Nasza Loteria NaM - pasek na kartach artykułów

Puchar Polski. Promień Żary nie dał żadnych szans Lechowi Sulechów i awansował do kolejnej rudny

Małgorzata Fudali Hakman
W 4 rundzie Pucharu Polski na szczeblu województwa lubuskiego Promień Żary bez problemu poradził sobie z na co dzień grającym w A klasie Lechem Sulechów.

W pierwszej połowie żaranie na listę strzelców wpisali się czterokrotnie. Zrobili to Patryk Jasiak dwa razy i Maciej Enkot oraz Michał Chabiniak. Promień choć w okrojonym składzie mógł spokojnie strzelić drugie tyle goli, ale szwankowała koncentracja, a tym samym skuteczność.

W drugiej połowie z boiska zeszli podstawowi gracze i zmiennicy mieli za zadanie dowieźć wynik do końca jak najmniejszym nakładem sił. Od 65. minuty mogli poćwiczyć grę w osłabieniu, bo z powodu kontuzji plac gry opuścił Łukasz Czyżyk, a nie było już nikogo na zmianę. Mimo mniejszej ilości zawodników, to przyjezdni mieli przewagę i strzelili piątego gola, choć mieli okazji do podwyższenia wyniku o wiele więcej. Gospodarze ambitnie walczyli i udało im się strzelić honorową bramkę. Promień wygrał z Lechem Sulechów 5:1 i awansował do kolejnej rundy.