Prokuratura o porodówce na Chałubińskiego: Straszny i smutny...

  Prokuratura o porodówce na Chałubińskiego: Straszny i smutny obraz. Publiczny szpital traktowany jak prywatna klinika

  Zdjęcie autora materiału

  Marcin Rybak

  Gazeta Wrocławska

  Aktualizacja:

  Gazeta Wrocławska

  Wrocławska Prokuratura Okręgowa ostro o wrocławskiej klinice ginekologii na ul. Chałubińskiego: straszny i smutny obraz
  1/4
  przejdź do galerii

  Wrocławska Prokuratura Okręgowa ostro o wrocławskiej klinice ginekologii na ul. Chałubińskiego: straszny i smutny obraz
  ©Pawel Relikowski / Polska Press

  Wrocławska prokuratura okręgowa ostro o wrocławskiej klinice ginekologii na ul. Chałubińskiego: straszny i smutny obraz. Antagonizmy pomiędzy lekarzami, państwowy szpital traktowany jak prywatna klinika a wszystko to „przekłada się na jakość udzielanego świadczenia”.
  Taki komentarz znaleźliśmy w uzasadnieniu aktu oskarżenia dwóch profesorów z tej kliniki. Marianowi G. oskarżenie zarzuca medyczny błąd a Andrzejowi K. brak nadzoru nad przebiegiem leczenia pacjentki Aliny O. Przez dwa lata walczyła z bardzo poważnymi powikłaniami po operacji na Chałubińskiego. „Wszystko to wywróciło mi życie do góry nogami, straciłam pracę, leczę się na depresję, jestem okaleczona” - mówiła w prokuraturze.

  CZYTAJ WIĘCEJ O TEJ SPRAWIE : ZNANI GINEKOLODZY POPEŁNILI BŁĄD  W uzasadnieniu aktu oskarżenia, dotyczącego funkcjonowania porodówki w latach 2011-2013, prokuratura zwraca uwagę na linię obrony, która m.in. polega na „przerzucaniu się odpowiedzialnością i winą oraz na „podważaniu kompetencji”.„Na kanwie niniejszej sprawy wyłania się straszny a zarazem smutny obraz ukazujący jak antagonizmy i niechęć pomiędzy lekarzami publicznego ośrodka zdrowia (…) oraz traktowanie publicznego szpitala jak prywatnej kliniki przekłada się na jakość udzielanego świadczenia” - czytamy w uzasadnieniu aktu oskarżenia profesorów.

  Przytaczane są zeznania pokrzywdzonej pacjentki i jej opowieść jak to na oddziale nikt się nie interesował pacjentkami profesora G. - dziś jednego z oskarżonych. Kiedy pojawiły się komplikacje i powikłania po operacji razem z mężem zadzwonili do profesora. I usłyszeli od niego, że żaden lekarz nie chce jej przebadać. Ostatecznie jeden z dyżurujących zgodził się.

  „W ocenie oskarżyciela publicznego – napisał autor aktu oskarżenia - nie może być tak, że jakość świadczonych usług oraz nadzór nad przebiegiem leczenia pacjenta uzależniony jest od lekarza, który skierował chorego” - czytamy.

  Zobacz też:
  Bezpieczeństwo dzieci

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Zapytaj lekarza

  1 3 4 5 ... 28 »
  28 stycznia

  Światowy Dzień Trędowatych

  zobacz więcej »