Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawie półtora kilometra drogi za niemal siedem milionów złotych powstanie w Nowej Soli. Jest już umowa z wykonawcą

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Tędy będzie biegła nowa droga w Nowej Soli.
Tędy będzie biegła nowa droga w Nowej Soli. Eliza Gniewek-Juszczak
Na odcinku ok. 600 metrów to nie będzie ani przebudowa, ani rozbudowa, a po prostu droga, której jeszcze nie było. Umowa z wykonawcą jest zawarta. Za łącznie niemal półtora kilometra miasto zapłaci prawie 7 milionów złotych. Znaczą część tej kwoty dopłaci rząd.

Powstanie zupełnie nowa droga pomiędzy rondem Dozamet w ciągu ulicy Staszica, a ul. Brzozową. Ponadto przebudowane zostaną ulice Brzozowa i Wyspiańskiego.
Zobacz, gdzie to jest

Inwestycje w Nowej Soli. Powstanie nowa droga

Nowy odcinek drogi powstanie na terenie dawnej fabryki Dozamet. Będzie przebiegać koło marketu budowlanego położonego tuż przy rondzie Dozametu. Klienci sklepu korzystają z szutrowego, dziurawego odcinka tej drogi. Trasa poprowadzi aż do ul. Brzozowej. Ten odcinek będzie liczył 619 metrów. Kolejna część inwestycji to przebudowa ul. Brzozowej i Wyspiańskiego. Przebudowane zostanie skrzyżowanie ulic Wyspiańskiego, Hutniczej i Wandy. Przebudowany odcinek liczyć będzie 786 metrów, co łącznie da 1,4 km drogi.

Co będzie robione?

Zaplanowano rozbiórkę piwnic po jednym z budynków oraz rozbiórkę nawierzchni z płyt betonowych, pozostałości po torach kolejowych. Pod nową drogę położone zostanie kruszywo łamane. Jezdnia powstanie z mieszkanki mineralno - asfaltowej. Nowa jezdnia będzie miała szerokość od sześciu do siedmiu metrów. Powstaną chodniki o szerokości 1,5 do 2 metrów z betonowej kostki brukowej, o łącznej długości ok. 1,8 kilometra. Powstanie też fragment ścieżki rowerowej, jednokierunkowej o długości 735 metrów i w dwóch kierunkach o długości - 670 metrów. Położona zostanie kanalizacja deszczowa. Będzie też nowe oświetlenie. Zaplanowano 71 lamp.

Umowa na inwestycję w Nowej Soli

Wykonawcą inwestycji będzie Przedsiębiorstwo Budownictwa Drogowego Sp. z o.o. z Głogowa. Koszt to 6.887.613,25 zł, z czego miasto w ramach Funduszu Dróg Samorządowych ma otrzymać 60 procent dofinansowania. Stosowną umowę podpisał w tej sprawie prezydent Jacek Milewski.

Będzie to domknięcie nowosolskiego ringu, czyli sieci dróg, która działa jak obwodnica i ułatwia kierowcom przejazd. To także tzw. bypass, który odciąży ulicę Piłsudskiego.

- To bardzo ważna inwestycja, która na pewno poprawi komfort życia nowosolan – przede wszystkim samochody dojeżdżające do zakładu zlokalizowanego przy ulicy Hutniczej nie będą musiały przeciskać się wąskimi uliczkami - podkreśla Ewa Batko, rzecznik prasowa urzędu miejskiego w Nowej Soli. - To również domknięcie nowosolskiego ringu, czyli sieci dróg, która działa jak obwodnica i ułatwia kierowcom przejazd. To także tzw. bypass, który odciąży ulicę Piłsudskiego.

Wykonawca udziela 84 miesięcy gwarancji na wykonane prace. Termin zakończenia budowy drogi to 31 sierpnia 2021 roku.

Inwestycje w Nowej Soli

ZOBACZ TEŻ WIDEO: Nowa Sól. Ważna krzyżówka w remoncie

emisja bez ograniczeń wiekowychnarkotyki
Wideo

Strefa Biznesu: Czterodniowy tydzień pracy w tej kadencji Sejmu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska