Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Protest tysięcy miast również w Zielonej Górze. Ma to być największa mobilizacja klimatyczna w historii

Aleksandra Sierżant
Aleksandra Sierżant
Młodzi będą protestować w tysiącach miast przeciwko bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego
Młodzi będą protestować w tysiącach miast przeciwko bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego Natalia Dyjas
Już w piątek, miliony ludzi na całym świecie - uczniów, studentów, rodziców i dziadków, będą protestować w tysiącach miast przeciwko bierność rządzących wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego. Strajk odbędzie się również w Zielonej Górze.

Już w piątek (20 września) o godzinie 10 młodzi zbiorą się pod ratuszem, by wziąć udział w Proteście Tysięcy Miast. W tym dniu miliony ludzi na całym świecie będą walczyć o przyszłość Ziemi. Data nie jest przypadkowa. 20 września to ostatni piątek przed szczytem klimatycznym ONZ w Nowym Jorku, podczas którego mają zapaść kluczowe decyzje dotyczące ratowania naszej planety.

Strajk ma być pewnego rodzaju naciskiem na polityków, którzy według organizatorów protestu są bierni, wobec pogłębiającego się kryzysu klimatycznego.

- Rządzący muszą wiedzieć, że MY - obywatele świata, nie zgadzamy się by przyszłość nasza i przyszłych pokoleń została zaprzepaszczona przez ich ignorancję - mówią inicjatorzy strajku.

Zobacz, jak wyglądał ostatni strajk:

Zielona Góra, 24 maja, 2019. Strajk klimatyczny młodzieży na zielonogórskim deptaku.

Zielona Góra. Młodzieżowy strajk klimatyczny. "Dzieci i ryby...

Organizatorzy uważają, że indywidualne zmiany, jak ważne by nie były, przestały już wystarczać. Dlatego zachęcają wszystkich do wspólnego skandowania i tłumaczą, dlaczego to takie ważne:

- Skutki katastrofalnych zmian klimatycznych zaczynamy odczuwać nawet w Polsce. Upały, ograniczenia w dostępie do wody, susze, powodzie i gwałtowne burze to zaledwie przedsmak świata, w którym przyjdzie nam żyć, jeśli nie zatrzymamy wzrostu globalnej temperatury na poziomie 1,5℃. Żeby było to możliwe już teraz musimy podjąć drastyczne kroki w kierunku osiągnięcia neutralności klimatycznej - piszą na swojej stronie i dodają, że już wiele udało się w tej sprawie zrobić:

- Wiele razy udowodniliśmy już, jak ogromną siłę rażenia ma nasz głos! Masowe protesty w Wielkiej Brytanii skłoniły tamtejszych polityków do daleko idących zobowiązań przeciwdziałania kryzysowi klimatycznemu, a nasze protesty doprowadziły do pierwszego Klimatycznego Panelu Obywatelskiego w Warszawie. Wszystkie te sukcesy to wynik zaangażowania tysięcy ludzi - starszych i młodszych. Możemy (i musimy) osiągnąć jeszcze wiele więcej - jednak do tego będziemy potrzebować Was wszystkich - zachęcają młodzi.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Strefa Biznesu: Uwaga na chińskie platformy zakupowe

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska