OPRAC.:
Łukasz Konstanty
Elena Curtoni (z lewej) nie ukrywała radości z pierwszego w tym sezonie triumfu w zjeździe. Fot. PAP/EPA/Gian Ehrenzeller
Podwójnym sukcesem Włoszek zakończył się zjazd alpejskiego Pucharu Świata w szwajcarskim Sankt Moritz. Wygrała Elena Curtoni, przed Sofią Goggią oraz reprezentantką gospodarzy Corinne Suter.

Liderką klasyfikacji generalnej pozostała szósta w piątek Amerykanka Mikaela Shiffrin, która do triumfatorki straciła 1,23 s. Ma 59 punktów przewagi nad Szwajcarką Wendy Holdener.

Trzecie zwycięstwo w karierze Eleny Curtoni

31-letnia Curtoni odniosła trzecie zwycięstwo w karierze; w zjeździe wcześniej była najlepsza w 2020 roku w bułgarskim Bansko. Na podium pucharowych zawodów stanęła po raz dziewiąty, w tym trzeci w St. Moritz.

Jej rodaczka Goggia (druga w piątek) to mistrzyni olimpijska w zjeździe z Pjongczangu i wicemistrzyni z tego roku z Pekinu, która już trzykrotnie wywalczyła małą Kryształową Kulę w tej konkurencji i prowadzi także w tym sezonie.

Suter z kolei nie schodzi z pucharowego podium w konkurencjach szybkościowych od czterech startów, gdyż na początku grudnia trzykrotnie w czołowej trójce zakończyła zawody w kanadyjskim Lake Louise.

Supergigant mężczyzn w Val Gardenie odwołany z powodu mgły

Z powodu mgły na trasie odwołany został planowany na piątek supergigant mężczyzn alpejskiego Pucharu Świata we włoskim ośrodku narciarskim Val Gardena.

Pierwotnie zawody miały się rozpocząć o godz. 11.45, ale zostały przesunięte na 12.15. Później jury i organizatorzy zdecydowali jednak o odwołaniu rywalizacji z powodu gęstej mgły, ale także opadów śniegu i znaczącego ocieplenia.

To już szóste w tym sezonie przełożenie bądź odwołanie męskiej konkurencji PŚ. W sobotę na trasie Saslong narciarze mają rywalizować w zjeździe.