Renata Śliwińska, jedyna lubuska mistrzyni paraolimpijska z Tokio, najlepszym sportowcem niepełnosprawnym w 2021 w województwie

Alan Rogalski
Renata Śliwińska - lekkoatletka GZSN Start Gorzów
Renata Śliwińska - lekkoatletka GZSN Start Gorzów Bartłomiej Zborowski
Najlepszym sportowcem niepełnosprawnym roku 2021 w województwie lubuskim została Renata Śliwińska. Tak uznali członkowie kapituły w plebiscycie sportowym "Gazety Lubuskiej".

To zawodniczka Gorzowskiego Związku Sportu Niepełnosprawnych Start, która na igrzyskach paraolimpijskich w Tokio zdobyła mistrzowski tytuł w pchnięciu kulą w klasie F-40, bijąc przy tym rekord paraolimpijski. Tym samym Śliwińska sięgnęła po jeden z pięciu lubuskich medali w Japonii, ale ten jej był jedynym z najcenniejszego kruszcu.

- Sam Start Gorzów zdobył trzy medale, w tym jeden złoty właśnie Renaty. W tym miejscu chcę złożyć podziękowania dla województwa i dla miasta Gorzowa za wsparcie. Dzięki temu możemy odwdzięczać się medalami - mówił w trakcie gali przewodniczący GZSN Start i trener paralekkoatletycznej reprezentacji Polski Zbigniew Lewkowicz, który odebrał nagrodę w imieniu Śliwińskiej.

Poza tym w czerwcu w Bydgoszczy ta mieszkanka Skwierzyny wywalczyła złoto w kuli i srebro w innej konkurencji lekkoatletycznej, jaką jest rzut dyskiem. To w klasie F-41.