Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Prokurator rejonowy postawi zarzut wójt gminy wiejskiej Nowa Sól. Co się stało?

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Sprawa prowadzona jest w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli.
Sprawa prowadzona jest w Prokuraturze Rejonowej w Nowej Soli. Eliza Gniewek-Juszczak
- Przelała się we mnie czara goryczy i dlatego zgłosiłam do prokuratury karygodne zachowanie - opisuje swoje uczucia radna, która złożyła zawiadomienie w tej sprawie. - Do gminy Nowa Sól przyszłam ciężko pracować - odpowiada wójt Izabela Bojko.

- Prowadzone przez Prokuraturę Rejonową w Nowej Soli postępowanie przygotowawcze z zawiadomienia radnej Gminy Nowa Sól jest w toku - stwierdza prokurator Zbigniew Fąfera, rzecznik prasowy Prokuratury Okręgowej w Zielonej Górze.
Chodzi o obraźliwe słowa, jakie do radnej miała skierować wójt gminy w ubiegłym roku.

W sprawie wypowiedział się biegły językoznawca

- Potwierdzam, że w ramach prowadzonych czynności prokurator powołał w sprawie w charakterze biegłego specjalistę z zakresu językoznawstwa. W ocenie prokuratora – referenta tej sprawy przedstawione przez biegłego wnioski końcowe dały podstawy do sporządzenia postanowienia o przedstawieniu Izabeli B. - Wójt Gminy w Nowej Soli zarzutu popełnienia czynu z art. 226 par. 1 kk (znieważenie funkcjonariusza publicznego).

Za podejrzanego uważa się osobę, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

Rzecznik prokuratury dodaje, że formalne przedstawienie zarzutu podejrzanej i jej przesłuchanie w charakterze podejrzanej nastąpi w najbliższych dniach (termin uzgadniany jest pomiędzy stronami). Prokurator wyjaśnia też, że zgodnie z art. 71 par. 1 kpk za podejrzanego uważa się osobę, co do której wydano postanowienie o przedstawieniu zarzutów.

Radna miała dość

- Czekam co orzeknie prokuratura i ewentualnie sąd - przyznaje Monika Ostrowska, radna gminy Nowa Sól i wyjaśnia, co się działo: - Wiele razy byłam upokarzana w obecności radnych, bądź na komisjach lub sesjach. Przelała się we mnie czara goryczy i dlatego zgłosiłam do prokuratury karygodne zachowanie wójt. Wszystko ma swoje granice.

Wiele razy byłam upokarzana w obecności radnych, bądź na komisjach lub sesjach. Przelała się we mnie czara goryczy.

Komentarz w tej sprawie wójt gminy

- Nie odniosę się do prac prokuratury gdyż nie posiadam takich informacji - odpowiada wójt Izabela Bojko, zgadza się na podanie nazwiska. - Do gminy Nowa Sól przyszłam ciężko pracować. Praca ta polega m.in.na likwidacji wieloletnich zapóźnień, a także na realizacji wielu odważnych, dużych inwestycji. To proces skomplikowany, kosztowny i wymagający wielkiego zaangażowania mojego i całego aparatu urzędniczego. To proces oczekiwany przez mieszkańców.

Te osoby, które chcą na siłę wprowadzać zamieszanie, destabilizację i wszczynać konflikty, jednocześnie, udając zatroskanych samorządowców, nie mogą liczyć na jakąkolwiek przychylność z mojej strony.

Wójt zwraca uwagę, że "niestety jest kilka osób publicznych, którym się to nie podoba". - Te osoby, które chcą na siłę wprowadzać zamieszanie, destabilizację i wszczynać konflikty, jednocześnie, udając zatroskanych samorządowców, nie mogą liczyć na jakąkolwiek przychylność z mojej strony. Tu pragnę zwrócić uwagę na bardzo ważny fakt, że zaczepki zawsze idą w moją stronę, a nie wychodzą ani ode mnie, jako od wójta, ani od obecnych radnych mojego komitetu wyborczego. To pokazuje, że ja z moją drużyną samorządową przyszliśmy tu służyć mieszkańcom a inni niestety uprawiać politykierstwo i wprowadzać zamieszanie. Tyle komentarza z mojej strony - informuje Izabela Bojko.

Kryminały z Nowej Soli i okolicy

ZOBACZ TEŻ: Nowa Sól. Policjanci zatrzymali na gorącym uczynku 54-letniego mężczyznę, który próbował oszukać kobietę metodą „na policjanta „CBŚP”

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Dziennik Zachodni / Reportaż Śląski Związek Rolników Strajk

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska