Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Premie dla sprzedawców. Ile dostaną pracownicy Netto, Biedronki i Lidla? Co proponuje pracownikom w czasie epidemii koronawirusa Kaufland ?

MAW
Pracodawcy doceniają swoich pracowników. Zapewniają, że wypłacą im dodatkowe premie.
Pracodawcy doceniają swoich pracowników. Zapewniają, że wypłacą im dodatkowe premie. Przemyslaw Swiderski
Za pracę podczas epidemii koronawirusa zarówno kasjerzy, jak i dostawcy sieci handlowych mogą otrzymać dodatkowe pieniądze. O premiach dla pracowników poinformowały już niektóre markety. O jakich kwotach mowa? Ile mogą otrzymać kasjerzy z Biedronki, Lidla czy Kauflandu? Co oferuje Aldi?

Koronawirus zwiększył ilość pracy w marketach. Premie dla pracowników za pracę w czasie epidemii koronawirusa


Po ogłoszeniu pierwszego przypadku zakażenia koronawirusem w Polsce, przez kilka dni trwało również szaleństwo zakupowe. Ze sklepowych półek znikały makarony, mąki, papier toaletowy czy płyn do dezynfekcji.

- Jeśli chodzi o sklepy sieci Biedronka w Zielonej Górze, to faktycznie 4 marca był dniem rekordowo wysokiej sprzedaży w znacznej części z nich. Jednak już 5 marca sytuacja unormowała się, a sprzedaż zaczęła wracać do standardowych poziomów - taką otrzymaliśmy informację od rzecznika prasowego Biedronki po pierwszych dniach od ogłoszenia, że pacjent zero przebywa w zielonogórskim szpitalu.

Podobna sytuacja miała miejsce po tym, kiedy w czwartek wieczorem, 12 marca 2020 r., rząd – żeby powstrzymać rozprzestrzenianie się koronawirusa - ogłosił m.in. ograniczenia w handlu, gastronomii, potwierdził zamknięcie szkół – gospodarka wstrzymała oddech. Chwilę później na rynku mieliśmy stan przedzawałowy. Ceny – na przykład mięsa – poszybowały drastycznie w górę z dnia na dzień. Ludzie 13 i 14 marca przypuścili szturm na sklepy.

Praca podczas epidemii koronawirusa jest dla pracowników sklepów naprawdę ryzykowna i wymagająca. Wielu właścicieli sieci postanowiło docenić i wesprzeć swoich pracowników, zapowiadając wypłacenie premii.

Koronawirus w Polsce. Biedronka wypłaci premie za pracę w czasie epidemii koronawirusa


Pracownicy Biedronki mogą liczyć na premie od pracodawcy za pracę podczas epidemii koronawirusa.

W obecnej sytuacji wzmożonego ruchu klientów, pracownicy Biedronki zatrudnieni w placówkach i centrach dystrybucyjnych mają więcej zadań. W związku z ich zaangażowaniem przyznaliśmy dodatkową premię w wysokości 300 zł za tydzień pracy od 9 do 14 marca wszystkim pracownikom, którzy pracowali w tym tygodniu zgodnie z zaplanowanym grafikiem albo przyszli do pracy ponad obowiązujący ich plan pracy – dowiedziała się „Wyborcza” od biura prasowego Biedronki.

Co z pracownikami, którzy mają dzieci i w związku z zamknięciem szkół nie mogli pracować, bo musieli zapewnić pociechom opiekę? Biedronka podaje, że również otrzymają premię, jeżeli:

  • mają dzieci w wieku do 14 lat,
  • przepracowali przynajmniej jeden dzień między 9 a 14 marca.

Koronawirus w Polsce. Lidl też wynagrodzi dodatkowo pracowników


Premie za pracę w czasie epidemii koronawirusa w Polsce otrzymają również pracownicy sieci Lidl. W ramach podziękowań za zaangażowanie, przekazane zostaną im dodatkowe premie, ale nie wiadomo jeszcze, ile wyniosą. Natomiast wszyscy pracownicy otrzymają jeszcze premie wielkanocne w wysokości 450 i 300 złotych - czytamy w oficjalnym komunikacie biura prasowego Lidl.

„Kierujemy wielkie podziękowania do pracowników naszych sklepów oraz centrów dystrybucji, którzy są naszymi bohaterami. Ich ciężka praca oraz odpowiedzialność ma wielkie znaczenie dla milionów klientów. To dzięki ich zaangażowaniu oraz niezwykle odpowiedzialnej postawie nasze sklepy są nieprzerwanie otwarte dla odwiedzających. Równocześnie zapewniamy, że robimy wszystko, by praca naszych pracowników przebiegała w jak najbezpieczniejszych warunkach. Jesteśmy pod wielkim wrażeniem postawy naszych pracowników, dlatego postanowiliśmy podziękować im również za pośrednictwem spotów telewizyjnych, które będą emitowane od przyszłego tygodnia” – dodaje Aleksandra Robaszkiewicz, Head of Corporate Communications, Lidl Polska.

Koronawirus w Polsce. Premie dla pracowników sklepów sieci ALDI


Sieć ALDI poinformowała 19 marca, że nagradza pracowników za zaangażowanie i zwiększony nakład pracy w marcu w obliczu rozprzestrzeniającego się koronawirusa. Pracownicy otrzymają nagrody finansowe w wysokości nawet do 1000 zł brutto.

- Doceniając zaangażowanie i wzmożony wysiłek pracowników ALDI w związku z zaopatrywaniem klientów sieci we wszystkie niezbędne artykuły, Zarząd i Dyrekcja ALDI Sp. z o.o. zdecydowały o przyznaniu pracownikom nagród pieniężnych za pracę w marcu. Ich wysokość uzależniona będzie od rodzaju wykonywanej pracy - podało biuro prasowe sklepów sieci ALDI
Najwyższe nagrody otrzymają:

  • pracownicy sklepów
  • pracownicy magazynu,

którzy w największym stopniu przyczyniają się do utrzymania łańcucha dostaw i zaopatrywania klientów w potrzebne produkty stając się ich bohaterami w codzienności.

Koronawirus w Polsce. Nagrody dla pracowników Netto


Netto, jako pierwsza sieć handlowa, poinformowało o zmianie zasad przyznawania premii frekwencyjnych. Pracownicy sklepów, którzy z powodu choroby swojej lub swojego dziecka w marcu zmuszeni byli do skorzystania z prawa do usprawiedliwionej nieobecności, dostaną premie w pełnej wysokości.

- Zarząd podjął także decyzję o wypłacie pracownikom sklepów oraz magazynów ekstra dodatku w wysokości 500 zł dla każdego, kto w najtrudniejszym okresie był w pełni dyspozycyjny. Osoby, które z jakichś powodów były nieobecne w pracy, otrzymają dodatek proporcjonalny do przepracowanego okresu - informują przedstawiciele z biura prasowego sieci Netto.

Koronawirus w Polsce. Co z premiami dla pracowników sklepów Kaufland?

Pracownicy sklepów Kaufland, również mogą liczyć na dodatkowe premie. Jak dowiedziała się Redakcja Bankier.pl, właściciele sieci mają w planach wesprzeć zatrudnionych. - W przypadku tego marketu pracownikom zostanie zwiększony dodatek motywacyjny. W marcu wyniesie on do 1000 zł i jest złożony z dwóch równych części – pierwsza w wysokości 500 zł przysługuje w tym miesiącu pracownikom, którzy mogą się pochwalić się 100 proc. frekwencją w pracy od 1 do 15 marca bieżącego roku, a kolejne 500 zł dla tych, którzy wzorową frekwencją będą mogli pochwalić się od 16 do 31 marca - podaje Bankier.pl

Koronawirus w Polsce. Wsparcie dla pracowników Tesco

O premie dla pracowników sieci Tesco apeluje m.in. zakładowa NSZZ "Solidarność". Do tej pory brytyjska sieć handlowa nie udzieliła informacji jak i czy zamierza wesprzeć zatrudnionych.

Koronawirus: Część sklepów jest zamknięta

🔔🔔🔔

Pobierz bezpłatną aplikację Gazety Lubuskiej i bądź na bieżąco!
Oprócz standardowych kategorii, z powodu panującej epidemii, wprowadziliśmy do niej zakładkę, w której znajdziesz wszystkie aktualne informacje związane z epidemią koronawirusa.

Aplikacja jest bezpłatna i nie wymaga logowania.

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska