MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Przyszli lekarze uczą się na platformie do gier. I namawiają młodych do dołączenia do nich

Leszek Kalinowski
Leszek Kalinowski
Bartłomiej Patka, student medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim
Bartłomiej Patka, student medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim Leszek Kalinowski, Archiwum B. Patka
Koronawirus pozamykał nie tylko szkoły i przedszkola, ale także uczelnie. Studenci opuścili akademiki, choć nie spodziewali się, że na tak długo, pojechali do swych domów, często oddalonych od Zielonej Góry o setki kilometrów. Czy to oznacza, że żacy uczą się sami z książek?

- Zajęcia się odbywają, ale zdalnie. Prowadzone są na różnych platformach. Pod tym względem uczelnia jest bardzo elastyczna – mówi student medycyny na Uniwersytecie Zielonogórskim Bartłomiej Patka. – Wykłady zwykle nagrywane są na YouTube, co ma swoje dobre strony, bo zawsze do danego tematu można wrócić. A zajęcia „na żywo”? Te z kolei prowadzone są na platformie dla graczy. Okazuje się, że to miejsce nie tylko dla miłośników gier, można je doskonale wykorzystać do bezpośrednich spotkań z lekarzami, naukowcami. W naszym wypadku bardzo się ten sposób sprawdza.

IFMSA na Uniwersytecie Zielonogórskim nadal działa, ale w... internecie

Oczywiście, studenci nie mogą się już doczekać, kiedy wrócą na uczelnię. Bo nic nie zastąpi bezpośredniego kontaktu z wykładowcami, medycznymi autorytetami, z pacjentami. Część przyszłych lekarzy pomaga w szpitalach, wykonując różne czynności.

A co z działalnością Międzynarodowego Stowarzyszenia Studentów Medycyny IFMSA?
- Nasz oddział prężnie działał nie tylko, jeśli chodzi o profilaktykę zdrowotną, organizował różne akcje. Teraz zmuszeni zostaliśmy do przeniesienia się do Internetu – odpowiada Bartłomiej Patka. – Dalej namawiamy do profilaktyki, prowadzenia zdrowego stylu życia, w ramach akcji Domowanie podpowiadamy, jak pożytecznie spędzać czas, jak efektywnie się uczyć. W porozumieniu z Uniwersytetem Zielonogórskim prowadzimy też akcją Drzwi na wpół otwarte i namawiamy młodych do studiowania medycyny właśnie w Zielonej Górze. Odpowiadamy uczniom na różne pytania, dotyczące kierunku, warunków studiowania.

Przekonujemy, że warto starać się o indeks u nas, choćby dlatego że jesteśmy małą uczelnią, grupy są mało liczne i praktycznie mamy możliwość jak nigdzie indziej mieć kontakt z profesorami jeden na jeden. To pozwala być czeladnikiem u mistrza. A to najlepszy sposób, by wyrobić sobie oko i rękę i jak najlepiej leczyć pacjentów - mówi Bartłomiej Patka.

Medycyna na Uniwersytecie Zielonogórskim cieszy się zainteresowaniem

Medycyna na Uniwersytecie Zielonogórskim cieszy się dużą popularnością. Na 60 miejsc na studiach stacjonarnych w tym roku akademickim złożyło tu podania aż 2.513 osób, co daje 41,8 osoby na jedno miejsce. Nie brakowało też chętnych do studiowania pielęgniarstwa (na I i II stopniu) oraz ratownictwie medycznym. Tu było 1,5 osoby na jedno miejsce.
Powołanie medycyny w Zielonej Górze spowodowało zmiany nie tylko w Szpitalu Uniwersyteckim, ale całym województwie. Powstają oddziały kliniczne także w Gorzowie, Nowej Soli, Żarach, Sulechowie... Wszędzie tam studenci mają zajęcia i spotykają się z coraz lepiej wykształconą kadrą.

ZOBACZ TEŻ

III Mistrzostwa W Szyciu Chirurgicznym Studentów Medycyny - Zielona Góra - hotel Grape Town - 29-30 listopada 2019

ZIELONA GÓRA: Mistrzostwa Polski w szyciu chirurgicznym stud...

Warsztaty w Szpitalu Uniwersyteckim i Klinice Wiśniowa w Zielonej Górze dla lekarzy z różnych krajów, którzy uczą się u nas nowoczesnych metod leczenia kamicy u dzieci - 7-9 października 2019.

ZIELONA GÓRA: Lekarze z innych krajów uczą się od nas leczen...

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Ślubowanie olimpijczyków - wywiad Przemysław Zamojski

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera

Materiał oryginalny: Przyszli lekarze uczą się na platformie do gier. I namawiają młodych do dołączenia do nich - Gazeta Lubuska

Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska