Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Przystanek autobusowy koło Arsenału w Gorzowie stał się… parkingiem. Pasażerowie muszą nadkładać drogi

Jarosław Miłkowski
Jarosław Miłkowski
Przystanek przy Arsenale jest nieużytkowany od 15 kwietnia zeszłego roku.
Przystanek przy Arsenale jest nieużytkowany od 15 kwietnia zeszłego roku. Jarosław Miłkowski
Przystanek autobusowy przy gorzowskim Arsenale, zamiast służyć pasażerom, stał się… bezpłatnym parkingiem. Wykonawca zapewnia, że autobusy zatrzymywać się tu będą jeszcze w tym tygodniu.

- Tamten przystanek to już dawno powinien wrócić – mówi pani Barbara.
- Przez to, że jeszcze nie funkcjonuje, to my tylko musimy więcej chodzić – dodaje pani Teresa, kolejna z oczekujących na autobus przy Titaniku.

Trwa głosowanie...

Czy korzystasz z komunikacji miejskiej w Gorzowie?

Obie gorzowianki wprost nie mogą doczekać się, kiedy ponownie zostanie uruchomiony przystanek autobusowy przy Arsenale. Wiele tygodni temu w jego zatoczce wylano beton, który już dawno zdążył stwardnieć. W części dla pieszych dawno jest tez ułożony chodnik. Ba! Stoi także wiata przystankowa, w którą tylko trzeba wstawić szyby. Przystanek jest jednak niemal nie używany. Niemal, bo kierowcy samochodów z zatoczki autobusowej zrobili sobie z niego… parking. Auta stoją więc koło Arsenału, a ludzie… muszą chodzić pod Titanika, gdzie tymczasowy przystanek jest już od 15 kwietnia 2019 r.

Cierpią na tym pasażerowie, bo wydłuża się im odległość pomiędzy przystankiem w centrum a kolejnymi przystankami przy AWF-ie, Jagiełły czy przy hotelu Mieszko

Przystanek przy Arsenale. Pasażerowie i kierowcy narzekają

Na brak możliwości zatrzymania się autobusem przy Arsenale narzekają też kierowcy.
- Cierpią na tym pasażerowie, bo wydłuża się im odległość pomiędzy przystankiem w centrum a kolejnymi przystankami przy AWF-ie, Jagiełły czy przy hotelu Mieszko – mówi nam Adrian Gołuch, kierowca Miejskiego Zakładu Komunikacji, a zarazem jeden z prowadzących facebookową stronę Okiem Gorzowskiego Autobusu. Sami kierowcy też nie są zadowoleni:
- Nam ciężej jest wydostać się z tymczasowej „zatoki” na skrajny lewy pas, aby dojechać do Wybickiego. Oddanie nowej zatoki ułatwiłoby życie nam wszystkim, w tym także innym przewoźnikom, którzy przed remontem często korzystali z tej zatoki i zabierali stamtąd pasażerów np. do Międzyrzecza – dodaje kierowca MZK.

POLECAMY INFORMACJE MOTORYZACYJNE

W sprawie przystanku interweniował nawet radny Robert Surowiec z Koalicji Obywatelskiej. „Zwracam się z prośbą o zezwolenie na korzystanie z zatoki pod Arsenałem. Jest już gotowa do użytkowania (…) a mieszkańcy zrobili sobie z tego miejsca bezpłatny parking” – napisał w zeszłym tygodniu radny do prezydenta Jacka Wójcickiego.

- W sprawie przystanku interweniowaliśmy u wykonawcy półtora miesiąca temu, a w zeszłym tygodniu ponaglaliśmy do tego, by jak najszybciej udostępnił go pasażerom – mówił nam w poniedziałek 1 czerwca Wiesław Ciepiela, rzecznik urzędu miasta.
Przystanek był zbudowany niemal od zera w ramach przebudowy ul. Sikorskiego, z którą odpowiada Trakcja PRKiI.

Przystanek przy Arsenale. Kiedy zostanie oddany?

- By przystanek mógł być oddany do użytku, musimy jeszcze wykonać oznakowanie na jezdni. Zrobimy to jeszcze w tym tygodniu – mówił nam w poniedziałek Szymon Matusiak z Trakcji.
- Czyli najpóźniej w sobotę pasażerowie będą mogli korzystać z tego przystanku? – dopytujemy.
- Tak – odpowiada Matusiak.
Z takiej odpowiedzi bardzo cieszy się Piotr Kunicki z przyległego do przystanku kiosku. Powrót pasażerów oznaczać będzie więcej klientów.

Przywrócenie przystanku przy Arsenale wcale nie oznacza, że wszystkie prace będą na nim ukończone. W początkowym okresie wiata przystankowa prawdopodobnie będzie bez szyb. One miałyby zostać wstawione dopiero w późniejszym okresie (wykonawca nie chce bowiem ponosić kosztów za ich ewentualne zdewastowanie, a przed zakończenie przebudowy ul. Sikorskiego to od odpowiada za wiaty wzdłuż Sikorskiego).
Sama przebudowa ul. Sikorskiego zmierza już do finału. Aktualnie trwają prace na odcinku pomiędzy ul. Pocztową i Parkiem 111 oraz w rejonie nowego ronda koło Rolnika. Daty zakończenia prac nie ma (żaden z wcześniejszych terminów i tak nie został dotrzymany). Urzędnicy stoją na stanowisku, że Trakcja „ma skończyć przebudowę jak najszybciej”.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Droga księżycowa w Gdyni, czyli Marszewska Góra

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska