Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przedsiębiorcy z Polski i Niemiec będą rozmawiać o cyberbezpieczeństwie

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
Jarosław Nieradka, dyrektor biura OPZL w Zielonej Górze
Jarosław Nieradka, dyrektor biura OPZL w Zielonej Górze Mariusz Kapała
- Wśród polskim i niemieckich firm świadomość potrzeby ochrony własnych zasobów informatycznych jest w dalszym ciągu bardzo niewielka - mówi Jarosław Nieradka, dyrektor biura Organizacji Pracodawców Ziemi Lubuskiej w Zielonej Górze.

W środę, 5 kwietnia, w Hoyerswerdzie, odbędzie się drugie spotkanie przedstawicieli polskich i niemieckich firm, organizowane przez Organizację Pracodawców Ziemi Lubuskiej i Związek Przedsiębiorców Brandenburgii i Berlina. Jest to efekt naszej umowy o współpracy, którą podpisaliśmy podczas Lubuskiego Forum Gospodarczego w zeszłym roku. Celem projektu, który realizujemy razem z naszym niemieckim partnerem, jest zidentyfikowanie wspólnych problemów, jakie mają przedsiębiorcy po obu stronach granicy. Chcemy wspólnie z kolegami z Niemiec przedyskutować ich możliwe rozwiązania.

Co jest największym wspólnym problemem polskich i niemieckich pracodawców?Rynek pracy, a krótko mówiąc brak rąk do pracy. Dotyczy to zarówno naszego województwa, jak i Brandenburgii. Chcemy temu tematowi poświęcić osobne spotkanie.

Co więc będzie tematem środowej debaty?W Hoyerswerdzie będziemy rozmawiać o cyberbezpieczeństwie. Wśród polskich i niemieckich firm świadomość potrzeby ochrony własnych zasobów informatycznych jest w dalszym ciągu bardzo niewielka. Badania pokazują, że tylko 30 proc. właścicieli firm wdrożyłoby u siebie zabezpieczenia, gdyby atak hakerski dotknął ich konkurencję. Informacja jest w tej chwili jednym z najcenniejszych towarów. Zależy nam na tym, aby uświadamiać, co może się wydarzyć, gdy nie będziemy się stosować systemów bezpieczeństwa. Ten temat nie jest przypadkowy. Spotkamy się podczas targów branży IT, które będą odbywać w Hoyerswerdzie. Przedsiębiorcy odwiedzą stoiska, będą mogli przeprowadzić rozmowy kooperacyjne.

Planowane są też wykłady. Wykład poprowadzi firma, zajmująca się cyberbezpieczeństwem - Sinersio Polska z Nowej Soli. Ze strony niemieckiej wystąpi policjant z Federalnego Urzędu Kryminalnego Brandenburgii, który zajmuje się sprawami cyberbezpieczeństwa gospodarczego.

Jakie tematy będą omawianie podczas kolejnych spotkań?W ramach naszego projektu zaplanowaliśmy cztery spotkania. Na pewno będziemy rozmawiać o rozwoju potencjału turystycznego naszych regionów. Chcemy się skupić też na tym, jak stworzyć region atrakcyjny dla młodych ludzi, aby chcieli tu zostać.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska