JCZ
Barcelona - Valencia 1:0
Barcelona - Valencia 1:0 AFP/East News
Puchar Króla. Krok w stronę finału uczyniła FC Barcelona. W pierwszym półfinałowym spotkaniu wygrała u siebie z Valencią 1:0 (0:0). Dopiero po zmianie stron udało się jej ukruszyć twardy mur. Do siatki trafił Luis Suarez. Rewanż 8 lutego. Czy będzie formalnością?

Przewaga Barcelony okazała się wręcz przytłaczająca. W pierwszej połowie wymieniła prawie 500 podań, będąc przy piłce przez 74 procent czasu. Nie przełożyło się to jednak na sytuacje bramkowe. Valencia broniła ofiarnie i bardzo głęboko. Nawet Lionel Messi miał kłopoty z przedarciem się w polu karnym.

W drugiej połowie Ernesto Valverde poderwał z ławki i Philippe Coutinho, i Paulinho. Gola dał jednak inny duet. W 67 minucie opór Valencii udało się bowiem przełamać Luisowi Suarezowi, który z bliska główką skutecznie wykończył miekką wrzutkę od Messiego.

TRANSFERY w GOL24

Materiał oryginalny: Puchar Króla. Valencia dzielnie odpierała ataki Barcelony, aż w końcu Messi obsłużył Suareza - Gol24