Prasówka 6.10.2022 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Redakcja Wiadomości
Redakcja Wiadomości
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 5.10. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Sandra Grochowska, piękna narzeczona Bartosza Zmarzlika, na super zdjęciach [6.10.22]”?

Prasówka 6.10: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Sandra Grochowska, piękna narzeczona Bartosza Zmarzlika, na super zdjęciach [6.10.22]

Bartosz Zmarzlik, trzykrotny indywidualny mistrz świata na żużlu, od lat jest związany z piękną Sandrą Grochowską. Para jest na etapie narzeczeństwa. Gdyby nie pandemia byłaby już małżeństwem, niestety, uroczystość trzeba było przełożyć. Podobno jednak niebawem oboje powiedzą sobie sakramentalne "tak". Na razie przyszła rodzina Zmarzlików mieszka w pięknym domu w Kinicach i od marca 2021 roku cieszy się synem Antkiem. A panna (jeszcze) Sandra zamieszcza intrygujące zdjęcia na Instagramie. Zobaczcie przykłady klikając w przycisk "Zobacz galerię".

Nie przegap promocji!

📢 Moda ślubna i wesele w... PRL. Mamy zdjęcia z lat 70. Zobaczcie, jakie kreacje wtedy były w modzie i jak wyglądały wesela w domach

Ślub w USC albo w kościele 50 la temu? Moda ślubna zmienia się na przestrzeni lat, ale lata 70 pod tym względem były nieco kolorowe. Co prawda panny młode niezmiennie miały toczek albo welon z prostą, białą suknią, a panowie czarne garnitury i białe koszule, zdarzały się modowe fajerwerki.

📢 Te znaki zodiaku nigdy nie powinny być ze sobą. Ich związek skazany jest na klęskę [6.10.22]

Kłótnie, zdrady, wieczne nieporozumienia - związek tych znaków zodiaku nie ma prawa bytu. Według astrologów tej kombinacji nie uda się stworzyć stałej relacji. Strzelec z Panną, Skorpion z Rybami, kto jeszcze? Sprawdź w naszej galerii, które znaki zodiaku nie powinny być ze sobą.

Prasówka 6.10: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Michał Wiśniewski. Wokalista po raz szósty zostanie ojcem [6.10.22]

Michał Wiśniewski jest jedną z najbarwniejszych postaci polskiego show biznesu. Piosenkarz aż pięciokrotnie zawierał związek małżeński. Lider zespołu "Ich Troje" niedawno ogłosił, że po raz szósty zostanie ojcem.

📢 Takie ważne listy ZUS wysyła do emerytów i rencistów. Chodzi o Czternastą Emeryturę [6.10.22]

ZUS zakończył wypłacanie czternastej emerytury. Każdy uprawniony emeryt i rencista otrzymał już 14. emeryturę. Teraz Zakład Ubezpieczeń Społecznych wysyła specjalne listy do emerytów i rencistów. Warto je uważnie przeczytać i zachować. Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

📢 Niższe ceny prądu po złożeniu specjalnego wniosku. Takie są zasady nowego Dodatku Elektrycznego 2022 [6.10.22]

Rząd zdecydował się zamrozić ceny prądu w 2023 roku dla gospodarstw domowych. W celu korzystania z cen z 2022 roku będzie należało spełnić szereg warunków, w tym złożyć spółce energetycznej odpowiedni dokument, który da nam uprawnienia do zwiększenia limitu.

📢 Zasady opłat Abonamentu RTV w nowym roku. Mamy aktualne nowe stawki i listę zwolnionych [6.10.22]

W Monitorze Polskim pojawiło się rozporządzenie Krajowej Rady Radiofonii i Telewizji w sprawie opłat za Abonament RTV na przyszły rok. Opłata pójdzie w górę. Sprawdź, ile będzie trzeba płacić już od stycznia 2023 roku.

📢 Takie przelewy emeryci dostają w październiku 2022. Oto stawki netto po zmianach [6.10.22]

Do emerytów we wrześniu trafiła czternasta emerytura. Oznacza to, że w październiku przelewy znowu będą inne. Seniorzy otrzymają podstawowe świadczenie, jakie im przysługuje po tegorocznej waloryzacji emerytur oraz po wprowadzeniu zmian podatkowych. Zobacz, jakie są stawki emerytur.

📢 Nowe ostrzeżenia GIS - tego nie kupuj w sklepach. Biedronka, Lidl i inne markety wycofują ten towar [6.10.22]

Nowe ostrzeżenia GIS - tego nie kupuj w sklepach. Główny Inspektorat Sanitarny wydał kolejne ostrzeżenia, dotyczące wycofania z obrotu niektórych produktów ze sklepów. Uważaj, niektóre towary nie nadają się do spożycia. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Wyniki kontroli pracowników GIS zostały opublikowane i wiemy, których produktów nie wolno spożywać i kupować. Zobacz, jakie towary zostały wycofane ze sklepowych półek.

📢 Emeryci otrzymają dodatkowe pieniądze z Polskiego Ładu. Takie będą zwroty z podatków 2022 [6.10.22]

1 lipca w życie weszła kolejna reforma podatkowa. Dla seniorów oznacza to niższy podatek od emerytury, ale niektórzy skorzystają dodatkowo. Skarbówka będzie musiała zwrócić im część zapłaconego już podatku. Dla niektórych oznacza to przelew od fiskusa w wysokości 600-700 zł.

📢 Te osoby będą musiały wymienić swoje prawo jazdy. Nowe przepisy będą nieubłagane [6.10.22]

Kierowców posiadających bezterminowe prawo jazdy dotyczy wprowadzona kilka lat temu zmiana. Będą musieli wymienić prawo jazdy, ale nie ma powodu do pośpiechu.

📢 Lista najbardziej toksycznych owoców i warzyw. One są szczególnie niebezpieczne - nowy raport [6.10.22]

Owoce i warzywa są źródłem wielu cennych witamin i składników mineralnych, jednak mogą również zawierać szkodliwe pestycydy. Raport EWG wskazuje listę najbardziej niebezpiecznych owoców i warzyw. Oto najbardziej toksyczne owoce i warzywa - sprawdź je wszystkie w naszej galerii.

📢 Tego nie można zabierać z sobą z mieszkania - lista. Nawet po jego sprzedaży - uważaj! [6.10.22]

Wiele osób wystawiających nieruchomość na sprzedaż robi to po raz pierwszy w życiu. Nie wszyscy wiedzą, jak sprzedać mieszkanie. Popełniają błędy, które utrudniają sprzedaż mieszkania szybko, bez ponoszenia niepotrzebnych kosztów i równocześnie z odpowiednim zyskiem.

📢 Uważaj na oszustów! Dzwonią do ciebie te numery telefonów? Nie odbieraj i nie oddzwaniaj! Możesz stracić cały majątek 6.10.2022

Uważaj na te numery telefonów! Jeden odebrany telefon może doprowadzić do utraty całego majątku. Oszuści tylko czekają na twój błąd. Nie odbieraj i nie oddzwaniaj! One mogą doprowadzić Cię do bankructwa. Za te połączenia możesz stracić sporo pieniędzy. Przed każdym kliknięciem zielonej słuchawki warto się chwilę zastanowić. Oszuści cały czas wymyślają nowe sposoby na zdobycie twoich pieniędzy. Jak uniknąć niebezpieczeństwa?

📢 Skauci Europy z Żar to jedyna drużyna w Lubuskiem. Zbiórki mają w lesie, bo stawiają na kontakt z naturą. Gdzie można ich spotkać?

Skauci Europy w Żarach to jedyna taka drużyna w województwie lubuskim, działająca przy Parafii Najświętszego Serca Pana Jezusa. Żarska drużyna liczy 27 osób. Można ich spotkać w lesie, jak z zaciekawieniem i pasją uczą się… natury.

📢 Masz telewizor w domu? Może być nielegalny! Nowy przepis unijny spowoduje, że ucierpią miłośnicy tanich telewizorów

Okazuje się, że wkrótce wiele modeli telewizorów już wkrótce może zniknąć ze sklepów. Użytkownicy starszych i tanich modeli także mogą mieć problem - taki telewizor może być nielegalny! Przepisy uderzą przede wszystkim w podstawowe i tanie modele zużywające najwięcej energii! Oto szczegóły

📢 Waloryzacja emerytur: seniorzy te pieniądze otrzymają w październiku! Znamy stawki netto i brutto. Oto wyliczenia!

Waloryzacja emerytur 2022. Emeryci i renciści mogą cieszyć się z podwyżki świadczeń. W tym roku nastąpiła dość duża waloryzacja emerytur w Polsce. Wiemy jakie kwoty od września ZUS będzie przelewać seniorom. Zobaczcie przykładowe stawki netto emerytur w galerii!

📢 Tak mieszka i żyje na co dzień Bartosz Zmarzlik. Mistrz świata mieszka w pięknym domu z narzeczoną i synkiem [zdjęcia - 5.10]

Bartosz Zmarzlik po raz trzeci został indywidualnym mistrzem świata. Polski żużlowiec ma dopiero 27 lat, a już jest w gronie najwybitniejszych przedstawicieli całej historii tej dyscypliny. Na co dzień Zmarzlik mieszka w Kinicach nieopodal Gorzowa, gdzie żyje z narzeczoną Sandrą i synkiem Antonim. Obejrzyj prywatne zdjęcia żużlowca - kliknij w przycisk "Zobacz galerię".

📢 Te używane samochody można śmiało kupować. Są najmniej awaryjne według rankingu ADAC

Używane samochody i do tego jeszcze w miarę bezawaryjne są poszukiwane przez kierowców. Wielu chciałoby kupić samochód z drugiej ręki prawie jak nowy i do tego najmniej awaryjny. Nie jest to łatwe zwłaszcza dla osób zakochanych w konkretnych markach. Wtedy często argumenty nie mają znaczenia. Warto jednak się w nie słuchać, korzystając chociażby z rankingów awaryjności przygotowywanych przez ADAC. Sprawdźcie, które samochody są najmniej awaryjne. Zobacz szczegóły w galerii!

📢 Kręci ci się w głowie? To może być objaw groźnych chorób. Zobacz o czym świadczą zawroty głowy

Zawroty głowy to przypadłość, która dotyka bardzo wiele osób. W głowie kręci się zarówno osobom starszym jak i młodszym. Statystycznie częściej z tym problemem borykają się kobiety. Zawroty głowy są definiowane jako uczucie wirowania, braku równowagi i kołysania. Mogą świadczyć również o poważnych chorobach. Jakich?

📢 Najmniej awaryjne auta w swojej klasie. Te SUV-y psują się najrzadziej według raportu ADAC

Używany samochód z każdym rokiem eksploatacji odsłania swoje tajemnice. Po kilku latach użytkowania już wiadomo, który model jest najmniej awaryjny, a który najbardziej. Decydując się na kupno używanego samochodu warto podeprzeć się opiniami fachowców.
Jednym z nich są raporty ADAC, czyli niemieckiego automobilklubu. Sprawdź, które samochody SUV są najmniej awaryjne.

📢 Gorzów. Uczeń przyniósł do szkoły niebezpieczne chemikalia

W szafce w II Liceum Ogólnokształcącego jeden z uczniów przechowywał... chloroform. „Doszło do zatrucia” - napisał nam jeden z Czytelników. - Żadnego zatrucia nie było - odpowiada dyrekcja. Sprawę zgłosiła jednak na policję.

📢 Dodatkowe 3000+ dla emerytów w 2023 r., poza rekordową waloryzacją emerytur. Sprawdź, o ile wzrosną twoje świadczenia

Z niemal stuprocentową pewnością najniższa emerytura wzrośnie od marca 2023 r. do kwoty ponad 1 500 zł. Wiadomo też, że poza gwarantowaną już przez ustawę trzynastą emeryturą seniorzy dostaną także czternastkę – deklarowali to minister Marzena Maląg i prezes PiS Jarosław Kaczyński.

📢 Dwa przegrane sezony i wystarczy. Cały zarząd Falubazu Zielona Góra do wymiany

Janusz Kubicki, prezydent Zielonej Góry, zapowiada wymianę zarządu Falubazu. Klub żużlowy na dużym sportowym minusie zakończył dwa ostatnie sezony, dlatego nadeszła najwyższa pora na zmiany w sposobie zarządzania.

📢 Afera WORD. Ofiara na ławie oskarżonych. Szypiórkowska z niczego się nie wycofuje i nadal podtrzymuje swoje zarzuty wobec Śliwińskiego

Bez ugody zakończyła się dzisiaj przed Sądem Rejonowym w Gorzowie pierwsza rozprawa pojednawcza w sprawie afery „praca za sex” w tamtejszym WORD. Na polecenie wicemarszałka Marcina Jabłońskiego, prywatny akt oskarżenia przeciw domniemanej ofierze Magdalenie Szypiórkowskiej, w czerwcu br. złożył były dyrektor tej instytucji Jarosław Śliwiński. Pozwał byłą pracownicę o naruszenie dóbr osobistych

📢 Zmiany kadrowe w dużej instytucji w Zielonej Górze. Jest nowa dyrektor

Dr Tadeusz Dzwonkowski pracował w Archiwum Państwowym w Zielonej Górze przez ponad 40 lat. Kilka dni temu odszedł na emeryturę. Nowa dyrektor tej instytucji pracę tutaj zaczęła zaraz po studiach ponad 20 lat temu.

📢 Fuszerki budowlane, oto "najciekawsze" przypadki i zabawne przeróbki. Jak planujesz remont, lepiej nie oglądaj

„Fuszerka” budowlana i nie tylko. Niektóre sytuacje oraz efekty nieprofesjonalnego wykonania różnych czynności, głównie w branży budowlanej wydają się wręcz absurdalne, a „kreatywność” architektów i „specjalistów” jest niebywała. Te najbardziej zaskakujące rozwiązania wziął „pod lupę” facebookowy profil pod nazwą Fuszerka Sp. z o.o., który pokazuje je z przymrużeniem oka. Dziennik Zachodni dostał zgodę na publikację najciekawszych wpadek. „Pomysłowi” elektrycy, monterzy instalacji, murarze i „mistrzowie” elewacji podbijają sieć. Zobacz najbardziej „kreatywne” rozwiązania „fachowców”. Na ich widok ręce opadają!

📢 Oto posiadłość Roberta Lewandowskiego w Barcelonie. Anna Lewandowska pokazała katalońską kuchnię

Robert i Anna Lewandowscy na dobre zadomowili się już w Katalonii. Rodzina mieszka w pięknym domu pod Barceloną: dużo szkła, jeszcze więcej zieleni, jasne kolory wewnątrz i prywatny basen. Anna Lewandowska pokazała teraz wystrój kuchni i pokoju dla córek Laury i Klary - zobaczcie zdjęcia!

📢 Mamy listę podejrzanych numerów telefonów. One mogą doprowadzić Cię do bankructwa

Oszuści wymyślają coraz to nowsze sposoby na zdobycie twoich pieniędzy. Przed każdym kliknięciem zielonej słuchawki warto się chwilkę zastanowić. Przez bezmyślne odbieranie każdego połączenia możesz stracić dużo pieniędzy. Jeszcze więcej pieniędzy możesz stracić, gdy odzwonisz na nieznany numer.

📢 Te znaki zodiaku są wampirami energetycznymi. Osoby o tych znakach odbierają energię i radość ludziom w swoim otoczeniu

Czasami odnosimy wrażenie, że po przebywaniu dłużej w towarzystwie niektórych ludzi, stajemy się bardzo zmęczeni, jak po wyjątkowo aktywnym dniu. Może to być sygnał że mamy do czynienia z wampirem energetycznym. Astrologowie sprawdzili, wśród których znaków zodiaku najczęściej rodzą się ludzie o takich właściwościach. Oto lista znaków zodiaku, które są wampirami energetycznymi.

📢 Dorota Szelągowska w bikini. Takich fotografii nie widuje się często. ZDJĘCIA Nie poznacie jej w stroju kąpielowym. 5.10.2022

Ma mnóstwo wielbicieli! Widzowie kochają jej metamorfozy. Dorota Szelągowska i jej programy wnętrzarskie emitowane między innymi na TVN Style biją rekordy popularności.

📢 Jak będzie wyglądać północna obwodnica Gorzowa? Znamy szczegóły!

Coraz bliżej budowy północnej obwodnicy Gorzowa. Przetarg na pierwszy etap ma być jeszcze w tym roku. Termin ukończenia inwestycji to rok 2027. Którędy będzie biegła nowa droga?

📢 Poszukujesz inspiracji na paznokcie hybrydowe, które będą modne tej jesieni? Poznaj najnowsze trendy – będziesz nimi zachwycona

Paznokcie hybrydowe to sposób na długotrwały i efektowny manicure. Nic dziwnego, że cieszą się ogromnym zainteresowaniem wśród kobiet. Dzięki temu zabiegowi nie trzeba malować paznokci przez minimum dwa tygodnie, a lakier przez czas ten błyszczy się tak samo jak, po wyjściu od kosmetyczki. Warto poznać najnowsze trendy na jesień i zimę w stylizacji paznokci hybrydowych.

📢 Najpopularniejsze pary, które poznały się na planie. Które znane pary wciąż są razem, a które już nie?

Te znane pary zakochały się w sobie na planie filmowym. Wszyscy pamiętamy historię płomiennego romansu Angeliny Jolie i Brada Pitta – ich miłość rodziła się na planie filmu „Pan i Pani Smith”. Z kolei Adriana Kalska i Mikołaj Roznerski zakochali się w sobie podczas pracy na planie serialu „M jak miłość”. Więcej przykładów znajdziecie w galerii – prezentujemy najsłynniejsze pary, których uczucie rodziło się na oczach kamer.

📢 13-latek pojechał na turniej i nie wrócił. Odnalazł się 200 km od domu

13-latek ze Świebodzina udał się na turniej i zaginął. Szukała go policja, straż, WOPR i inne służby. W końcu udało się go odnaleźć... 200 kilometrów od domu!

📢 Tragedia w zielonogórskim ZUSie. Ceniony lekarz orzecznik zmarł w miejscu pracy. Pracował tu 50 lat

Przykre wieści dotarły do naszej redakcji. Lekarz orzecznik z zielonogórskiego ZUS zmarł w miejscu pracy. Był cenionym specjalistą.

📢 Korona Gór Polski: szczyty, mapa. Jak formalnie potwierdzić wejście na każdą górę? Jak otrzymać odznakę zdobywcy? Praktyczne informacje

Korona Gór Polski brzmi wspaniale – kto nie chciałby zdobyć wszystkie najwyższe i najpiękniejsze polskie szczyty? Ale które właściwie góry zaliczane są do Korony? Ile ich jest i jak je zdobyć? Jak formalnie potwierdzić wejście na szczyt, by zyskać tytuł i odznakę zdobywcy Korony Gór Polski? Ile kosztuje załatwianie formalności? Na wszystkie te pytania odpowiadamy w naszym praktycznym informatorze: jak zdobyć Koronę Gór Polski i dobrze się przy tym bawić.

📢 Jest wyrok w sprawie wypadku koło Nowej Soli, w którym zginęła 8-miesięczna dziewczynka

Jest wyrok w sprawie tragicznego wypadku, do którego doszło niemal przed rokiem koło Nowej Soli. Jest decyzja prokuratury w sprawie apelacji.

📢 Sara James musiała zmienić szkołę. Dokuczano jej ze względu na kolor skóry. Doświadczyła rasizmu?

Sara James wyznała, że musiała zmienić szkołę ze względu na nieprzyjemne komentarze, dotyczące koloru jej skóry. Piosenkarka zyskała międzynarodową sławę w związku z występem w programie America's Got Talent, w którym dotarła do finału.

📢 Nie chce się wierzyć! 16-latek uciekał crossem przed policjantami. Powodów było kilka...

16-latek jadący na motocyklu nie zatrzymał się do policyjnej kontroli drogowej. Usiłował uciec policjantom wjeżdżając w trudno dostępny teren leśny. Miał kilka powodów do ucieczki.

📢 Uwaga! Dachowanie samochodu na S3. Pasażer trafił do szpitala

Uwaga kierowcy! Na trasie S3 doszło do dachowania samochodu osobowego.

📢 Afera WORD na wokandzie. Dziś pierwsza sądowa rozprawa

Rusza pierwszy proces w tzw. „aferze WORD”. W Sądzie Rejonowym w Gorzowie Wlkp. odbędzie się dziś rozprawa, w której na sali sądowej spotkają się dyrektor Wojewódzkiego Ośrodka Ruchu Drogowego z byłą pracownicą instytucji, oskarżającą go publicznie o niemoralne propozycje i mobbing.

📢 Tego nie możesz robić na zwolnieniu L4. Za to możesz zostać ukarany. Sprawdź, jak uniknąć kłopotów 5.10.2022

Takich rzeczy nie możesz robić na zwolnieniu L4. Co możesz robić a czego kategorycznie nie? Sprawdź, za co możesz zostać surowo ukarany. Kto może Cię sprawdzić, czy faktycznie jesteś na zwolnieniu?

📢 Pod jakimi drzewami rosną grzyby? Gdzie szukać prawdziwków i podgrzybków? Oto ściąga przed grzybobraniem 5.10.2022

Udane grzybobranie zależy nie tylko od szczęścia, ale i od wiedzy. By wrócić do domu z pełnym koszykiem trzeba wiedzieć, gdzie i o jakiej porze szukać konkretnych gatunków. Niektóre grzyby upodobały sobie zacienione stanowiska pod drzewami, inne z kolei preferują otwarte, łąkowe tereny. Zanim udamy się do lasu warto więc przeczytać o kilku zasadach, które ułatwiają nam poszukiwania. Sprawdź w galerii, gdzie rosną poszczególne gatunki grzybów jadalnych.

📢 Tabela wyliczeń emerytur w 2023. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji. Wyliczenie brutto i netto 5.10.2022

Waloryzacja emerytur w 2023 roku. Zobacz, jakie są prognozowane wyliczenia. Czy wskaźnik waloryzacji emerytur będzie dwucyfrowy? Po marcowej waloryzacji zmienią się stawki wypłacanych emerytur. Tyle dostaną emeryci i renciści w 2023 roku. Zobacz tabelę wyliczeń- stawki brutto i netto. Sprawdź prognozowane emerytury po waloryzacji.

📢 Agencja Mienia Wojskowego wyprzedaje sprzęt. Bogata oferta sprzętu za niewielkie pieniądze. Każdy znajdzie coś dla siebie 5.10.2022

Agencja Mienia Wojskowego w Szczecinie organizuje sprzedaż sprzętu wojskowego. Z pewnością znajdą tu coś dla siebie nie tylko miłośnicy militariów, bowiem w ofercie znaleźć można wiele innych przedmiotów codziennego użytku. Sprawdźcie, co można kupić za niewielkie pieniądze.

📢 Takie mają być nowe zmiany dla wędkarzy. Co ulegnie zmianie? Zlikwidowana ma być karta wędkarska 5.10.2022

Duże zmiany dla wędkarzy. Nie będzie już karty wędkarskiej. Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie wprowadza nowy program. Plany są ogromne. Jakie będą zmiany? Wody Polskie wraz z Ministerstwem Infrastruktury cały czas pracują nad uporządkowaniem systemu zarządzania obwodami rybackimi. Wędkowanie ma być przyjemnym hobby, a nie spełnianiem przestarzałych wymogów.

📢 Te znaki Zodiaku żyją najdłużej. Osoby spod tych znaków często dożywają wieku sędziwego – sprawdź, dlaczego 5.10.2022

W horoskopach najczęściej szukamy przyszłości miłosnej i ekonomicznej. Bo nie każdy wie, że gwiezdne preferencje zodiakalne dotyczą wielu innych sfer – takich, jak długowieczność. A przecież, zwłaszcza gdy przybywa nam lat, kwestia ta staje się coraz ważniejsza, zaś z czasem wręcz najbardziej istotna. Które znaki Zodiaku żyją najdłużej? Sprawdź to w naszym opracowaniu, pamiętając, że oczywiście wśród osób spod każdego znaku znajdziesz stulatków. Co ciekawe, przeprowadzono wyliczenia statystyczne, z których wynika, że najdłużej żyją Koziorożce.

📢 Najnowsza lista. Sklepy wycofują ten towar! Nie jedz tego! Biedronka, Lidl i IKEA usuwa żywność z toksyczną substancją 5.10.2022

Tego nie kupuj! Najnowsze ostrzeżenia GIS. Sieci sklepów Biedronka, Lidl i Ikea wycofują te produkty. Zobacz, jakie produkty zostały ocenione jako toksyczne i niebezpieczne. Jeśli masz je już w swoim domu, to zwróć je do sklepu. Te produkty zostały wycofane w 2022 roku. Sprawdź najnowszą listę produktów wycofanych przez GIS. Tego jedzenia już nie kupisz. Jeśli masz je w domu, możesz zwrócić je do sklepu.

📢 Cebula w skarpecie. Czy te choroby wyleczysz, gdy na całą noc włożysz cebulę do skarpet na stopach 5.10.2022

Terapia ta robi karierę. Niektórzy podejdą do niej sceptycznie, inni mogą nawet w nią nie uwierzyć. Jednak są osoby potwierdzające skuteczność cebulowej metody, bowiem same pozbyły się swych dolegliwości. Włóż cebulę do skarpet i odczekaj w nich do rana. Dlaczego akurat cebulę? Ponieważ ma ona szczególne właściwości lecznicze. Zawiera liczne zdrowotne składniki, m.in. związki siarki silnie działające przeciwzapalnie, antywirusowo i antybakteryjnie. Sposób ze skarpetą z powodzeniem stosowano już w XVI wieku, z tym że wtedy była to wełniana pończocha. Cebula w skarpecie – co konkretnie trzeba zrobić i jak to działa?

📢 Sulechów/Zielona Góra. Mistrzostwa Wojska Polskiego w Biegu na Orientację. Nasi na najwyższym podium

Gospodarzem tegorocznych Mistrzostw Wojska Polskiego w Biegu na Orientację był 5 Lubuski Pułk Artylerii im. gen. Artylerii koronnej Marcina Kątskiego w Sulechowie. Jak wypadli na niej nasi reprezentanci?

📢 W Parku Róż w Gorzowie wandale zdemolowali nowe ławki. Jedną wrzucili nawet do stawu!

Ławka stojąca przy alejce nad stawem wylądowała... w wodzie po drugiej stronie akwenu, a elementy ławki z różanego zakątka znaleziono... kilkaset metrów dalej. Tak wandale zdemolowali część odświeżonego Parku Róż w Gorzowie.

📢 Lubuskie. Dodatkowe pieniądze dla lubuskich szpitali. Kto je otrzymał i na co?

Większe pieniądze oraz dodatkowe wsparcie dla lubuskich szpitali. Sumując - to ponad 200 mln złotych jeszcze do grudnia br.

📢 Ceny węgla i ekogroszku w Lubuskiem. Gdzie kupisz najtaniej? | CENNIK

Zima zbliża się wielkimi krokami, a lada dzień temperatury zaczną spadać poniżej zera stopni Celsjusza. O ile osoby korzystające z miejskiej sieci w tej sytuacji mogą po prostu odkręcić grzejniki, o tyle właściciele wielu nieruchomości muszą zakupić opał, np. węgiel lub ekogroszek. Sprawdziliśmy, gdzie obecnie możemy je kupić w Lubuskiem w jakiej cenie.

📢 Licytacje komornicze mieszkań w Lubuskiem. Na licytacje wystawiono aż 48 lokali! Sprawdź poszczególne oferty i ceny wywoławcze

Jak co miesiąc sprawdzamy, gdzie w Lubuskiem odbywają się licytacje komornicze mieszkań. Od kilku lat w naszym regionie nie było tak wielu ofert. Obecnie na licytacjach wystawionych jest 48 mieszkań. Eksperci komentują, że wysokie stopy procentowe skutkują problemami w spłatach kredytów hipotecznych. M. in. z tego powodu mieszkań na licytacjach jest tak wiele.

📢 Dwie odsłony lubuskich derbów. Finał bez niespodzianki, Stal Gorzów pokonała AZS Zielona Góra w Pucharze Polski

Nie było niespodzianki w meczu o Puchar Polski piłkarzy ręcznych na szczeblu lubuskim. Grająca w Lidze Centralnej Stal Gorzów pokonała w Zielonej Górze rywalizujący o jeden szczebel niżej miejscowy PKM Zachód AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego 28:24 i awansowała do dalszej, centralnej fazy rozgrywek.

📢 Zielona Góra. Inwestycje w gospodarkę niskoemisyjną mogą nas kosztować potężne pieniądze

Nawet miliard złotych może kosztować cały program gospodarki niskoemisyjnej, który do 2030 roku będzie chciało wprowadzić miasto Zielona Góra. Jedną z głównych inwestycji w niskoemisyjność w Zielonej Górze był zakup autobusów elektrycznych i budowa infrastruktury do ich ładowania

📢 Osiecka na otwarcie roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Piosenki z tekstami słynnej poetki wykonał Big Band UZ

Muzycznym akcentem zainaugurowano nowy rok akademicki 2022/23 na Uniwersytecie Zielonogórskim. Na zaproszenie Instytutu Muzyki Uniwersytetu Zielonogórskiego na koncert pt. „Osiecka”, do auli UZ przy ul. Podgórnej 50, bardzo licznie przybyli fani Big Bandu Uniwersytetu Zielonogórskiego oraz piosenek do tekstów Agnieszki Osieckiej. Właściwie nie było wolnych miejsc, a sala była wypełniona po brzegi. Wystąpili muzycy Big Band UZ pod dyrekcją Jerzego Szymaniuka oraz studenci, absolwenci i wykładowcy Instytutu Muzyki. Całość słowem okrasił wybitny znawca muzyki jazzowej - Andrzej Winiszewski.

📢 Ruiny ukryte na wyspie: jedyne takie bezludne miejsce w Lubuskiem. Z daleka zachwyca, z bliska przeraża. "Każdy krok to ryzyko" | ZDJĘCIA

Z daleka miejsce to wygląda jak "pałac". Wyglądająca ponad koronami drzew wieżyczka może świadczyć, że dawniej mieszkał tu ktoś wysoko urodzony. Nic bardziej mylnego! Jaką tajemnicę skrywa bezludna wyspa w południowo-zachodniej części woj. lubuskiego? Te ruiny przyciągają miłośników eksploracji, fanatyków historii i opuszczonych miejsc. Dawniej tętniło tu życie. Dziś miejsce przeraża, jest zapuszczone. Strach tu samemu chodzić. Człowiek, stawiając kolejny krok nie wie, co się wydarzy...

📢 Seniorzy w Gorzowie dają czadu! Tak bawią się na balu w tygodniu seniora

Trwa V Gorzowski Tydzień Seniora. Jedną z jego atrakcji są bale w Miejskim Centrum Kultury. Pierwszy był w poniedziałek 3 października, kolejne będą w środę oraz w piątek. A co po za tym?

📢 Te osoby nie powinny spożywać jajek. Zobacz - jeżeli masz te przypadłości nie możesz jeść jaj

Jajka są jednym z najczęściej spożywanych produktów w diecie wielu ludzi. Nic dziwnego, ponieważ są one bogatym źródłem biała i innych pozytywnych wartości. Jajecznica, omlet czy szakszuka, to tylko jedne z wielu propozycji ich podania na śniadanie. Mogą być dodatkiem do licznych potraw i przyrządzane na różne sposoby. Jednak niektóre osoby nie powinny spożywać ich w dużej ilości. W naszej galerii dowiesz się, jakie jajka mają właściwości.

📢 Takie pytania naprawdę padają podczas rozmów o pracę. Mamy najdziwniejsze przykłady

Rozmowa o pracę to spotkanie z kandydatem do niej, zainicjowane przez rekrutera, który wytypował daną osobę spośród wielu innych.

📢 Jak on tam się znalazł? Zielonogórscy policjanci ściągnęli wycieńczonego psa z dachu

Nietypowa interwencja miała miejsce w Zielonej Górze. Policjanci ratowali czworonoga uwięzionego na dachu kilkumetrowego budynku gospodarczego.

📢 Ależ mocne wejście w sezon. Karatecy LCL_KK NIDAN Zielona Góra zdobyli ponad 40 medali

W kapitalnym stylu rozpoczęli nowy sezon karatecy LCL-KK NIDAN Zielona Góra. W pierwszych zawodach zdobyli aż 41 medali.

📢 Nie żyje Szymon Kondycki. Środowisko piłkarskie w żałobie. Miał 23 lata

W niedzielę 2 października w godzinach popołudniowych odszedł nagle Szymon Kondycki. Młody piłkarz miał 23 lata.

📢 Nowy dom Roberta Lewandowskiego w Katalonii. Tak mieszka gwiazda Barcelony

Latem Robert Lewandowski zamienił Monachium na słoneczną Hiszpanię. Kapitan naszej reprezentacji dał Barcelonie duży skok jakościowy i błyskawicznie uzyskał status gwiazdy. Rodzina Lewandowskich na nowy dom wybrała katalońskie miasteczko Sitges. To luksusowe i nietuzinkowe miejsce, a do tego słynące ze swobody obyczajowej. Zobacz jak Robert Lewandowski mieszka w Hiszpanii.

📢 Makabryczne odkrycie w Zielonej Górze. Czytelnik na placu zabaw nagrał mrówkę zombie. Z jej głowy wyrósł grzyb | ZDJĘCIA, FILM

To, co zobaczycie na poniższych zdjęciach i filmie nie jest żartem, a autentycznym obrazem przedstawiającym okrucieństwo natury. Efekt działania grzyba, który rozwija się w ciele ofiary, wyrasta z głowy i zamienia mrówki w zombie, nasz Czytelnik obserwował na własne oczy. Wszystko udało mu się zarejestrować kamerą.

📢 Północna obwodnica Gorzowa. Co chcesz o niej wiedzieć? Urzędnicy zapraszają na spotkanie

W przyszłym roku ma ruszyć budowa północnej obwodnicy Gorzowa. We wtorek 4 października urzędnicy zamierzają opowiedzieć o niej mieszkańcom. Początek spotkania o 17.00 w I LO przy ul. Puszkina.

📢 Ślub od pierwszego wejrzenia. W popularnym programie udział bierze Lubuszanin! Kim jest jego żona wybrana przez ekspertów?

"Ślub od pierwszego wejrzenia" to popularny program stacji TVN. W najnowszym ósmym sezonie show udział bierze pochodzący ze Słubic Patryk.

📢 Odnalazł się 13-letni chłopiec. Szukała go świebodzińska policja, strażacy, WOPR i inne służby!

Po kilkunastu godzinach udało się odnaleźć 13-latka, który zaginął w poniedziałek, 3 października. Chłopiec opuścił swój dom w Międzylesiu o godz. 9.20 i nie wrócił na noc. Jeszcze tego samego dnia ruszyły poszukiwania.

📢 Mieszkańka Kożuchowa straciła ponad 60 tys. zł. Policjanci zatrzymali oszusta

Policjanci zatrzymali 72-latka podejrzanego o wyłudzenie dużej kwoty pieniędzy. Teraz szukają jego wspólników.

📢 Lubuskie. Tabletki z jodkiem potasu przygotowane. W razie zagrożenia trafią do mieszkańców

Pod koniec września lubuscy strażacy otrzymali z Rządowej Agencji Rezerw Strategicznych tabletki z jodkiem potasu. Te mają być zastosowane przez mieszkańców województwa w sytuacji ewentualnego uszkodzenia elektrowni w Ukrainie i skażenia radioaktywnego. Teraz za pośrednictwem wojewody będą przekazywane samorządom.

📢 Takie kolory paznokci bardzo postarzają dłonie - lista. Tych kolorów lepiej unikać - dłonie wyglądają starzej

Niektóre kolory lakierów do paznokci, choć mogą nam się wydawać atrakcyjne, wyjątkowo mocno podkreślają wszelkie niedoskonałości na dłoniach. W efekcie dłonie wyglądają dużo starzej niż w rzeczywistości. Oto zestawienie najbardziej postarzających kolorów lakierów do paznokci. Takie koloryzacje postarzają dłonie!

📢 Grzybobranie 2022 w Lubuskiem. Wjazdy do lasów zastawione samochodami. Czytelnicy zbierają grzyby koszami. Niektóre są olbrzymie! | ZDJĘCIA

Towarzyszące Lubuszanom deszczowe i ciepłe dni sprzyjają pojawianiu się grzybów! Wjazdy do lasów zastawiane są samochodami osób, które grzyby zbierają "wiadrami". Zanim jednak wybierzecie się z koszami na łów, obejrzyjcie te zdjęcia! Nasi Czytelnicy przysłali nam zdjęcia swoich ogromnych zbiorów!

📢 Ta statua niezmiennie zachwyca. Nowe fotografie z lotu ptaka figury Chrystusa Króla w Świebodzinie

Pomnik wraz z pobliskim Sanktuarium Miłosierdzia Bożego tworzą integralną całość. Razem stały się miejscem kultu i pielgrzymek wiernych z całej Polski.

📢 Dzielnicowi z Zielonej Góry. Znasz swojego dzielnicowego? Wiesz, czym się zajmuje i jak się z nim skontaktować?

  • To dzielnicowi diagnozują wspólnie z mieszkańcami lokalne problemy, ustalają ich przyczyny i pomagają w poszukiwaniu skutecznych sposobów ich rozwiązania - przypomina policja. Kto, na którym osiedlu jest dzielnicowym?

📢 Inauguracja roku akademickiego na Uniwersytecie Zielonogórskim. Uczelnia ma się czym chwalić! | ZDJĘCIA

Nowy rok akademicki na największej lubuskiej uczelni – Uniwersytecie Zielonogórskim – rozpoczęła w poniedziałek 10 tysięcy studentów, w tym 3,5 tys. żaków pierwszego roku. To o tysiąc więcej niż rok temu. Mimo trudnych czasów UZ ma więcej powodów do dumy.

📢 PKO Bank Polski oddaje pieniądze swoim klientom. "Nieprawidłowo naliczyliśmy opłaty za prowadzenie rachunku"

PKO BP przyznał, że niektórym klientom błędnie zostały naliczone opłaty za prowadzenie rachunku. Oficjalny komunikat dla klientów został opublikowany na stronie internetowej banku a także w mediach społecznościowych. PKO BP oddaje klientom pieniądze. Czytaj więcej w dalszej części artykułu.

📢 Lubuskie. Pirat drogowy został nagrany przez naszego Czytelnika. Było o włos od tragedii! |WIDEO

Na takie zachowanie nie ma przyzwolenia! Policyjne statystyki jasno wskazują, że główną przyczyną wypadków drogowych jest brawura. Tej - niestety - nie brakowało pewnemu kierowcy jadącemu trasą dk 27. By piętnować taki "styl" jazdy, jeden z Czytelników postanowił podzielić się z nami nagraniem ze swojego wideorejestratora.

📢 Pamiętacie drugie złoto żużlowców Falubazu Zielona Góra? Minęło już 40 lat

Początek lat 80. XX wieku na żużlowych torach należał do Falubazu Zielona Góra. W 1981 roku zespół zdobył pierwszy w historii klubu tytuł drużynowego mistrza Polski. Rok później zielonogórzanie poszli za ciosem i znów triumfowali w ekstraklasie. 3 października minęło 40 lat od czasu, gdy Falubaz mógł cieszyć się z drugiego złota.

📢 Lubuskie. W kilkunastu miejscowościach ludzie będą bez prądu. Zobacz, czy dotyczy to również Ciebie!

Brak prądu w Lubuskiem. Gdzie i kiedy Enea Operator planuje przerwy w dostawie energii elektrycznej? Sprawdźcie, gdzie nie będzie światła. Na liście jest kilkanaście miejscowości z dokładnymi adresami.

📢 Te banknoty PRL-u są warte fortunę! Stare banknoty poszukiwane przez wielu kolekcjonerów w Polsce. Po ile są wystawiane?

Niezwykła wartość kolekcjonerska cechuje wiele starych przedmiotów. W szczególności wyróżnia się tu zarówno stare monety, jak i stare banknoty z PRL-u. Choć jeszcze niedawno ich wartość mogła nie robić wrażenia, dla kolekcjonerów są wiele warte. Można na nich zarobić ogromne pieniądze. Jaka obecnie jest ich wartości i od czego ona zależy? Które banknoty są obecnie najbardziej poszukiwane przez kolekcjonerów? Zobacz koniecznie!

📢 Zakupy i handel w czasach PRL. Na Śląsku kolejki. Kartki na żywność, komitety kolejkowe, często brak towaru, który szybko znikał z półek

Zakupy w PRL-u. Wielu z nas je jeszcze pamięta, dla pozostałych to taka trochę czarna magia. Alkohol od godziny 13, kilkugodzinne wyczekiwanie przy pustych hakach w mięsnym, bo coś “mają rzucić”, cukier i czekolada na kartki. Jak to w ogóle możliwe? – pytają ci, którzy o czasach Gierka i Jaruzelskiego słyszeli z opowiadań rodziców, dziadków czy też znają z kart książek.

📢 Leśny Dwór w Zielonej Górze rośnie. Jak zmieni się życie w tym rejonie miasta?

Nowe bloki na powstającym osiedlu Leśny Dwór w stanie surowym są już prawie gotowe. W pierwszym etapie to 180 mieszkań potem będą kolejne. Przewiduje się, że w środku lasu zamieszka kilka tysięcy osób. Dzięki połączeniu tego miejsca z Trasą Aglomeracyjną dojazd do centrum miasta nie sprawi problemu.

📢 Stal Gorzów i Bartosz Zmarzlik spotkali się z kibicami. Chętnych było tylu, że park maszyn aż pękał w szwach

Stal Gorzów po zdobyciu srebrnego medalu w PGE Ekstralidze i Bartosz Zmarzlik po wywalczeniu indywidualnego mistrzostwa świata w Grand Prix spotkali się z kibicami na stadionie im. Edwarda Jancarza. Chętnych było tylu, że park maszyn aż pękał w szwach. Tak dziękowano żużlowcom za ten sezon.

📢 Najbogatsze i najbiedniejsze lubuskie miasta. Zobacz, jak wypadły w rankingu zamożności samorządów

Pismo Samorządu Terytorialnego Wspólnota porównało dochody wszystkich samorządów w kraju. Sprawdziliśmy, jak wypadły lubuskie miasta. Które są najbogatsze, a które najbiedniejsze?

📢 Mieszkańcy Zielonej Góry polecają tych sześć adresów. Oto fryzjerzy, którzy mają najwięcej opinii i gwiazdek!

Który salon fryzjerski w Zielonej Górze wybrać? Adresów nie brakuje. Niemal na każdej ulicy znajdziemy nawet dwa lub więcej. W którym miejscu warto czekać na termin? Z wielu polecanych adresów wybraliśmy sześć, które mają najwięcej gwiazdek i najwięcej opinii w Google.

📢 Grzyby, wrzosy i... gigantyczna dynia! Na giełdzie w Gorzowie już prawdziwa jesień!

Choć to dopiero początek jesieni, to wiele sezonowych smaków można już znaleźć na giełdzie w Gorzowie. W niedzielę, 2 października na straganach z warzywami i owocami królowały dynie w najróżniejszych kształtach i rozmiarach, grzyby, orzechy oraz soczyste śliwki. Nie brakowało też sadzonek jesiennych roślin i sprzętu do ogrodu. Jak zawsze coś dla siebie mogli znaleźć również miłośnicy staroci i bibelotów.

📢 Kolejna tragedia na lubuskich drogach. Śmiertelny wypadek pod Gubinem. Nie żyje 72-letni motorowerzysta

To już trzeci śmiertelny wypadek na lubuskich drogach w ciągu zaledwie dwóch dni. Pod Gubinem doszło do wypadku, w którym zginął 72-letni mężczyzna.

📢 Tragiczny wypadek pod Skwierzyną. Z auta prawie nic nie zostało. Dwie młode osoby nie żyją | ZDJĘCIA

Do dramatycznego wypadku doszło pod Skwierzyną. Dwie młode osoby poniosły śmierć na miejscu. Na zdjęciach widać, że z auta prawie nic nie zostało...

📢 Grzyb gigant znaleziony pod Sulęcinem. Ten okaz budzi zachwyt! Waży blisko 5 kg!

Czas grzybobrania w pełni! Od kilku tygodni, od naszych Czytelników, regularnie dostajemy zdjęcia znalezionych przez was okazów w lubuskich lasach. Teraz gigantycznym okazem podzielił się z nami pan Szymon.

📢 Pani Ela I... Historia o tym, jak prosta dziewczyna z Małomic została samowładcą Województwa Lubuskiego

O regionalnych politykach nieczęsto słyszą mieszkańcy innych regionów. O marszałek województwa Elżbiecie Polak od tygodni głośno jest w całej Polsce. Zaczęło się od reakcji na aferę „praca za seks” w gorzowskim WORD, a także ataku na niezależne media. Potem był fake news o rtęci w Odrze.

📢 Te budynki w kształcie zwierząt poprawią ci humor. Zobacz niezwykłe budowle z całego świata

Budynki w kształcie zwierząt takich jak psy, koty, krowy czy owce można znaleźć w wielu miejscach świata. Specjalnie dla was wybraliśmy najciekawsze z nich. Jak wyglądają i gdzie się znajdują te nieruchomości? Zapraszamy do obejrzenia galerii.

📢 Pokazaliście wielką moc. Nieśliście Falubaz do PGE Ekstraligi. Szkoda, że nie udało się | ZDJĘCIA KIBICÓW

Kibice Stelmetu Falubazu Zielona Góra kapitalnie wspierali swoich żużlowców w walce o awans do PGE Ekstraligi. Pokazali wielką moc. Zielonogórscy zawodnicy bardzo się starali, robili co mogli, by dać radość swoim fanom. Nie udało się, Falubaz w sezonie 2023 znów pojedzie w I lidze.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Zgłoś swoich kandydatów do nagród dla nauczycieli, dyrektorów oraz przedszkoli i szkół

Znasz dobrego nauczyciela, którego cenią i lubią uczniowie i ich rodzice, albo nauczyciela przedszkola, który najlepiej uczy maluchy? Albo dyrektora, który świetnie zarządza placówką edukacyjną? Wiesz, które przedszkole warto polecić albo która szkoła jest najbardziej przyjazna uczniom i rodzicom? A może po nauce w szkole językowej chcesz ją rekomendować innym? Zgłoś nauczyciela lub placówkę oświatową do nagrody w wielkim Plebiscycie Edukacyjnym!

📢 HIPOKRATES 2022 Wybierz z nami pracowników roku ochrony zdrowia

Do wielkiego plebiscytu medycznego nasi Czytelnicy zgłosili znakomitych specjalistów. Wśród nominowanych są lekarze rodzinni i pediatrzy, którzy mają wyjątkowe podejście do pacjentów. Znajdziemy także wartych polecenia stomatologów, chirurgów, fizjoterapeutów i sympatyczne i fachowe pielęgniarki i położne. Warto docenić ich pracę i zagłosować na nich w naszej akcji. Patronem plebiscytu jest Narodowy Fundusz Zdrowia, a patronem ogólnopolskiej gali także Ministerstwo Zdrowia.

📢 Jarnatów. W małej lubuskiej miejscowości ukryty jest tajemniczy grobowiec z trumnami. Do kogo należał?

Jarnatów. Zarośnięte, leśne wzgórze tuż przy cmentarzu skrywa tajemniczy grobowiec, w którego wnętrzu naszym oczom ukazuje się przerażający widok podłoża usłanego trumnami. Do kogo należy mauzoleum? Jaką historię skrywa?

📢 Ile osób w Polsce nosi to samo nazwisko, co Ty? Sprawdź w specjalnej wyszukiwarce!

Nowaki górą! To nazwisko nosi 203 120 Polek i Polaków. Za nimi są Kowalscy i Kowalskie, a potem Wiśniewscy i Wiśniewskie. Które jeszcze nazwiska znalazły się na czołówce najpopularniejszych w naszym kraju i ile osób nazywa się tak samo, jak Ty? Teraz możesz to błyskawicznie sprawdzić za pomocą wyszukiwarki, którą zamieszamy poniżej.

📢 Marynowane grzyby. Jak je przygotować? Co potrzebne jest do marynaty. Jak zrobić marynatę do grzybów? Sprawdź przepis na grzyby marynowane

Marynowane grzyby. To nic innego, jak ugotowane grzyby, zamarynowanych w specjalnej zalewie octowej z przyprawami. Grzyby marynowane są charakterystyczna dla kuchni polskiej. Można je podać jako przystawkę. Jak przygotować te idealne marynowane grzyby? Jaki jest przepis na zalewę do grzybów? Poznaj przepis na grzyby marynowane w occie i nie tylko.

📢 Wilki chciały zaatakować sarny w okolicach Nietkowa. Niesamowite ujęcia pani Katarzyny pokazują okrucieństwo i piękno natury!

Wykonanie zdjęć dzikich zwierząt nie należy do najłatwiejszych. Zwłaszcza jeśli jest to wilk lub sarna, czyli jedne z najbardziej ostrożnych i jednocześnie płochliwych osobników. Chyba śmiało możemy napisać, że pani Katarzyna znalazła się we właściwym miejscu o odpowiedniej porze. Na fotografiach udało jej się uchwycić próbę ataku wilków na sarny. Zobaczcie te zapierające dech w piersiach ujęcia.

ZOBACZ KONIECZNIE

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Iran oskarża francuskie służby o organizowanie protestów

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Więcej informacji na stronie głównej Gazeta Lubuska
Dodaj ogłoszenie