wszystkich Polaków. Tematu nie da się zignorować, bo za nim stoją coraz wyższe ceny, np. żywności. Dlatego podpowiadamy, co zrobić, aby nasze domowe finanse przetrwały ten ciężki dla wielu okres. Sprawdź, co zrobić, żeby oszczędzić.

📢 Nowi ratownicy WOPR Zielona Góra. Dzięki nim będzie bezpieczniej na lubuskich kąpieliskach

WOPR Zielona Góra ma nowych ratowników wodnych, którzy niebawem ruszą do pracy na lubuskich kąpieliskach. Wszyscy kandydaci pozytywnie przeszli kurs zorganizowany w ośrodku Borowa Zatoka w Pszczewie.

📢 Jak wybrać najlepszego arbuza - słodkiego i dojrzałego? Znamy pewien sposób! Sprawdź, czy można jeść pestki z arbuza

Arbuz jest doskonałym wyborem na upalne dni. Przede wszystkim dlatego, że jest soczysty i niskokaloryczny. Najczęściej w sklepach spotykamy arbuzy o jasnej lub ciemnozielonej lub skórce. W jaki sposób sprawdzić, czy arbuz jest słodki i dojrzały? Jak wybrać najlepszego arbuza spośród wielu? I czy można jeść pestki? Podpowiadamy.

📢 Wojsko sprzedaje: auta terenowe, busy, ciężarówki i autobusy. Jest też koparka i inny sprzęt a nawet fortepian. Oferty z AMW [04.07.2022]

Wojsko sprzedaje pojazdy z demobilu. Agencja Mienia Wojskowego organizuje wielką wyprzedaż swoich samochodów. Są m.in. terenowe mercedesy i honkery, a także busy ford i lublin. Na liście nie brak też autobusów, pojazdów ciężarowych czy koparko-ładowarki. Jest też sprzęt ogrodowy i narzędzia. Oto najlepsze okazje!

📢 Bieg Wilka Wilkowo 2022 niedaleko Świebodzina już za nami

W niedzielę (3.07) po wspólnej rozgrzewce o godzinie 9:00 wystartował Bieg Wilka Wilkowo 2022 wokół Jeziora Wilkowskiego.

📢 Najlepszy ortodonta w Lubskiem. W tych gabinetach medycznych dobrze się Tobą zaopiekują. Ranking lubuskich ortodontów

Ortodonta w Lubuskiem: gdzie przyjmuje, do którego warto umówić się na wizytę? Spieszymy z pomocą! Na podstawie opinii pacjentów lubuskich ortodontów stworzyliśmy ich ranking.

📢 Piękne dziewczyny z Falubaz Girls zawsze prezentują się ekstraligowo |DUŻO ZDJĘĆ

Piękne dziewczyny z grupy Sami Swoi Falubaz Girls od lat towarzyszą żużlowcom podczas meczów Falubazu Zielona Góra na stadionie przy W69. W sezonie 2022 żużlowcy ścigają się tylko w I lidze, ale zielonogórskie podprowadzające zawsze prezentują się ekstraligowo. Sami zobaczcie w naszej w GALERII zdjęć >>>

📢 Gorzów. Przetarg na śmieci rozstrzygnięty. Co z cenami za odbiór odpadów?

Prawdopodobnie od 1 września w północnej części Gorzowa i w przyległych gminach nastąpi zmiana firm odbierających śmieci. Stawka za ich odbiór pozostanie na poziomie 32 zł od mieszkańca.

📢 Zielona Góra. Nowa winnica, turystyczny szlak winiarski, taras widokowy, czyli co się zmieni na jubileusz miasta

Choć oficjalnie jeszcze obchody 800-lecia miasta się nie rozpoczęły, bo czekamy na Winobranie, niektóre imprezy już się odbyły. A przed nami mnóstwo atrakcji i wciąż zbierane są pomysły m.in. podczas posiedzenia komitetu honorowego, w skład którego wchodzą też byli prezydenci miasta.

📢 Wielka ucieczka jeńców tunelem "Harry" z żagańskiego Stalagu Luft III. To już 78 lat! Na kanwie tej ucieczki powstał słynny film

Jako datę ostatecznego otwarcia tunelu Harry wyznaczono 24 marca. Uciekinierów nie odstraszyła nawet koszmarna pogoda – dzień wcześniej spadł śnieg. 4 lipca 1963 roku odbyła się zaś premiera hollywoodzkiego filmu o Wielkiej Ucieczce jeńców z żagańskiego Stalagu Luft III.

📢 Te ruiny, zamki, pałace mamy w Lubuskiem. Musisz je zobaczyć na własne oczy! To jedyne takie miejsca w Polsce!

Lubuskie jest w stanie zachwycić nawet najbardziej wymagających. Wystarczy tylko wiedzieć, gdzie szukać. Jeśli lubicie ruiny, zamki, to koniecznie musicie odwiedzić te miejsca!

📢 Monster Girls zachwycały w Gorzowie. Oto najpiękniejsze żużlowe podprowadzające

Są nieodłącznym elementem żużlowych mistrzostw świata. I nie inaczej było w Gorzowie. Podczas Speedway Grand Prix Polski Monster Girls znów towarzyszyły najlepszym żużlowcom globu. Można było je spotkać także w miasteczku kibica, gdzie pozowały do zdjęć z sympatykami czarnego sportu i z Gregiem Hancockiem. Jak prezentowały się w Gorzowie? Zobaczcie w naszej galerii.

📢 Kibice wypowiedzieli umowę Żyto. Wymowna oprawa i głośny doping przy W69 poniosły Falubaz do zwycięstwa z Niemcami | DUŻO ZDJĘĆ

Kolejne wysokie zwycięstwo na własnym torze odnieśli żużlowcy Stelmetu Falubazu Zielona Góra. Tym razem w meczu I ligi pokonali (56:34) ekipę Landshut Devils. Mimo upału na stadion przy W69 przyszło sporo kibiców. Fani Falubazu głośnym dopingiem nieśli zielonogórzan do wygranej. Ależ rzeczy działy się na trybunach!

📢 Łagów. Mówi się o nim, że to Perła Ziemi Lubuskiej. Zobacz zdjęcia z tego magicznego miejsca

Łagów Lubuski położony wśród dwóch jezior, pięknych lasów, z zamkiem i malowniczymi kamieniczkami kusi o każdej porze roku. Ale latem przyciąga tu rzesze turystów z całej Polski. To magiczne miejsce, do którego się wraca i wraca... Latem nie brakuje tu atrakcji rekracyjno-kulturalnych. Każdy znajdzie tu coś dla siebie.

📢 Roksana Węgiel przyciągnęła tłumy. Tak świętował Gorzów

Jej koncert był największą atrakcją 765. urodzin Gorzowa. Na występ Roksany Węgiel na Starym Rynku przyszły w sobotę tłumy mieszkańców.

📢 Daniel Olbrychski w Gorzowie. Składał autografy nawet... na torebkach

  • Byłem przekonany, że kiedyś będę mistrzem olimpijskim. Tylko nie byłem pewny, w jakiej dyscyplinie - opowiadał gorzowianom Daniel Olbrychski. Jego sobotni występ na Scenie Letniej był jedną z atrakcji 765. urodzin Gorzowa.

📢 Tak Gorzów świętował swoje urodziny. Ma już 765 lat!

Roksana Węgiel śpiewała „Sto lat”, Bilguun Ariunbaatar rozsyłał uśmiechy, a Adam Bałdych grał w projekcie „Papusza”. A do tego można było wznieść się w górę w balonowym koszu. Takie były 765. urodziny Gorzowa.

📢 Lubuskie Lato Kulturalne 2022. Kult zrobił wielkie show w Dąbiu [ZDJĘCIA]

W sobotę (2 lipca) w Dąbiu pod Zieloną Górą wielkie show dał Kult, który zagrał koncert z okazji swojego 40-lecia na Lubuskim Lecie Kulturalnym 2022. Zobacz zdjęcia!

📢 Na skroniach siwizna, ale w sercach radość i miłość do futbolu. KS Stilon świętował swoje 75-lecie

W sobotę (2 lipca) odbyły się obchody 75-lecia Klubu Sportowego Stilon Gorzów. Była masa atrakcji dla kibiców, spotkań po latach, a na zakończenie prestiżowy mecz Stilon i Przyjaciele kontra Reprezentacja Artystów Polskich.

📢 Noc Świętojańska w Lubniewicach. Piękne przedmioty, szansa na spróbowanie swoich sił w kaligrafii i wyplatanie wianków

Noc Świętojańska powróciła do Lubniewic! Były stoiska z rękodziełem, koncert na zamkowym dziedzińcu, nie mogło zabraknąć również wyplatania i puszczania wianków.

📢 Wielki, drapieżny ptak uchwycony na kamerze jednego z kierowców pod Krosnem Odrzańskim

Pod koniec czerwca jeden z Czytelników, jadąc trasą Dobrosułów-Czetowice (gm. Bytnica-gm. Krosno Odrzańskie) uchwycił na filmie potężnego ptaka, prawdopodobnie orła.

📢 Tak wygląda Lubuskie Morze Martwe. Oto podwodny świat kwaśnych jezior w Łęknicy! Co za widok, magia! | ZDJĘCIA

W kwaśnych, kolorowych jeziorach po kopalni Babina w Geoparku Łuk Mużakowa (woj. lubuskie) nie ma ryb, ani innych zwierząt wodnych - stąd porównanie do Morza Martwego. Wytworzył się za to swoisty ekosystem z martwymi i żywymi roślinami. Pod wodą są łąki, lasy, a także pozostałości kopalnianych sprzętów, które w nowej scenerii wyglądają pięknie i tajemniczo. Te cuda sfotografował i sfilmował żarsko-żagański płetwonurek Krzysztof Jersak, w ramach projektu Afryka.

📢 Tak Robert i Anna Lewandowscy urządzili się na Majorce. Luksusowa willa, basen, piękne widoki [zdjęcia]

Robert Lewandowski marzy o grze w FC Barcelona i przenosinami z Niemiec do Hiszpanii. Póki co, z rodziną spędza czas w nowym domu na Majorce.

📢 Lubuskie. Tajemnicze obiekty na niebie. Czytelnicy naprawdę nagrali UFO? Publikujemy ich zdjęcia! Oni naprawdę to widzieli

Relacje przedstawione w niniejszym materiale są autentycznymi opowieściami świadków w woj. lubuskiego. Poniżej znajdziecie nie tylko relacje mieszkańców regionu, ale także przybliżone lokalizacje występowania tajemniczych zjawisk w Lubuskiem.

📢 Dziewczyny i żużel. Oto najpiękniejsze podprowadzające z polskich torów. Urocze hostessy zachwycają kibiców swoją urodą! [dużo zdjęć]

Kibice nie wyobrażają sobie meczów żużlowych bez podprowadzających. Piękne dziewczyny wskazują zawodnikom pola startowe, nierzadko prezentując przy tym układy taneczne. Zebraliśmy dużą kolekcję fotografii podprowadzających z polskich torów. Przejdź do GALERII. Kolejne zdjęcia możesz oglądać klikając myszką, za pomocą strzałek na klawiaturze, lub przesuwając palcem po ekranie telefonu.

📢 Nowy sklep w Gorzowie otworzy się już niebawem. Na sklep tej sieci gorzowianie czekali od dawna!

W Gorzowie pojawia się coraz więcej sklepów nowych sieci, co cieszy wielu mieszkańców. Teraz wiemy, że pod koniec lipca pojawi się kolejny sklep, na który gorzowianie czekali od dawna!

📢 Dzień Psa za nami. Zobaczcie cudownych czworonożnych przyjaciół naszych Czytelników!

Dzień Psa 2022 już za nami. Poprosiliśmy Was, byście przesyłali do nas zdjęcia swoich psich przyjaciół i jak zwykle się nie zawiedliśmy. Dostaliśmy ich ponad 260! Zobaczcie pierwszą część galerii cudownych zwierząt naszych Czytelników.

📢 Absolutorium na Uniwersytecie Zielonogórskim. Birety poszły w górę. Dyplomy odebrało 102 studentów prawa! | ZDJĘCIA

W sobotę, 2 lipca, br. w siedzibie Wydziału Prawa i Administracji Uniwersytetu Zielonogórskiego przy pl. Słowiańskim 9 odbyło się absolutorium V roku prawa (84 studentów studiów stacjonarnych i 18 studentów studiów niestacjonarnych).

📢 Czy Sanah jest już mężatką? Zobacz, jak mieszka i spędza wolny czas młoda wokalistka, autorka hitów "Szampan" czy "Ale Jazz"

Sanah to prawdziwy fenomen - młodziutka artystka w ekspresowym tempie podbiła polski rynek muzyczny. Jej piosenki "Szampan", "Ale Jazz" czy "No sory" nucił cały kraj. Niedawno internet obiegła informacja, że wokalistka wyszła za mąż. Jakie jeszcze tajemnica skrywa Sanah? Sprawdzamy!

📢 Ogródki ROD w Gorzowie na sprzedaż. Oto najlepsze oferty! Atrakcyjne działki wystawiono na sprzedaż w supercenach!

Marzysz o swoim kawałku ziemi otoczonym zielenią, rozłożonym basenie ogrodowym i grillu, ale... mieszkasz w bloku? Nic straconego! Już za naprawdę nieduże pieniądze możesz mieć działkę rekreacyjną! Wybraliśmy dla Was najlepsze (pod względem ceny i ogólnej atrakcyjności) oferty sprzedaży działek ROD.

📢 Piękny pałac w Trzebiechowie nie idzie pod młotek. Zostanie wyremontowany i nadal będzie w nim szkoła

Dobra wiadomość. Zabytkowy pałac w Trzebiechowie, w którym znajduje się szkoła podstawowa, będzie remontowany. Gmina zdobyła pieniądze z Polskiego Ładu i szykuje się do gruntownej modernizacji tego zabytkowego obiektu.

📢 Lubuszanka podbija Amerykę. Sara James ma talent i pojawiła się na ogromnym telebimie na Times Square w Nowym Jorku

Sara James to piekielnie zdolna 14-latka z Ośna Lubuskiego. Młoda Lubuszanka wygrała czwartą edycję popularnego, telewizyjnego show "The Voice Kids", zajęła drugie miejsce w Eurowizji Junior 2021, a w ostatnim czasie pojawiła się w amerykańskim show "America's Got Talent". Sara podbiła w nim serca nie tylko widzów, ale też jurorów. Simon Cowell po jej występie wcisnął tzw. złoty guzik. To nie koniec sukcesów Sary!

📢 Tragiczny pożar w Żarach. Pod zgliszczami strażacy odkryli spalone zwłoki

W piątek po południu, 1 lipca w Żarach przy ulicy Zgorzeleckiej wybuchł pożar.

📢 Lubuskie poniżej średniej krajowej. Wyniki egzaminów ósmoklasisty 2022

Egzamin ósmoklasisty został przeprowadzony pod koniec maja. Niedawno jednak Centralna Komisja Egzaminacyjna podała wstępne infrormacje dotyczące wyników. Jak poszło lubuskim uczniom?

📢 SEC Girls. Piękne dziewczyny w żużlowym cyklu Speedway Euro Championship. Są naprawdę urocze [ZDJĘCIA]

Żużlowy cykl SEC to rywalizacja o medale indywidualnych mistrzostw Europy. W sezonie 2022 zaplanowano cztery odsłony rywalizacji w Speedway Euro Championship – 2 lipca w Rybniku, 6 sierpnia w Güstrow, 3 września w Łodzi, 23 września w Pardubicach. Uroku imprezie od lat dodają piękne dziewczyny z grupy SEC Girls. W tym roku blasku żużlowym zawodom dodadzą dwie Pauliny, Magda, Karolina i Klaudia.
Obejrzyjcie zdjęcia uroczych dziewczyn z SEC Girls >>>>

📢 Akcja CBŚ - członkowie gangu zatrzymani. Przemycali narkotyki z Hiszpanii. Na lotnisku w Babimoście zatrzymano awionetkę z marihuaną

Funkcjonariusze CBŚP zatrzymali pięć osób podejrzanych o udział w gangu, którego członkowie przemycali narkotyki z Hiszpanii do Polski m.in. za pomocą awionetki, którą przechwycono w Babimoście pod Zieloną Górą.

📢 Pięć lat temu płonęła katedra w Gorzowie. Co wyciągnięto wtedy z kapsuły czasu? Jakie przesłanie zostawili Niemcy?

Pięć lat temu w ogniu stanęła wieża katedry w Gorzowie. Kilkanaście dni później otworzono zdemontowaną wtedy z wieży tubę z kapsułą czasu. W wydanej książce o katedrze po raz pierwszy opublikowano polskie tłumaczenia znalezionych tam dokumentów.

📢 Lionel Messi hucznie obchodzi swoje 35 urodziny. Imprezuje u słynnego DJ-a Davida Guetty na Ibizie i nie może opędzić się od fanek [ZDJĘCIA]

Obchody urodzin Lionela Messiego przeciągnęły się dobrych kilka dni. Atakujący reprezentacji Argentyny i Paris Saint-Germain 35 lat skończył 24 czerwca i od tego czasu codziennie cieszy się nową rozrywką.

📢 Półnaga żona Roberta Lewandowskiego oszołomiła Hiszpanię, pozując na skraju faulu - Barcelona będzie musiała dopłacić [ZDJĘCIA]

FC Barcelona próbuje pozyskać wybornego snajpera Bayernu Monachium Roberta Lewandowskiego. Tymczasem rodzina polskiego napastnika zaczyna już przyzwyczajać się do życia Hiszpanii. Żona jednego z najlepszych strzelców naszych czasów, Anna Lewandowska, pochwaliła się na Instagramie gorącymi zdjęciami z wakacji spędzanych w rodzinnej rezydencji na Majorce.

📢 Najlepszy dentysta w Lubuskiem. Umów się na wizytę do stomatologa, który cieszy się dobrą opinią wśród pacjentów

Szukasz dobrego stomatologa w województwie lubuskim? Mamy dla ciebie sporo podpowiedzi! Na podstawie serwisu ZnanyLekarz.pl przygotowaliśmy dla was ranking tych najlepszych. Są to dentyści z całego regionu, z różnych miast. Każdy z nich otrzymał 5 gwiazdek na 5 możliwych i przynajmniej 10 pozytywnych opinii.

📢 20 domów na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Sprawdzamy, gdzie są i ile kosztują te nieruchomości

20 domów z województwa lubuskiego w najbliższym czasie będzie sprzedawanych na licytacjach komorniczych. Sprawdziliśmy, gdzie znajdują się poszczególne nieruchomości i jaka jest ich cena wywoławcza.

📢 Stręczycielki i stręczyciele poszukiwani przez policję. Kobiety też potrafią zmusić do prostytucji swoje ofiary, aby się wzbogacić (zdjęcia)

Kobiety zmuszające inne do prostytucji i czerpiące z tego korzyści to jedna z najgorszych rzeczy, jakie można sobie wyobrazić. Mimo że tą przestępczą działalnością parają się głównie mężczyźni, to i wiele kobiet jest poszukiwanych za stręczycielstwo. Zobacz kogo ściga policja w związku z Art. 203. KK i Art. 204. KK.

📢 UŚMIECH DZIECKA Wybieramy dzieci na okładkę gazety - głosowanie trwa. Czeka mnóstwo nagród!

Z tej okazji Dnia Dziecka stworzyliśmy wielką galerię pełnych uśmiechu zdjęć dzieci naszych Czytelników. Spośród nich wybierzemy maluchy, które trafią na okładkę. Czeka mnóstwo wspaniałych nagród, a wśród nich rodzinne sesje fotograficzne, vouchery na zakupy w sklepach SMYK, wyjazdy do Energylandii oraz główna nagroda - wycieczka do Paryża i do Disneylandu.

📢 Wybieramy najlepsze lokale gastronomiczne oraz kucharzy, kelnerów i innych pracowników branży - głosowanie rozpoczęte!

Masz swoją ulubioną restaurację lub jadłodajnię? Wiesz, która kawiarnia jest najlepsza i gdzie można zjeść najsmaczniejsze lody? Znasz dobrego kucharza, sympatycznego kelnera, barmana lub baristę albo menedżera gastronomii, który świetnie zarządza biznesem? Zagłosuj lub zgłoś swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie. Na laureatów czekają prestiżowe nagrody, a w ogólnopolskim finale samochód - Citroen C3!

📢 Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów świętuje urodziny! Tak zmieniał się żużlowiec na przestrzeni lat

12 kwietnia - tego dnia Bartosz Zmarzlik przyszedł na świat w szpitalu w Szczecinie. Żużlowiec Stali Gorzów i dwukrotny indywidualny mistrz świata na żużlu w 2022 r. kończy 27 lat. Zobacz, jak mieszkaniec Kinic zmieniał się na przestrzeni lat.

📢 Bartosz Zmarzlik ze Stali Gorzów i jego dom w Kinicach. Tak mieszka mistrz świata na żużlu, jego partnerka Sandra Grochowska i syn Antoni

Ogród w posiadłości Bartosza Zmarzlika w Kinicach jest przepiękny. Dzięki uprzejmości rodziny zawodnika Stali Gorzów mogliśmy przyjrzeć się jemu z bliska. I to właśnie w tym domu od jakiegoś czasu będzie bawi się też Antoni, syn indywidualnego mistrza świata na żużlu i Sandry Grochowskiej.

📢 Cios w narkotykowy biznes. CBŚP zlikwidowało trzy laboratoria w Lubuskiem

Lubuski oddział Centralnego Biura Śledczego Policji zlikwidował trzy laboratoria narkotyków syntetycznych, przejął 879 kg mefedronu i zatrzymał 15 osób. Czarnorynkowa wartość zabezpieczonych substancji wynosi ponad 43 mln zł.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniec...

J. Parys: Zajęcie statków przez władze Doniecka to rodzaj odwetu

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie