Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radna Anita Kucharska-Dziedzic: Musimy edukować seksualnie dzieci dla ich własnego bezpieczeństwa

Maciej Dobrowolski
Anita Kucharska-Dziedzic to członkini Ruchu Miejskiego i radna Zielonej Góry
Anita Kucharska-Dziedzic to członkini Ruchu Miejskiego i radna Zielonej Góry Mariusz Kapała
Zwolenniczką wprowadzenia edukacji seksualnej na podstawie wskazań WHO (Światowej Organizacji Zdrowia) jest dr Anita Kucharska-Dziedzic z Ruchu Miejskiego. Radna popiera także postulaty mniejszości seksualnych LGBT+.

Dlaczego powinniśmy oprzeć edukację seksualną na zaleceniach WHO?
Standardy WHO zostały wypracowane w drodze konsultacji przez wielu uznanych ekspertów. Jeżeli chcemy się troszczyć o dobro ludzkości, to musimy pamiętać, że jej część stanowią również mniejszości, m.in. osoby o różnej orientacji seksualnej. Niestety, ale często zdarza się, że osoby LGBT+ są nieakceptowane lub dyskryminowane przez społeczeństwo. Z tego powodu znajdują się w grupie o zwiększonej liczbie samobójstw. Musimy uczyć młodych ludzi, że wszystko jest z nimi w porządku, jeśli są innej orientacji seksualnej, że są wartościowymi ludźmi. Powinnyśmy kształcić młodzież w duchu tolerancji i zrozumienia. Tego brakuje.

Przeciwnicy deklaracji twierdzą, że dokument zaleca uczyć o masturbacji małe dzieci. A nastolatki jak negocjować bezpieczny seks.

Te kilka przytoczonych sformułowań ma wprowadzić społeczeństwo w nastrój histerii. Prawda jest taka, że małe dzieci poznając swoje ciało, często się dotykają dla przyjemności. Nie ma tym żadnego podtekstu seksualnego, to fizjologiczny objaw, o czym często nie wiedzą sami rodzice. Natomiast nastolatki muszą nauczyć się być asertywne, wiedzieć, jak odmawiać, jeśli czują, że coś jest nie tak. Pierwszy raz, kiedy dziewczynka w Polsce zostaje obmacana to 12 lat. Co setny 6-latek już doznał jakiejś formy przemocy seksualnej. To statystyka. Dzieci muszą być przygotowane, jak sobie radzić w takich sytuacjach. Musimy je edukować w sferze seksualności dla ich bezpieczeństwa.

Czy w Polsce za mało się robi w tym kierunku?

Zdecydowanie! Mamy dramatycznie wysoki odsetek ciąży wśród nastolatek. Niestety, brakuje im rzetelnej wiedzy o seksie. Podchodzą do tego tematu w sposób niedojrzały, co później przekłada się na ich życie. Nastolatkom w ciąży trudniej jest zdobyć dobre wykształcenie czy pracę. Cierpią na tym one same, ale także ich dzieci. Dlatego tak ważna jest dobra edukacja.

PRZECZYTAJ TAKŻE: Radny Jacek Budziński z PiS: Karta LGBT+ nie jest nam potrzebna w Zielonej Górze

Protest rodziców przeciwko karcie LGBT +. WIDEO:

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska