Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Prawo jazdy 2024. Do egzaminu podejdziesz pod jednym warunkiem. Co trzeba zrobić? - lista

(red.)
Wideo
emisja bez ograniczeń wiekowych
Przepisy dotyczące kursów i egzaminów w zakresie prawa jazdy zmieniają się nieustannie. Przypomnijmy, że od stycznia 2024 dotyczyć to będzie osób egzaminowanych w zakresie prawa jazdy kategorii B oraz A. Ponadto trzeba mieć na uwadze, że istnieją uwarunkowania, na podstawie których niestety nie będziemy mogli przystąpić do części praktycznej i teoretycznej. Kogo to dotyczy? Jakie warunki trzeba spełnić? Wszystko wyjaśniamy poniżej.

Spis treści

Prawo jazdy 2024 - wymagane badania lekarskie

Brak prawa jazdy to wielka niedogodność. O ile nie mieszkamy w większym mieście, a pilnie potrzebujemy zrobić zakupy, dojechać do pracy, lekarza itp. zdani jesteśmy albo na drogie taksówki, albo komunikację autobusową, która nie zawsze nas satysfakcjonuje. Chęć wyrobienia dokumentu prawa jazdy to jedno. Kartą wstępu do tego są jednak badania lekarskie, których wynik musi być pozytywny.

Prawo jazdy 2024 - kto nie zostanie dopuszczony do egzaminu?

W 2024 roku nie wszyscy będą mogli zdawać egzamin na prawo jazdy - SPRAWDŹ PRZEPISY >>>

Prawo jazdy 2024. Do egzaminu podejdziesz pod jednym warunki...

Czytaj również:

Dyrektywa klasyfikująca kierowców na dwie grupy

Ważnym czynnikiem, o którym trzeba tutaj wspomnieć, jest dyrektywa 2006/126/WE Parlamentu Europejskiego, która klasyfikuje kierowców na dwie grupy:

  • grupa 1 – kierowcy pojazdów kategorii A, A1, A2, AM, B, B1, BE
  • grupa 2 – kierowcy pojazdów kategorii C, CE, C1, C1E, D, D1, DE, D1E.

Jest to istotne w przypadku chęci uzyskania uprawnień do prowadzenia pojazdów mechanicznych, ponieważ w zależności od grupy, w której znajduje się dana osoba, te przeciwwskazania mogą się różnić.

Odpowiedz na pytanie:

Trwa głosowanie...

Prawo jazdy. Za którym razem zdałeś egzamin praktyczny?

Choroby i schorzenia dyskwalifikujące przyszłych kierowców

Niewiele osób zdaje sobie sprawę z faktu, że niektóre schorzenia czy choroby uniemożliwiają prowadzenie pojazdów, a lekarz nas badający nie może wówczas wystawić pozytywnej opinii. Schorzenia dyskwalifikujące do wyrobienia prawa jazdy mogą mieć wpływ na zdolność do reakcji i umiejętnej oceny sytuacji na drodze, właściwe zachowania się w konkretnej sytuacji. Jakie choroby przekreślają szanse na zdobycie prawa jazdy? Więcej dowiesz się, klikając w poniższy przycisk galerii:

Kursant nie będzie wiedział, że nie zdał

Dodajmy również, że od poniedziałku, 1 stycznia 2024, egzaminator nie może poinformować egzaminowanego, że popełnił błąd. Będący w emocjach przyszły kierowca nie będzie więc wiedział, że za chwilę lub w danym momencie ma ostatnią szansę na to, by zdać i nie musieć kolejny raz podchodzić do egzaminu.

Egzaminator nadal poinformuje kandydata na kierowcę o dwukrotnie nieprawidłowym wykonaniu zadania. Ale w myśl rozporządzenia, wypowiedź egzaminatora powinna się na tym zakończyć. Osoba egzaminowana dalej porusza się w ruchu drogowym, egzaminator dalej realizuje program egzaminacyjny, mimo że na przykład po 10 minutach już wie, że kandydat na kierowcę nie zdał. A ta osoba cały czas stara się, liczy na wynik pozytywny, wykonuje zadania, najlepiej jak potrafi. Wraca do ośrodka, i dowiaduje się, że egzaminu nie zdał.

Czytaj więcej tutaj:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska