MKTG SR - pasek na kartach artykułów

Remont mostu w Krośnie Odrzańskim. Jak długo jeszcze potrwa?

Łukasz Koleśnik
Łukasz Koleśnik
Prace związane z podniesieniem i remontem mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim zbliżają się do końca.
Prace związane z podniesieniem i remontem mostu na Odrze w Krośnie Odrzańskim zbliżają się do końca. Adam Sobolewski / UM Krosno Odrzańskie
Sceneria przy zabytkowym moście w Krośnie Odrzańskim powoli się zmienia. Jak długo jeszcze potrwa inwestycja, polegająca na remoncie i podniesieniu przeprawy? Kiedy rondo obok mostu zostanie udostępnione? Zapytaliśmy.

Przypomnijmy, że zabytkowy most w Krośnie Odrzańskim został zamknięty dla ruchu w grudniu 2022 roku. Od tego czasu trwają prace związane z remontem oraz podniesieniem starej przeprawy nad Odrą. W międzyczasie ruszyły również roboty związane z budową ronda na skrzyżowaniu ulic Chrobrego, Nadodrzańskiej i Podgórnej.

Od grudnia 2022 roku kierowcy przeprawiają się przez Odrę przez most tymczasowy. Mieszkańcy walczyli już z potężnymi korkami oraz utrudnieniami związanymi z naprawami przeprawy tymczasowej, która co jakiś czas potrzebowała "łatania" na wjazdach.

Przez długi czas zabytkowy most na Odrze był zakryty za płachtami, ale pracownicy powoli go odsłaniają, co może sugerować, że zbliżamy się do końcowych etapów inwestycji. Zapytaliśmy Państwowe Gospodarstwo Wodne Wody Polskie o to, jak długo jeszcze potrwają prace na krośnieńskim moście oraz kiedy udostępnione zostanie nowe rondo?

Jak długo potrwają prace na moście w Krośnie Odrzańskim?

- Na budowanym rondzie wykonane zostały prace umożliwiające otwarcie przejazdu w ulicę Podgórną i ulicę Kościelną, stanowiące jednocześnie dojazd do ulicy Nadodrzańskiej — informuje rzecznik prasowy Wód Polskich, Jarosław Garbacz. - Umożliwiło to wykonawcy rozpoczęcie kolejnego etapu robót, którym jest wykonanie muru oporowego wzdłuż ulicy Nadodrzańskiej oraz kolejnego fragmentu ronda.

Obecnie trwa wbijanie pali wzmacniających podłoże. Jednocześnie rozpoczęta zostanie przebudowa instalacji podziemnych — kanalizacji sanitarnej, sieci wodociągowej oraz gazociągu. W kolejnym etapie rozpoczną się roboty na samym rondzie, w tym te związane z wjazdem na przebudowywany most.

- Według aktualnych założeń przełożenie ruchu na odrestaurowany i podniesiony most jest planowane latem tego roku - dodaje J. Garbacz. - Musi to zostać poprzedzone wykonaniem prób obciążeniowych oraz uzyskaniem decyzji na użytkowanie przeprawy.

CZYTAJ RÓWNIEŻ:
Umowa na budowę obwodnicy Krosna Odrzańskiego podpisana! Prace potrwają do końca 2027 roku

od 7 lat
Wideo

Od dzisiaj kierowcy Ubera i Bolta muszą mieć polskie prawo jazdy.

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska