MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Prezydent zadecydował

AGNIESZKA MOSKALUK
Kortami zarządzać będzie teraz Słowianka, a nie OSiR - zdecydował prezydent Tadeusz Jędrzejczak

- Bulwersuje mnie to. Słowianka wzbogaca się o kolejną atrakcję, a OSiR-owi zostanie już chyba tylko zbieranie opłat za targowiska - mówi wieloletni trener tenisa Tadeusz Gronowski,.
- O przekazanie kortów Słowianka zwróciła się do prezydenta już w tamtym roku. Wydawało nam się to racjonalne i korzystne z punktu widzenia klientów i spółki - mówi prezes Słowianki Jerzy Kułaczkowski.

Prezydent zadecydował

Decyzja o przekazaniu Słowiance kortów tenisowych zarządzanych do tej pory przez Ośrodek Sportu i Rekreacji zapadła we wtorek, podczas kolegium doradczego prezydenta. - Rok temu odsunęliśmy decyzję ze względu na dopiero co rozpoczęty sezon. Rozumieliśmy, że OSiR poniósł koszty przygotowania się do niego. W tym roku jednak już nie możemy odwlekać tej decyzji - powiedział na konferencji po kolegium wiceprezydent Mariusz Guzenda.
Na gorzowskich kortach miłośnicy tenisa grają już od 30 lat. Ostatnio ten sport stał się bardzo popularny. W latach 2000-2001 OSiR wydał 20 tys. zł na renowację kortów. - Nie mam pewności czy nadal będzie można korzystać z kortów na dogodnych warunkach. I co się stanie z imprezami na ten sezon? - zastanawia się miłośnik tenisa Michał Kaniowski.

Nic w zamian

- Na razie nie ma jeszcze oficjalnego potwierdzenia decyzji o przekazaniu nam kortów. Mogę jednak zapewnić, że zachowamy zaplanowane na ten rok imprezy i będziemy współpracować z bywalcami kortów. Wprowadzimy nową jakość świadczonych usług - mówi J. Kułaczkowski. Sytuację niechętnie komentuje dyrektor OSiR-u Krystian Norek. - Korty przez lata były integralną częścią ośrodka. Dzięki nim spełnialiśmy nasze działania statutowe, propagowaliśmy sport wśród dzieci, młodzieży i osób dorosłych. Ostatnio udało nam się nawet osiągać z tej działalności zyski, co nie jest częste w przypadku instytucji komunalnych.

Korty to dobro społeczne

Przekazanie Słowiance kortów podniesie wartość spółki. Prezes Kułaczkowski wspomina o planach budowy przy Słowiance nowoczesnego hotelu. Są potencjalni inwestorzy i projekt. - Zakłada on, że hotel stanie na tyłach Sowianki, w kierunku na Tesco. Może dzięki inwestorom uda się też połączyć budowę z generalnym remontem kortów? - zastanawia się.
Nieoficjalnie mówi się, że projekt zakłada budowę hotelu... w miejscu kortów. - To wielki błąd - denerwują się gorzowscy tenisiści. Prezes Słowianki uspokaja: - Nie wykluczamy żadnej możliwości, ale korty to dobro społeczne i o jego losach na pewno będą mogli zadecydować mieszkańcy Gorzowa.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska