RADOMIA.Zakończył się proces w sprawie makabrycznego wypadku...

  RADOMIA.Zakończył się proces w sprawie makabrycznego wypadku na drodze Radomia - Zielona Góra. Sprawca skazany na trzy lata [ZDJĘCIA]

  Piotr Jędzura

  Gazeta Lubuska

  Aktualizacja:

  Gazeta Lubuska

  Wypadek na drodze Krosno Odrzańskie - Zielona Góra z 10 czerwca 2016 roku. Zginęły w nim dwie młode dziewczyny. Do zderzenia doszło na wysokości miejscowości
  1/13
  przejdź do galerii

  Wypadek na drodze Krosno Odrzańskie - Zielona Góra z 10 czerwca 2016 roku. Zginęły w nim dwie młode dziewczyny. Do zderzenia doszło na wysokości miejscowości Radomia. ©Pościgi.pl

  Zakończył się długi proces w sprawie wypadku z 10 czerwca 2016 roku. 21-letnia Oliwia prowadziła auto. Spowodowała potworną tragedię.
  Był słoneczny piątek 10 czerwca 2016 r. Drogą Krosno Odrzańskie - Zielona Góra jechało audi A3. Kierowała nim 21-letnia Oliwia, jechała bardzo szybko. Na prostym odcinku drogi, przy doskonałych warunkach pogodowych, nagle zjechała na przeciwległy pas pod jadące z naprzeciwka porsche cayenne. Na wysokości miejscowości Radomia doszło do potężnego zderzenia. Ciężkie porsche uderzyło w bok audi - zmiażdżyło je.

  W audi były pasażerki

  Widok na miejscu wypadku był okropny.
  W audi jechały cztery młode dziewczyny. Zostały dosłownie zmasakrowane. Strażacy musieli sprzętem hydraulicznym rozcinać karoserię, żeby dostać się do ofiar. Niestety w wypadku zginęły dwie młode kobiety – 18-letnia Kasia i 17-letnia Nikola. Kasia zginęła w dzień swoich 19. urodzin. Oliwia i trzecia pasażerka przeżyły. Miały szczęście. Ratownicy mówili, że to był cud. Dwie ranne osoby z audi i jedna z porsche trafiły do szpitala.

  Spowodowała wypadek i śmierć

  Ruszył dług proces. Oliwia prowadząca audi została oskarżona o spowodowanie wypadku, w którym zginęły dwie osoby. Jedną z linii obrony Oliwi było to, że zawinił kierowca porsche. Okazało się to nieprawdą. Po śladach zabezpieczonych na asfalcie w dniu wypadku widać było, że to audi nagle zjechało na przeciwległy pas ruchu. Audi wpadło w tak ostry poślizg, że samochód nie uderzył czołowo w porsche, ale bokiem na wysokości drzwi.
  Oliwa lubiła szybką i zwariowaną jazdę - tak mówiły osoby z jej otoczenia. W dniu tragedii też jechała za szybko i nieostrożnie. Prawo jazdy miała od około roku.

  W poniedziałek 14 stycznia, w zielonogórskim sądem okręgowym zapadł wyrok apelacyjny. Obrona chciała dla oskarżonej kary więzienia, ale w zawieszeniu. Miał za tym przemawiać między innymi młody wiek Oliwii. Sąd uznał, że jest winna spowodowania wypadku, w którym zginęły dwie młode dziewczyny. Oliwa została skazana na trzy lata więzienia. Dodatkowo wyrok został zaostrzony 10-letnim zakazem prowadzenia samochodów.

  PRZECZYTAJ:

  Czytaj treści premium w Gazecie Lubuskiej Plus

  Nielimitowany dostęp do wszystkich treści, bez inwazyjnych reklam.

  Komentarze

  Na razie brak komentarzy, Twój może być pierwszy.

  PREMIERY

  SAMOCHODY UŻYWANE

  WARTO WIEDZIEĆ

  PRZEPISY

  PORADY