Prosty sposób na szkolenia z dofinansowaniem. Poznaj nową Bazę Usług Rozwojowych

Materiał informacyjny PARP
Intuicyjny, modułowy interfejs, uproszczona rejestracja, nowoczesny system wyszukiwania usług rozwojowych – to tylko niektóre udogodnienia oferowane użytkownikom w nowej odsłonie Bazy Usług Rozwojowych (BUR). Korzystając z Bazy udostępnionej przez Polską Agencję Rozwoju Przedsiębiorczości (PARP), możemy liczyć na dofinansowanie ze środków europejskich do organizowanych szkoleń i doradztwa – nawet do 80 proc.

Badania OECD z grudnia ubiegłego roku pokazały, że kształcenie dorosłych mieszkańców Polski jest na bardzo niskim poziomie, a większość z nich nie bierze udziału w kształceniu i szkoleniu. (OECD (2019), OECD Skills Strategy Poland: Assessment and Recommendations). Działająca w ramach PARP Baza Usług Rozwojowych (BUR) już od pięciu lat wspiera rodzimy rynek, poprzez łączenie podmiotów organizujących wszelkiego rodzaju szkolenia, doradztwo, czy studia podyplomowe, z osobami chcącymi rozwijać swoje kompetencje. Z usług ponad 5 tys. firm szkoleniowych do tej pory skorzystało już 250 tys. użytkowników. W Bazie opublikowano już ponad 480 tys. różnorodnych usług rozwojowych, w tym ponad 30 tys. jest aktualnych, na które można się zapisać . Znajdziemy w niej m.in. szkolenia, doradztwo czy studia podyplomowe z zakresu zarządzania i organizacji, rozwoju osobistego, języków obcych, informatyki i telekomunikacji, a także medycyny, finansów czy prawa i administracji.

– Aby skuteczne prowadzić biznes trzeba nadążać za zmianami na rynku, poznawać nowe formy sprzedaży, marketingu, narzędzia produkcji czy dystrybucji, słowem inwestować w rozwój i wiedzę. Osoby zainteresowane rozwojem mogą w Bazie Usług Rozwojowych znaleźć bogatą ofertę szkoleń i doradztwa, także z dofinansowaniem ze środków europejskich; przedsiębiorstwa mogą wybierać usługi dla swoich pracowników, a firmy szkoleniowe rozwijać swoją działalność. Teraz, dzięki unowocześnieniu serwisu, jest to znacznie łatwiejsze i przyjemniejsze. Nowe funkcjonalności serwisu umożliwiają szybkie wyszukanie najlepszej oferty rozwojowej dopasowanej do konkretnych potrzeb użytkownika – mówi Aleksandra Berg-Koza, kierownik w Departamencie Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.

Nowa odsłona – prosta i szybka rejestracja

Od czasu uruchomienia BUR w 2015 r. nastąpił rozwój technologii, zmienił się wygląd większości dużych portali internetowych i wyszukiwarek internetowych. Głównym celem udostępnionej w ubiegłym miesiącu nowej odsłony BUR było dopasowanie systemu do rzeczywistych potrzeb jego użytkowników oraz wprowadzenie rozwiązań, które korzystanie z serwisu uczynią prostsze i przyjemniejsze. Efekt ten uzyskano dzięki wprowadzeniu szeregu udogodnień, zarówno jeżeli chodzi o rejestrację na platformie, jak i wyszukiwanie interesującego szkolenia. Dzięki tym rozwiązaniom serwis intuicyjnie poprowadzi nas do celu, czyli wyszukania potrzebnej usługi rozwojowej.

Sprawne poruszanie po witrynie zapewnia nowa, przejrzysta szata graficzna, w której każdemu profilowi użytkownika, przedsiębiorstwa czy dostawcy usług przypisano inny kolor. Korzystając z bazy wystarczy podążać za nim. Ale to nie jedyne zmiany.

– Nowa odsłona Bazy Usług Rozwojowych, jak każda nowość spotkała się z dużym zainteresowaniem użytkowników. Prawie dwa miesiące funkcjonowania pokazały, że wprowadzone zmiany, w tym zwłaszcza nowy sposób prezentacji informacji, prosty system nawigacji na stronie, ulepszony mechanizm wyszukiwarki oraz przejrzysty interfejs użytkownika, ułatwiły korzystanie ze szkoleń, rozliczanie ich a także oferowanie usług – podkreśla Paweł Startek z Departamentu Rozwoju Kadr w Przedsiębiorstwach PARP.
W nowej BUR nie zapomniano także o tym, jak ważna jest komunikacja. Rozbudowany moduł komunikacji, w którym każdy z profili ma do dyspozycji własną skrzynkę z wiadomościami, usprawni wymianę informacji pomiędzy użytkownikami.

Błyskawiczny dostęp do tysięcy szkoleń

W nowej BUR bez problemu znajdziemy interesującego nas usługi rozwojowe. Zostały one pogrupowane w kategorie, takie jak: biznes, zdrowie i medycyna, informatyka i komunikacja, finanse i bankowość, prawo i administracja, techniczne, prawo jazdy, języki, styl życia, transport i motoryzacja, ekologia i rolnictwo oraz inne. Jeśli w bazie nie znajdziemy odpowiedniego dla siebie szkolenia, na profilu Użytkownika oraz Przedsiębiorstwa znajduje się zakładka „Zapotrzebowanie na usługę” gdzie możemy przedstawić swoje oczekiwania odnośnie potrzebnej nam lub naszym pracownikom usługi. Usługodawcy zarejestrowani w Bazie wkrótce przygotują dla nas ofertę.

Oferujesz ciekawe szkolenia? Dołącz do BUR

Baza Usług Rozwojowych poszerza nieustannie ofertę szkoleniową, współpracując z nowymi podmiotami. Jeśli oferujesz ciekawe i wysokiej jakości szkolenia, możesz w prosty sposób dołączyć ze swoją ofertą do BUR.

– Tempo zmian we współczesnym świecie wymusza konieczność stałego kształcenia. Szkolenia oznaczają najczęściej spore koszty, na które przedsiębiorcom trudno znaleźć środki w budżecie. Jest to niełatwe zwłaszcza teraz, gdy pandemia mocno uderza w gospodarkę i przedsiębiorstwa. Dzięki BUR osoby zainteresowane rozwojem mogą znaleźć usługi z dofinansowaniem ze środków europejskich, a oferujące je firmy mogą zyskać nowe zlecenia. Zapraszamy wszystkich zainteresowanych do korzystania z nowej Bazy i oferowania swoich usług rozwojowych – podkreśla Aleksandra Berg-Koza.

Baza funkcjonuje dzięki środkom pochodzącym z Programu Operacyjnego Wiedza Edukacja Rozwój (POWER), który z kolei działa w ramach Europejskiego Funduszu Społecznego. Dzięki niemu wielu mikro, małych i średnich przedsiębiorców mogło liczyć na zwrot od 50 proc. do nawet 80 proc. kosztów usługi.

Materiał oryginalny: Prosty sposób na szkolenia z dofinansowaniem. Poznaj nową Bazę Usług Rozwojowych - Polska Times

Dodaj ogłoszenie