REGULAMIN KORZYSTANIA ORAZ NABYWANIA LICENCJI DO UTWORÓW PUBLIKOWANYCH W PORTALACH MEDIÓW REGIONALNYCH

RedakcjaZaktualizowano 

§ 1
Definicje

1. OWL - niniejsze Ogólne Warunki Licencyjne określające zasady korzystania z Utworów oraz udzielania licencji do Utworów publikowanych w Portalach;
2. Portal - każdy z portali internetowych prowadzony przez Media Regionalne pod następującymi adresami: www.gazetalubuska.pl, www.nto.pl, www.pomorska.pl, www.dziennikwschodni.pl, www.poranny.pl, www.wspolczesna.pl, www.echodnia.eu, www.to.com.pl, www.nowiny24.pl, www.gp24.pl, www.gs24.pl, www.gk24.pl, www.mmwarszawa.pl, www.mmszczecin.pl, www.mmsilesia.pl, www.mmtrojmiasto.pl, www.mmkrakow.pl, www.mmpoznan.pl, www.mmlodz.pl, www.mmlublin.pl, www.mmwroclaw.pl, www.mmbydgoszcz.pl, www.mmzielonagora.pl, www.mmgorzow.pl, www.mmopole.pl, www.mmpulawy.pl, www.mmkoszalin.eu, www.mmtorun.pl, www.mmbialystok.pl, www.mmstargard.pl, www.mmlubartow.pl, www.mmkkozle.pl, www.mmrzeszow.pl, www.mmsuwalki.pl, www.mmelk.pl, www.mmaugustow.pl, www.mmsokolka.pl, www.mmbielskpodlaski.pl, www.gra.pl, www.regiopedia.pl, www.regiomoto.pl, www.regiopraca.pl, www.regiofirma.pl, www.strefabiznesu.pl, www.strefaimprez.pl

3. Media Regionalne - Media Regionalne Sp. z o.o. z siedzibą w Warszawie: ul. Prosta 51, 00-838 Warszawa, wpisana przez Sąd Rejonowy dla m.st. Warszawy XII Wydział Gospodarczy Krajowego Rejestru Sądowego do Rejestru Przedsiębiorców pod numerem KRS 0000052204, o kapitale zakładowym w wysokości 42.977.500,00 PLN, wydawca Portali.
4. Korzystający - osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która korzysta z Utworów publikowanych w Portalach na zasadzie dozwolonego użytku, na zasadach określonych w § 3 OWL.
5. Licencjobiorca - osoba fizyczna, osoba prawna, jednostka organizacyjna nieposiadająca osobowości prawnej, która nabyła licencję na korzystanie z Utworów publikowanych w Portalach na warunkach określonych w § 4 i 5 OWL.
6. Utwór - wszelkiego rodzaju teksty i materiały (z wyłączeniem fotografii) publikowane w Portalach, w stosunku do których Media Regionalne posiadają wszelkie majątkowe prawa autorskie w zakresie niezbędnym do udzielenia licencji na zasadach określonych w OWL. Utworem w rozumieniu OWL nie są więc materiały publikowane w Portalach i oznaczone jako PAP, których kopiowanie i redystrybucja są zabronione bez zgody Polskiej Agencji Prasowej.
7. Ustawa - ustawa z dnia 4 lutego 1994 r. o prawie autorskim i prawach pokrewnych (tekst jednolity Dz.U. z 2006 r., Nr 90, poz. 631 z późn. zm.).

§ 2
Postanowienia ogólne

1. Przedmiotem OWL jest określenie zasad i warunków korzystania z Utworów oraz nabywania licencji do Utworów.
2. Utwory zamieszczone w Portalach korzystają z ochrony prawnej przewidzianej w Ustawie oraz w międzynarodowym prawie autorskim, w ustawie z dnia 27 lipca 2001 r. o ochronie baz danych (Dz.U. z 2001 r., Nr 128, poz. 1402 z późn. zm.) a także w ustawie w dnia 16 kwietnia 1993 r. o zwalczaniu nieuczciwej konkurencji (tekst jednolity Dz.U. z 2003 r., Nr 153, poz. 1503 z późn. zm.).

§ 3
Dozwolony użytek

1. Bez uzyskania licencji Korzystający może uzyskać wyłącznie prawo do zamieszczania w ograniczonej formie, w celach informacyjnych, w prowadzonym przez siebie serwisie internetowym, Utworów rozpowszechnionych przez Media Regionalne w jednym z Portali.
2. W ramach dozwolonego użytku Korzystający może zamieścić tytuł i maksymalnie 3 pierwsze zdania, korzystając z kanałów RSS dostępnych na stronach danego Portalu pod warunkiem, że:
 w miejscu, gdzie rozpowszechnia fragmenty materiałów, zamieści napis "czytaj dalej" i link aktywny, przekierowujący bezpośrednio do Portalu do dalszej części materiału. Tytuł linku (ang. anchor text) kierującego bezpośrednio do artykułu źródła odpowiadać będzie tytułowi danego artykułu źródłowego,
 zapewni, że linki kierujące do Portalu, z którego pochodzi Utwór, a także strony internetowe jego serwisu, gdzie zamieszczone będą fragmenty materiałów oraz linki do artykułów źródłowych, nie będą blokowane przed robotami wyszukiwarek.
3. Korzystanie z Utworów opublikowanych w Portalu, w sposób wykraczający poza dozwolone wykorzystania określone w punkcie 1 i 2 powyżej, wymaga zgody Media Regionalne oraz nabycia licencji na korzystanie z Utworu, na zasadach określonych w § 4 i 5 poniżej.

§ 4
Zasady nabycia praw licencyjnych do Utworu

1. Korzystanie z Utworu na zasadach innych niż określony w § 3 wymaga nabycia licencji oraz wniesienia opłaty licencyjnej.
2. Na zasadach określonych w niniejszych OWL Licencjobiorca nabywa niewyłączną licencję bez prawa do udzielania dalszej licencji (sublicencja) do Utworu.
3. Celem nabycia licencji Licencjobiorca wysyła na adres e-mail: izielinska@gazetalubuska.pl skan podpisanej umowy licencyjnej w formacie PDF, której wzór znajduje się pod adresem:

www.gazetalubuska.pl/files/owl/umowa_licencyjna.pdf

, wskazując w niej cel i sposób wykorzystania Utworu, w szczególności adres stron internetowych lub tytuł gazety/czasopisma, w których Utwór ma zostać zamieszczony oraz inne istotne elementy związane z celem wykorzystania Utworu, a także liczbę odbiorców i okres licencji.
4. Media Regionalne zobowiązują się udzielić odpowiedzi z podaniem ceny licencji w ciągu dwóch dni roboczych od otrzymania umowy, o której mowa powyżej. Po otrzymaniu pozytywnej odpowiedzi Mediów Regionalnych Licencjobiorca prześle na adres: "Gazeta Lubuska", Al. Niepodległości 25, 65-042 Zielona Góra dwa egzemplarze podpisanej Umowy licencyjnej. Jeden z egzemplarzy podpisany przez Media Regionalne zostanie odesłany Licencjobiorcy wraz z fakturą.
5. Media Regionalne zastrzegają sobie prawo odmowy udzielenie licencji bez podawania przyczyny.
6. Prawo do wykorzystania Utworu na zasadach określonych w OWL nabywa się po spełnieniu następujących warunków:
a) nabycie licencji do Utworu,
b) wniesienie opłaty licencyjnej.
7. Wykorzystany Utwór powinien być podpisany zgodnie z jego opisem, autorstwem i źródłem pochodzenia. Pod każdym Utworem, opublikowanym przez Licencjobiorcę w Internecie, Licencjobiorca zamieści logotyp Portalu, z którego pochodzi Utwór, wraz z aktywnym linkiem do strony głównej ww. Portalu.
8. Licencjobiorca zobowiązuje się korzystać z Utworu z poszanowaniem autorskich praw osobistych, w szczególności przestrzegać nienaruszalności treści i formy Utworu. Dokonywanie jakichkolwiek zmian w Utworze bez zgody Mediów Regionalnych jest niedopuszczalne.

§ 5
Zakres wykorzystania Utworu (pola eksploatacji)

1. Licencjobiorca nabywa prawo do korzystania z Utworu wyłącznie w zakresie i w celu wskazanym w umowie licencyjnej.
2. Licencjobiorca uprawniony jest do:
a) wprowadzenia kopii Utworu do pamięci komputera - w każdym przypadku;
b) sporządzenia cyfrowej kopii Utworu - w każdym przypadku;
c) publicznego udostępnienia Utworu na stronach internetowych w taki sposób aby każdy miał do niego dostęp w miejscu i czasie przez siebie wybranym - w przypadku nabycia licencji na korzystanie z Utworu w Internecie,
d) udostępnienia Utworu ograniczonej liczbie odbiorców w ramach organizacyjnej struktury działalności Licencjobiorcy w zamkniętej wewnętrznej sieci Intranet lub też w inny sposób przyjęty u danego Licencjobiorcy - w przypadku nabycia licencji na korzystanie z Utworu na potrzeby użytku wewnętrznego w jednostce organizacyjnej Licencjobiorcy,
e) wytworzenie egzemplarzy Utworu techniką drukarską oraz jednorazowe wprowadzenie do obrotu wytworzonych przez Licencjobiorcę egzemplarzy Utworu - w przypadku nabycia licencji na korzystanie z Utworu w wydawanej przez Licencjobiorcę gazecie/czasopiśmie.
3. Udzielenie licencji, o której mowa w ustępach poprzedzających obejmuje wyłącznie działalność Licencjobiorcy. Wykorzystanie Utworów w innym zakresie wymaga odrębnej umowy.

§ 5
Postanowienia końcowe

1. Postanowienia OWL mają zastosowanie do wszystkich obecnych i przyszłych portali będących własnością Mediów Regionalnych.
2. Media Regionalne zastrzegają sobie prawo do zmiany OWL w każdym czasie. Zmienione OWL obowiązują od daty publikacji na stronach Portali, chyba że zostanie określony późniejszy termin wejścia w życie zmienionych OWL.
3. Niniejsze OWL wchodzą w życie z dniem 1 listopada 2010 r.

polecane: FLESZ: Podział Mandatów po wyborach parlamentarnych

Wideo

Rozpowszechnianie niniejszego artykułu możliwe jest tylko i wyłącznie zgodnie z postanowieniami „Regulaminu korzystania z artykułów prasowych”i po wcześniejszym uiszczeniu należności, zgodnie z cennikiem.

Komentarze

Ta strona jest chroniona przez reCAPTCHA i obowiązują na niej polityka prywatności oraz warunki korzystania z usługi firmy Google. Dodając komentarz, akceptujesz regulamin oraz Politykę Prywatności.

Podaj powód zgłoszenia

Nikt jeszcze nie skomentował tego artykułu.
Dodaj ogłoszenie

Wykryliśmy, że nadal blokujesz reklamy...

To dzięki reklamom możemy dostarczyć dla Ciebie wartościowe informacje. Jeśli cenisz naszą pracę, prosimy, odblokuj reklamy na naszej stronie.

Dziękujemy za Twoje wsparcie!

Jasne, chcę odblokować
Przycisk nie działa ?
1.
W prawym górnym rogu przegladarki znajdź i kliknij ikonkę AdBlock. Z otwartego menu wybierz opcję "Wstrzymaj blokowanie na stronach w tej domenie".
krok 1
2.
Pojawi się okienko AdBlock. Przesuń suwak maksymalnie w prawą stronę, a nastepnie kliknij "Wyklucz".
krok 2
3.
Gotowe! Zielona ikonka informuje, że reklamy na stronie zostały odblokowane.
krok 3