Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Projekt PWSZ wygrał konkurs!

(abi)
- Jesteśmy dumni z wyników konkursu - mówi Anna Akielaszek.
- Jesteśmy dumni z wyników konkursu - mówi Anna Akielaszek. Anna Białęcka
Studenci i pracownicy Państwowej Wyższej Szkoły Zawodowej mają powody do zadowolenia. Wniosek uczelni o pieniądze na wyjazdy zagraniczne i praktyki studentów oraz pracowników uczelni został najwyżej oceniony wśród wyższych szkół zawodowych w kraju. A wśród wszystkich uczelni głogowska PWSZ znalazła się w pierwszej dziesiątce. To był wiosek w ramach programu Erasmus.

- Jesteśmy bardzo dumni z wyników tego konkursu na projekt. Dzięki temu z możliwości rozwoju będzie mogło skorzystać wiele osób. Otrzymaliśmy na ten cel 166 tysięcy euro - mówi koordynatora projektu Anna Akielaszek. - Pieniądze musimy wydać do końca września 2012 roku, ale nie będzie z tym problemu, gdyż wszystko jest szczegółowo zaplanowane.

Za pieniądze z Erasmusa zostały już zorganizowane w głogowskiej uczelni szkolenia językowe dla studentów i pracowników uczelni, 15 studentów pojedzie na stypendia do Włoch, Hiszpanii, Niemiec i Anglii. Ponad 50 pracowników będzie mogło skorzystać z wyjazdów zagranicznych w celu prowadzenia zajęć dydaktycznych.

- Takie wyjazdy zagraniczne na uczelnie to duża szansa - mówi A. Akielaszek. - Pieniądze uzyskane z tego projektu zapewniają lokum i utrzymanie za granicą.
W ubiegłym roku z takich wyjazdów, praktyk oraz kursów skorzystało 100 pracowników PWSZ a 10 studentów odbyło półroczne stypendia.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska