Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Próbny egzamin gimnazjalny 2011/2012. Część humanistyczna. Pytania, odpowiedzi, arkusze

(pik) (paw)
Egzamin gimnazjalny 2011/2012. Dziś część humanistyczna.
Egzamin gimnazjalny 2011/2012. Dziś część humanistyczna. sxc.hu
- Nie wiemy, czego się spodziewać. Jesteśmy królikami doświadczalnymi, bo od naszych poprzedników nie wymagano takiej wiedzy - mówią gimnazjaliści. Dziś niektórych z nich czeka pierwsza, poważna próba przed kwietniowym egzaminem.

EGZAMIN GIMNAZJALNY

EGZAMIN GIMNAZJALNY

Dzisiejsze i jutrzejsze egzaminy rozpoczynają się o godzinie 9.00 rano i potrwają z przerwami do 12.15.

Próbny egzamin gimnazjalny 2012: Historia i WOS - odpowiedzi (część humanistyczna)

Niektórych, bo egzamin próbny organizowany przez Centralną Komisję Egzaminacyjną nie jest obowiązkowy. Są szkoły, które rezygnują z niego na rzecz egzaminu przygotowywanego przez wydawnictwo Operon. Ten odbędzie się za tydzień.

Jedno jest za to pewne. Egzamin, ze względu na nową formułę, wzbudza emocje wśród trzecioklasistów. Uczniowie obawiają się wyższego poziomu. - Pytania mają być wielokrotnego wyboru. Do tego zagadnienia będą wymagały od nas większej wiedzy. No i więcej będzie samych egzaminów - wylicza Daria Pabiniak z gorzowskiego gimnazjum nr 7, która dziś o 9.00 przyjedzie do szkoły w galowym stroju.

Egzamin gimnazjalny 2011 - pytania, odpowiedzi, arkusze (wideo)

Większość uczniów do piątku napisze aż sześć egzaminów, dlatego gimnazjalne testy nazywane są małą maturą. Dziś zmierzą się osobno z historią i wiedzą o społeczeństwie oraz z językiem polskim. Jutro część matematyczno-przyrodnicza, a więc na początek: fizyka, chemia, biologia i geografia na jednym arkuszu oraz matematyka na drugim. W piątek język obcy w wersji podstawowej i rozszerzonej. Jeśli uczeń zdecyduje, że chce zdawać język, którego uczy się od podstawówki, musi podejść do poziomu rozszerzonego. Większość uczniów chce skorzystać z tej możliwości. - Licea podczas rekrutacji mają uwzględniać tylko wyniki z podstawy, ale nic nie wiadomo. Przy wyrównanym poziomie to może decydować o przyjęciu do wymarzonej szkoły - dodaje trzecioklasistka Małgorzata Michalak.

Możesz też sprawdzić swoją wiedzę w przykładowych egzaminach, które w tym roku będą zmienione względem testów zeszłorocznych. Znajdziesz je tutaj.

Codzienne egzaminy będą rozdzielone 45-minutową przerwą. - Dla nas to nowość. Będziemy obserwować, jak zachowują się uczniowie, by wiedzieć, w jaki sposób zagospodarować im ten czas w kwietniu - tłumaczy Maria Zawadzka, dyrektorka gorzowskiego gimnazjum nr 7. Nauczyciele obawiają się, że ich podopieczni będą na korytarzu "nakręcać" się szukając pomiędzy sobą odpowiedzi na zadania. I niektórzy wejdą na następną część zniechęceni lub podłamani. Gorzowska "siódemka" zgłosiła się do ogólnopolskiego badania. Dzięki temu ich testy będą też sprawdzać specjaliści z Instytutu Badań Edukacyjnych. Pierwsze wyniki gimnazjaliści będą znać za tydzień. - Z jednej strony, to będzie jedynie sprawdzian naszych umiejętności, ale nie chcemy zawieść nauczycieli - podkreśla D. Pabiniak z IIIa.

Oferty pracy z Twojego regionu

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wideo
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska