Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Radny lubuskiego sejmiku Łukasz Mejza ogłosił, że ma koronawirusa. Inni radni na kwarantannie! Byli razem na sesji sejmiku i na szkoleniu

Zdzisław Haczek
Zdzisław Haczek
Mam koronawirusa. Jeśli mieliśmy kontakt w ostatnich dniach, to koniecznie zrób test i zgłoś się do Sanepidu! – apeluje radny Łukasz Mejza
Mam koronawirusa. Jeśli mieliśmy kontakt w ostatnich dniach, to koniecznie zrób test i zgłoś się do Sanepidu! – apeluje radny Łukasz Mejza Kadr z fimu Łukasza Mejzy
- Wszystkie osoby, z którymi miałem styczność już poinformowałem, jednak gdybym kogoś pominął, to proszę, tak jak ja, od razu, wykonajcie badanie – zaapelował w nocy, w niedzielę, 8 sierpnia 2020 r. radny Łukasz Mejza.

Łukasz Mejza, przewodniczący Klubu Radnych Bezpartyjni Samorządowcy w Sejmiku Województwa Lubuskiego, o tym, że jest zakażony poinformował na swoim profilu facebookowym w nocy, w niedzielę, 8 sierpnia 2020 r.

Łukasz Mejza: Proszę Was, abyśmy nie lekceważyli koronawirusa. Mi się też wydawało, że to jest wirus, który funkcjonuje gdzieś daleko, a mnie, moich najbliższych, przyjaciół, znajomych – nie dotyczy.

Łukasz Mejza: - Mam koronawirusa

Łukasz Mejza napisał: - Dzisiaj otrzymałem informację, iż jedna z osób, z którymi miałem kontakt jest zakażona. Po otrzymaniu tej informacji, niezwłocznie, sam zrobiłem test. Wynik był pozytywny. Wszystkie osoby, z którymi miałem styczność już poinformowałem, jednak gdybym kogoś pominął, to proszę, tak jak ja, od razu, wykonajcie badanie (oczywiście zachowując zasady bezpieczeństwa!).

Radny Łukasz Mejza czuje się dobrze

Radny opublikował na Facebooku film, w którym namawia: - Jeśli mieliśmy kontakt w ostatnich dniach, to koniecznie zrób test i zgłoś się do Sanepidu!

Łukasz Mejza dodaje, że czuje się dobrze i aktualnie przebywa w izolatorium w Zielonej Górze, gdzie spędzi najbliższe dwa tygodnie, a może nawet miesiąc.

lubuskie
  • Zakażonych114 408
    + 740
  • Zmarło2 736
    + 0

14. miejsce pod względem liczby nowych zakażeń.

polska
  • Zakażonych:+33 480(4 886 154)
  • Zmarło:+33(105 194)
  • Szczepienia:+19 509(51 564 403)
więcej
Dane zaktualizowano: 31.01.2022, godz. 10:45 źródło: Ministerstwo Zdrowia

Radny Grzegorz Potęga na kwarantannie

Radny lubuskiego sejmiku – Grzegorz Potęga z klubu Koalicji Obywatelskiej – ogłosił w niedzielę, 9 sierpnia, że miał w ostatnich dniach kontakt z radnym Łukaszem Mejzą. - W związku z tym, podobnie jak wielu innych radnych, przebywam wraz z rodziną na kwarantannie. Test będzie zrobiony nie szybciej niż za kilka dni. Poinformuję o wyniku. Na dziś wszyscy czujemy się dobrze, normalnie. Pozdrawiam wszystkich, życzę udanej i aktywnej niedzieli, którą i ja miałem mieć... – napisał radny Grzegorz Potęga na swoim profili facebookowym.

Radni lubuskiego sejmiku na kwarantannie
Z naszych informacji wynika, że na kwarantannie są członkowie zarządu woj. lubuskiego i inni radni lubuskiego sejmiku. Po pierwsze – w środę, 5 sierpnia uczestniczyli w posiedzeniu sejmiku. Po drugie radni (ponad 20 osób) brali udział w piątek i w sobotę, 7-8 sierpnia – w szkoleniu w Wiejcach.

Radny Mirosław Marcinkiewicz: miał iść na golfa – zadzwonił sanepid

Również radny Koalicji Obywatelskiej Mirosław Marcinkiewicz odebrał w niedzielę, 9 sierpnia, telefon od sanepidu.
- Niedziela, piękny poranek. Już byłem ubrany i gotowy do wyjścia na turniej na naszym polu golfowym. Sięgam ręką by otworzyć drzwi i wyjść - dzwoni telefon. Niestety to Sanepid. Wczoraj miałem kontakt z innymi radnymi wojewódzkimi, niestety jeden ma potwierdzony wynik dodatni. To oznacza kwarantannę. Czuję się dobrze, oby tak dalej. Dbajmy o siebie, bądźmy ostrożni, licho nie śpi... – napisał na Facebooku Mirosław Marcinkiewicz.

Apel marszałek województwa lubuskiego Elżbiety Anny Polak

"Szanowni Państwo, w związku z wykryciem w dniu 8 sierpnia br. zakażenia koronawirusem u Łukasza Mejzy - Radnego Województwa Lubuskiego, informuję, że niezwłocznie po uzyskaniu tej informacji ustalone zostało środowisko potencjalnie zagrożone zakażeniem. To przede wszystkim uczestnicy Nadzwyczajnej Sesji Sejmiku Województwa Lubuskiego, która odbyła się 5 sierpnia br. – to 25 radnych województwa, pracownicy urzędu oraz 20 gości oraz uczestnicy szkolenia radnych w Wiejcach, które odbyło się w dniach 7-8 sierpnia br. – 30 os. Całą listę otrzymała już Wojewódzka Stacja Sanitarno-Epidemiologiczna. Zgodnie z jej decyzją na obowiązkowej kwarantannie przebywać będą wszyscy z pierwszego kontaktu z zakażonym, czyli przede wszystkim radni województwa. Decyzja co do pozostałych uczestników nie została jeszcze podjęta.
Każdy, kto miał kontakt bezpośredni z radnym proszony jest o pilny kontakt z sanepidem!" - napisała na swoim facebookowym profilu Elżbieta Anna Polak.

35 żołnierzy wracających z misji pokojowych jest zakażonych koronawirusem. Przebywają w izolatorium

od 7 lat
Wideo

Jak głosujemy w II turze wyborów samorządowych

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska