Prasówka 8.12.2021 - wydarzenia dnia, podsumowanie z wczoraj - sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego

Newsroom 360
Newsroom 360
CC0
Udostępnij:
Przygotowaliśmy dla Ciebie poranną prasówkę. Zobacz artykuły, które nasi czytelnicy czytali najchętniej wczoraj, 7.12. Sprawdź, czy nie minęło Cię nic ważnego. Czy czytałeś artykuł: „Tak mieszka Kamil Stoch wraz z żoną Ewą. Wnętrza ich domu wyglądają jak z bajki! [zdjęcia - 8.12.21]”?

Prasówka 8.12: top 3 artykuły z wczoraj

Oto lista najpopularniejszych wczoraj wiadomości. Czy miałeś okazje przeczytać je wszystkie?

📢 Tak mieszka Kamil Stoch wraz z żoną Ewą. Wnętrza ich domu wyglądają jak z bajki! [zdjęcia - 8.12.21]

Tak mieszka Kamil Stoch z żoną Ewą. Wspaniała posiadłość to największa atrakcja turystyczna Zębu, rodzinnej wsi naszego mistrza. Pałac w góralskim stylu budzi zachwyt turystów. A jak żyją w nim Kamil Stoch i jego żona Ewa? Zobaczcie zdjęcia!

Nie przegap promocji!

📢 Oni mają duże szanse na wygraną w Lotto. Sprawdźcie, którym znakom zodiaku będzie sprzyjać szczęście [8.12.21]

Grudzień to miesiąc, w którym wydajemy najwięcej pieniędzy! Przygotowania do świąt, prezenty i wiele innych wydatków mogą przyprawić o zawrót głowy. Zobaczcie, kto w tym miesiącu ma szanse na podreperowanie sobie budżetu dzięki szczęściu w grach liczbowych! Sprawdźcie, czy Wasz znak zodiaku jest na liście.

📢 Koronawirus. Ile nowych zakażeń w woj. lubuskim 7.12.2021? Najnowsze dane z powiatów

W woj. lubuskim stwierdzono 551 nowych przypadków zakażenia koronawirusem. Podajemy najnowsze dane z 7.12.2021. W Zielonej Górze przybyło 105 nowych osób zakażonych, w Gorzowie Wielkopolskim 72, w powiecie żarskim 76. Ile chorych przybyło w każdym z powiatów? Od początku trwania pandemii w woj. lubuskim stwierdzono 91 178 zakażeń koronawirusem, z kolei liczba zgonów związanych z COVID-19 do teraz sięga 2 240.

Czytaj wygodniej najważniejsze wiadomości

Materiały promocyjne partnera

Prasówka 8.12: pozostałe wydarzenia

Poniżej prezentujemy pozostałe artykuły, które przyciągały wczoraj uwagę czytelników. Co było tak istotne, że nie można było od tego oderwać wzroku?

📢 Bartosz Zmarzlik i Oskar Paluch brylowali na salonach. Zobacz kulisy pobytu w Monako

Ostatnie dni przyniosły dla Stali Gorzów oraz jej zawodników Bartosza Zmarzlika i Oskara Palucha różne wyróżnienia. Choć ranga i prestiż każdego z nich są oczywiście inne.

📢 Nie włączysz tej funkcji? Facebook zablokuje ci konto!

Z początkiem grudnia Facebook rozpoczął wysyłanie specjalnych powiadomień o nowej funkcji. Jeśli jej nie aktywujesz w ciągu dwóch tygodni, twoje konto zostanie zablokowane. Koniecznie poznajcie szczegóły!

📢 Zielona Góra. Pusty plac przy rynku na ul. Owocowej został sprzedany!

Rynek przy ul. Owocowej to jedno z najpopularniejszych miejsc handlowych w Zielonej Górze. Problem jednak w tym, że bardzo ciężko zaparkować w okolicy auto. Jeszcze do niedawna zielonogórzanie mogli zostawić samochód na pustym placu przy ul. Przemysłowej. Ten teren został jednak sprzedany!

📢 Nowy taryfikator mandatów od 2022 roku. Takich podwyżek jeszcze nie było. Piraci drogowi mocno je odczują

To już postanowione. Od 1 stycznia 2022 roku obowiązywał będzie nowy taryfikator mandatów. Takich podwyżek w Polsce jeszcze nie było... Za niektóre przewinienia kierowcy zapłacą nawet kilka tysięcy złotych!

📢 Takie będą zmiany w urlopach rodzicielskich w 2022 roku. Będą nowe wpisy do kodeksu pracy

Do sierpnia 2022 roku, Polska ma czas, aby wdrożyć zapisy unijnej dyrektywy work-life balance. A to oznacza zmiany w urlopach rodzicielskich.

📢 Takich rzeczy nigdy nie zostawiaj w aucie zimą. Zostawianie tego na mrozie może się źle skończyć [lista]

Temperatura spada, mróz coraz częściej daje się we znaki. Pamiętajmy, by zimą nie pozostawiać w samochodzie tych rzeczy, bo może skończyć się to bardzo niebezpiecznie. Niektóre z nich mogą się zepsuć, inne nawet wybuchnąć! Czego lepiej nie zostawiać w samochodzie zimą? Zobacz koniecznie w naszej galerii!

📢 Tyle będą zarabiać nauczyciele w 2022 roku - wyliczenia. Oto aktualne stawki wynagrodzenia

Wynagrodzenie nauczycieli w 2022 roku ma ulec zmianie! Nie oznacza to jednak, ze już od 1 stycznia na ich kontach pojawi się więcej pieniędzy. Na razie pensja nauczyciela wzrośnie tylko o kilkadziesiąt złotych miesięcznie dzięki zmianom podatkowym, jakie wprowadzi Polski Ład. Wyższe wynagrodzenie nauczycieli zaplanowano na 1 września 2022 roku. Wiąże się to jednak z pewnymi zmianami. Sprawdźcie, ile będą zarabiać nauczyciele.

📢 Tyle teraz można dorobić do emerytury lub renty. Wprowadzono nowe limity

Nowe limity obowiązują od 1 grudnia 2021 roku do 28 lutego 2022 roku. Dotyczą pracujących rencistów i emerytów, którzy nie ukończyli jeszcze powszechnego wieku emerytalnego.

📢 Te produkty spożywcze prowadzą do największej utraty wagi. One pomogą najszybciej schudnąć

Zdaniem ekspertów istnieje 12 produktów spożywczych, które prowadzą do największej utraty wagi. Lekarze i dietetycy zgadzają się, że to niezawodna lista produktów spalających tłuszcz. Które produkty prowadzą do największej utraty wagi? One pomogą najszybciej schudnąć - zobacz w galerii.

📢 Sulechów. Modernizacja miejskiego targowiska warta 800 tys. zł została zakończona!

W sierpniu br. informowaliśmy o rozpoczęciu modernizacji miejskiego targowiska w Sulechowie. W ostatnich dniach prace zostały zakończone i zarówno wystawcy oraz sami mieszkańcy mogą cieszyć się nowym zadaszonym miejscem handlowym. Koszt inwestycji to ponad 800 tys. zł.

📢 MŚ w piłce ręcznej kobiet. Poznaj reprezentantki Polski na MŚ 2021 w Hiszpanii. Oto piękne piłkarki ręczne [ZDJĘCIA]

XXV mistrzostwa świata piłkarek ręcznych rozgrywane będą od 1 do 19 grudnia 2021 roku w Hiszpanii. Wśród 32 drużyn jest reprezentacja Polski. Trener Arne Senstad wybrał do niej 17 zawodniczek. Chcesz zobaczyć, jak wyglądają "biało-czerwone" szczypiornistki? Przejdź do naszej galerii, w której prezentujemy je w czterech odsłonach. Kliknij w przycisk "zobacz galerię" i przesuwaj zdjęcia w prawo - naciśnij strzałkę lub przycisk NASTĘPNE.

📢 Gorzów w świątecznej odsłonie. Bożonarodzeniowe dekoracje już błyszczą w mieście

Gorzów jest już gotowy do świąt. Zakończył się tu montaż bożonarodzeniowego oświetlenia. W tym roku ozdoby są nieco skromniejsze niż w poprzednich latach, ale czy to odjęło miastu świątecznego uroku? Wcale nie! W naszej galerii zdjęć możecie zobaczyć, jak prezentuje się w świątecznej odsłonie!

📢 Zadzwoniła "jego" córka, że spowodowała wypadek. Poszedł do banku wypłacić 50 tys. zł

Starszy mężczyzna niemal stracił ponad 50 tysięcy złotych po tym, jak uwierzył w historię o wypadku spowodowanym przez córkę.

📢 Do groźnego wypadku doszło w Łupowie pod Gorzowem. Czołowo zderzyły się dwa samochody

Kilka minut po godzinie szesnastej w wsi Łupowo pod Gorzowem doszło do groźnie wyglądającego wypadku.

📢 Gorzów. Trwa już demontaż rur z wiaduktu. Trzeba zamknąć ul. Fabryczną

Przez trzy dni po gorzowskim Zawarciu trzeba będzie jeździć objazdem. W środę 8 grudnia ma zostać zamknięty fragment ul. Fabrycznej w rejonie mostu kolejowego.

📢 Przeziębienie, a może COVID-19? Sprawdź, co zrobić

Przeziębienie, a może to grypa lub COVID-19? Jak sprawdzisz, co ci dolega? NFZ opublikował praktyczny przewodnik, który, krok po kroku, pokazuje, co zrobić, gdy masz pierwsze objawy infekcji.

📢 Nauka zdalna wraca do szkół! Od kiedy nowe obostrzenia? Uczniowie i rodzice muszą znać te daty. Obowiązkowe szczepienia nauczycieli

Nauka zdalna wraca do szkół. 7 grudnia 2021 roku odbyła się konferencja Ministerstwa Zdrowia ws. obostrzeń. Wielu rodziców zastanawiało się, czy nauka zdalna wróci do szkół. Okazuje się, że tak. Jak poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski, chcąc zminimalizować ryzyko rozprzestrzeniania się koronawirusa w szkołach w okresie przedświątecznym i poświątecznym, w placówkach oświatowych zostanie wprowadzona nauka zdalna. Znamy dokładną datę wprowadzenia nauki zdalnej w szkołach. Przedstawiamy także inne ważne informacje, dotyczące obostrzeń w szkołach.

📢 Rozkład jazdy pociągów regionalnych zmieni się 12 grudnia. Jakie nowości w Gorzowie i okolicy?

Dwa dodatkowe połączenia między Gorzowem a Krzyżem, w tym jedno połączenie blisko północy. Do tego dodatkowe połączenie w kierunku Zielonej Góry. Takie zmiany zajdą w nowym rozkładzie jazdy na kolei, który wejdzie w życie 12 grudnia.

📢 Podaruj nowy dom wyjątkowym psiakom. Ingrid i Rysia czekają na cierpliwego opiekuna

Schronisko to miejsce, do którego trafiają bezdomne albo niechciane zwierzęta. W tym miejscu przebywają po kilka lat, a i zdarza się, że całe życie. Pracownicy schroniska i wolontariusze zapewniają czworonogom jedzenie, ciepły kąt oraz podstawową opiekę medyczną. Jednak nie są w stanie poświęcić im tyle uwagi, ile zwierzaki potrzebują.

📢 Zdjęcia domu Iwony z Sanatorium Miłości! Mieszkanie Iwony i Gerarda z Sanatorium Miłości. Jak Iwona urządziła swój dom? 7.12.2021

Zdjęcia z domu Iwony z Sanatorium Miłości! Iwona z Sanatorium Miłości zaprosiła nas do siebie i pokazała urocze zakątki swojego prywatnego domu, które robią wrażenie. Uczestniczka programu Sanatorium Miłości ma piękny, zadbany ogród. Zobacz, jak mieszka tam razem z ukochanym Gerardem. Podobają wam się wnętrza?

📢 Od tygodnia mieszkańcy Lubska żyją w strachu. Ktoś nocą strzela do ich aut

Od tygodnia nieznany sprawca strzela, prawdopodobnie z wiatrówki, do przejeżdżających samochodów w Lubsku.

📢 Jedyne takie mikołaje w Polsce! W środku zimy jeździli i rozdawali prezenty samochodami bez dachów!

Już po raz trzeci w naszym regionie odbyły się jedyne w Polsce Cabrio Mikołaje!

📢 Nowe obostrzenia od 15 grudnia. Rząd ogłosił szczegóły, zamknięte będą dyskoteki i kluby, zmiany limitów w kinach, hotelach, restauracjach

Obowiązkowe szczepienia dla trzech grup zawodowych, uprawnienia pracodawcy do pozyskania od pracownika wyników testu na koronawirusa i zaostrzenie obowiązujących restrykcji - to nowe rozwiązania, które wprowadzimy - poinformował minister zdrowia Adam Niedzielski.

📢 Zielona Góra będzie europejską stolicą tenisa - zapowiada Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego

W piątek i sobotę (10-11 grudnia) w hali CRS w Zielonej Górze rozegrany zostanie towarzyski mecz tenisowy Polska - Czechy. - Postanowiliśmy troszeczkę poeksperymentować z federacją czeską. Na pewno będzie pięknie, bo zawodnicy i formuła meczu gwarantują niesamowite emocje - zapowiada Mirosław Skrzypczyński, prezes Polskiego Związku Tenisowego.

📢 Gorzów: policyjne kontrole w mieście. Funkcjonariusze sprawdzają, czy stosujemy się do obostrzeń

Policjanci kontrolują miejsca, w których mamy obowiązek zakrywania nosa i ust. - Funkcjonariusze ruchu drogowego kontrolują przestrzeganie obostrzeń w środkach komunikacji i współpracują w tym zakresie z miejskim przewoźnikiem - informuje podkom. Grzegorz Jaroszewicz, rzecznik KMP w Gorzowie Wlkp.

📢 Straż Graniczna: Cudzoziemcy wdarli się do Polski. Rosjanie i Czeczeni wśród zatrzymanych

Rzecznik Straży Granicznej ppor. Anna Michalska poinformowała o dwóch próbach forsowania granicy na odcinku ochranianym przez Placówkę SG w Czeremsze. - Co ciekawe, wśród zatrzymanych byli też obywatele Rosji i Czczeni - zaznaczyła.

📢 Rekordowy wskaźnik zakażeń czwartej fali w Lubuskiem! - raport z 7 GRUDNIA

We wtorek 7 grudnia potwierdzono w Lubuskiem 552 nowe przypadki koronawirusa. Wskaźnik zakażeń wzrósł do poziomu 65,81 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Przechodzisz kryzys w związku? Te zachowania świadczą, że koniec relacji zbliża się wielkimi krokami

Kryzysy, kłótnie i nieporozumienia zdarzają się w każdym związku. W wielu przypadkach wpływają one pozytywnie na relację między kobietą a mężczyzną, zwłaszcza wtedy, kiedy kończą się rozmową i wyciągnięciem wniosków. Jednak niektórych problemów nie da się rozwiązać. Wówczas lepiej jest się rozstać. Zobacz, które zachowania świadczą, że wasza miłość dobiega końca.

📢 W Zielonej Górze powstał sklep, w którym kupisz lubuskie produkty regionalne

Nowy punkt na mapie Zielonej Góry pojawił się w poniedziałek 6 grudnia. Sklep Salcum-Fixum, czyli "Delikatesy małych producentów", mieści się w zabytkowym lokalu przy ul. Grottgera 1.

📢 11 domów z Lubuskiego idzie pod młotek. Będą licytacje komornicze. Zobacz wszystkie oferty

Komornicy z województwa lubuskiego wystawili na licytację 11 domów. Nieruchomości zlokalizowane są w różnych częściach regionu. Sprawdziliśmy najnowsze oferty. Sprawdź lokalizację i cenę wywoławczą poszczególnych domów.

W obecnych czasach ceny nieruchomości biją rekordy. Mało kogo stać na zakup nowego domu lub wybudowanie go od podstaw. Ciekawą alternatywą mogą być licytacje komornicze. Często zdarzają się na nich nieruchomości, które przy odpowiednim nakładzie pracy i pieniędzy mogą stać się prawdziwymi perełkami.

Jak co miesiąc sprawdziliśmy, jakie nieruchomości sprzedają w najbliższym czasie komornicy z województwa lubuskiego. Podajemy ich lokalizację oraz ceny. Sprawdź najnowsze ogłoszenia o licytacjach komorniczych. Konkretne ogłoszenia o licytacjach znajdziesz na kolejnych zdjęciach w galerii.

Wszystkie oferty pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl.

📢 Kolejne otwarcie Szperowiska w Zielonej Górze. Kiedy będzie można przygarnąć "skarby"? Zobaczcie na zdjęciach, co wziąć za darmo do domu

Jak informuje Zakład Gospodarki Komunalnej w Zielonej Górze, w najbliższą sobotę, 11 grudnia, ponownie zostanie otwarte Szperowisko, które znajduje się obok PSZOK-u przy ul. Wrocławskiej 73. Mieszkańcy będą mogli szukać w magazynie intersujących "skarbów" w godz. 9.00 - 15.00. W tym kontekście warto przypomnieć, że Szperowisko jest punktem typu oddam-wymienię, skąd każdy chętny może za darmo wziąć przedmioty, które wciąż nadają się do użytku, a których poprzedni właściciel już nie potrzebuje. W naszej galerii możecie zobaczyć, co tym razem przygotowali pracownicy ZGK!

📢 Duży pożar postawił na nogi kilkudziesięciu strażaków. Palił się budynek gospodarczy w Nietkowie, ucierpiał też dom

Strażacy zgłoszenie do pożaru odebrali w godzinach wieczornych. Sytuacja była poważna. Palił się budynek gospodarczy, do którego przylegał budynek mieszkalny. Na miejsce wysłano kilkanaście zastępów strażaków.

Do pożaru doszło w poniedziałek, 6 grudnia. Zgłoszenie nadeszło około godziny 20. Palił się budynek gospodarczy przy ul. Kościuszki w Nietkowie. Płomienie objęły cały obiekt, palił się również dach. Sytuacja była tym poważniejsza, że bezpośrednio do budynku gospodarczego przylegał budynek mieszkalny. - W budynku gospodarczym na szczęście nie składowano żadnych materiałów niebezpiecznych. Strażakom udało się obronić część mieszkalną. Niestety część gospodarcza spłonęła doszczętnie - mówi st. kpt. Arkadiusz Kaniak, rzecznik prasowy straży pożarnej w Zielonej Górze.

Jak się okazało, straty są również w części mieszkalnej budynku. Część rzeczy udało się uratować, najbardziej ucierpiała bawialnia dzieci, w której były zabawki i ciuchy dwóch synów właścicieli domu. Mieszkanie zostało niedawno wyremontowane. Remont pochłonął wszystkie oszczędności właścicieli. W internecie ruszyła zbiórka na pomoc pogorzelcom. Na szczęście skończyło się na stratach materialnych. W pożarze nikt nie ucierpiał.

📢 Nauczyciel płakał, jak sprawdzał! Najnowsze śmieszne hity z klasówek i sprawdzianów. To lepsze niż memy! 7.12.2021

Czy kreatywność ludzka zna granice? Często okazuje się, że nie. Szczególnie, jeżeli do czynienia mamy z uczniami szkół podstawowych lub średnich. To co potrafią napisać na sprawdzianie często wprawia w osłupienie, ale równie często powoduje uśmiech. Jakie najciekawsze "kwiatki" znajdziemy w internecie? Niektóre są śmieszniejsze niż memy!

📢 Tragiczny pożar pod Międzyrzeczem. Na działce letniskowej pojawił się ogień. Strażacy odnaleźli zwęglone ciało

Do tragicznego pożaru doszło w poniedziałek 6 grudnia, około godz. 13.30 w miejscowości Żółwin położonej 10 km od Międzyrzecza.

Ogień pojawił się na jednej z działek letniskowych nad jeziorem. - W wyniku rozpoznania przeprowadzonego przez dowódcę ustalono, że pożarem objęte były dwie przyczepy campingowe oraz dwa samochody osobowe znajdujące się na jednej działce rekreacyjnej. W trakcie działań gaśniczych w jednym z campingów strażacy odnaleźli zwęglone ciało mężczyzny - informuje Państwowa Straż Pożarna Międzyrzecz na swoim oficjalnym profilu na Facebooku.

Na miejsce zadysponowano trzy zastępy gaśnicze (JRG Międzyrzecz oraz OSP Międzyrzecz-Obrzyce). Strażacy walczyli z ogniem przez pięć godzin. W miejscu, gdzie doszło do tragedii, wezwano też policję, która "po przeprowadzeniu oględzin i przesłuchaniu świadka zdarzenia zadysponowała na miejsce prokuratora, lekarza oraz biegłego z zakresu pożarnictwa".

📢 Wyłączenia prądu w Lubuskiem. Gdzie w grudniu planowane są wyłączenia energii? W niektórych domach prądu zabraknie tuż przed świętami

Jak wynika z mapy umieszczonej na stronie operatora Enea, w grudniu w Lubuskiem planowanych jest aż kilkadziesiąt wyłączeń energii elektrycznej. W niektórych domach prądu zabraknie... tuż przed świętami! Na takie okoliczności lepiej się przygotować i dobrze zaplanować sobie kuchenne prace. Przejdźcie do galerii i zobaczcie, gdzie planowane są wyłączenia prądu w Lubuskiem >>>

📢 Gorzów Blisko Świąt! Jakie świąteczne atrakcje zaplanowano w tym roku dla gorzowian? Sprawdź! Nudzić się nie będziecie!

To już kolejny rok, gdy w naszym mieście realizowana będzie akcja "Gorzów Blisko Świąt". W ramach tego grudniowego wydarzenia odbędzie się kilka ciekawych imprez w świątecznym klimacie. Sprawdźcie koniecznie, co wydarzy się w najbliższych dniach i zobaczcie na zdjęciach, jak pięknie wyglądają świąteczne iluminacje w Gorzowie!

📢 Gorzów kupi nowe tramwaje. Czy to też będą Twisty z Pesy?

Najpóźniej za półtora roku Gorzów będzie miał kolejnych sześć nowych tramwajów. Miasto dostało właśnie 25 mln zł rządowego dofinansowania na ich zakup.

📢 Wojsko pilnie sprzedaje mieszkania i lokale użytkowe. Są kawalerki i apartamenty. Własne "M" za niewielkie pieniądze

Wojsko sprzedaje mieszkania w całej Polsce, także w woj. śląskim. Lokalizacje są atrakcyjne, a ceny niższe od rynkowych. Mniejsze i większe mieszkania, lokale użytkowe, garaże i apartamenty zostały wystawione na sprzedaż przez Agencję Mienia Wojskowego. Wojsko pozbywa się nieruchomości, które można nabyć w bardzo okazyjnych cenach.

📢 GIS wycofuje produkty ze sklepów w całej Polsce Te rzeczy mogą być toksyczne, natychmiast je wyrzuć! Ostrzeżenia 7.12.2021 - NOWA LISTA

Wycofane produkty przez GIS w całej Polsce z popularnych sklepów takich jak Biedronka i Lidl, ale także z tych mniej popularnych. Sprawdź listę wycofanych produktów wycofanych we wrześniu 2021 oraz poprzednich miesiącach przez GIS. Sprawdź które serie produktów zostały w trybie pilnym wycofane z obrotu. Warto sprawdzić, czy nie macie ich w swojej kuchni. Najnowsze ostrzeżenia GIS dotyczą m.in. suplementy diety i napoje zanieczyszczone tlenkiem etylenu. Zobacz też inne niebezpieczne produkty, które są wycofywane ze sprzedaży 7 GRUDNIA 2021

📢 Nie jedz tego i zwróć do sklepu. Biedronka, Auchan i Lidl usuwają trującą żywność ze sklepów w Polsce

Trująca żywność była sprzedawana m.in. w Biedronce, Lidlu, Auchan i Żabce. Tak się okazało po zbadaniu próbek. Żywność trzeba usunąć i zutylizować. To nakaz Głównego Inspektoratu Sanitarnego, który zbadał próbki kiełbas, wędlin, mięsa i jajek. Nie wolno tego jeść! Sieci handlowe usuwają teraz całe partie żywności z półek i ostrzegają klientów przed spożywaniem. GIS wydał decyzję o utylizacji tych produktów. dlatego nie wolno ich już sprzedawać. Żywność wskazana na liście do wycofania jest skażona toksynami i bakteriami oraz zawiera niedozwolone substancje. Niektóre mogą wywoływać uszkodzenie oczu i poronienie. Wyniki kontroli zostały upublicznione w aktualnym raporcie i podlegają natychmiastowej wykonalności. Sprawdź, które produkty muszą być wycofane. To głównie żywność, napoje i używki. Zobacz listę.

📢 Szymon Jadczak: Nie znam Anity Kucharskiej – Dziedzic

Dziennikarz Wirtualnej Polski, autor serii artykułów na temat posła Łukasza Mejzy, dementuje sugestie o możliwych kontaktach z posłanką Anitą Kucharską – Dziedzic.

📢 "Rolnik szuka żony" - tak wyglądał finał 8. edycji. Zakochani Krzysztof i Bogusia, smutna Elżbieta z Markiem

Za nami wielki finał 8. edycji "Rolnik szuka żony". Zobaczcie, jak Marta Manowska oraz uczestnicy prezentowali się podczas ostatniego odcinka, który nagrywany był w Kazimierzu Dolnym.

📢 Wypadek w Dąbroszynie. Zderzyły się trzy samochody. Dwuletnie dziecko trafiło do szpitala

Do dramatycznego wypadku doszło w poniedziałek, 6 grudnia, kilka minut po godzinie 19. W Dąbroszynie zderzyły się trzy samochody, w tym auto dostawcze. Dwuletnie dziecko zostało odwiezione do szpitala.

Byliśmy na miejscu wypadku. Doszło do niego na niewielkim łuku drogi w Dąbroszynie, na drodze wojewódzkiej nr 132. Jedna z osobówek została mocno rozbita, ma zmiażdżony przód. Drugi samochód osobowy ma otarty bok. Po drugiej stronie jezdni stało uszkodzone auto dostawcze, które również miało uszkodzoną przednią część pojazdu. Na razie nie wiadomo jak doszło do wypadku. - Wiemy, że w zdarzeniu uczestniczyły trzy pojazdy. Na miejscu pracują policjanci, którzy ustalają przebieg tego zdarzenia - mówi podkomisarz Grzegorz Jaroszewicz, oficer prasowy Komendy Miejskiej Policji w Gorzowie Wlkp.

W wyniku wypadku do szpitala odwieziono dwuletnie dziecko. Początkowo mówiło się aż o pięciu poszkodowanych osobach. Na miejsce, poza policjantami, zostały skierowane cztery zastępy straży pożarnej oraz pogotowie. Droga w miejscu zdarzenia jest zablokowana. Utrudnienia mogą się zakończyć po godzinie 21. Na razie na miejscu wciąż pracują służby. Uwaga kierowcy! Na drogach jest ślisko. W wielu miejscach asfalt pokrywa cienka warstwa szronu.

📢 Zimowe zdjęcia Gorzowa z lotu ptaka. Miasto w śniegu wygląda przepięknie. Czuć ducha świąt!

Zastanawialiście się kiedyś, jak zimą wygląda Gorzów z lotu ptaka? Dobrze trafiliście, bo mamy dla was wyjątkowe ujęcia z drona od "GorzowSky"! Zobaczcie film i zdjęcia!

📢 Gorzów. II Liceum Ogólnokształcące świętuje 70-lecie. Już drugi rok!

W Liceum Ogólnokształcącym nr 2 w Gorzowie dobiegają końca obchody jubileuszu szkoły. W poniedziałek 6 grudnia odbyła się jubileuszowa gala, a na środę 8 grudnia zaplanowany jest koncert.

📢 Zielona Góra. Maszt z flagą Polski na placu Matejki? Taki pomysł przedstawił jeden z mieszkańców!

Plac Matejki w Zielonej Górze doczekał się odnowy w 2018 roku - na setną rocznicę odzyskania przez Polskę niepodległości. I choć zielonogórzan cieszyła rewitalizacja to jednak wielu osobom nie podobał się pomnik ustawiony w tym miejscu. Teraz jeden z mieszkańców przedstawił nowy pomysł, aby ożywić plac – budowę dużego masztu z flagą RP. Co na to urząd miasta?

📢 Raz, dwa, trzy i wielka choinka przy ratuszu w Zielonej Górze rozbłysła tysiącem światełek. Atrakcji nie brakuje

W mikołajkowe popołudnie - jak co roku - uroczyście wielka choinka przy ratuszu rozbłysła. To znak, że to najwyższa pora przygotować się do świąt. Atrakcji nie brakowało. I nie zabraknie. Bo przed nami jarmark świąteczny, a potem miejska wigilia.

📢 Elżbieta Rafalska: Unia Europejska mówi, że trzeba zaszczepić świat

  • Mówi się o tym, żeby zaszczepić cały świat. Globalna solidarność i partnerstwo ma być sposobem na zakończenie pandemii - mówiła w poniedziałek 6 grudnia europoseł Elżbieta Rafalska. W Gorzowie referowała prace Parlamentu Europejskiego.

📢 Poszukiwani w Lubuskiem za ciężkie bójki i pobicia. Wśród nich również kobiety... Ich twarze i dane publikuje policja

Przedstawiamy dane i twarze przestępców z województwa lubuskiego, którzy są poszukiwani z art. 158 kodeksu karnego, czyli za udział w bójkach i pobiciach, których skutkiem było narażenie człowieka na utratę życie lub zdrowia, ciężki uszczerbek na zdrowiu. Przejdźcie do galerii i zobaczcie, kogo poszukuje policja. Może rozpoznacie kogoś z nich?

Informacje pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i są aktualne na dzień 6.12.2021.

📢 Stalowe Mikołajki w Gorzowie. Żużlowcy obdarowali prezentami dzieci z miejskich przedszkoli

Mikołajki to święto, na które dzieci czekają z wypiekami na policzkach. Długobrodego jegomościa z workiem pełnym prezentów wypatrywały też maluchy z gorzowskich przedszkoli. I odwiedził je Mikołaj nietypowy. Bo... Stalowy!

📢 Objawy koronawirusa u Lubuszan. Na jakie dolegliwości uskarżają się zakażeni w naszym województwie?

Czwarta fala koronawirusa w Polsce trwa. Z dnia na dzień zakażeń przybywa również w województwie lubuskim - nie tylko wśród dorosłych, ale coraz częściej również wśród dzieci. Postanowiliśmy zapytać zakażonych COVID-19 Lubuszan, na jakie objawy się uskarżają. Oczywiście każdy przechodzi to na swój sposób, jednak są symptomy, które pojawiają się u większości osób. Przejdźcie do galerii i zobaczcie, z czym zmagają się chorzy w naszym województwie >>>

📢 Mikołajkowy autobus jeździł po Zielonej Górze. Z niecierpliwością oczekiwały go dzieci i dorośli

W poniedziałek, 6 grudnia Mikołaj jeździł po Zielonej Górze autobusem. Aura nie pozwoliła przyjechać saniami, ale może to i dobrze. Każde dziecko wie przecież, że w autobusie mieści się więcej prezentów. Święty rozdał kilkanaście kilogramów słodyczy i ciasteczek oraz upominki, takie jak, chociażby puzzle, maskotki, zakładki do książek, elementy odblaskowe itp.

📢 Otwarcie butiku Mrs. Drama. Małgorzata Rozenek-Majdan zadała szyku w czerwonym garniturze

Ulica Mokotowska w Warszawie to miejsce znane i lubiane przez celebrytów. To tu ekskluzywne butiki mają najbardziej prestiżowe polskie marki. Nic dziwnego, że właśnie w tym miejscu swój salon Mrs. Drama otworzyła także Małgorzata Rozenek-Majdan.

📢 Zielona Góra. Przez bezduszne prawo muszą zburzyć domy

Budowa domu to było spełnienie marzeń państwa Krawczyków. Radość nie trwała długo. Wybudowany zgodnie z przepisami budynek trzeba rozebrać do końca roku. W podobnej sytuacji jest druga rodzina.

📢 Falubazowy Mikołaj ruszył w trasę! Zaczął od wspinaczki po ścianie zielonogórskiego szpitala

Pierwsze prezenty wielkiej akcji charytatywnej Zielonogórskiego Klubu Żużlowego trafiły do dzieci. Falubazowe Mikołajki sprawiły radość małym pacjentom Szpitala Uniwersyteckiego w Zielonej Górze. Święty Mikołaj drogę do szpitalnych sal znalazł m.in. na... ścianie budynku. Wspinał się perfekcyjnie i rozdał mnóstwo prezentów.

📢 Superpuchar Polski w kolarstwie przełajowym w Drzonkowie. Marek Konwa poza zasięgiem. Młodzi Lubuszanie na podium! Emocji nie brakowało

Jan Skupiński pierwszy, a Dawid Lewandowski drugi i trzeci wśród juniorów młodszych. Rozalia Dutczak dwa razy trzecia w rywalizacji juniorek młodszych. Antoni Piaskowski trzeci w zmaganiach młodzików. Po dwudniowych zawodach w Drzonkowie mamy powody do radości.

📢 Iluminacje świąteczne 2021 w polskich miastach. Najpiękniejsze świąteczne dekoracje i trasy na grudniowy spacer

Iluminacje świąteczne na Boże Narodzenie 2021 już rozświetliły miasta i miasteczka w całej Polsce. Rynki, place, bulwary, aleje szerokie i wąskie, zabytkowe kamienice i nowoczesne biurowce – w całym kraju czuć już magię świąt za sprawą pięknych dekoracji świątecznych. Nie macie pomysłu na grudniowy spacer lub weekendową wycieczkę? Nie musicie daleko szukać – odwiedźcie któreś z miejsc z pięknymi świątecznymi iluminacjami. Prezentujemy galerię najpiękniej udekorowanych miejsc w Polsce.

📢 Dalszego spadku zakażeń nie ma. Jest duży wzrost. I to w poniedziałek! |6 GRUDNIA

W poniedziałek 6 grudnia potwierdzono w Lubuskiem 536 nowych przypadków koronawirusa. Wskaźnik zakażeń wzrósł do poziomu on 63,64 os. na 100 tys. mieszkańców.

📢 Niezwykły prezent dla małych pacjentów szpitala w Drezdenku. Uszyty z miłością

Pani Edyta Traugutt to kochająca mama dwójki dzieci i miłośniczka szycia na maszynie. Swoją miłością do maluchów i rękodzielniczą pasją postanowiła podzielić się z innymi. Stworzyła markę ubrań dla niemowląt, a swoje wyroby hand made przekazała na oddział neonatologii szpitala w Drezdenku.

📢 Lubuskie. Myślał, że pomaga żołnierce, stracił mnóstwo pieniędzy. Robił przelewy bez zastanowienia, zareagowała pracownica poczty

W czwartek, 2 grudnia, do krośnieńskiej komendy wpłynęło zgłoszenie o podejrzeniu prowadzenia nielegalnego procederu przez mieszkańca powiatu krośnieńskiego. Sprawą niezwłocznie zajęli się kryminalni. Po dotarciu do mężczyzny okazało się, że to on jednak padł ofiarą oszustwa. Myśląc, że pomaga żołnierce z Syrii oraz innej kobiecie poznanej przez internet, stracił kilkanaście tysięcy złotych.

📢 Głośna akcja pomocy w Nowej Soli. Mikołaje na motorach zaprosili nowosolan do wspólnej akcji na rzecz bezdomnych zwierząt

  • Jedna z pań wolontariuszek z przytuliska poprosiła o pomoc przy tworzeniu domku dla kotów. Na miejscu dowiedzieliśmy się, że potrzeby są większe i postanowiliśmy wesprzeć przytulisko, nie tylko pomocą fizyczną, ale też finansową. Stąd pomysł na akcję – wyjaśnia Piotr Sobczak.

📢 Bardzo groźny wypadek pod Kożuchowem. Na wysokości Stypułowa TIR wypadł z drogi i przewrócił się. Kierowcy, noga z gazu!

Do poważnego wypadku doszło w poniedziałek, 6 grudnia, na wysokości Stypułowa (powiat nowosolski, gmina Kożuchów). Zdarzenie miało miejsce o godz. 7.51.

📢 Drezdenko. Bulwersujące zachowanie właściciela sklepu. Popychał i uniemożliwiał kontrolę sanepidu. Jedna z kobiet upadła - nagranie z kamery

Bulwersująca sytuacja miała miejsce w trakcie kontroli sanepidu w związku z pandemią Covid-19. Mężczyzna popychał kobiety uniemożliwiał im kontrolę. Jego agresja spowodowała, że jedna z nich upadła na ziemię. Całe zajście nagrała kamera monitoringu.

📢 Poważny wypadek pod Gorzowem Wlkp. TIR przebił barierki na S3, wpadł do rowu i przewrócił się

Do bardzo poważnego wypadku doszło pod Gorzowem Wielkopolskim. W poniedziałek, 6 grudnia około godziny 5.00 rano samochód ciężarowy na rozjeźcie S3 przebił barierki, wpadł do rowu i przewrócił się. Jak poinformował Bartłomiej Mądry, rzecznik Komendy Miejskiej Państwowej Straży Pożarnej w Gorzowie Wlkp. w wypadku ranny został kierowca TIR-a. Na miejscu interweniowała policja, straż pożarna oraz pogotowie ratunkowe.

📢 Wiceminister zdrowia ujawnił dzisiejszą liczbę zakażeń i zgonów

W poniedziałek odnotowaliśmy 13 250 nowych zakażeń koronawirusem. Zmarło 25 osób zakażonych COVID-19 - poinformował w TVP 1 Waldemar Kraska.

📢 Praca w Nowej Soli i za granicą. Można zostać maszynistą pociągu. Są też inne oferty w bliskiej okolicy

📢 Cudo! Bajkowy, magiczny ogródek państwa Perzyńskich. Zjeżdża tu cały region. Też musisz go zobaczyć!

Ależ to są emocje. W rodzinie. Wśród sąsiadów. Ale nie tylko. W pierwszą niedzielę Adwentu ogród państwa Perzyńskich z Zielonej Góry rozbłyska tysiącami świątecznych świateł. I tak od 30 lat. Co roku pojawiają się nowe ozdoby. Ważniejszym prezentem będzie… piąty wnuk zielonogórzan.

📢 Nie wypuszczaj karpia wolno, bo naprawdę może się zamienić w rybę-zombie!

Trzy życzenia, całus w pyszczek i nasza rybka wypuszczana jest niczym złota do rzeki lub jeziora, by dalszy żywot wiodła na wolności. Nie róbmy tego, bo narażamy się na sankcje karne, ale przede wszystkim skazujemy karpia na marny los.

📢 Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów w Zielonej Górze. Ponad 300 osób wystartowało, by pomóc Bartkowi Najdkowi z Sulechowa

Charytatywny Bieg Dobrych Mikołajów w Zielonej Górze przyciągnął na start ponad 300 osób. Pierwsi na mecie zameldowali się: Jacek Stadnik i Sandra Nowak - oboje z Zielonej Góry. Ale nie to było najważniejsze. Wszyscy uczestnicy niedzielnego (6 grudnia) wydarzenia wsparli 14-letniego Bartka Najdka z Sulechowa.

📢 Było kolorowo, wesoło, głośno i tłocznie. Wielka Parada świętego Mikołaja w Świebodzinie. Zobacz zdjęcia!

Muzyka, gwar, wozy strażackie, tłumy ludzi robiących sobie zdjęcia... W niedzielne popołudnie, 5 grudnia, centrum Świebodzina rozświetliły światła choinki i świątecznych ozdób. Następnie ulicami miasta przejechała Wielka Parada świętego Mikołaja.

📢 Komornik sprzedaje dom Andrzeja Leppera. "Rzeźbione meble i dużo drewna". Tak mieszkał zmarły polityk. Jak wygląda? Zobacz

Andrzej Lepper zmarł w 2011 roku. Okazuje się jednak, że syn tragicznie zmarłego przywódcy Samoobrony jest kompletnym bankrutem. Niedawno odbyła się aukcja komornicza ostatnich elementów własności byłego włościanina – malowniczego domu oraz przestronnej obory położonych nieopodal wybrzeża Bałtyku. Niestety, nikt nie chciał kupić nieruchomości należących do rolnika bankruta. Zobaczcie na zdjęciach majątek Andrzeja Leppera! Tak mieszkał!

📢 Zielona Góra. Mikołaj wskoczył do wody i rozdawał prezenty morsom. Tańców radości nie zabrakło. Musisz to zobaczyć!

Hurra! Cieszyli się uczestnicy Mikołajków na Dzikiej Ochli w Zielonej Górze. Nie dość, że w wodzie znaleźli Mikołaja, który rozdał im prezenty, to jeszcze spadł śnieg. A morsowanie w białym otoczeniu jest bardzo przyjemne.

📢 Najgęściej zaludnione lubuskie miasta. Będziesz zdziwiony, to wcale nie stolice województwa

Miastem o największej gęstości zaludnienia w Polsce jest Legionowo, gdzie na jeden kilometr kwadratowy powierzchni przypada 3 953 osób. W Lubuskiem najgęściej zaludnionym miastem jest Sulechów, a na przeciwległym biegunie znajduje się Gozdnica. Zobacz, ile średnio osób mieszka na jednym kilometrze kwadratowym w lubuskich miastach?

📢 Wypadek w Kostrzynie nad Odrą. Na skrzyżowaniu zderzyły się bus i samochód osobowy. Jedna osoba została ranna

Do wypadku doszło na skrzyżowaniu w Kostrzynie nad Odrą. Zderzyły się tu samochód osobowy i auto dostawcze. W wyniku zdarzenia jedna osoba została przetransportowana do szpitala.

O wypadku poinformowali nas Czytelnicy. Doszło do niego w sobotę, 4 grudnia, około godziny 23. Samochody zderzyły się na skrzyżowaniu ul. Gorzowskiej z ulicami Wodną i Kopernika. To skrzyżowanie z sygnalizacją świetlną, ale w chwili wypadku sygnalizacja prawdopodobnie była wyłączona.

W wypadku brał udział osobowy suv i samochód dostawczy. Siła uderzenia była duża. Osobowe auto ma rozbity przód, dostawczak uszkodzony bok i przód. Jak informują strażacy, jedna osoba wymagała pomocy medycznej, została przetransportowana do szpitala. Na miejscu poza pogotowiem i strażą pożarną była również policja. To właśnie funkcjonariusze policji ustalą dokładny przebieg zdarzenia.

📢 15 niezwykłych domów na sprzedaż w Lubuskiem. Zobacz, jak wyglądają i ile kosztują

Stara willa, pałacyk, zabytkowy dom do remontu czy kamieniczka w rynku to tylko niektóre nieruchomości, które przykuły naszą uwagę. Wybraliśmy 15 niezwykłych domów z całego województwa lubuskiego, które czekają na nabywców. Ile trzeba zapłacić za posiadłości jedyne w swoim rodzaju?

📢 Książę Prus obdarował szprotawski szpital! Sprzęty trafiły do lecznicy dzięki zakonowi Joannitów ze Szwajcarii!

Dzięki księciu Prus szprotawski szpital wzbogacił się o 30 wygodnych łóżek, sterowanych pilotami, 30 szafek, a także 15 wózków i tyle samo balkoników. Do tego do placówki trafiły 2 wanny i 5 szaf na ubrania. - Wszystkie dary zostały przekazane przez zakon Joannitów - wylicza prezes szpitala Mirosław Sosna.

📢 Marek Konwa najszybszy w wyścigu przełajowym "Lubuskie Warte Zachodu" w Drzonkowie. Ponad 270 kolarzy na trudnej, wymagającej trasie

Marek Konwa wygrał w sobotę (4 grudnia) wyścig elity w kolarstwie przełajowym "Lubuskie Warte Zachodu" w Drzonkowie. Wśród pań najlepsza była Czeszka Tereza Vaníčková. W niższych kategoriach wiekowych na podium stanęło troje Lubuszan.

📢 Zielona Góra. Najnowsze ceny na targowisku przy ul. Owocowej. Ile zapłacimy za świeże warzywa i owoce?

Rynek przy ul. Owocowej w Zielonej Górze otwarty jest trzy razy w tygodniu - w każdy wtorek, czwartek oraz sobotę. Na zakupy przychodzą tu nie tylko zielonogórzanie, ale również mieszkańcy okolicznych miejscowości. I nic w tym dziwnego, bowiem na popularnym targowisku można znaleźć świeże warzywa i owoce w dobrej cenie. W sobotę, 4 grudnia, odwiedziliśmy ryneczek, aby sprawdzić najnowsze ceny. Jest tanio czy drogo? To sprawdzicie przeglądając naszą galerię!

📢 Opuszczone miejsca w Lubuskiem. Kiedyś tętniło tu życie. A teraz? Zobaczcie sami!

Opuszczone bazy wojskowe, opustoszałe budynki przemysłowe, czy domy, w których niegdyś mieszkali ludzie. Takich miejsc w Lubuskiem jest dużo. Często wiążą się z nimi ciekawe, a nieraz tragiczne historie. Zobacz, gdzie w Lubuskiem czas się zatrzymał.

Niektóre z prezentowanych tutaj miejsc są ogólnodostępne i można je zwiedzać. Wstęp do innych jest wzbroniony. Stanowią własność prywatną, nie raz ich stan zagraża zdrowiu i życiu osób, które tam przebywają. Bezpieczniej opuszczone miejsce oglądać na zdjęciach. Prezentujemy je na kolejnych fotografiach w tej galerii.

📢 Nie jedz tego, kiedy bierzesz leki. Ta żywność wchodzi w interakcje z lekami

Zawsze, kiedy bierzemy leki, powinniśmy uważać, a przeczytanie dokładnie dołączonej do nich ulotki powinno poprzedzać zażycie pierwszej dawki. Niestety, wielu z nas to ignoruje, a potem ponosimy tego konsekwencje. Interakcje leków z żywnością są coraz lepiej zbadane: okazuje się, że pewnych produktów żywnościowych powinniśmy unikać zarówno wtedy, gdy stosujemy niektóre leki na stałe, jak i wtedy, gdy używamy ich doraźnie. Zobacz, czego nie jeść, kiedy bierzesz leki!

📢 12 mieszkań na licytacjach komorniczych w Lubuskiem. Gdzie i za jaką cenę można je kupić?

Na licytacjach komorniczych w Lubuskiem jest obecnie 12 mieszkań. Komornicy prowadzą licytacje w różnych miejscach naszego województwa. Mieszkania z licytacji komorniczych mogą być interesującą propozycją dla osób, które szukają nowego lokum w atrakcyjnej cenie. Można też wykorzystać je jako inwestycję i kupienie mieszkania, które potem zostanie wystawione na wynajem.

Sprawdziliśmy oferty licytacji komorniczych w województwa lubuskiego. Trzeba tu zaznaczyć, że nie wszystkie mieszkania są w dobrym stanie. Część nadaje się do gruntownego remontu. Są jednak i takie, które nie wymagają tak dużego nakładu pracy i pieniędzy. Warto pochylić się nad wszystkimi ofertami i sprawdzić, jakie mieszkania na licytację wystawił komornik. Może się okazać, że znajdziesz wśród nich atrakcyjną ofertę. Wszystkie prezentowane na kolejnych slajdach oferty pochodzą ze strony licytacje.komornik.pl.

Sprawdziliśmy najnowsze oferty z województwa lubuskiego. Zobacz na kolejnych slajdach - posługujcie się klawiszami strzałek, myszką lub gestami >>>

📢 Samochody na sprzedaż od komornika w listopadzie 2021. Te auta na licytacjach komorniczych można kupić w bardzo atrakcyjnych cenach

Licytacje komornicze to okazja, kiedy można kupić samochód w dobrym stanie technicznym, a przy tym w bardzo przystępnej cenie. Pojazdy przeznaczone na licytacje mają sprawdzona historię i uregulowany stosunek prawny. Jakie auta można kupić w listopadzie i grudniu? Zebraliśmy wybrane oferty ze zdjęciami, a teraz prezentujemy je w naszej galerii.

📢 Kilkanaście domów do wylicytowania na aukcjach komorniczych w Lubuskiem. Gdzie się znajdują i ile kosztują? To prawdziwe okazje!

Coraz więcej osób zastanawia się nad kupnem lub budową domu. Problem w tym, że w obecnych czasach ceny nieruchomości biją rekordy. Może więc warto zastanowić się nad kupnem domu na licytacji komorniczej? Tego typu nieruchomości często sprzedawane są w bardzo atrakcyjnych cenach.

📢 PLEBISCYT SPORTOWY Głosowanie rozpoczęte! Zgłoś do nagród dla zawodników, trenerów, sportowych talentów i drużyn

Tegoroczna edycja Plebiscytu Sportowego "Gazety Lubuskiej" rozpoczęta! Jak co roku nagrody dla sportowców, trenerów, sportowych talentów i drużyn najpierw zostaną przyznane osobno w miastach i powiatach, a później w wojewódzkim finale. Nowością w tym roku będzie ogólnopolski finał plebiscytu i gala w Warszawie. Partnerem tegorocznej edycji akcji jest Krajowe Stowarzyszenie Ludowe Zespoły Sportowe, które w tym roku obchodzi jubileusz 75-lecia swojego istnienia.

📢 Te mieszkania w Lubuskiem wystawił na licytację komornik. Zobacz, za ile można je kupić

Na licytacjach komorniczych w Lubuskiem jest obecnie 15 mieszkań. Licytacje te odbywać się będą w różnych miastach naszego regionu. Mogą być one interesującą propozycją dla osób, które szukają nowego mieszkania w atrakcyjnej cenie. Można też wykorzystać je jako inwestycję i kupienie mieszkania, które potem zostanie wystawione na wynajem.

📢 Najgroźniejsi przestępcy poszukiwani przez lubuską policję. Poszukiwani za zabójstwa, przestępstwa seksualne, ciężkie pobicia

Przedstawiamy wizerunki najgroźniejszych przestępców z województwa lubuskiego. Te osoby są poszukiwane rzez policję za zabójstwa, przestępstwa seksualne i ciężkie pobicia. Często na swoim koncie mają też inne przewinienia. Jeśli ich widziałeś, koniecznie skontaktuj się z policją! Ci poszukiwani mogą być niebezpieczni! Dopuścili się strasznych czynów. Przejdź do galerii i zobacz ich wizerunki >>>

Dane są aktualne na dzień 9.11.2021 i pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl.

📢 Liczba ludności w lubuskich miastach. Sprawdź najnowsze dane GUS

Jesteś ciekawy, ile osób mieszka w twoim mieście? Które miasta mają najwięcej mieszkańców, a które najmniej? Zajrzyj do naszego zestawienia.

📢 Oszuści z województwa lubuskiego poszukiwani przez policję. Zobaczcie ich wizerunki i uważajcie - oni dalej są na wolności!

Lubuska policja poszukuje osób podejrzanych o oszustwa - oni popełnienili przestępstwa z art. 286 Kodeksu Karnego, czyli naciągali i oszukiwali ludzi. Niektórzy mają też na koncie inne, poważne przewinienia... Niestety nadal pozostają na wolności, dlatego trzeba zachować czujność. Przejdźcie do galerii i zobaczcie poszukiwanych oszustów z województwa lubuskiego >>>

Może miałeś z kimś z listy kontakt w ostatnim czasie? Może to Twój sąsiad, znajomy? Koniecznie powiadom o tym policję! Zgłoś miejsce pobytu poszukiwanego na: [email protected] lub zadzwoń: 997 lub 112. Policja zapewnia anonimowość!

Zdjęcia poszukiwanych pochodzą ze strony poszukiwani.policja.pl i są aktualne na dzień 20.10.2021 r.

📢 Kultowe miejsca na deptaku w Zielonej Górze. To np. fryzjer, który jest tu od 104 lat!

Wystarczy, że odwiedzisz je ponownie, a doświadczysz tego wyjątkowego uczucia powracających wspomnień.

📢 Przestępcy seksualni: Oni są poszukiwani przez policję. Rozpoznajesz kogoś? Zobacz zdjęcia i nazwiska!

Policja poszukuje kilkudziesięciu przestępców seksualnych, za którymi polskie sądy wystawiły listy gończe. Wielu z nich ma na koncie brutalne gwałty. Wciąż nie udało się ich namierzyć. Zobacz wizerunki tych osób i pomóż policji w ich ujęciu. Zdjęcia i dane poszukiwanych pochodzą z policyjnej bazy poszukiwani.policja.pl.

📢 PLEBISCYT EDUKACYJNY Finał wojewódzki rozpoczęty! Zwycięzców poznamy już w środę, 15 grudnia

Zagłosuj na nauczycieli, których lubią i cenią uczniowie oraz ich rodzice oraz nauczycieli przedszkola, którzy mają wyjątkowe podejście do maluchów. Wybierz z nami Nauczyciele Akademickiego Roku. Zagłosuj na Przedszkole Roku i szkolę, w której panuje najlepsza atmosfera. Możesz też nominować swoich kandydatów do nagród w wielkim plebiscycie edukacyjnym.

📢 Zabójcy poszukiwani przez policję. Nowe zdjęcia i rysopisy morderców. Widziałeś któregoś z nich? (28.09.2021)

Polska policja poszukuje morderców, którzy ukrywają się przed wymiarem sprawiedliwości. Ścigani są z artykułu 148 KK. Są to nie tylko Polacy, ale i Rosjanie, Ukraińcy, a także Niemcy.

📢 Wieża kościelna w środku lasu i klimat niczym z horroru. Lędów, wieś w Lubuskiem opuszczona 82 lata temu

Lędów, opuszczona wieś, leży w środku lasu pomiędzy Sulęcinem a Łagowem. Zachowały się tam fundamenty budynków, pozostałości cmentarza i wieża kościelna.

📢 W okazałym mauzoleum w Dankowie kiedyś chowano ludzi. Po wojnie piękna budowla zaczęła popadać w ruinę, dziś jest skryta w lesie

Niektórzy na widok tej tajemniczej, upiornej wręcz budowli, dostają gęsiej skórki. Choć swoim wyglądem faktycznie może niektórych wystraszyć, to wiąże się z nią ciekawa historia dawnych właścicieli tych ziem.

📢 Jesteś mieszkańcem Lubuskiego? Zobacz, jak długo będziesz żył

Główny Urząd Statystyczny podaje średnią długość życia mieszkańców województwa lubuskiego. Sprawdź, ile statystycznie będą żyć dzieci urodzone w 2019 roku, 15-latkowie, ludzie w średnim wieku i ci nieco starsi. Kto ma szansę na dłuższe życie: mieszkańcy lubuskich miast czy wsi?

📢 Wróblin Głogowski to wieś widmo, jak z apokalipsy. A pośrodku niej stoi opuszczony kościół. Zobaczcie ZDJĘCIA

Wyobraźcie sobie wielkie pustkowie, które kilkanaście lat wstecz było wsią o nazwie Wróblin Głogowski. Po środku wsi stał niewielki kościół z XIX wieku. Mieszkańcy dbali o świątynię, wspólnymi siłami doprowadzili do jego odbudowy. Jednak przyszły lata ‘90, sąsiedztwo pobliskiej Huty Miedzi Głogów doprowadziło do degradacji środowiska naturalnego.

Życie we wsi stało się niemal niemożliwe, zaczęły się wysiedlenia. Domy zrównano z ziemią. Wieś zamieniła się w pustkowie i oficjalnie przestała istnieć. Zachował się tylko jeden dom oraz wspomniany już kościół. Ta apokaliptyczna sceneria jest dziś punktem wycieczek wielu miłośników miejsc opuszczonych. A ponieważ znajduje się tuż na granicy województwa lubuskiego i dolnośląskiego, wybraliśmy się tam i my.

Drzwi do kościółka stoją otworem, każdy może tu wejść i napawać się wszechogarniającą ciszą. Na ścianach kościółka pw. św. Heleny wciąż widać kolorowe malowidła, na które w pogodne dni przez ostałe się okno padają promienie słońca. Niestety cała reszta jest w opłakanym stanie. Chór już niemal całkowicie się zawalił, strach wchodzić na piętro. Z ołtarza nie zostało zupełnie nic. Żal patrzeć na dewastację, która strawiła to miejsce.

Wróblin Głogowski znajduje się tuż przy granicy województw lubuskiego i dolnośląskiego, przy Hucie Miedzi Głogów, niecałe 15 km od Głogowa. Do kościółka prowadzi brukowana droga biegnąca przez nieistniejącą już wieś. Trafić można tu bez problemu, o tym, że kiedyś była tu miejscowość przypomina zardzewiała tablica z napisem Wróblin Głog.

📢 Gadżety PRL-u, które chciałeś mieć. Pamiętasz wszystkie? [ZDJĘCIA]

Pamiętacie czasy PRL-u? Kolejki w sklepach, gdzie zamiast towarów widzieliśmy puste półki, telewizory bez pilotów, sprzęty gospodarstwa domowego, które okrzyknięte były niezawodnymi i gdyby nie wiek, służyłyby po dziś dzień.

Wówczas czas spędzało się na trzepaku, a nie przy komputerze, nie było internetu, a zamiast Facebooka znacznie częściej widywaliśmy przyjaciół. PRL, to również mnóstwo gadżetów, które w tamtych czasach pragnęli miecz wszyscy. Przygotowaliśmy dla was galerię najbardziej kultowych gadżetów tamtego okresu. Macie u siebie któreś?

ZOBACZ KONIECZNIE

Nowe obostrzenia od 15 grudnia!

Wideo

Komentarze

Komentowanie artykułów jest możliwe wyłącznie dla zalogowanych Użytkowników. Cenimy wolność słowa i nieskrępowane dyskusje, ale serdecznie prosimy o przestrzeganie kultury osobistej, dobrych obyczajów i reguł prawa. Wszelkie wpisy, które nie są zgodne ze standardami, proszę zgłaszać do moderacji. Zaloguj się lub załóż konto

Nie hejtuj, pisz kulturalne i zgodne z prawem komentarze! Jeśli widzisz niestosowny wpis - kliknij „zgłoś nadużycie”.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie