Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przebudowa ul. Sikorskiego w Gorzowie nie skończy się w czerwcu. Jak przebiegają prace?

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Przebudowa ul. Sikorskiego na pewno nie zakończy się do 21 czerwca.
Przebudowa ul. Sikorskiego na pewno nie zakończy się do 21 czerwca. Jarosław Miłkowski
Na skrzyżowaniu z ul. Młyńską trwa układanie ostatnich fragmentów torowiska. Przebudowa ul. Sikorskiego nie zakończy się jednak w terminie. Przyznają to sami urzędnicy.

- To, że ostatnich aktualnych terminów nie uda się dotrzymać, wiadomo już teraz, bo jeden z nich już po prostu minął – mówi Marta Liberkowska z wydziału promocji i informacji magistratu. W poniedziałek 6 kwietnia miało być gotowe całe torowisko na przebudowywanej ul. Sikorskiego. Tymczasem dopiero teraz na skrzyżowaniu z ul. Młyńską zaczęło się układanie betonowych elementów pod szyny. Gdy te prace się zakończą, torowisko będzie zrobione w całości.

Trwa głosowanie...

Czy wierzyłeś, że prace na ul. Sikorskiego zakończą się 21 czerwca 2020?

Skrzyżowanie Sikorskiego z ul. Młyńską to już ostatnie miejsce na przebudowie, gdzie jeszcze brakuje szyn. Wcześniej brakowało ich także w okolicy skrzyżowania z ul. Garbary. Tu, przy wejściu do Parku Wiosny Ludów i Kłodawki, trzeba było zbudować separator (urządzenie do oczyszczania wody). Jest już gotowy od tygodni. Na początku marca został uzupełniony tu także odcinek torowiska.

Prace w okolicy ul. Młyńskiej przedłużały się, bo w trakcie robót natrafiono na fragmenty zabytkowej Bramy Młyńskiej, którą od zachodu wjeżdżało się do Gorzowa. Swoją dokumentacyjną pracę musieli więc tutaj przeprowadzić archeolodzy.

Deptak na ul. Sikorskiego prawie gotowy

Robotnicy uwijają się też na odcinku między katedrą a urzędem miasta. Tu trwają już ostatnie prace przy torowisku. Na ukończeniu są też roboty brukarskie. Zostały też już zrobione przystanki. Ten w stronę Silwany będzie na wysokości tablicy z nekrologami, a ten w kierunku Wieprzyc i Piasków – na wysokości dawnego sklepu Kokos. Przystankowe wiaty czekają już na szyby i siedziska.

Rondo koło Rolnika już widać

Prace są też prowadzone w okolicy Rolnika. Tu, u zbiegu ulic: Orląt Lwowskich, Sikorskiego i al. Konstytucji 3 Maja powstaje rondo. Już widać jego zarys. We wtorek 7 kwietnia robotnicy układali już nawet kostkę wokół niego. Rozpoczęły się tu także pierwsze prace nad chodnikami. A po cokole, na którym stał pomnik Adama Mickiewicza, nie ma już śladu. Przypomnijmy: wieszcz w dalszym ciągu będzie stał w tej części miasta. Jego pomnik zostanie jednak ustawiony kilkanaście kroków od dotychczasowego miejsca – będzie więc bliżej pomnika marszałka Józefa Piłsudskiego.

Tramwaje nie tak prędko

- Czy to, że prace nad torowiskiem finiszują, oznacza rychły powrót tramwajów? – zapytaliśmy w urzędzie.
- W związku z epidemią koronawirusa, to nie będzie tak prędko. Nie oznacza to jednak, że koronawirus sprawił, iż wykonawca może zwolnić. Jakkolwiek w czasie epidemii to brzmi, prace na przebudowie ul. Sikorskiego podążają normalnie. Wykonawca chce, by po raz kolejny przesunąć termin zakończenia wszystkich prac, nie tylko nad torowiskiem. Aktualnie jego pismo jest analizowane przez wydział inwestycji. Na dziś trudno powiedzieć, czy prace skończą się w lipcu, sierpniu czy może później – mówi M. Liberkowska.

Przebudowa ul. Sikorskiego rozpoczęła się 15 lutego 2018 r. Torowisko miało być skończone do 23 stycznia 2019 r., a wszystkie prace – do 23 sierpnia 2019. Tego terminu nie udało się jednak dotrzymać. Tak samo zresztą jak kolejnych dat zakończenia prac. Ostatnio obowiązujący termin – 21 czerwca – też już jest nieaktualny.

Czytaj również:
Gorzów. Trwa montaż wiat i stojaków dla rowerów. Także koło… pomnika Szymona Giętego

ZOBACZ WIDEO: Gorzów. Ulica Sikorskiego skrywała... filiżanki i talerze

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Parada Motocyklistów w Łodzi

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska