Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Ręcznie robione cuda dla wędkarzy [ZDJĘCIA]

redakcja Gazety Lubuskiej
redakcja Gazety Lubuskiej
„Drewniane ryby jak żywe” – Pracownia Rzeźby Latoszewscy.
„Drewniane ryby jak żywe” – Pracownia Rzeźby Latoszewscy. Pracownia Rzeźby Latoszewscy
W dniach 6-7 sierpnia 2016 r. na Hali Widowiskowo-Sportowej przy szkole podstawowej w Sławie odbędą się „II Targi Rękodzieła Wędkarskiego”.

Targi będzie można zwiedzać 6 i 7 sierpnia w godzinach 10.00 - 17.00. Celem imprezy jest integracja i promocja Polskiego Rękodzieła w Polsce i na Świecie. - Pod pojęciem „Rękodzieło wędkarskie” rozumiemy wszystkie akcesoria i przynęty wędkarskie wykonane metodą artystyczną – mówi Daniel Grombik z firmy Grombik Team, organizator targów.

Polskie rękodzieło należy do ścisłej czołówki Światowego Rękodzieła, cieszy się dużym uznaniem wśród wędkarzy z całej Europy a nawet u wędkarzy zza Oceanu. Nasze przynęty coraz chętniej nabywają Szwedzi, Norwedzy, Finowie, Niemcy i Anglicy. Dlatego właśnie organizatorzy postanowili zorganizować targi w Polsce, aby pokazać wędkarskiemu środowisku coś wyjątkowego z czego powinniśmy być bardzo dumni. Impreza w Sławie daje niepowtarzalną okazję poznać i zobaczyć polskich rękodzielników, nawiązać kontakty biznesowe, nabyć ich produkty i wymienić doświadczenia. Uczestnicy targów i zwiedzający będą mogli jednocześnie wziąć udział w obchodach Dni Sławy, zorganizowanych w bliskim sąsiedztwie hali widowiskowej.

W tegorocznej edycji targów będą uczestnicy z zagranicy: ze Szwecji, z Łotwy oraz 1 z Ukrainy. Informacje o tej imprezie śledzą twórcy przynęt z całego świata - z USA, Kanady, Japonii, Australii oraz wielu krajów europejskich.

Ciekawostki wystawowe

W czasie II Targów Rękodzieła Wędkarskiego będzie można poznać, zobaczyć, dotknąć oraz nabyć wiele doskonałych przynęt, które na co dzień dla większości są nieosiągalne. Kilkudziesięciu wystawców to twórcy różnego rodzaju woblerów, rozpoczynając od najmniejszych dedykowanych pod klenie, jazie, pstrągi do jednych z największych w Europie dedykowanych do łowienia ogromnych szczupaków, sumów, tajmieni i łososi. Różnorodność przynęt będzie ogromna, każdy twórca nadaje swoim pracom niepowtarzalny charakter, unikalne kształty i niepowtarzalne malowania.

To niesamowite święto dla najbardziej wymagających pasjonatów spinningu. Targi to także prawdziwa okazja dla muszkarzy. Kilku wystawców z Polski oraz jeden ze Szwecji będą prezentować swoje muchy od najmniejszych, po naprawdę ogromne - do 40 cm długości na największe szwedzkie szczupaki.

W gronie naszych wystawców nie zabraknie czegoś dla najbardziej wymagających, czyli kilku bardzo znanych pracowni wędkarskich, których przedstawiciele mogą wykonać wymarzone wędzisko, unikalne, według indywidualnych upodobań. Grono naszych wystawców uzupełni również kilku twórców błystek, kogutów, jigów, microjigów i wirujących ogonków. Goście będą mogli porozmawiać z organizatorami wypraw do najdalszych zakątków świata i podziwiać wyroby artystyczne tworzone nie tylko dla wędkarzy.

Warsztaty rękodzieła wędkarskiego

„Warsztaty rękodzieła wędkarskiego” to prawdziwa gratka dla najbardziej ciekawskich i wymagających. Wystawcy pokażą na żywo jak tworzą woblery, muchy i inne przynęty. Możliwość podziwiania najlepszych, rozmowy i możliwość wymiany doświadczeń będzie stanowić najlepszą nagrodę dla wszystkich tych, którzy postanowili odwiedzą wystawę.

Kategorie wystawowe

  • ręcznie wykonane błystki obrotowe i wahadła;
  • woblery;
  • muchy i koguty;
  • spławiki;
  • jigi i microjigi; cykady;
  • haki i główki jigowe;
  • wędziska i rękojeści;
  • odzież wędkarską ręcznie szytą;
  • trofea-nagrody wędkarskie wykonane metodą artystyczną;
  • pozostałe akcesoria wędkarskie;
  • promocja łowisk i turystyki wędkarskiej.

Targi jako impreza rodzinna

Organizator podkreśla rodzinny charakter targów. - Chcemy pokazać wszystkim ludziom w Polsce, że wędkarstwo daje wiele możliwości na wspólne wypady i imprezy, integrację i biesiadowanie – mówi Daniel Grombik. Pokażemy Wam i waszym rodzinom, że wędkarstwo to coś więcej niż tylko kij i woda, że skupia wokół siebie wielu wartościowych ludzi, otwartych na innych i umiejących się bawić. Coraz większa rzesza kobiet wędkarzy udowadnia, że to hobby i sport dla każdego, dlatego chcemy. Dlatego zapraszamy całe rodziny do wspólnego świętowania, zwalniając najmłodszych w wieku do 10 lat z jakichkolwiek opłat.

Imprezy towarzyszące

W dniach 5-7 sierpnia w Sławie odbywać się będzie również najważniejsza i najliczniej odwiedzana impreza w sezonie „Lato bez granic 2016”, która zorganizowana będzie w bliskim sąsiedztwie hali widowiskowej. Będzie można w każdej chwili wyjść z rodziną na chwilkę zabawy, coś do picia i zjedzenia i powrócić na wybrane wydarzenie.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska