Nasza Loteria - pasek na kartach artykułów

Remontowa ofensywa w Gorzowie. Na Olimpijskiej trwa frezowanie, a na Kasprzaka układanie nowego asfaltu

Magdalena Marszałek
Magdalena Marszałek
W Gorzowie trwa prawdziwa remontowa "klęska urodzaju".
W Gorzowie trwa prawdziwa remontowa "klęska urodzaju". Magda Marszałek
W Gorzowie trwa drogowa ofensywa remontowa. Jednocześnie realizowanych jest tu kilkanaście większych i mniejszych inwestycji. Rozpoczynają się też kolejne, bo we wtorek (16 listopada) drogowcy ruszyli z pracami na ulicy Olimpijskiej. Ale podczas gdy jedne remonty dopiero startują, inne powoli dobiegają końca. Tak jest w przypadku ulicy Kasprzaka, gdzie układana jest już ostatnia warstwa nowego asfaltu.

Ruszyły prace na ulicy Olimpijskiej

Popękana, nierówna i połatana. Tak przez lata wyglądała ulica Olimpijska w Gorzowie. Jazda po tak zniszczonej drodze była dla kierowców prawdziwą... drogą przez mękę, bo często przypominała slalom pomiędzy wyrwami w asfalcie. Niebawem się to jednak zmieni. Dziurawa jak szwajcarski ser Olimpijska w końcu doczekała się remontu. Ten właśnie się rozpoczął. Droga zostanie naprawiona na całej długości, a więc od ronda Myśliborskiego do Al. 11 Listopada.

Będzie nowa nawierzchnia i chodniki

Wykonawca najpierw zajął się frezowaniem zniszczonej nawierzchni. Te prace rozpoczął we wtorek (16 listopada) i kontynuuje je również w środę (17 listopada). W tym czasie ruch samochodowy w tej części miasta odbywa się dwukierunkowo przy jednoczesnym sterowaniu ręcznym w miejscu przewężenia na wysokości robót, gdzie zostało wprowadzone ograniczenie prędkości. Po zakończeniu frezowania ekipa remontowa przystąpi do dalszych robót. Zajmie się między innymi wymianą chodników, regulacją kilkudziesięciu studzienek kanalizacyjnych oraz wykonaniem nowej nawierzchni na blisko kilometrowym odcinku drogi. W ramach inwestycji przebudowane zostanie także skrzyżowanie z ulicą Ciołkowskiego. Wszystkie te prace powinny potrwać do końca grudnia.

Przeczytaj również: Gorzów. Torowisko jak mozaika. Co parę kroków jest inna nawierzchnia

Remont ulicy Kasprzaka już na finiszu

Końca dobiega natomiast modernizacja blisko półkilometrowego odcinka ulicy Kasprzaka w rejonie węzła drogowego S3 Gorzów Południe. We wtorek (16 listopada) wykonawca inwestycji układał warstwę ścieralną asfaltu na pasie w kierunku miasta, a w środę (17 listopada) zajął się prawą stroną remontowanego odcinka. W tym czasie nieczynna jest sygnalizacja świetlna na węźle, a ruchem sterują drogowcy.

Południowy zjazd z ekspresówki jeszcze do niedawna był prawdziwą zmorą kierowców, którzy długo narzekali na korki i kłopoty z włączaniem się do ruchu, kiedy podjeżdżali do ulicy Kasprzaka, na której pierwszeństwo mieli jadący od strony centrum miasta w kierunku wylotu z Gorzowa. Skutecznym antidotum na te problemy okazała się nowa sygnalizacja świetlna, która zapewniła bezpieczny zjazd w stronę centrum. Bolączką wciąż był jednak fatalny stan techniczny samej drogi. Teraz również to się zmieni, a co za tym idzie - zwiększy się komfort jazdy w tej części miasta. Oprócz nowej nawierzchni w ramach inwestycji wymienione zostały również zniszczone krawężniki, przełożona nawierzchnia części chodników, a także wyregulowane wpusty deszczowe oraz inne urządzenia znajdujące się w jezdni.

Zobacz też:

emisja bez ograniczeń wiekowych
Wideo

Chcemy żyć wolniej - ciekawa analiza

Dołącz do nas na Facebooku!

Publikujemy najciekawsze artykuły, wydarzenia i konkursy. Jesteśmy tam gdzie nasi czytelnicy!

Polub nas na Facebooku!

Kontakt z redakcją

Byłeś świadkiem ważnego zdarzenia? Widziałeś coś interesującego? Zrobiłeś ciekawe zdjęcie lub wideo?

Napisz do nas!

Polecane oferty

Materiały promocyjne partnera
Wróć na gazetalubuska.pl Gazeta Lubuska