Puchar Ekstraligi. Oskar Paluch z kolejnym zwycięstwem. Wciąż nie przegrał biegu!

Jarosław Miłkowski
Oskar Paluch to syn Piotra Palucha, byłego zawodnika Stali Gorzów, a dziś trenera jej młodych zawodników. Jarosław Miłkowski
To były jego trzecie zawody w karierze i drugie zwycięstwo w całym turnieju! Oskar Paluch, syn Piotra Palucha, wygrał kolejną rundę Pucharu Ekstraligi na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu.

Puchar Ekstraligi to cykl turniejów dla zawodników od 13 do 16 lat. Startują oni na motocyklach o pojemności 250cc, a turnieje odbywają się na torze każdej z ekstraligowych drużyn.
W czwartek 18 lipca na Stadionie Olimpijskim we Wrocławiu odbył się już szósty turniej Pucharu Ekstraligi. Bezkonkurencyjny okazał się w nim 13-letni Oskar Paluch, syn Piotra Palucha, byłego zawodnika Stali Gorzów, a dziś trenera młodzieży w gorzowskim klubie. „Oski” wygrał wszystkie cztery woje wyścigu w turnieju zasadniczym oraz wyścig finałowy dla najlepszych zawodników. Na podium stanął m.in. z Mateuszem Paniczem, reprezentantem gospodarzy, który startuje już także w dorosłym żużlu.
Dla Oskara Palucha wrocławski turniej był dopiero trzecią imprezą w karierze. 4 lipca zdał on bowiem egzamin na licencją żużlową. Dzień później z kompletem punktów wygrał zawody w Gorzowie. Z kolei 6 lipca wystartował w Pucharze Ekstraligi w Zielonej Górze. W tych ostatnich zawodach wygrał trzy pierwsze biegi, a w dwóch następnych zanotował wykluczenie oraz defekt. To oznacza, że 13-latek nie przegrał do tej pory żadnego biegu, w którym dojechał do mety.

We wrocławskich zawodach wystartowali też dwaj inni juniorzy Stali. Dawid Pecyna zajął 11. miejsce, a Oliwer Ralczewicz ukończył zawody na 17. miejscu.
W zawodach wystartował też Fabian Ragus z Falubazu Zielona Góra. On z kolei zajął 7. lokatę.
Do zakończenia cyklu pozostały jeszcze dwa turnieje. Najbliższe zawody odbędą się 1 sierpnia w Lesznie.

Wyniki Pucharu Ekstraligi we Wrocławiu:
1. Oskar Paluch (Stal Gorzów) – 12 punktów (3, 3, 3, 3) + 1. miejsce w finale A
2. Mateusz Panicz (Sparta Wrocław) – 9 pkt. (0, 3, 3, 3) + 2. miejsce w finale A
3. Wiktor Przyjemski (Polonia Bydgoszcz) – 10 pkt. (3, 2, 2, 3) + 3. miejsce w finale A

7. Fabian Ragus (Falubaz Zielona Góra) – 8 pkt. (3, 3, 1, 1) + 3. miejsce w finale B
11. Dawid Pecyna (Stal Gorzów) – 7 pkt. (1, 1, 2, 3) + 3. miejsce w finale C
17. Oliwer Balcewicz (Stal Gorzów) – 0 pkt. (t, 0, d, w) + 1. miejsce w finale E

Przeczytaj także:
Pierwsze zawody Oskara Palucha? 15 punktów! Pierwsze miejsce. Młody zawodnik dzień wcześniej zdał licencję