Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Punkt Informacji Turystycznej otwarty przy międzyrzeckim Rynku

Dariusz Dutkiewicz
Dariusz Dutkiewicz
Martyna Osadnik zaprasza do Punktu Informacji Turystycznej.
Martyna Osadnik zaprasza do Punktu Informacji Turystycznej. UMiG Międzyrzecz
W biurze PTTK otwarto Punkt Informacji Turystycznej, który finansowany jest z budżetu gminy. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promujące Ziemię Międzyrzecką oraz uzyskać informacje o jej największych atrakcjach turystycznych.

Punkt Informacji Turystycznej otwarto w biurze międzyrzeckiego oddziału Polskiego Towarzystwa Turystyczno-Krajoznawczego, które mieści się w kamienicy nr 9 przy skrzyżowaniu Rynku z ul. Lipową – niedaleko uruchomionej ostatnio fontanny. Czynny jest od godz. 9.00 do 17.00 przez okrągły tydzień od poniedziałku do niedzieli włącznie. Prowadzą go działacze PTTK. – Podobnie jak w poprzednich latach, informację turystyczną mogliśmy otworzyć dzięki dotacji z Urzędu Gminy – zaznacza prezes PTTK Przemysław Mikołajczak.

Punkt będzie czynny do 24 września. Turyści mogą w nim kupić lub otrzymać materiały promocyjne gminy – np. kubki i magnesy - oraz mapy i foldery z trasami turystycznymi i lokalnymi atrakcjami. Część z nich działaczom PTTK przekazał Urząd Miejski.

Nie tylko bunkry

- Ruch turystyczny jest w tym sezonie większy, niż przed rokiem. Naszym gościom polecamy przede wszystkim bunkry Międzyrzeckiego Rejonu Umocnionego. To absolutny przebój turystyczny nie tylko gminy, ale i całego regionu – mówi Martyna Osadnik, którą zastaliśmy w poniedziałkowe popołudnie w Punkcie Informacji Turystycznej. – Turystycznych atrakcji jest u nas oczywiście znacznie więcej. Turystom polecamy między innymi kąpielisko nad jeziorem Głębokie, kolejkę ogrodową w Nietoperku oraz muzeum i średniowieczny zamek w Międzyrzeczu.

Aktywna turystyka

Jak podkreśla P. Mikołaczak, coraz większą popularnością cieszy się tzw. aktywna turystyka. Przede wszystkim rowerowa i kajakowa. – Turyści dopytują o trasy rowerowe, wypożyczalnie sprzętu pływającego, przystanie kajakowe i pobliskie atrakcje – wylicza.

Burmistrz Remigiusz Lorenz zaznacza, że turystyka jest jedną z gałęzi lokalnej gospodarki. – Ze względu na pandemię koronawirusa, ostatnie miesiące były trudne. Obecnie widać znaczne ożywienie ruchu turystycznego w naszej gminie – mówi samorządowiec.

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Niedziele handlowe mogą wrócić w 2024 roku

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska