Produkty spożywcze w plebiscycie Nasze Dobre Lubuskie 2021

Akcja specjalna Nasze Dobre Lubuskie 2021
FHU Sabina Jóźwiak
Do rozstrzygnięcia plebiscytu Nasze Dobre Lubuskie 2021 pozostał niespełna miesiąc. O swoim wyborze Kapituła poinformuje do 20 grudnia br., jednak zanim poznamy werdykt, pamiętajmy, że do 7 grudnia trwa głosowanie czytelników.

Wszystkie szczegóły znajdują się na stronie www.gazetalubuska.pl/NDL

W tegorocznym konkursie pojawiły się dwie nowe kategorie: produkty i usługi ekologiczne oraz zdrowie i uroda, natomiast tą grupą produktów, którą doceniamy od samego początku trwania plebiscytu są produkty spożywcze. Poniżej przedstawiamy propozycje lubuskich przedsiębiorców do nagrody w kategorii produkt spożywczy/gastronomia.

Bułka CULT

Leks Sp. z o.o. przy współpracy z Goodmills Innovation GmbH opracował kolejną innowacyjną gamę produktów. Pieczywo CULT wyróżnia się zawartością 10 różnych błonników pochodzenia roślinnego oraz kiełków pszenicy, które zawierają spermidynę. Kiełki pszenicy, to produkt spożywczy określany mianem superfood. Całość dopełnia posypka z siemienia lnianego i sezamu.

We współczesnej diecie zachodnich krajów uprzemysłowionych brakuje błonnika, co przekłada się m.in. na nieprawidłowe funkcjonowanie układu pokarmowego, w tym dolegliwości trawienne. 80% Europejczyków nie spożywa wystarczającej ilości tych zdrowych włókien pokarmowych, które są niezbędne dla naszego zdrowia. Są nie tylko sycące i nie tuczą, ale także chronią przed chorobami dietozależnymi, takimi jak cukrzyca, rak okrężnicy i choroby sercowo-naczyniowe oraz przyczyniają się do utrzymania równowagi flory jelitowej. Produkt na tle konkurencji poza charakterystycznym wyglądem i smakiem wyróżnia się przede wszystkim walorami/właściwościami pożądanymi w prawidłowym odżywianiu. Wysoka zawartość błonnika pomaga w prawidłowym funkcjonowaniu układu pokarmowego. Smacznie, syto, lekko!

Drawieńskie PILS

Pierwsze piwo rzemieślnicze, z którym odkryjesz smaki regionu otuliny Drawieńskiego Parku Narodowego. To piwo dolnej fermentacji, typu Pilsner, w stylu niemieckim. Jest orzeźwiające i wytrawne, o wyrazistym chmielowym smaku goryczki. W procesie warzenia szlachetnych chmieli niemieckich, uzyskaliśmy wyjątkowy, kwiatowo-ziołowy zapach. 

Piwo Drawieńskie powstało dzięki historii osady leśnej Głusko – dawniej Kamienna Knieja (Steinbusch) oraz regionu leżącego nieopodal linii brzegowej rzeki Drawy, obecnie w otulinie Drawieńskiego Parku Narodowego. Piwna historia pisała się tu już na przełomie XVIII/XIX w., za rządów ówczesnego właściciela tych ziem, którym był Johann Friedrich von Sydow. Zmienił on całą infrastrukturę terenu otaczającego osadę Głusko. Założył, fabrykę szkła, fabrykę serów, młyny, gorzelnię i browar.

Piwo Rusty

Dawniej RED AIPA jest obecne w portfolio browaru od 2012 roku. To nowofalowe piwo w stylu Red AIPA o czerwono-rdzawej barwie. Piwo charakteryzuje wyraźna goryczka i owocowo-cytrusowy aromat, dzięki użytym do produkcji amerykańskim odmianom chmielu. Piwo nowatorskie, o nieoczywistym smaku i aromacie. Może być początkiem poznania wspaniałego i różnorodnego świata piw.

Piwo Rusty wpisuje się w trwający od dekady trend na nowofalowe piwa rzemieślnicze. Jest odpowiedzią na poszukiwanie przez konsumentów piw niebanalnych o kuszącym aromacie i wyższej niż przeciętna goryczce.

Jest to piwo produkowane w jedynym browarze w Zielonej Górze. W małej skali, bez pasteryzacji oraz filtracji. Wyróżnia się ciemniejszą barwą oraz harmonijną teksturą.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska