Przerwana dobra seria. Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali na wyjeździe ze Ślęzą Wrocław

Cezary Konarski
Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali na wyjeździe z e Ślęzą Wrocław 0:2.
Piłkarze Lechii Zielona Góra przegrali na wyjeździe z e Ślęzą Wrocław 0:2. Cezary Konarski
Piłkarze Lechii Zielona Góra nie przedłużyli trwającej od niemal miesiąca dobrej passy i po pięciu meczach bez porażki przegrali (0:2) wyjazdowe spotkanie ze Ślęzą Wrocław.

Ślęza Wrocław - Lechia Zielona Góra 2:0 (1:0)

• Bramki: Stępień (40), Matheus (85).
  • Lechia: Fabisiak – Ostrowski, Babij, Łokietek – Maćkowiak (od 57 min Frankowski), Kaczmarczyk (od 57 min Król), Ekwueme (od 46 min Żukowski), Athenstadt, Małecki (od 65 min Wieczorek) – Konieczny (od 65 min Żurawski), Loboda.
  • Żółte kartki: Babij, Ekwueme, Żukowski, Sawicki (trener).

Wrocławianie z kolei przedłużyli – do czterech meczów - serię zwycięstw u siebie, co jest równoznaczne z tym, że Ślęza na własnym boisku nie straciła jeszcze w tym sezonie ani jednego punktu. W spotkaniu z Lechią gospodarze nie mieli jakiejś wielkiej przewagi, ale bezlitośnie wykorzystali dwa poważne błędy zielonogórzan, którzy w pierwszej połowie nieźle „czytali” grę miejscowych. Dodatkowo dość śmiało zbliżali się do pola karnego rywali. Szansy na zdobycie gola szukał m.in. Mykyta Loboda, ale jego strzały były zbyt lekkie, by mogły zaskoczyć bramkarza Ślęzy.

Piłkarze Lechii Zielona Góra wygrali (2:1) z Cariną Gubin w finale lubuskiego Pucharu Polski.

Puchar jest nasz! Tak cieszyli się piłkarze Lechii Zielona G...

Gospodarze pierwszą bramkę zdobyli tuż przed przerwą w sytuacji, która w pierwszej połowie kilka razy się powtórzyła. Gra była dość ostra, a piłkarze Lechii i jej sztab szkoleniowy nie zawsze godzili się z decyzjami arbitra. „Sędziowanie” zielonogórzan zakończyło się m.in. dwoma żółtymi kartkami w 24 min (Jakub Babij i trener Andrzej Sawicki) i spóźnioną reakcją przy wznowieniu gry przez wrocławian w 40 min. Ślęza przeprowadziła akcję prawą stroną boiska, piłka w polu karnym trafiła do Piotra Stępnia, który w dość łatwy sposób strzelił gola.

Po zmianie stron w grze gości brakowało dokładności, a kolejnym mankamentem był brak pomysłu na rozegranie groźnych akcji. Miejscowi też niczym specjalnym się nie wyróżniali, a bramkę w 85 min zdobyli po kolejnym błędzie Lechii. Zielonogórzanie stracili piłkę na połowie rywala, a daleko od bramki próbował interweniować Wojciech Fabisiak. Bramkarza przyjezdnych ominął jednak Vinicius Matheus i skierował piłkę do pustej bramki.

Piłkarze Lechii Zielona Góra wygrali 2:1 z Cariną Gubin w finale lubuskiego Pucharu Polski.

Piłkarze Lechii Zielona Góra zdobyli lubuski Puchar Polski! ...