Nasza Loteria SR - pasek na kartach artykułów

Regiopedia to nasza encyklopedia

Redakcja
Do naszej regiopedii wpisali się już: Waldemar Włodek z Nowego Świata, Józef Ławski ze Starego Kramska oraz Lech Bekulard z Nowej Soli
Do naszej regiopedii wpisali się już: Waldemar Włodek z Nowego Świata, Józef Ławski ze Starego Kramska oraz Lech Bekulard z Nowej Soli fot. Mariusz Kapała
Mimo dziesięciu lat istnienia naszego województwa ciągle jest ono mylone z... Lubelskiem. Aby to zmienić musimy mówić, pisać, opowiadać i pokazywać. Wymarzonym sposobem, aby to zrobić jest... regiopedia.

Lech Bekulard jest handlowcem, miłośnikiem bluesa i... lokalnym patriotą. Stąd zajrzał na stronę www.regiopedia.pl, by sprawdzić co to jest. I natychmiast zauważył brak kilku haseł, które są mu bliskie. Uzupełnił encyklopedię i zapowiada, że wprowadzi kolejne.

- Liczę przede wszystkim na promocję organizowanych przeze mnie imprez - tłumaczy. - Chcę opisywać głównie zdarzenia kulturalne oraz okolice Nowej Soli. Dopisuję także swoje komentarze do haseł już istniejących. Warto to robić, aby regiopedia się rozwijała... Powstanie forum dyskusyjne regionalistów.
Józef Ławski ze Smolna Wielkiego pisze monografię swojej miejscowości i sam siebie określa mianem lokalnego patrioty.

- Mam sporo materiałów i postanowiłem się tymi informacjami podzielić - opowiada - Regiopedia może spopularyzować nasz region i tworzy szansę, że nie będziemy myleni z Lubelskim. To dobre, że praktycznie każdy może ją tworzyć. Miałem problem z wgrywaniem zdjęć, ale okazało się, że popełniałem prosty błąd.
Waldemar Włodek z Nowego Świata dodał do regiopedii wpis poświęcony swojej wsi.

- Chciałem, aby tam zaistniała - tłumaczy. - I mam zamiar robić to nadal, chociażby prezentując ościenne miejscowości. Wczoraj, gdy siedziałem dołożyłem zdjęcia. Aby łatwiej docierać do strony zrobiłem sobie link...

Uwaga konkurs!

Czym jest Regiopedia

Regiopedia, czyli Encyklopedia Regionów to zbiór informacji o regionach, także Lubuskim, Wielkopolsce, Doolnym Śląsku, który będzie mógł współtworzyć każdy mieszkaniec regionu.

Regiopedia opiera się na pomyśle i schemacie znanym z popularnej w Internecie Wikipedii.
Nasz portal ma jednak wymiar o wiele bardziej lokalny. Dzięki niej zaistnieć będzie mógł każdy mieszkaniec Podkarpacia. Wirtualna encyklopedia to ogromna strona internetowa, na której każdy internauta będzie mógł zamieszczać informacje na temat swojego regionu, a także zdjęcia i krótkie filmy.

W każdej gminie mieszka ciekawy człowiek, znajduje się jakiś obiekt historyczny (kapliczka, zabytkowy most czy dawny szyb naftowy) lub przyrodniczy (stara aleja, cudowne źródełko). Zaistnieć mają szansę nawet te najmniejsze miejscowości, w których bardzo często znajdują się piękne, zapomniane miejsca. Wszystkie te informacje, ciekawostki, a także zdjęcia zrobione przez naszych Czytelników znajdą swoje miejsce właśnie w naszej Regiopedii.

Tworząc i edytując nowe hasła na naszym portalu możesz wziąć także udział w konkursie dla osób indywidualnych. Na zwycięzców czekają nagrody. W naszym konkursie liczy się wartość punktowa wpisów dokonanych w Regiopedii oraz jakość wpisów - wyjątkowość, atrakcyjność, niepowtarzalność oraz wartość merytoryczna hasła. Konkurs będzie trwał od 17 stycznia do 16 maja 2009 r.

  • Konkurs będzie przebiegał na stronie internetowej www.regiopedia.pl, oraz na łamach Gazety Lubuskiej w wersji drukowanej i elektronicznej
  • Uczestnikiem staje się osoba lub instytucja, która zostanie zalogowana na stronie www.regiopedia.pl. Hasła powinny należeć do kategorii: miejsce, ludzie, historia, kultura, wypoczynek, przyroda i muszą spełniać przynajmniej w minimalnym zakresie wymagania formalne tekstu encyklopedycznego (sporządzone zgodnie z formularzem).
  • Hasła przesyłane na stronę Regiopedii muszą być tekstami autorskimi - nie mogą być skopiowane z innych stron internetowych bądź przepisane z podręczników lub przewodników.
  • Kto zwycięży w konkursie? Zadecyduje o tym wartość punktowa wpisów dokonanych w Regiopedii, ich jakość, wyjątkowość, atrakcyjność oraz wartość merytoryczna

    Konkurs jest prowadzony w dwóch kategoriach - osoba prywatna i szkoła. W każdej z kategorii przyznane zostaną trzy nagrody główne. Atrakcyjne nagrody otrzymają także zwycięzcy miesięcznych zestawień. najlepszych autorów i szkoły pokażemy także w "GL".


    KLIKNIJ I REDAGUJ Z NAMI ENCYKLOPEDIĘ REGIONU LUBUSKIEGO!
  • Dołącz do nas na Facebooku!

    Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

    Polub nas na Facebooku!

    Kontakt z redakcją

    Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

    Napisz do nas!
    Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska