Odkrywamy Lubuskie Koleją
  Przed nami kolejna wycieczka z POLREGIO! Tym razem zwiedzimy...

  Przed nami kolejna wycieczka z POLREGIO! Tym razem zwiedzimy Guben!

  Aleksandra Korn

  Gazeta Lubuska

  Przed nami kolejna wycieczka z POLREGIO! Tym razem zwiedzimy Guben!

  ©POLREGIO

  W październiku również czeka nas weekendowa eskapada. W najbliższą sobotę zwiedzimy pogranicze, czyli miasto Gubin i jego wschodnią część - niemieckie Guben.
  Przed nami kolejna wycieczka z POLREGIO! Tym razem zwiedzimy Guben!

  ©POLREGIO

  Nim dotrzemy do celu, pociąg zatrzyma się na stacji w Krośnie Odrzańskim. Naszą podróżniczą przygodę zaczniemy od zwiedzenia krośnieńskiego Zamku Piastowskiego. O jego tajemnicach opowie przewodnik towarzyszący nam w nadodrzańskiej wycieczce. O godz. 12:17 wyruszymy z Krosna na podbój Guben. Tutaj (opcjonalnie) zwiedzimy słynne Plastinarium, którego twórcą jest lekarz i wynalazca Gunther von Hagens lub wybierzemy się na spacer urokliwymi ulicami miasta.

  Z niemieckiego Guben wyruszymy do Gubina.
  Co warto zobaczyć w tym malowniczym miejscu? Na pewno Waszą uwagę zwróci Wyspa Teatralna znajdująca się przy ujściu Lubszy do Nysy Łużyckiej. Obiektem, który również Was zaciekawi będzie zlokalizowany w zachodniej części rynku ratusz miejski. Będąc w Gubinie nie można również pominąć zabytkowej wieży Bramy Ostrowskiej, a także dostojnych ruin kościoła farnego. Po wycieczkowych wrażeniach organizator oferuje ciepły poczęstunek dla wszystkich podróżników.

  Powrót do Zielonej Góry przewidziany jest na godz. 18:40. W grodzie Bachusa będziemy o godz. 20:02.

  Bilety w relacji Zielona Góra - Guben w cenie 55 zł i 100 zł (100 zł z wejściem do Plastinarium) oraz 40 zł w relacji Krosno Odrzańskie - Guben do nabycia w kasach biletowych w Zielonej Górze. Jeśli chcecie wziąć udział w wycieczce POLREGIO, już teraz zaplanujcie sobie podróżniczy grafik! Szczegółowe informacje dostępne wkrótce na www.polregio.pl w zakładce „Dla podróżnych” - „Aktualności” - „Lubuskie”.

  POLECAMY RÓWNIEŻ PAŃSTWA UWADZE:

  Odkrywamy lubuskie koleją  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  Najnowsze wiadomości

  Zobacz więcej

  Najczęściej czytane

  GazetaLubuska.pl poleca:

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Pracuj u nas - Seco Warwick zaprasza!

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia

  Rezolutne przedszkolaki o świętach Bożego Narodzenia