Prezes Stali Gorzów i... Dawid Kownacki odnieśli się do...

  Prezes Stali Gorzów i... Dawid Kownacki odnieśli się do kibiców Falubazu Zielona Góra

  Zdjęcie autora materiału
  Alan Rogalski

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Dawid Kownacki

  Dawid Kownacki ©Sylwia Dąbrowa

  - Żałosne... nienawiść nienawiścią, ale szacunek dla zmarłych się należy, obojętnie skąd by nie byli i jakich barw by nie reprezentowali - tak napisał na fan page`u stowarzyszenia kibiców "Tylko Falubaz" pochodzący z Murzynowa Dawid Kownacki, na co dzień sympatyk Stali Gorzów. Piłkarz włoskiej Sampdorii Genui i reprezentacji Polski tym samym odniósł się do wpisu fanów zielonogórskiego klubu, który został opublikowany w piątek 11 stycznia, w rocznicę śmierci legendy Stali Gorzów Edwarda Jancarza.
  Dawid Kownacki

  Dawid Kownacki ©Sylwia Dąbrowa

  Przypomnijmy: O śmierci legendy stalowców pamiętali też, na swój sposób, kibice Falubazu Zielona Góra. Pokazali to, umieszczając kontrowersyjny wpis na swoim facebookowym koncie.

  „Dzisiaj przypada rocznica smierci Edwarda Jancarza. PamietaMy !!!” - napisano na profilu Stowarzyszenia Kibiców „Tylko Falubaz” (pisownia oryginalna). Ten oto wpis zilustrowano zdjęciem kontrowersyjnego transparentu, jaki kibice zielonogórskiego klubu rozwiesili kilka lat temu na stadionie w Gorzowie (wpis z transparentu: „W lewej flaszka, w prawej nóż. Edka nie ma z Wami już” odnosił się do zabójstwa Jancarza popełnionego przez jego żonę Katarzynę).

  Zdecydowana większość komentarzy pod wpisem fanów Falubazu ze stowarzyszenia kibiców „Tylko Falubaz” potępiła sposób, w jaki zielonogórscy sympatycy Mysz „przypomnieli” o śmierci Edwarda Jancarza. Wpis spotkał się też z ostrą reakcją kibiców Stali.
  „To, że Edward Jancarz poza torem żużlowym miał problemy alkoholowe tajemnicą nie jest. Ale czy ubliżanie i wieczne wypominanie tego ma jakiś konkretny cel? Kwestia zazdrości czy jak? Jaką trzeba być hieną społeczną szukającą sensacji w tym, by stworzyć taką szmatę (flagą tego nazwać nie można)?” - czytamy na profilu Stowarzyszenia Kibiców KS Stal Gorzów „Stalowcy” (pisownia oryginalna).

  W sobotę do wpisu zielonogórzan odniósł się też prezes Stali Ireneusz Maciej Zmora na swoim fan page`u: "Po wydarzeniach z 13 maja 2012 roku, podjąłem decyzję że kibice Falubazu nie wyniosą na derby nic więcej niż szaliki. Decyzja obowiązuje niezmiennie do dziś. A wczorajszy ich wpis na fb utwierdził mnie jedynie w przekonaniu, że dobrze zrobiłem. Pozdrawiam normalnych kibiców i życzę Wam wyłącznie pozytywnych emocji na stadionach żużlowych”.  Pod tym postem nie brakowało też komentarzy kibiców Falubazu Zielona Góra, którzy skrytykowali postawę zielonogórskich fanów ze stowarzyszenia. Pan Marcin napisał tak: "W imieniu swoim i kibiców Falubazu chciałbym przeprosić KS Stal Gorzów, za pseudo kibiców z Falubazu którzy nie umieją uszanować wspaniałego żużlowcai patrona stadionu. Przepraszam bardzo jeszcze raz", a pan Rafał tak: "Panie Zmora, jestem kibicem Falubazu, ale uważam, że takie zachowanie nie powinno mieć miejsca. Rozumiem, że kibice Falubazu nie będą kochać Stali i na odwrót, ale szacunek do zawodnika powinien być. Żużel to bardzo niebezpieczny sport i nieliczni go uprawiają, zawodnicy mocno się poświęcają i kibice przeciwnych drużyn powinni mieć do nich szacunek" (w obu przykładach zachowano oryginalną pisownię).

  Sam klub Falubaz Zielona Góra nie odniósł się do zachowania stowarzyszenia.

  Alan Rogalski
  Obserwuj autora tekstu na Twitterze

  Chcesz na bieżąco śledzić sportowe newsy z Ziemi Lubuskiej, Polski oraz świata? Polub naszą stronę na Facebooku!

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Wideo