Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Problemy z wodą pitną na popularnym lubuskim letnisku

(dab)
Jakość wody pitnej na letnisku koło Międzyrzecza się poprawiła, ale nadal zawiera za dużo manganu i żelaza.
Jakość wody pitnej na letnisku koło Międzyrzecza się poprawiła, ale nadal zawiera za dużo manganu i żelaza. Dariusz Brożek
Poprawiła się jakość wody pitnej z ujęcia na kąpielisku nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. Nadal jednak zawiera za dużo manganu i żelaza. Sanepid zapowiada kolejne badanie.

Ostatnie badanie wykazało spadek ilości manganu i żelaza, występującego w wodzie pitnej na letnisku nad jez. Głębokie koło Międzyrzecza. To dobra wiadomość dla wypoczywających tam letników i mieszkańców. Zła jest taka, że oba pierwiastki nadal jednak przekraczają dopuszczalne normy.

- Przekroczenia są minimalne. Ale są. Dlatego administrator ośrodka musi wykonać nasze zalecenia i doprowadzić do poprawy jakości wody - mówi Jarosław Marcela, dyrektor Powiatowej Stacji Sanitarno-Epidemiologicznej w Międzyrzeczu.

O problemach z wodą na popularnym wczasowisku informowaliśmy już na naszym portalu.

Zobacz również: Problemy z wodą na popularnym letniskuKąpielisko pod lupą urzędników marszałka
Znajdująca się tam hydrofornią administruje Międzyrzecki Ośrodek Sportu i Wypoczynku. Sanepid ukarał ośrodek dwoma grzywnami po trzy tysiące złotych każda. Niebawem wykonane zostanie kolejne badanie. Jeśli zawartość manganu i żelaza spadnie poniżej norm, grzywny mogą zostać umorzone. Czy woda nadaje się do picia?
- Można ją wykorzystywać do celów spożywczych i na przykład myć nią naczynia. Ujęcie zostało dopuszczone warunkowo do użytkowania - zapewnia J. Marcela.
Nieruchomości z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska