Przed nami derby!

Alicja Kucharska
Piłka ręczna: czwarty mecz i czwarta wygrana!

W niedzielę, w samo południe rozpoczął się mecz 15. kolejki ligi Dolnośląskiej. Tym razem rywalem TS Zew Świebodzin była drużyna MKS-u Zagłębie II Lubin. Drużyna o tyle trudna, że do samego końca nie było wiadomo, jaki skład zaprezentuje się na boisku. Ostatecznie po zaciętym pojedynku i nerwowej końcówce to Zewiacy wywalczyli kolejne dwa punkty. To czwarty mecz z rzędu i czwarte zwycięstwo naszych szczypiornistów. Seniorzy awansowali na 4. pozycję w tabeli.

Fenomenalnie w pierwszej połowie!Początkowe minuty to piłka po stronie Zewu. Dobrą grą w obronie, ale i skutecznym atakiem piłkarze ręczni ze Świebodzina wypracowali sobie przewagę bramkową nad drużyną Zagłębia. W 20. minucie prowadziliśmy sześcioma bramkami i taki wynik utrzymał się do końca pierwszej połowy. Do szatni seniorzy schodzili z wynikiem 15:9.

Dramatyczny finisz piłkarzy
W pierwszych minutach drugiej połowy Zewiacy sukcesywnie powiększali swoją przewagę bramkową. W 25. minucie prowadziliśmy 23:15.

Przewaga zaczęła topnieć, gdy rywale zaczęli zdobywać kolejne bramki. Na dziesięć minut przed końcem było już 24:21, a w 55 minucie Zewiacy rzucili ostatnią bramkę w tym spotkaniu (26:24). W chwilę później rywale zdobyli kolejną bramkę. Na 7 sekund przed końcem spotkania, przy stanie 26:25, piłka była po stronie gospodarzy. Ich akcja zakończyła się niepowodzeniem, a dramatyczna końcówka przyniosła upragnione zwycięstwo piłkarzom ręcznym ze Świebodzina!
- Odnośnie do dzisiejszego meczu mieliśmy pewne założenia i w pierwszej połowie wywiązaliśmy się z nich w 90 procentach. Druga połowa, do 50 minuty, układa sie po naszej myśli. Niestety, w naszą grę wkradło się rozluźnienie i do ostatniej sekundy musieliśmy drżeć o wynik. Najważniejsze są jednak dwa punkty, a w tym momencie myślimy już o kolejnym meczu - skomentował Łukasz Jacykowski, trener TS Zew Świebodzin.

Kolejnym rywalem naszych szczypiornistów będzie AZS Uniwersytetu Zielonogórskiego. Tak zwane wielkie derby odbędą się już w sobotę, 5 marca o godzinie 15.00 w świebodzińskiej hali sportowej. Bilety do nabycia w sklepie „Kamil”, „Tombud” oraz pizzerii „Duet”. Również w sobotę nie zabraknie organizacyjnych niespodzianek oraz niezwykłego widowiska sportowego. a

II liga Dolnośląska - wyniki:
Kolejka 15. - sobota 27 lutego: WKS Grunwald Poznań - OSiR Komprachcice 27:21, SKF KPR Sparta Oborniki - SPR Bór Oborniki Śląskie 31:34, MKS Żagiew Dzierżoniów - UKS Dziewiątka Legnica 26:25, Uniwersytet Zielonogórski - WKS Śląsk II Wrocław 42:19, UKS Lider Swarzędz - KS Polonia Środa Wlkp. 25:27, MKS Zagłębie II Lubin - TS Zew Świebodzin 25:26