MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Radni Nowej Soli pożegnali się ze swoją kadencją. Zanim się rozstali, wpadli na świetny pomysł na tanią, a bardzo cenną pamiątkę

Eliza Gniewek-Juszczak
Eliza Gniewek-Juszczak
Ostatnia sesja rady miejskiej w Nowej Soli
Ostatnia sesja rady miejskiej w Nowej Soli Eliza Gniewek-Juszczak
16 listopada kończy się kadencja radnych Nowej Soli. Dzień wcześniej radni spotkali się na dwóch sesjach. Podczas pierwszej jeszcze podejmowali uchwały, a podczas ostatniej były podziękowania, wręczanie pamiątek i wspólne zdjęcia.

Ponad 70 sesji, prawie 600 uchwał, ponad 60 pisemnych interpelacji, tak w skrócie wygląda kadencja radnych Nowej Soli. Piotr Szyszko, przewodniczący rady miejskiej, który prowadził wszystkie sesje, również tą ostatnią, dziękując za wspólną pracę, porównał radnych do strażaków ochotników. - Byliśmy zawsze gotowi na sygnał, umożliwiając prezydentowi podejmowanie szybkich decyzji. Dziękuję za taką postawę. Czasem w tygodniu było nawet kilka takich spotkań.

Mieliśmy świadomość, że to oręż, który umożliwia podejmowanie decyzji w interesie mieszkanców. Odbywało się to kosztem czasu rodzinnego. Róże i czekoladki są dla naszych współmałżonków, jako symboliczny dowód wdzięczności za wyrozumiałość - mówił podczas uroczystej sesji Piotr Szyszko.
Radni dostali kwiaty i wspólne zdjęcie w ramce. Sami też szybko wymyślili własną pamiątkę. Z tabliczek umieszczonych na stole wyjęli swoje nazwiska i zbierali podpisy kolegów i koleżanek z rady.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska