Gazeta Lubuska

Przy drodze w Mościcach stanęła kukła Świętego Mikołaja. Postać w czerwonym stroju prosi kierowców, aby zwolnili [ZDJĘCIA]

Na początku przy drodze w Mościcach stał manekin policjanta. Miał prawdziwą suszarkę, kamizelkę odblaskową i bondowskie okulary.  Wtedy, w 2016 r. wielu

Mirosław Sztogryn

Następne
Przeglądaj również za pomocą strzałek na klawiaturze [1/6] Następne

Na początku przy drodze w Mościcach stał manekin policjanta. Miał prawdziwą suszarkę, kamizelkę odblaskową i bondowskie okulary. Wtedy, w 2016 r. wielu kierowców rzeczywiście zwalniało, ale niektórzy nie reagowali na manekina. Zareagowały za to media, wąsaty policjant z suszarką był nawet gwiazdą Teleekspressu.

Po nim karierę medialną zrobiła kostucha, która w miejsce policjanta stanęła latem tego roku. Wzbudzała zainteresowanie mieszkańców i kierowców. Miała strój rodem z Ku Klux Klanu i stylową kosę oraz tabliczkę z ograniczeniem prędkości i sugestią: ZWOLNIJ. Policjant znikł w nieznanych okolicznościach; wieść gminna prowadzi ślady po nim ponoć do magazynu zarządu dróg.

Kostucha stała niewiele dłużej (i też stała się gwiazdą mediów), choć nikogo nie obrażała, a jedynie pozytywnie daje kierowcom do myślenia – w terenie zabudowanym nie tylko warto, ale wręcz trzeba zdjąć nogę z gazu.

Teraz ich rolę przejął… Święty Mikołaj, który zachęca kierowców do podarowania mieszkańcom prezentu. Warto dać im ten prezent i przejechać przez wieś w przepisowym tempie.

Źródło: www.witnica.pl

Zobacz też wideo: Kukła policjanta w Mościcach


Polecamy