Zamknij

Gazeta Lubuska

Protest KOD w Gorzowie. Protestujący dziękowali prof. Andrzejowi Rzeplińskiemu [WIDEO, ZDJĘCIA]

protest KOD w Gorzowie

Jakub Pikulik

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/22] Następne

Na manifestację KOD w Gorzowie przyszło około 100 osób. - Ta demonstracja była zaplanowana wcześniej. Chcieliśmy w ten sposób podziękować profesorowi Andrzejowi Rzeplińskiemu za to, że tak wiernie stał na straży demokracji i konstytucji. W międzyczasie doszło do dramatycznych wydarzeń w Warszawie, którym się sprzeciwiamy i popieramy osoby, które protestują w Sejmie i przed nim - mówi Artur Stojanowski, współorganizator wczorajszego protestu. Demonstranci w Gorzowie mieli ze sobą kartki o treści „Profesorze, dziękuję za piękną lekcję patriotyzmu”, „Wyroki Trybunału Konstytucyjnego są ostateczne”, „Wolne media”. Wiele osób miało biało-czerwone flagi i flagi unii europejskiej. Niektórzy przyszli z egzemplarzami konstytucji. W czasie gorzowskiego protestu manifestujący śpiewali m. in. „Czarny walc” Konrada Materny i „Mury” Jacka Kaczmarskiego.Zobacz też: Manifestacja KOD-u na zielonogórskim deptaku [ZDJĘCIA, WIDEO];nf

- Przyszłam z wnukiem, żeby sprzeciwić się temu, co wyprawia z naszym krajem rząd. Z kraju stawianego jako przykład staliśmy się pośmiewiskiem Europy. Nie chcę, żeby mój wnuk żył w takiej Polsce - mówi Barbara Maciejewska.

Na spotkanie gorzowskiego KOD-u przyjechali posłowie PO Krystyna Sibińska i Tomasz Kucharski. - Jeśli ktoś mówi, że te protesty były zaplanowane, to kłamie, nie wierzcie im. To jest nasz naturalny, spontaniczny sprzeciw wobec tego, co działo się w Sejmie. Chciałam wam bardzo podziękować za to, że jesteście z nami. Dziękuję za to, że również w piątek wyszliście spontanicznie protestować w Gorzowie - mówiła wyraźnie wzruszona poseł Sibińska, po czym wręczyła kwiaty Monice Twarogal, organizatorce protestów.
W czasie protestów zbierano też kawę, herbatę i prowiant, który został zawieziony do Warszawy dla osób, które protestują przed Sejmem.

Zobacz też: Narodowcy manifestowali przeciwko KOD-owi w Zielonej Górze [ZDJĘCIA, WIDEO];nf


Najnowsze wiadomości

reklama

Polecamy