Ratuj z nami ludzkie życie. Pomaganie jest dziecinnie proste. Kilka kroków, jak można pomóc.

Artykuł sponsorowany
Na zaproszenie Grzegorza Hryniewicza do Zielonej Góry przyjechało wielu artystów m.in.: Halina Mlynkova, Igor Herbut,Marek Piekarczyk, Anna Jurksztowicz, Joanna Kołaczkowska, Stasiu Karpiel Bułecka, zielonogórski Bachus Marcin Wiśniewski
Na zaproszenie Grzegorza Hryniewicza do Zielonej Góry przyjechało wielu artystów m.in.: Halina Mlynkova, Igor Herbut,Marek Piekarczyk, Anna Jurksztowicz, Joanna Kołaczkowska, Stasiu Karpiel Bułecka, zielonogórski Bachus Marcin Wiśniewski
Grzegorz Hryniewicz, prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” zachęca do przekazania 1% podatku i przekonuje: „Pomaganie jest dziecinnie proste, wystarczy wpisać KRS 0000 318 521 to życie ratuje. Wspólnie pomogliśmy na 6 milionów złotych”.

Prezes Stowarzyszenia „Warto jest pomagać” Grzegorz Hryniewicz od wielu zachęca do pomocy słowami: „Dopóki jesteśmy zdrowi, to powinniśmy pomagać innym, nigdy nie wiadomo, czy za jakiś czas to my właśnie nie będziemy potrzebowali pomocy”.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” pomaga chorym i potrzebującym, organizuje wiele akcji charytatywnych od ponad 11 lat, a pomogło dzięki Państwa wsparciu na kwotę 6 milionów złotych.

Członkami Honorowymi-Ambasadorami Stowarzyszenia są gwiazdy, które namawiają do pomocy naszym podopiecznym: Kasia Wilk, Dorota Gardias, Joanna Kołaczkowska, Patrycja Kosiarkiewicz, Michał Szpak i Bartek Jędrzejak.

Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” zajmuje się szeroko pojętą pomocą osobom potrzebującym i chorym. Pomoc odbywa się na zasadzie refundacji kosztów poniesionych w celach leczniczych, rehabilitacyjnych i innych niezbędnych w powrocie do zdrowia. Dla każdego podopiecznego udostępnione zostaje subkonto do wpłat, system Paypal do wpłat zagranicznych, możliwe jest prowadzenie zbiórek publicznych oraz gromadzenie 1% podatku.

Obejmujemy opieką blisko 200 podopiecznych. Są to dzieci, które chorują na różnego rodzaju nowotwory, ziarniaki, cukrzyce, choroby oczu itp. Są także osoby dorosłe, które również chorują na nowotwory, są po wylewach, urazach głowy, chorują na stwardnienie rozsiane itp. Nikomu nie odmawiamy pomocy.

Prowadzimy zbiórkę na wyposażenie nowo powstającego szpitala Centrum Zdrowia Matki i Dziecka w Zielonej Górze, pomagamy pogorzelcom w remontach spalonych domów i kamienic. W całym roku podejmujemy różnego rodzaju działania mające na celu pomoc tym, którzy tego potrzebują. Np. dzieciom z pogotowia opiekuńczego, przygotowując paczki na święta.

Podsumowaniem całorocznej działalności jest grudniowy koncert „Warto jest pomagać”, który w tym roku odbędzie się po raz szesnasty. Na zaproszenie Grzegorza Hryniewicza przyjechało blisko 200 artystów, którzy zaśpiewali podczas koncertów Gali „Warto jest pomagać” w Zielonej Górze, m.in. Dorota Wellman, Natalia Kukulska, Kasia Wilk, Krystyna Prońko, Michał Szpak, Magdalena Różczka, Dorota Miśkiewicz, Marcelina, Marta Podulka, Patrycja Kosiarkiewicz, Łukasz Zagrobelny, Ewelina Flinta, Bartek Jędrzejak, Dorota Gardias, Joanna Brodzik, Joanna Kołaczkowska, Ewa Jach, Agnieszka Włodarczyk, Mikołaj Krawczyk, Stan Borys, Michał Wiśniewski, Przemysław Sadowski, Monika Dryl, Natalia Lubrano, Alicja Janosz, Gabriel Fleszar, Marek Piekarczyk, Stasiu Karpiel Bułecka, Anna Jurksztowicz, Mietek Szcześniak, Halina Mlynkova, Igor Herbut, Marek Kaliszuk, Tomasz Zubilewicz, Kabaret Jurki, Kuba Badach, Katarzyna Skrzynecka, Paweł Stasiak, Robert Kudelski, Dawid Portasz, Dorota Osińska, Grzegorz Halama i wielu innych…

Od września dzięki wsparciu z Narodowego Instytutu Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego ze środków Programu Rozwoju Organizacji Obywatelskich na lata 2018 – 2030 Stowarzyszenie prowadzi Centrum Pomocy „Warto jest pomagać”, które otwarte jest codziennie od poniedziałku do piątku w Zielonej Górze przy ul. Dąbrowskiego 35. W ramach tego wsparcia finansowego powstało także Centrum Wolontariatu, do którego zachęcamy wszystkich chętnych do naszych charytatywnych akcji na rzecz potrzebujących.

Swoimi działaniami wzbudzamy zaufanie osób, firm, instytucji, mediów, otrzymując niezbędne wsparcie. Państwo także możecie udzielić wsparcia naszym podopiecznym, przekazując na nasze działania darowizny oraz przekazując 1% podatku wpisując KRS 0000 318 521. Każdy z nas może kiedyś potrzebować pomocy.

Wzruszające historie naszych podopiecznych znajdą Państwo na stronie Stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl w zakładce „Podopieczni”.

Grzegorz Hryniewicz przekonuje:
dobro powraca ze zdwojoną siłą. Warto pomagać!

Twój 1% podatku to 100% serca

Jak przekazać 1% podatku w usłudze Twój e-PIT? Kilka prostych kroków, które ułatwią Tobie rozliczenie PIT-a. Nadal duża liczba podatników nie przekazała 1% podatku dla Organizacji Pożytku Publicznego.
Stowarzyszenie „Warto jest pomagać” informuje jak pomóc. Grzegorz Hryniewicz pokazuje trzy kroki, jak łatwo to zrobić. Po
pierwsze:
Przekaż 1% podatku, wpisując KRS 0000 318 521, po drugie, przekaż darowiznę na szlachetny cel. Na stronie www.wartojestpomagac.pl łatwo i szybko możesz pomóc, robiąc przelew. Po trzecie: Ktoś bliski potrzebuje pomocy? Napisz do nas na [email protected] opisując cel zbiórki, a my podpowiemy, jak możesz pomóc.

W tym roku PIT-a można rozliczyć w sposób tradycyjny lub zalogować się do usługi Twój e-PIT. Bezpłatny program do rozliczenia pita i przekazania 1% podatku znajduje się na stronie internetowej Stowarzyszenia www.wartojestpomagac.pl

Rozliczając się za pomocą naszego programu, wspierasz podopiecznych Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”. Przedstawiamy instrukcję, jak w kilku krokach przekazać 1% dla Stowarzyszenia „Warto jest pomagać”.

1. W serwisie podatki.gov.pl wybierz Twój e-PIT.

2. Uwierzytelnij się, wpisując swoje dane: PESEL (albo: NIP i datę urodzenia), kwotę przychodu z deklaracji za rok 2018, kwotę przychodu z jednej z informacji od pracodawców (np. PIT-11) za 2019 rok i potwierdź kwotą nadpłaty/podatku do zapłaty z deklaracji za rok 2018 lub użyj profilu zaufanego.

Co dalej?

Na głównym ekranie zobaczysz informację o OPP. Uwaga, jeśli robisz to po raz pierwszy, to
a) wybierz z listy numer KRS tej OPP, której chcesz przekazać 1% podatku KRS 0000 318 521,
b) wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
c) zaznacz zgodę (jeśli chcesz) na przekazanie OPP informacji o 1% podatku.

Jeśli chcesz zmienić OPP, to:
a) wybierz opcję „Zmieniam organizację”,
b) wybierz z wykazu OPP numer KRS organizacji, której chcesz przekazać 1% ,
c) wskaż cel szczegółowy (jeśli chcesz),
d) zatwierdź tę zmianę.

Zaakceptuj i wyślij zeznanie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska